Karaman, Binbir Kilise, Karadağ, Manazan, Taşkale Turu

Konaklama

2 gece yarım pansiyon konaklama
Nadir Business (***) Karaman

Erken Rezervasyon

Gezi tarihinden 21 gün önce gezi ücretini yatıranlara kişi başına 200 TL indirim veya peşin fiyatına 4 taksit
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
Grup indirimi için arayınız
60-64 yaş, 65 yaş üstü, genç 13-26 yaş, Öğretmen, Basın, TSK çalışanı Tren Biletinden indirimler için bilgi alınız.
Örnek indirim
65 yaş üstü kişilere Tren biletinden 325 TL indirim yapılacaktır.

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 0 TL
  • Tek Kişilik Oda 0 TL
  • Odada 3. Kişi 0 TL
  • Çocuk (7-12) 0 TL
  • Bebek (0-7)0 TL

Tur Programı Tur Programı Yazdır

44. YIL!
TEMPO TUR TECRÜBESİ İLE GEZİN, KEŞFEDİN


HIZLI TREN İLE


GEZİLECEK YERLER

Konya, Karaman, Değle Ören Yeri, Binbir Kilise, Karadağ, Yılkı Atları, Manazan Mağraları, Taşkale

1.GÜN: ANKARA
, KARAMAN
Sabah saat 06.00 de Ankara YHT Garı'nda buluşma ve saat 06.25 de Ankara-Konya arası Yüksek Hızlı Tren ile Karaman'a hareket. Saat 09.10 da Karaman'a varış ve bekleyen özel aracımız ile hareket. Turumuza Karamanoğlu Beyliği'nden günümüze kalan onlarca eserle karşılaşacağımız Karaman şehir gezisi ile başlıyoruz.
Gazi Kültür Sanat Merkezi (İlkokul Müzesi), Çeşmeli Kilise, Yunus Emre Cami, Mevlana’nın annesi Mümine Hatun’un gömülü olduğu Aktekke Cami,  Hatuniye Medresesi ve Karaman Kalesi'ni gezdikten sonra Karaman Müzesi’ni ziyaret ediyor sonra Anadolu Türk ev mimarisinin güzel örneklerinden biri olan Karamanlı konağı Tartan Evi'ni  geziyoruz. Daha sonra Karaman Piri Reis Kültür Merkezi'ni gezdikten sonra  otele hareket. Akşam yemeği ve konaklama Karaman'daki otelimizde. 
2.GÜN: MANAZAN MAĞARALARI, TAŞKALE, İNCESU MAĞARASI 
Kahvaltı sonrası Erken Hristiyanlık dönemi mağara yerleşimlerinin bulunduğu Manazan Mağaraları’na gidiyoruz. Mağaralar içerisinde yapacağımız gezintinin ardından dev kaya blokları oyularak yapılmış yüzlerce tahıl ambarının bulunduğu Taşkale’ye doğru yol alıyoruz. Yöre halkı tarafından halen kullanılmakta olan tahıl ambarları Erken Hristiyanlık dönemine tarihlenmektedir. Ambarlar arasında önceden kilise olarak kullanılan bir de cami (Taş Cami) bulunmaktadır.  Daha sonra İncesu Mağarası'na gidiyoruz. Sarkıt ve dikitleri, cadı kazanları ile bin metrelik kısmı turizme açılan bu güzel mağarayı da gezdikten sonra Karaman'a geri dönüyoruz. Öğle yemeğinden sonra alışveriş için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama Karaman'daki otelimizde.
*Sonbahar dönemi turlarında Divle Obruk Peyniri'nin olgunlaştırıldığı mağarayı gezeceğiz. Coğrafi işaretli Obruk Tulum peyniri alışverişi yapacağız
3.GÜN: DEĞLE ÖREN YERİ, BİNBİR KİLİSE, KARADAĞ, YILKI ATLARI, ANKARA
Kahvaltı sonrası Karadağ’ın eteklerinden başlayarak yükselen Binbir Kilise kalıntılarının bulunduğu bölgeye gidiyoruz. Değle (Üçkuyu) ve Binbir Kilise (Madenşehir)'de Bizans döneminde yapılmış birçok kilise, manastır, bazilika, yerleşim yeri ve mezarlığın bulunduğu bölgeyi gezip Karaman'a geri dönüyoruz. Eğer şansımız varsa Karadağ eteklerinde gezen yılkı atlarını da görebiliriz. Daha sonra Tren garına gidiyoruz.  Saat 20.00 YHT ile Ankara'ya geri dönüyoruz. Akşam saat 22.46 sularında Ankara'ya varış.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 

ULAŞIM
Ankara-Karaman-Ankara Hızlı Tren ile
Ara ulaşımlar minibüsle sağlanacaktır
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
44 yıllık Tempo Turizm deneyimi! , Hızlı Tren ücreti, özel araç ile ulaşım, otelde konaklama (2), kahvaltı (2), akşam yemeği (2), seyahat güvence sigorta poliçesi, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
İlk gün kahvaltı, tüm öğle yemekleri, son gün akşam yemeği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL)  alabilir ya da bu tur için 0 TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. 
GEREKLİ MALZEME LİSTESİ
Rahat bir yürüyüş giysisi,  yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası, su kabı, antibakteriyel jel, gözlük, fotoğraf makinesi, yedek hafıza kartı, şarj cihazı. mayo, havlu, terlik.

Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi Genel ve Özel Şartlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız

DİĞER BİLGİLER
-Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.