Volga Turu

Konaklama

4* otellerde 2 gece, Volga Nehrinde
5* lüks gemide 5 gece toplam 7 gece konaklama, 7 akşam, 5 öğle yemeği
Aşağıdaki oteller veya benzerlerinde konaklanacaktır.
St.Petersburg : Park Inn Hotel ****
Moskova: Holiday Inn Hotel ****
Gemi: 5* MS TİHİ DON Gemisi
Not:
Aynı kabinde 3 kişi konaklamalar, odada sıkışıklık yaratabilir ve “ek yatak” sabit yatak konforunda olmayabilir.

Erken Rezervasyon

Erken rezervasyon indirim sonra ermiştir
Grup veya Kurum indirimlerinden en yüksek olanı, kazanılan indirme ek olarak uygulanır.
Rezervasyon yapılan tarihe göre yukarıdaki indirimlerden sadece biri uygulanır.
Türk Lirası fiyatlarımız bilgilendirme amaçlıdır.
Ödeme yapılan günlerdeki, bankaların döviz satış kurundan hesaplanarak ücret tahsil edilir.
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
İstanbul'dan katılacaklara 140 EURO indirim
SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 2340 EURO
  • Tek Kişilik Oda 3490 EURO
  • Odada 3. Kişi 2240 EURO
  • Çocuk (1-11) 2220 EURO
  • Bebek (0-1)0 EURO

Tur Programı Tur Programı Yazdır

44.YIL!
TEMPO TUR TECRÜBESİ İLE GEZİN, KEŞFEDİN

GEZİLECEK YERLER
''Beyaz Geceler Turu''
''Volga Nehir Turu''
St. Petersburg, Shlısselburg, Mandrogi, Kiji, Goritsy, Mışkin, Kremlin Sarayı, Moskova
Geminin Videosuna ulaşmak için lütfen tıklayınız

*PROGRAMDA YAZAN TÜM ÇEVRE GEZİLERİ FİYATA DAHİLDİR.

1.GÜN: ANKARA, İSTANBUL, ST. PETERSBURG | 24 AĞUSTOS 2024
01.30 Kuğulu Park karşısında bulunan TEMPO TUR önünden özel aracımız ile Esenboğa Havalimanı'na transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin yapılması.
04.20 TK 2187 sefer sayılı uçakla Ankara'dan hareket.
05.45 İstanbul Havalimanı'na varış ve pasaport işlemlerinin yapılması. Gezimize İstanbul'dan katılan, uçak biniş işlemlerini kendileri tamamlamış konuklarımızla buluşma.
Saat 08.10 TK 401 sefer sayılı uçuş ile St. Petersburg’a hareket.
Saat 11.50’de St. Petersburg’a varış sonrası yapılacak panoramik şehir turunda, Alexander Nevski Manastırı, Nevski Prospekt Caddesi, Kont Strogonof Sarayı, Saray Meydanı, Kışlık Saray, St.Isaac Katedrali, Smolny Manastırı, Aniçkov Sarayı ve Köprüsü, II. Alexander Kan Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeği ve konaklama St. Petersburg’daki otelimizde.
2.GÜN: ST. PETERSBURG, SHLISSELBURG I 25 AĞUSTOS 2024
Kahvaltının ardından, bugün dünyanın sayılı sanat müzelerinden biri olan Hermitage Müzesi’ni gezeceğiz. Müze gezimizin ardından şehir merkezinde alışveriş için verilecek serbest zaman sonrasında gemiye transfer. Check-in işlemlerinin ardından dileyen misafirlerimiz gemide yapılacak ve uğranılacak limanlar, kat edilecek su yolları, seviye havuzlarının çalışma sistemi hakkında bilgi verilecek toplantıya katılabilirler. Akşam yapılacak ‘’Hoş geldiniz’’ kokteylinde Kaptan ve gemi mürettebatı ile tanışma fırsatı da bulacağız. Akşam yemeği sonrası gemimiz Avrupa’nın en büyük gölü Ladoga’ya girecektir. Göl’ün girişinde bulunan ve Rusya’nın tarihinde önemli bir yere sahip Shlisselburg Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Daha sonra gemiye dönüş. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.
3.GÜN: MANDROGİ I 26 AĞUSTOS 2024
Kahvaltı sonrası Mandrogi’ye varış. Bu şirin Rus köyü tarzında yapılmış Mandrogi, oyulmuş evleri, mahalli sanatçıların el işlerinin de satıldığı hediyelik eşya dükkanları ve tertemiz havası ile meşhur bir tatil beldesi. Öğle yemeği sonrası Kiji’ye hareket. Akşam yemeği ve geceleme gemide.
4.GÜN: KİJİ I 27 AĞUSTOS 2024
Gemide sabah kahvaltısından sonra güverteden Avrupa’nın en büyük göllerinden olan Onega Gölü’nün güzelliğini seyrederek gemi seyahatimize devam ediyoruz. Öğle yemeğinden sonra UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI LİSTESİ'nde yer alan Kiji’ye varış. Burada yapacağımız Kiji yürüyüş turunda; ilk olarak 22 kubbesiyle masallardan fırlamış gibi görünen ve hiç çivi kullanılmadan yapılmış ahşap Tecelli Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Ada’da eski dönem Rus Ahşap Mimarisi’nin en güzel örnekleri olan eski Rus köy evlerini görecek ve köylülerin günlük yaşantılarına dair bilgiler alacağız. Tur sonrası alışveriş için serbest zaman. Daha sonra gemiye dönüş ve Gority’ye hareket. Bugün gemideki çeşitli etkinliklere katılabilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme gemide.
5.GÜN: GORİTSY I 28 AĞUSTOS 2024
Gemide alacağımız sabah kahvaltısından sonra gemide çeşitli etkinliklere katılabilir, güverteden Volga Nehri’nin güzelliklerini izleyebilirsiniz öğle saatlerinde Goritsy'ye varış. Rusya'nın pitoresk ve sakin bir köyü olarak bilinen Goritsy, nehir kıyısında küçük bir limana sahiptir. Bu bölge aynı zamanda Rusya’da erken dönem Hristiyanlığın önemli merkezlerindendir. Nehir kıyısında konumlanmış bu güzel köyde yürüyerek yapacağımız gezide, kadınlar manastırını da ziyaret edeceğiz. Belirtilen saatte gemiye dönüş ve Mışkin’e hareket. Öğle, akşam yemeği ve geceleme gemide.
6.GÜN: MIŞKİN I 29 AĞUSTOS 2024
Kahvaltı sonrası Mışkin’e varış. Volga kıyısında bulunan Mışkin, Rus Taşrası’nın tipik özelliklerini yansıtan atmosfere sahip oldukça şirin bir şehirdir. Burada yapacağımız yürüyüş turunda, Rus kültürüne ve günlük yaşama dair önemli izlenimler elde etme şansına sahip olacağız. Altmışıncı Yıl Zafer Anıtı, Üst Bulvar, Üspenski Katedrali göreceğimiz yerler arasında bulunuyor. Öğle saatlerinde gemimiz Moskova’ya hareket edecektir. Öğle yemeği sonrası gemideki etkinliklere katılabilir, Volga Nehri’nin güzel manzaralarını güverteden izleyebilirsiniz. Bu akşam geminin nehir üzerinde geçireceği son gece olduğu için Kaptanın Gala Yemeği ile ağırlanacaksınız. Konaklama gemide.
7.GÜN: MOSKOVA I 30 AĞUSTOS 2024
Kahvaltı sonrası serbest zaman. Öğle saatlerinde Moskova’ya varış. Bugün öğle yemeğimiz kumanya şeklinde alınacaktır. Gemiden çıkış işlemlerinin ardından yapılacak Moskova panoramik şehir turunda; Leningrad caddesi, Avrupa’nın en yüksek binalarından Triumph Palace, Tverskaya Caddesi, Parlamento Binası, Bolşoy Tiyatrosu, Lubyanka Meydanı, KGB Merkez Binası, Aziz Vasili Kilisesi, Kızıl Meydan, Gum Alışveriş Merkezi, Kurtarıcı İsa Kilisesi, Meclis Binası görülecek yerler arasındadır. Şehir turu devamında Kremlin Sarayı turu yapılacaktır. Gezimizin ardından otele transfer. Akşam yemeği ve konaklama Moskova’da otelimizde.
8.GÜN: MOSKOVA, İSTANBUL I 31 AĞUSTOS 2024
Kahvaltı sonrası İlk olarak Nazım Hikmet’in mezarını ziyaret ediyoruz. Güzel bir göl kıyısında bulunan Novodeviçi Mezarlığı’nda aynı zamanda Anton Çehov, Nikolay Gogol gibi Rus Edebiyatı’nın önemli isimleri, Nikita Kruşçev, Boris Yeltsin, Gorbaçov gibi liderlerin mezarları bulunuyor. Daha sonra dünyanın en güzel metrolarından biri olarak kabul edilen Moskova Metrosu’nu geziyor ve Moskova’nın ünlü Arbat Caddesi’ne gidiyoruz. Trafiğe kapalı Arbat’ta alışveriş için serbest zaman da verilecektir. Gezimizin ardından Moskova Havalimanına transfer.
Saat 19.35’te TK416 sefer sayılı uçuş ile Moskova’dan İstanbul’a hareket.
Saat 23.35’te İstanbul havalimanına varış. . Pasaport işlemlerinden sonra gezimize İstanbul'dan katılan konuklarımız ile vedalaşma.
9.GÜN: İSTANBUL, ANKARA | 01 EYLÜL 2024
Saat 02.00 TK 2192 sefer sayılı uçakla İstanbul'dan hareket.
Saat 03.05 Esenboğa Havalimanı'na varış. Gümrük işlemlerinden sonra; Esenboğa Havalimanı'ndan özel aracımızla Tempo Tur önüne transfer ve gezimizin sonu.

FİYAT  LİSTESİ

ANA GÜVERTE COMFORT KABİN

İKİ KİŞİLİK KABİNDE/ODADA KİŞİ BAŞI

2340 EURO

TEK KİŞİLİK KABİNDE/ODADA KONAKLAMA

3490 EURO

KABİNDE/ODADA 3. KİŞİ

2240 EURO

2-11 ÇOCUK

2220 EURO

ORTA GÜVERTE PREMİUM KABİN

İKİ KİŞİLİK KABİNDE/ODADA KİŞİ BAŞI

2450 EURO

TEK KİŞİLİK KABİNDE/ODADA KONAKLAMA

3600 EURO

KABİNDE/ODADA 3. KİŞİ

2350 EURO

2-11 ÇOCUK

2330 EURO

ÜST GÜVERTE PREMİUM KABİN

İKİ KİŞİLİK KABİNDE/ODADA KİŞİ BAŞI

2560 EURO

TEK KİŞİLİK KABİNDE/ODADA KONAKLAMA

3710 EURO

KABİNDE/ODADA 3. KİŞİ

2460 EURO

2-11 ÇOCUK

2440 EUROİPTAL İADE ŞARTLARI

24 Mayıs 2024 tarihine kadar (tur hareket tarihinden 90 gün öncesine kadar) CEZASIZ İPTAL hakkı.
89 gün – 60 gün arası %50 ceza uygulanır!
59 gün – 22 gün arası %80 ceza uygulanır!
21 gün ile tur hareket günü arası %100 ceza uygulanır

TUR GÖREVLİSİ
KANSAV ARSLAN
20 yılı aşkın süredir profesyonel tur rehberliği yapan Kansav Arslan, yurt içinde ve yurt dışında binlerce misafiri gezdirmiştir. Asya, Avrupa, Latin Amerika ve Afrika kıtasında birçok ülkeyi tur lideri olarak gezdiren Arslan; 18 yıldır Tempo Turizm'de görev yapmaktadır. Hem yurt içi hem yurt dışı seyahatlerini çeşitli dergilerde ve bloglarda gezi yazıları olarak paylaşmaktadır.

ULAŞIM
THY ile ANKARA VE İSTANBUL'DAN
Yurt dışı turlarımızda programda yazan uçuş saatleri bazen THY tarafından değiştirilmektedir. Yapılan değişiklikler internet sitemizde güncellenmektedir. Oluşabilecek uçuş saati değişikliklerinden veya rötarlardan zarar görmemeniz için “münferit iç hat veya münferit dış hat” kendi biletini alanların mutlaka THY’den bağlantılı bilet almalarını öneriyoruz. Aksi takdirde doğabilecek olumsuzluklarda acentamızın sorumluluğunun olmadığını belirtmek isteriz.

VİZE BİLGİSİ
YEŞİL PASAPORTA VİZE YOK.
Umuma mahsus pasaport sahipleri Rusya vizesini elektronik olarak alacaklardır.
Pasaportun süresi tur bitiş tarihi itibariyle en az 6ay geçerli olması şarttır.
Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.
Dışişleri Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
https://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
- 44 yıllık Tempo Turizm deneyimi!
-THY ile Ankara / İstanbul / St.Petersburg - Moskova/ İstanbul / Ankara arası uçuşlar
-Ankara-İstanbul gidiş dönüş bağlantı uçuşları 140 € dahil
-Tempo Tur - Esenboğa Havalimanı'na transferler
- Havalimanı vergileri
-Moskova Panoramik Şehir Turu 30 Euro dahil
- Moskova’da Kremlin Turu, Novodeviçi ve Metro+Arbat Turları 85 Euro dahil
- St.Petersburg Panoramik Şehir Turu  30 Euro
- St. Petersburg’da Hermitage Turu 85 Euro
- Nehir güzergahında uğranılan limanlardaki turlar
- Programda belirtilen bütün turlar
- 4 Yıldızlı otelde 2 gece konaklama
- 5* MS TİHİ DON gemisinde 5 gece 6 gün tam pansiyon kabin konaklaması
(Tam pansiyon servis hizmeti gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kumanya (Lunch Box) olarak alınacak öğle yemeği ile son bulmaktadır.)
- Kahvaltılar (7), akşam yemekleri (7)
- 3., 4.,5., 6. ve 7. gün öğle yemekleri
- Gemide valiz taşıma hizmeti
- Gemide hoş geldiniz kokteyli ve Kaptanın Gala Yemeği
- Gemide tüm yemeklerde çay ve kahve servisi
- Gemideki Konser, gösteriler, kültür dersleri ve etkinlikler
(Rusça dil dersi, Rus şarkıları dersi, Rus   Dansları dersi, Rus mutfağı, Rus Halk sanatları, kostümleri ve
ahşap hediyelik eşyaların tarihçe ve yapılışları hakkında bilgi)
- Uçakta 20 kg bagaj hakkı,
- Seyahat Güvence Paketi Sigortası
- Tur boyunca Türkçe rehberlik hizmetleri.
- KDV

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
- 80 € vize ve servis ücreti (nakit tahsil edilir). Hususi (yeşil) pasaportlar için vize gerekmemektedir.
- 150 TL Yurt dışı çıkış vergisi pulu
- Bahşişler (Bu turumuzda, grup adına yerel rehber, kaptan, otel, restoran vb kişilere dağıtılmak üzere, tur liderimiz gezi başında kişi başı 50 € nakit olarak toplanacaktır/ katılım zorunludur
- Programda dahil olduğu yazmayan diğer müzelerin girişleri
- 3., 4.,5., 6. ve 7. gün hariç öğle yemekleri
- Gemide alkollü ve alkolsüz içkiler, telefon, ütü, ilaç gibi kişisel harcamalar
- Otellerde ücretli televizyon kanalları (pay tv)
- Sigorta şirketlerinin, Seyahat Sigorta Poliçesi kesilirken, 69 yaş ve üzeri için 13 €, 75 yaş ve üzeri için25 € %100 sur prim uygulaması yapmasından ötürü, yukarıdaki miktarlar, belirtilen yaş guruplarından kayıt sırasında tahsil edilecektir.

GEREKLİ MALZEMELER
Kazak, yağmurluk, anorak, terlik, şapka, su kabı (matara-termos), güneş kremi, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası , yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.

Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi Genel ve Özel Şartlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız
Covid-19 Yurt Dışı Seyahat Sigortası hakkında bilgi almak için tıklayınız.(isteğe bağlı)

Vize ve Sıcaklık Bilgileri için lütfen tıklayınız
Yurt Dışı Turlar Genel Bilgiler için lütfen tıklayınız