İspanya, Endülüs Turu

Konaklama

4* otellerde 7 gece konaklama, 6 akşam yemeği
Aşağıdaki oteller veya benzerlerinde konaklanacaktır.
Barselona-Barselona-Hotel Zenit ****
Madrid- Zenit Conde De Orgaz ****
Ramazan Bayramı Turu Sevilla Otel:
Hotel Becquer ****
Kurban Bayramı Turu Sevilla Otel:
Hotel Macio Sevilla Kubb ****
Ramazan Bayramı Turu Granada Otel: Hotel Barcelo Congress *****
Kurban Bayramı Turu Granada Otel: Hotel Vincci Albayzin ****
Not:
Aynı odada 3 kişi konaklamalar, odada sıkışıklık yaratabilir ve “ek yatak” sabit yatak konforunda olmayabilir.

Erken Rezervasyon

Tur tarihinden 60 Gün öncesine kadar, kişi başı 100 € yatıranlara kişi başına 70€ indirim.
Tur tarihinden 40 Gün öncesine kadar, kesin kayıt yaptıranlara kişi başına 35 € indirim.
Grup veya Kurum indirimlerinden en yüksek olanı, kazanılan indirme ek olarak uygulanır.
Rezervasyon yapılan tarihe göre yukarıdaki indirimlerden sadece biri uygulanır.
Türk Lirası fiyatlarımız bilgilendirme amaçlıdır.
Ödeme yapılan günlerdeki, bankaların döviz satış kurundan hesaplanarak ücret tahsil edilir.
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
İstanbul'dan katılacaklara 75 € indirim
SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 2490 EURO
  • Tek Kişilik Oda 2985 EURO
  • Odada 3. Kişi 2460 EURO
  • Çocuk (1-11) 2390 EURO
  • Bebek (0-1)0 EURO

Tur Programı Tur Programı Yazdır

44.YIL!
TEMPO TUR TECRÜBESİ İLE GEZİN, KEŞFEDİN


GEZİLECEK YERLER
BARSELONA, GİRONA, FİGUERAS -DALİ MÜZESİ, ZARAGOSA, MADRİD, TOLEDO, ENDÜLÜS, CORDOBA, CORDOBA CAMİ, SEVİLLA, GRANADA, ELHAMRA SARAYI, MALAGA
*PROGRAMDA YAZAN TÜM ÇEVRE GEZİLERİ FİYATA DAHİLDİR.

1. GÜN : ANKARA, İSTANBUL, BARSELONA 
01.30 Kuğulu Park karşısı TEMPO TUR önünde buluşma ve Esenboğa Havalimanına transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin yapılması.
04.45 THY TK 2193 sefer sayılı uçakla Ankara’dan hareket.
06.00 İstanbul Havalimanı'na varış. Gezimize İstanbul’dan katılan; bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini kendileri tamamlamış yolcularımızla dış hatlar terminalinde buluşma.
07.30 THY TK 1853 sefer sayılı uçakla İstanbul’dan Barselona’ya hareket.
10.10 Barselona’ya varış. Bu gün yapılacak panoramik şehir turumuzda ünlü mimar Antoni Gaudi'nin (1852-1926) UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesindeki eserlerinden La Sagrada Familia Kilisesi, Passeo de Gracia Caddesi'ndeki Batllo ve Pedrera (Casa Milà) evlerini görüyoruz.  Diagonal Caddesi, Cristof Colomb Heykeli ve Olimpik Liman’ın görülmesinin ardından gezimizin sonu. Akşam yemeği ve konaklama Barselona’da. 
2.GÜN : BARSELONA, “GİRONA, FİGUERAS – Dali Müzesi” 
Sabah kahvaltı sonrası günübirlik Girona, Figueras- Dali Müzesi gezisi yapmak üzere otelden hareket. Katalan Musevi cemaatinin yüzyıllarca yaşam sürdüğü Girona'da yapacağımız panoramik şehir turunda; Plaza de la Independencia, Rambla de la Llibertat ve Girona Katedrali (giriş ücretleri dahil) görülecek yerler arasındadır. Öğleden sonra ismi Salvador Dali ile anılan Figueras'a varış. Dünyaca ünlü Dali Müzesi gezisi (giriş ücreti dahil) ardından akşam Barselona'ya dönüş (Figueras-Barselona 140 km). Akşam yemeği ve konaklama Barselona'da.
3.GÜN : BARSELONA, ZARAGOSA, MADRİD  
Kahvaltının ardından Zaragosa’ya hareket.  Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun sonrası Zaragosa'ya varış ve panoramik şehir turu ve yemek molasının ardından 3,5 saatlik bir kara yolculuğu ile UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Madrid’e varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Madrid’de.
4.GÜN: MADRİD, ''TOLEDO''
Kahvaltının ardından yapacağımız tam gün Madrid turunda Mayor Meydanı, Kraliyet Sarayı, Retiro Parkı, Don Kişot ve Cervantes Anıtı, duvarları gravürler ile bezeli İspanya Meydanı, Gran Via Caddesi, Atocha Tren İstasyonu, Sibeles ve Neptun Çeşmeleri, boğa güreşinin doğum yeri sayılan Ventas Arenası, Castellana Caddesi, Santiago Bernabeu Stadyumu, Puertla Del Sol (Güneş Kapısı) ve Cristof Colomb Meydanı görülecektir. ardından otobüsle yaklaşık 1 saat uzaklıkta bulunan UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Damasquinos (Şam işi) altın el işçiliğinin de yapıldığı Toledo'ya gidiyoruz (Madrid-Toledo 70 km). UNESCO tarafından 1987'den beri tamamı açık hava müzesi kabul edilen Toledo şehri, 1492 senesine kadar Müslüman, Yahudi ve Hıristiyanları bir arada barış içinde barındırmış ve 16. yüzyıl mimari değerlerini çok iyi korumuştur. Toledo Katedrali (giriş ücreti dahil) ve tarihi dar sokaklarını gezip kale mimarisini göreceğimiz Toledo şehir turu sonrası Madrid’e hareket. Akşam yemeği ve konaklama Madrid'de.
5.GÜN: MADRİD, CORDOBA, SEVİLLA
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Cordoba'ya (yolculuğumuz yaklaşık 4,5 saat sürecek) hareket. Yapacağımız panaromik şehir turunda UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan 785 yılında Endülüs döneminde inşa edilmiş, (orijinal adı Kurtuba Cami olan ve 853 sütunlu, otuz iki bin kişilik cami, 1236'da Hristiyanların ele geçirmesiyle Katedral'e çevrilmiştir) Cordoba Cami Müzesi'ni gezdikten sonra (müze ücreti dahil) Sevilla’ya hareket.  (Cordoba – Sevilla arası 140 km.) Akşam yemeği ve konaklama Sevilla’daki otelimizde
6.GÜN: SEVİLLA 
Kahvaltının ardından yapacağımız Sevilla panoramik şehir turunda şehrin sembolü olan Altın Kule, İspanya'nın en eski 2. arenası, 1929 Fuarı için yapılan eserler, Guadalquivir Nehri, 1992 Expo Fuar Merkezi, Amerika Meydanı, İspanya Meydanı, çan kulesi, Yahudi mahallesi görülecek, ünlü kaşif Colomb'un mezarının da bulunduğu, dünyanın en büyük üçüncü katedrali olan Sevilla Katedrali ve Alcazar Bahçeleri gezilecektir (giriş ücretleri dahil). Konaklama Sevilla’da.
7.GÜN: SEVİLLA, GRANADA  
Kahvaltının ardından Granada’ya hareket. (Sevilla – Granada arası 250 km) Granada'da UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan 1238 yılında temelleri atılmış, meşhur Elhamra Sarayı'nda; Havuzlu Eyvan, Aslanlı Bahçe, kabul salonları, muhteşem saray odaları ve Endülüs'ün 1492 yılında İspanya Krallığı'nın eline geçmesiyle V.Carlos döneminde sarayda yapılan ekleme ve değişimler rehberimiz eşliğinde gezilecektir. (Müze ücreti dahil) Akşam yemeği ve konaklama Granada'da.
8.GÜN: GRANADA, MALAGA, İSTANBUL
Kahvaltının ardından otelden ayrılarak Malaga panaromik turumuza başlıyoruz. Turumuzda Malaga Limanı, Alcazaba ve Gibralfaro Kaleleri, Park Caddesi, Merced Meydanı ve Cervantes Tiyatorosu'nun görülmesinin ardından Malaga Havalimanı'na transfer.
18.00 TK 1306 sefer sayılı uçakla Malaga'dan hareket.
23.25 İstanbul Havalimanı'na varış. Pasaport işlemlerinden sonra İstanbul'dan katılan konuklarımız ile vedalaşma.
9.GÜN: İSTANBUL, ANKARA 
02.00 TK 2192 sefer sayılı uçakla İstanbul'dan hareket.
03.10 Ankara Esenboğa Havalimanı'na varış. Gümrük işlemlerinden sonra Esenboğa Havalimanı'ndan TEMPO TUR önüne transfer ve turumuzun sonu.

Gezi ücretine dahil olmayan ve bu turumuzda ayrıca katılabileceğiniz müze, tekne ve akşam eğlence programları:
-Granada'da akşam yemeği sonrası arzu edenlerle eski “Müslüman Mahallesi Albaizin” gezisi ile “Çingene mahallesinde” doğal mağara içerisinde düzenlenen "Çingene şovu" izlemeye gidiyoruz (1 içki dahil 40€).
-UNESCO tarafından İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası listesine alınan Endülüs bölgesine özgü Sevilla Flamenko dansı gösterisi (akşam yemeği dahil 80 €)

TUR GÖREVLİSİ
Kadir Demirci
20 yılı aşkın bir süredir rehberlik yapan Demirci çok iyi derecede İspanyolca, Portekizce ve İngilizce konuşmaktadır. Uzmanlık alanları Güney Amerika, Portekiz, İspanya ve özellikle Endülüs Bölgesi'dir.

ULAŞIM BİLGİSİ
THY ile ANKARA VE İSTANBUL'DAN
Yurt dışı turlarımızda programda yazan uçuş saatleri bazen THY tarafından değiştirilmektedir. Yapılan değişiklikler internet sitemizde güncellenmektedir. Oluşabilecek uçuş saati değişikliklerinden veya rötarlardan zarar görmemeniz için “münferit iç hat veya münferit dış hat” kendi biletini alanların mutlaka THY’den bağlantılı bilet almalarını öneriyoruz. Aksi takdirde doğabilecek olumsuzluklarda acentamızın sorumluluğunun olmadığını belirtmek isteriz.


VİZE BİLGİSİ
YEŞİL PASAPORTA VİZE YOK.
Pasaportun süresi tur bitiş tarihi itibariyle en az 4 ay geçerli olması şarttır.
Avrupa ülkelerine yapılacak Schengen Vizesi başvurularının randevu ve başvuru inceleme süreci yaklaşık 6 hafta sürebildiği için vizeye müracaatı edecek misafirlerimizin tura kayıt işlemlerini erkenden tamamlamalarını tavsiye ederiz
Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.
Pasaport başvurularının sonuçlanarak defterin tarafınıza ulaştırılması süreci bazı durumlarda yaklaşık 6 haftayı bulabilmektedir. Pasaport alacak ya da yenileyecek misafirlerimizin seyahat planlamalarını bu durumu göz önünde bulundurarak yapmalarını tavsiye ederiz.
Dışişleri Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz
http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
- 44 yıllık Tempo Turizm deneyimi!
- THY ile Ankara / İstanbul / Barselona – Malaga / İstanbul / Ankara arası uçuş
- THY ile Ankara-İstanbul gidiş-dönüş bağlantı uçuşları 75 € dahil
- Tüm Havalimanı transferleri
- Tüm Havalimanı vergileri
- 4 yıldızlı otellerde kahvaltı dahil 7 gece konaklama,
- 6 akşam yemeği dahil
- Barselona/ Madrid / Toledo / Cordoba / Granada / Sevilla / Malaga şehirleri arası otobüsle ulaşım,
- Girona & Figueras gezisi 70 € dahil
- Toledo şehir turu ve Toledo Katerdrali gezisi 65 € dahil
- Elhamra Sarayı gezisi 65 € dahil
- Cordoba Cami gezisi 30 € dahil
- Sevilla Katedrali gezisi 25 € dahil
- Alcazar Bahçeleri giriş ücreti 40 € dahil
- Programda belirtilen tüm çevre gezileri,
- Seyahat güvence sigorta paketi,
- KDV
- Uçakta 20 kg. bagaj hakkı,
- Tur boyunca Türkçe Rehberlik hizmetleri.

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 - 140 € Vize ve servis ücreti.( Yeşil pasaport vizeden muaftır ) (nakit tahsil edilir.)
- 150 TL Yurt dışı çıkış vergisi pulu
- 6.gün Akşam yemeği
- Tüm öğle yemekleri
- Bahşişler(rehber, otel, restoran, müzisyen, hammaliye vb. hizmet verenler için bahşişler)
- Programda dahil olduğu belirtilmeyen diğer müze girişleri
- Alkollü ve alkolsüz içecekler, telefon, ütü, ilaç vs. gibi kişisel harcamalar.
- Otellerde ücretli televizyon kanalları (pay tv)
- Sigorta şirketlerinin, Seyahat Sigorta Poliçesi kesilirken, 69 yaş ve üzeri için 10 €, 75 yaş ve üzeri için 20 € %100 sur prim uygulaması yapmasından ötürü, yukarıdaki miktarlar, belirtilen yaş guruplarından kayıt sırasında tahsil edilecektir.

GEREKLİ MALZEMELER
Yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.

Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi Genel ve Özel Şartlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız
Covid-19 Yurt Dışı Seyahat Sigortası hakkında bilgi almak için tıklayınız. (isteğe bağlı)