Gökçeada, Bozcaada, Kazdağları, Ayvalık Turları

Konaklama

Çanakkale Akol Otel (****)
Edremit Lambada Otel (***)
3 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA

Erken Rezervasyon

Gezi tarihinden 21 gün önce kesin kayıt yaptıranlara, kişi başı 300 TL indirim veya peşin fiyatına 4 taksit
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
Grup indirimi için arayınız

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 0 TL
  • Tek Kişilik Oda 0 TL
  • Odada 3. Kişi 0 TL
  • Çocuk (6-12) 0 TL
  • Bebek (0-6)0 TL

Tur Programı Tur Programı Yazdır

44.YIL!
TEMPO TUR TECRÜBESİ İLE GEZİN, KEŞFEDİN


GEZİLECEK YERLER
Gökçeada (Yavaş Kent), Zeytinli Köyü, Dereköy, Tepeköy, Eski Bademli Köyü, Çanakkale, Bozcaada, Bozcaada Kalesi, Ayvalık, Şeytan Sofrası, Cunda Adası, Kazdağları, Sütüven Şelalesi, Hasan Boğuldu, Tahtakuşlar Etnoğrafya Müzesi

1.GÜN: BULUŞMA VE HAREKET
Akşam saat 21.00 de BAHÇELİEVLER BEL-PA önünde buluşma ve hareket.
2.GÜN: ÇANAKKALE, GÖKÇEADA
İstanbul / Tekirdağ / Gelibolu üzerinden Çanakkale Savaşları'na sahne olan Kabatepe Limanı'na varış. Saat 10.00 da feribot ile Lozan Antlaşması neticesinde, 22 Eylül 1923'te Türkiye Cumhuriyeti topraklarına katılan günümüzün Cittaslow ( yavaş şehir ) kenti olan Gökçeada'ya geçiş. Öğle yemeğinden sonra Rum vatandaşlarımızın yoğun olarak yaşadığı, eski dokusunu koruyan ve kentsel sit alanı ilan edilen; Dereköy (bir zamanlar 1950 hane ile Türkiye'nin en büyük köyü idi), Tepeköy, Zeytinli ve Eski Bademli Köylerinin gezilmesi. Zeytinli de meşhur dibek kahvesi içmeden ayrılmıyoruz elbette. Köyler, şehir merkezine 3-20 km uzaklıktadır. Daha sonra saat 16.00'daki feribotla Kabatepe'ye dönüş. Çanakkale'ye geçiş. Akşam yemeği ve konaklama Çanakkale'deki otelimizde.
3.GÜN:BOZCAADA, KÜÇÜKKUYU
Kahvaltı sonrası Yükyeri İskelesi'ne oradan da Saat 10.00 da arabalı vapur ile Bozcaada'ya geçiş. Feribotla adaya yaklaşırken ilk dikkatinizi çekecek adanın heybetli kalesi olacak. Küçük bir kasaba havasındaki merkezin bu kadar büyük bir kalesinin olması sizi şaşırtmasın. Bozcaada Kalesi’nin ihtişamı adanın zengin geçmişini yansıtıyor aslında. Bozcaada Kalesi'ne çıkıp hem görüntü seyrediyor, hem de tarihi hakkında rehberimizden bilgi alıyoruz. Daha sonra Bozcaada sokaklarını gezmeye başlıyoruz. Zamanında Bozcaada'nın ortasından geçen bir dere, Rum ve Türk Mahallesi diye ikiye ayrılmasında rol oynamış. Artık böyle bir ayrım yok ama mimari farklarından hangi mahallede olduğunuzu anlamanız mümkün. Rum Mahallesi bakımlı evleri ve sokakları ile daha dikkat çekici duruyor. Sokakların birbirini dik kesmesi düzenli bir hava veriyor. Mahallenin tam ortasında bir kilise ve saat kulesi yer alıyor. Bir zamanların kahveleri, meyhane ve tavernaları şimdi turistik restoran, kafe ve dükkan olarak hizmet veriyor. Eski Rum evlerinin bir kısmı yazlık ev, bir kısmı da pansiyon ve otel olarak kullanılıyor. Türk Mahallesi, kıvrımlı sokakları ve ahşap evleri ile belli ediyor kendini. Burada daha az turistik mekan bulunuyor. Bozcaada'da limanda balıkçı restoranlarında veya ilçe merkezindeki diğer yerlerde alacağımız öğle yemeğinden sonra adaya has şarap ve gelincik şurubundan satın alabilirsiniz. Daha sonra arabalı vapur ile Yükyeri İskelesi'ne geçiş. Küçükkuyu'ya hareket. Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
4.GÜN: AYVALIK, KAZDAĞLARI
Kahvaltı sonrası Ayvalık- Şeytan Sofrası'na gidiyoruz. Tepeden görüntü gerçekten muhteşem. Cunda hariç diğer adalarda yerleşim yok. Buradan ayrılıp yerleşimin olduğu Cunda Adası'na gidiyoruz. Adı Ayvalık’la bütünleşmiş bu adayı Rumlar Nesos diye adlandırmışlar. Adanın tarihine ışık tutan önemli yapıtlardan kilise ve manastırlar ile Rum evleri ilginizi çekecektir. Cunda’yı gezerken Taş Kahve’de çay içmeyi ihmal etmiyoruz. Cunda Adası'nda öğle yemeği için verilecek serbest zamandan sonra Ayvalık sokaklarını gezmeye başlıyoruz. Ayvalık demek eski ve dar sokaklar, eski taş evler demek. Camiye çevrilmiş kiliseler ilginizi çekecektir. Fotoğraf makinenizi yanınıza almayı sakın ihmal etmeyiniz. Sonra Tahtakuşlar Etnoğrafya Müzesi'ne gidiyoruz. Alibey Kudar isminde bir İlkokul Öğretmeni tarafından kurulan Galeri’de Orta Asya’dan Türkiye’ye göç eden Konar-Göçer Türk boylarının ilginç ve özgün kültür varlıkları, giyim eşyaları, aletleri, halıları ve her tür sanat yapıtları yıl boyunca sergilenmektedir.  Daha sonra Sütüven Şelalesi, filmlere konu olmuş Hasanboğuldu'nun gezilmesi ve otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
5.GÜN: EDREMİT, BURSA, ANKARA
Kahvaltı sonrası Edremit/Balıkesir/Bursa/Eskişehir üzerinden dönüş yolculuğu. Akşam saat 21.00 de Ankara'ya varış.
NOT: Arabalı vapur ve feribot hareket saatlerinde değişiklikler olabilir.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz.

ULAŞIM
Midibüs veya Minibüs ile
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Özel araç ile ulaşım, feribotla Bozcaada ve Gökçeada'ya gidiş ve dönüşler, Gökçeda'da yerel araçlarla köylerin gezilmesi, otelde konaklama(3), kahvaltı(4), akşam yemeği(3), Hasanboğuldu ve Sütüven Şelalesi girişleri, seyahat güvence sigorta poliçesi, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV.
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Tüm öğle yemekleri, son gün akşam yemeği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
GEREKLİ MALZEMELER
Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası , su kabı, gözlük, fotoğraf makinesi, pil, yedek film veya yedek hafıza kartı, şarj aleti, antibakteriyel jel, mayo, havlu, terlik.

Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi Genel ve Özel Şartlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız

DİĞER BİLGİLER
Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmeti alabilirler.

DURAKLAR
1-21.00 Bahçelievler BEL-Pa önü
2-21.05 Söğütözü-Armada önü
3-21.10 Eskişehir Yolu Bilkent Köprüsü altı
4-21.15 Eskişehir Yolu Ümitköy Köprüsü altı
5-21.20 Eskişehir Yolu Koru Sitesi Migros karşısı
6-21.25 Yaşamkent BP Benzinlik önü