Karaman, Binbir Kilise, Karadağ, Manazan, Taşkale Turu

Konaklama

Daha sonra açıklanacaktır
2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

Erken Rezervasyon

Gezi tarihinden 14 gün önce gezi ücretini yatıranlara kişi başına 50 TL indirim veya peşin fiyatına 4 taksit
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 0 TL
  • Tek Kişilik Oda 0 TL
  • Odada 3. Kişi 0 TL
  • Çocuk (7-12) 0 TL
  • Bebek (0-7)0 TL

Tur Programı Tur Programı Yazdır


HIZLI TREN İLE
GEZİLECEK YERLER

Konya, Karaman, Değle Ören Yeri, Binbir Kilise, Karadağ, Yılkı Atları, Manazan Mağraları, Taşkale
KARADAĞ'DA YILKI ATLARINI İZLEMEYE GİDİYORUZ.
1.GÜN:
KONYA, KARAMAN
Sabah saat 06.00 de Ankara Tren Garı'nda buluşma ve saat 06.20 de Ankara-Konya Yüksek Hızlı Tren'i ile Karaman'a hareket. Karaman'dan otobüs-midibüs-minibüsle  hareket. Turumuza Karamanoğlu Beyliği'den kalan onlarca eserin olduğu Karaman şehir gezisi ile başlıyoruz. Kale, Çeşmeli Kilise, Yunus Emre Camii, Mevlana’nın annesi Mümine Hatun’un gömülü olduğu Aktekke Camii Hatuniye Medresesi ve Karaman Kalesi'ni gezdikten sonra Karaman Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Arkasından Tartan Evi'ne gidip muhteşem bir Karaman konağını geziyoruz: Daha sonra Karaman Piri Reis Kültür Merkezi'ne gidiyoruz. Türk oku ve  yayının yapım hikayesi ile ney dinletisinden sonra otelimize yerleşip dinleniyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen konuklarımız akşam otelde canlı müzik eşliğinde eğlenebilirler.
2.GÜN: DEĞLE ÖREN YERİ, BİNBİR KİLİSE, KARADAĞ, YILKI ATLARI
Kahvaltı sonrası Karadağ’ın eteklerinden başlayarak yükselen Binbir Kilise kalıntılarının bulunduğu bölgeye gidiyoruz. Değle (Üçkuyu) ve Binbir Kilise(Madenşehir) 'de Bizans döneminde yapılmış birçok kilise, manastır, bazilika, yerleşim yeri ve mezarlığın bulunduğu bölgeyi gezip Karaman'a geri dönüyoruz. Şayet şansımız varsa bugün Karadağ eteklerinde gezen yüzlerce yılkı atlarını da görebiliriz. Akşam yemeği ve konaklama Karaman'daki otelimizde.
3.GÜN: MANAZAN MAĞARALARI, TAŞKALE, İNCESU MAĞARASI, KONYA, ANKARA
Kahvaltı sonrası Erken Hristiyanlık Dönemi mağara yerleşimlerinin bulunduğu Manazan Mağaraları’na gidiyoruz. Mağaralar içerisinde yapacağımız gezintinin ardından dev kaya blokları oyularak yapılmış yüzlerce tahıl ambarının bulunduğu Taşkale’ye doğru yol alıyoruz. Yöre halkı tarafından halen kullanılmakta olan tahıl ambarları erken Hristiyanlık dönemine tarihlenmektedir. Ambarlar arasında önceden kilise olarak kullanılan bir de cami (Taş Cami) bulunmaktadır.  Daha sonra İncesu Mağarası'na gidiyoruz. Sarkıt ve dikitileri, cadı kazanları ile bin metrelik kısmı turizme açılan bu güzel mağarayı da gezdikten sonra Karaman'a geri dönüyoruz. Öğle yemeğinden sonra alışveriş için serbest zaman. Daha sonra Tren Garına gidiyoruz.  Saat 18.20 YHT ile Ankara'ya geri dönüyoruz. Akşam saat 21.00 sularında Ankara'ya varış.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 

ULAŞIM
Ankara-Konya-Ankara Hızlı Tren ile
Ara ulaşımlar minibüsle sağlanacaktır
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Hızlı Tren ücreti, Özel ulaşım, otelde konaklama(2), kahvaltı(2), akşam yemeği(2), Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi, milli park ve özel müze giriş ücretleri (........... TL), rehberlik hizmetleri ve KDV
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
İlk gün kahvaltı, tüm öğle yemekleri, son gün akşam yemeği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL)  alabilir ya da bu tur için........... TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. 
GEREKLİ MALZEME LİSTESİ
Rahat bir yürüyüş giysisi,  yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası , su kabı, antibakteriyel jel, gözlük, fotoğraf makinesi, yedek hafıza kartı, şarj cihazı. mayo, havlu, terlik.
DİĞER BİLGİLER
-Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.