Mardin, Diyarbakır, Hasankeyf Turu

Konaklama

Yay Grand Otel (4*)
Yarım Pansiyon Konaklama

Erken Rezervasyon

Gezi tarihinden 21 gün önce kesin kayıt yaptıranlara, kişi başı 75 TL indirim veya peşin fiyatına 4 taksit
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ

Tur Tarihi Seçiniz

Tur Satın Al

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 0 TL
  • Tek Kişilik Oda 0 TL
  • Odada 3. Kişi 0 TL
  • Çocuk (7-12) 0 TL
  • Bebek (0-7)0 TL

Tur Programı Tur Programı Yazdır


GEZİLECEK YERLER
Zerzevan Kalesi, Mardin,Eski Postane, Sakıp Sabancı Kent Tarihi Müzesi, Zinciriye Medresesi, Ulu Cami, Deyrul Umur Manastırı''Mor Gabriel'', Hah Köyü, Süryani Meryem Ana Kilisesi, Zaz Köyü, Hasankeyf, El Rızk Cami,Kale, Midyat,Konuk Evi, Deyrulzafaran Manastırı, Dara Antik Kenti, Diyarbakır, Ulucami, Hasan paşa Hanı, Dört Ayaklı Minare.
Tur süresince her gün erken kalkıp daha çok yer gezmeyi planladık 

1.GÜN: ANKARA, DİYARBAKIR, MARDİN
Saat 09.20'de Diyarbakır Havalimanı'nda buluşma. Özel aracımız ile Mardin'e hareket. Yolumuz üzerinde Zerzevan Kalesi'nin gezilmesi ve Mardin'de Kasımiye Medresesi'ni gezdikten sonra öğle yemeği için mola veriyoruz. Öğle yemeği sonrası yürüyerek şehri yakından tanıyoruz. Mardin Müzesi, Sanat sokağı, Mardin’in dar sokaklarında, eski kent dokusu içerisinde zaman zaman abbaralardan geçerek Kırklar ve Protestan Kiliseleri, Latifiye Cami, Gazi Paşa ilkokulu, Eski Adliye Sarayı, Ulu Cami, Revaklı çarşı, Marangozlar kahvehanesi, Postane Binası (eski Mardin konağı) ve Sakıp Sabancı Kent Tarihi Müzesi'ni gezildikten sonra otelimize doğru ilerliyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Mardin'deki otelimizde.
2.GÜN: DEYR-ÜL ZAFARAN SÜRYANİ KADİM MANASTIRI, DARA, BEYAZ SU, MOR GABRİEL MANASTIRI, MİDYAT
Kahvaltı sonrası Deyrulzafaran Süryani Kadim Manastırı'nı gezip Dara’ya hareket. Dara’da antik kent kalıntılarının olduğu alanlar, sarnıç, zindan ve kaya mezarlarının gezilmesinden sonra  Kızıltepe üzerinden geçerek Beyaz Su’ya hareket.  Bir doğa harikası olan Çağ Çağ Vadisi'ndeki Beyaz Su'da dinlenme. Sonrasında Midyat ilçesi'nin bir Süryani köyü olan Kafro'ya (Elbeğendi) gidiyoruz. Kafro Köyü ise nefis pizzaları ile meşhur. Köy gezimizi tamamladıktan sonra Mor Gabriel (Deyrul Umur) Manastırı ve Midyat Devlet Konukevi'ni görüyoruz. Midyat çarşısında serbest zaman sonrası Mardin'deki otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama Mardin'deki otelimizde.
3.GÜN: MİDYAT, HASANKEYF, ANKARA
Kahvaltıdan sonra hareket. Midyat'ta Bacine Yezidi Köyü'nü, Hah (Anıtlı) Köyündeki Süryani Meryem Ana Kilisesi, gördükten sonra Hasankeyf’e hareket ediyoruz.  Hasankeyf'te; yerinden (arkeopark alanına) taşınan Zeynel Bey Türbesi, El-Rızk Cami'si ve Artuklu Hamamı ve diğer eserleri görüyor, seyir terasından Artuklu Köprüsü'nü fotoğrafladıktan sonra öğle yemeği için mola veriyoruz. Daha sonra Batman üzerinden Diyarbakır'a doğru yola çıkıyoruz. Anadolu'nun en eski şehirlerinden biri olan Diyarbakır'da; İçkale, müze, Anadolu’nun en eski camilerinden biri olan Ulu Cami ve Külliyesi, Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi, Akkoyunlu hükümdarı Kasım Bey’in yaptırdığı Şeyh Mutahhar Cami'sine ait olan Dört Ayaklı Minare, Tarihi Hasan Paşa Hanı, 2015 yılında Unesco Dünya Miras Listesi'ne kayıt edilen; 7 bin yıllık olduğu tahmin edilen ve Çin Seddi'nden sonra dünyada uzunluğu ile ikinci sırada yer alan Diyarbakır surlarının en büyük ve gözde yapılarından olan Keçi Burcu ile bahçe kültürünün çok önemli olduğu bir coğrafyada yer alan tarihi boyunca, halkın kullanımına açık bir alan olarak özgün bir değer ve 30’dan fazla uygarlığın izlerini taşıyan bir bölgede 8 bin yıl gibi çok uzun süredir bahçe olarak var olmasıyla, tarımsal değerinin dışında, kültürel ve tarihi olarak da özgün bir yere sahip olan Hevsel Bahçeleri'ni panoromik olarak görüyoruz.  Dicle Nehri üzerinde ve türkülere konu olan Kırklar Dağı’nın eteğinde yer alan 11. yüzyıl yapısı On Gözlü Köprü'nün gezilmesinin ardından 19.45 sularında Diyarbakır Havalimanı'na hareket ve sizleri Havalimanından yolcu ediyoruz.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz.

ULAŞIM
Tur minibüs ile yapılacaktır.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Minibüs ile ulaşım, otelde konaklama (2), kahvaltı(2), akşam yemeği (2) , SEYAHAT GÜVENCE POLİÇESİ, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Diyarbakır gidiş -dönüş uçak bileti, ilk gün kahvaltı, 3.gün akşam ve tüm öğle yemekleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL) alabilir ya da bu tur için 20 TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.
GEREKLİ MALZEMELER
Kazak, anorak, havlu, terlik, şapka, bere, su kabı(matara-termos), güneş kremi, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası ,yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.
DİĞER BİLGİLER
Bölgede açıkta satılan su, ayran ve diğer meşrubatların içilmemesi, yöresel yemeklerin bazı konuklarımızı rahatsız ettiği gözlemlendiğinden dikkatli olunması gerekmektedir.
BU TURUMUZA TÜRKiYE'NiN HER YERiNDEN KATILABiLiRSiNiZ.
KATILIMCI SAYISI 16 KİŞİ İLE SINIRLI BUTİK BİR TURDUR.