Güneydoğu Anadolu Turu Uçak ile

Konaklama

5 Gece yarım pansiyon konaklama, Sıra geceli akşam yemeği
Adıyaman White Star (4*)
Diyarbakır Dies Otel (4*)
Mardin Yay Grand Otel (4*)
veya *Ramada Plaza by Wyndam Mardin (5*)
Şanlıurfa Uludağ Otel (Tüm odalarda duş, wc, tv)
Gaziantep Safir Otel (4*)

Erken Rezervasyon

Gezi tarihinden 21 gün önce kesin kayıt yaptıranlara, kişi başı 150 TL indirim veya peşin fiyatına 6 taksit
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
Grup indirimi için bizi arayınız

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 6190 TL
  • Tek Kişilik Oda 7340 TL
  • Odada 3. Kişi 6010 TL
  • Çocuk (6-12) 4950 TL
  • Bebek (0-6)0 TL

Tur Programı Tur Programı Yazdır


GEZİLECEK YERLER
Adıyaman, Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, Nemrut Dağı, Diyarbakır, Hasanpaşa Hanı, Ulu Cami, Hasankeyf,  Hah (Anıtlı) Köyü, Süryani Meryem Ana Kilisesi, Midyat, Mardin, Deyrulzafaran Manastırı, Göbeklitepe , Harran, Şanlıurfa, Halepli Bahçe Mozaikleri, Halfeti, Zeugma Antik Kenti, Zeugma Mozaik Müzesi, Pişirici Kastel, Gümrük Hanı, Tarihi Yeni Han, Zincirli Bedesteni, Gaziantep

Bu gezimizde katılımcı sayısı 22 kişi ile sınırlandırılmıştır.
Tur süresince her gün erken kalkıp daha çok yer gezmeyi planladık. 

1.GÜN: ANKARA ,ADIYAMAN, KAHTA, KARAKUŞ TÜMÜLÜSÜ, ARSEMİA, CENDERE KÖPRÜSÜ, NEMRUT DAĞI
Sabah saat 06.00 Tempo Tur önünde buluşma ve Esenboğa Havalimanı'na hareket. AnadoluJet TK7128 sayılı seferi ile saat 07.50 Adıyaman’a hareket.  Adıyaman Havalimanı'nda bizi bekleyen aracımıza yerleştikten sonra Adıyaman Müzesi'ni ve Kommagene Uygarlığı’nın 5. büyük kentinden ayakta kalan tek kent olan Perre Antik Kenti'ni gezdikten sonra Kahta'ya hareket ediyoruz. Kahta’dan minibüslerle çıkacağımız turda sırasıyla, ilk olarak Kommagene Kraliyet ailesinin bazı kadınlarının gömülü olduğu Karakuş Tümülüsü'nü, Roma dönemi yapıtı olan ve Cendere Çayı üzerinde bulunan Cendere Köprüsü'nü, Kommagene Kraliyet ailesinin atası olan Arsames tarafından M. Ö 2.yy'da krallığın yazlık başkenti ve aynı zamanda idari merkezi olarak kurulan Arsemia'yı (Eski Kale) ve karşısındaki Yeni Kale'yi görüyoruz. Ardından 1987 yılında UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesine alınan Nemrut Dağı'na çıkıyoruz. Kommagene Krallığı'nın efsanevi kralı Antiochos tarafından yaptırılan tümülüs, devasa heykel ve kabartmalarını gördükten sonra Batı terasında gün batımını izliyoruz. Daha sonra Adıyaman'daki otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Adıyaman'daki otelimizde.
NOT: Bugün yanınıza anorak, bere, kazak almayı unutmayınız.
2.GÜN: DİYARBAKIR
Sabah kahvaltısının ardından Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Anadolu'nun en eski şehirlerinden biri olan kent size görsel bir şölen sunacak. Sadece ülkemizin değil dünyanın da en iyi korunmuş ve UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesinde yer alan Diyarbakır Surları'nı görüyoruz. Surların yapım tarihi tam olarak bilinmemektedir.  Yüzyıllara meydan okuyan surların bugünkü görüntüsünü ise İstanbul’u Roma’nın başkenti olarak neredeyse yeniden inşa eden Konstantin’in oğlu Bizans İmparatoru II. Konstantius (M.S 349) tarafından yenilerek günümüze taşımıştır. Surlar, kapılar, burçlar ilk göreceğimiz yapılardır. Sur duvarları boyunca Dağ Kapı, Urfa Kapı, Mardin Kapı ve Yeni Kapı olarak adlandırılan 4 ana giriş bulunmaktadır. Siyah bazalt duvarlar, Ortaçağ askeri mimarisinin önemli örneklerindendir. Keçi Burcu'nu, Mardin Kapı ve Urfa Kapı'yı gördükten sonra Anadolu’nun en eski camilerinden biri olan Ulu Cami ve Külliyesi'ni, Cahit Sıtkı Tarancı Müze Evi, 1572-1575 yılları arasında Diyarbakır valiliği yapmış olan Hasan Paşa’nın yaptırmış olduğu Hasan Paşa Hanı'nı, İç kaleyi, birçok eser ile zengin bir koleksiyona sahip Diyarbakır Arkeoloji Müzesi'ni ile Akkoyunlu hükümdarı Kasım Bey’in yaptırdığı Şeyh Mutahhar Camisi’ne ait olan Dört Ayaklı Minare'nin gezilmesinin ardından Dicle Nehri üzerinde halk arasında on gözlü olarak adlandırılan  tarihi köprüyü fotoğrafladıktan sonra otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Diyarbakır’daki otelimizde.
3.GÜN. HASANKEYF, HAH (ANITLI) KÖYÜ, MİDYAT, MARDİN
Kahvaltı sonrası hareket ediyoruz.  Ilısu Barajı’nın altında kalan Hasankeyf'te Dicle kıyısında bir kafede fotoğraf molası verdikten sonra Midyat'a doğru hareket ediyoruz. Midyat Hah (Anıtlı) Köyündeki Süryani Meryem Ana Kilisesi'ni gördükten sonra Küçük bir Mardin görünümünde olan Midyat'da birçok ünlü dizinin çekimlerine ev sahipliği yapmış ve bölgenin en önemli sivil mimari örneklerinden biri olan Kaymakamlık Konuk Evi (dışardan görülecektir), Eski Han ve Midyat sokaklarını görüp, Telkariciler sokağında alışveriş yapıyoruz. Daha sonra Mardin'e hareket. İlk olarak 1932’ye kadar 640 yıl boyunca Süryani Ortodoks patriklerinin ikametgah yeri olarak kullanılan Deyrulzafaran Süryani Manastırı'nı ziyaret ediyoruz. Ardından Mardin şehir turunda, Akkoyunlu hükümdarı Cihangiroğlu Kasım tarafından yaptırılan Kasımiye Medresesi, Artuklu döneminde günümüz halini alan ve dilimli kubbesi ve minaresiyle Mardin’in simgesi olan Ulu Cami ve çevresindeki çarşıların gezilmesi sonrası otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama Mardin'deki otelimizde.
4.GÜN: GÖBEKLİTEPE, HARRAN, ŞANLIURFA
Kahvaltı sonrası Şanlıurfa’ya hareket. Şanlıurfa’nın Örencik Köyü yakınlarında bulunan, Dünya’nın uygarlık tarihindeki ilk tapınaklarına ev sahipliği yapan, UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesindeki Göbeklitepe Höyüğü’ne varış. Keşfiyle birlikte sadece bölge tarihini değil insanlık tarihini değiştiren, İngiltere’de bulunan Stonehenge'den yaklaşık 7.000, Mısır Piramitleri'nden ise yaklaşık 7.500 yıl eski olan Göbeklitepe, geçtiğimiz yıllarda National Geographic dergisinin tüm dünyada “Dinin Doğduğu Yer” sloganıyla kapak yapılmıştır. Göbeklitepe ziyaretimizin ardından Harran’a doğru hareket ediyoruz. Harran’da dünyanın en eski ev yapım tekniği örneklerinden Harran Evleri'ni ve dünyanın ilk üniversitelerinden Harran Üniversitesi kalıntıları ve kulesinin geziyor ve Şanlıurfa'ya hareket ediyoruz. Paleolitik Çağ’dan İslamiyet dönemine kadar yaklaşık 10.000 eserin sergilendiği Haleplibahçe Müze Kompleksi ve Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi’ni gezdikten sonra Şanlıurfa’da; Hz.İbrahim'in Makamı, Kale ve Gümrük Han, Halil-ür Rahman Cami, Aynzeliha Parkı ve Balıklı Göl'ün gezilmesi sonrası eski çarşılarda alışveriş için serbest zaman sonrası otelimize yerleşiyor sıra geceli  akşam yemeği için Konuk Evine gidiyoruz. Konaklama Şanlıurfa'daki otelimizde.
5.GÜN: BİRECİK, HALFETİ, RUMKALE, ZEUGMA, GAZİANTEP
Kahvaltı sonrası Birecik'e hareket. Birecik’te Kelaynak Üretme İstasyonu'nda nesli tükenme tehlikesi altında olan ve yöre kültüründe önemli bir yer tutan bu nadir kuşları ziyaret edeceğiz. Kelaynak Kuş Gözlem İstasyonu'nda fotoğraf çekip gerekli bilgileri aldıktan sonra, Birecik Barajı inşasından sonra bir kısmi baraj gölü altında kalan günümüzün Cittaslow (yavaş sehir ) kenti olan Halfeti’ye hareket ediyoruz. Baraj gölü üzerinde yapacağımız gezinti için tekneye biniyor, büyük kısmı baraj gölü altında kalmış olan Savaşan Köyü ve tarihte önemli yeri olan Rumkale'yi görüyoruz. Ardından Fırat Nehri kenarına kurulu, bölgenin en önemli antik çağ yerleşim yeri olan Zeugma Antik Kenti’nde Mozaikli Villaları ve kazı alanını dolaştıktan sonra Gaziantep'e hareket. Akşam yemeği ve konaklama Gaziantep’teki otelimizde.
6.GÜN: GAZİANTEP
Kahvaltı sonrası İpek Yolu üzerindeki önemli kavşak noktalarından biri olan Gaziantep şehir turumuzda, ilk olarak Zeugma Mozaik Müzesi'ne gidiyoruz. Yunan mitolojisindeki birçok mitten konu alan mozaikleri rehberimizin anlatımları eşliğinde gezeceğiz. Ardından ilk olarak Antep savunmasının her anını gözler önüne seren 25 Aralık Panorama Müzesi sonrasında ise su mimarisinin eşsiz örneklerinden olan kastellerden Pişirici Kasteli'ni gezeceğiz. Ardından Gaziantep Kalesi önünde vereceğimiz fotoğraf molası sonrası yürüyerek yapacağımız turda Gümrük Hanı, Tarihi Yeni Han, Zincirli Bedesteni ve Almacı Pazarı adıyla anılan arastaları, otantik ürünlerin satıldığı Bakırcılar Çarşısı'nın  görülmesi ve Tahmis Kahvecisi'nde vereceğimiz moladan sonra Gaziantep Havalimanı'na hareket. AnadoluJet’in TK 7125 sayılı seferi ile saat 21.00 de Ankara’ya hareket. Saat 22.05 de Ankara’ya varış. Tempo Tur önüne transfer ve gezimizin sonu.

ÖNEMLİ NOTLAR:
-13-18 Eylül ve 27 Eylül-02 Ekim tarihlerinde Mardin otelimiz Mardin Yay Grand olacaktır.
- 06-11 Eylül, 20-25 Eylül, Ekim ve Kasım tarihlerinde Mardin otelimiz Ramada Plaza By Wyndam Mardin olacaktır.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 

ULAŞIM
Ankara'dan AnadoluJet ile Adıyaman gidiş- Gaziantep dönüş uçuşları,
Ara ulaşımlar midibüs veya minibüs ile yapılacaktır.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
AnadoluJet ile Ankara–Adıyaman gidiş Gaziantep-Ankara dönüş uçak bileti, Tempo Tur önü-Esenboğa gidiş-dönüş transferleri, Adıyaman’dan itibaren tüm ulaşımlar, otelde konaklama(5), kahvaltı(5), akşam yemekleri(5), Birecik Baraj Gölü'nde tekne gezisi, Sıra geceli akşam yemeği 200 TL (4.gün), seyahat güvence sigorta poliçesi, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri, KDV.
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
İlk gün kahvaltı, tüm öğle yemekleri, son gün akşam yemeği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL) alabilir ya da bu tur için 197,5 TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.
GEREKLİ MALZEMELER
Anorak, Kazak, şapka, bere, su kabı (matara-termos), güneş kremi, anti bakteriyel jel, küçük sırt çantası, yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.
DİĞER BİLGİLER
-Size özel tur için arayınız
-Bölgede açıkta satılan içecek ve yiyecek almamanızı öneriyoruz
-Turumuza Türkiye'nin her yerinden katılabilirsiniz.(Ankara dışından katılım için bizi arayınız)
-Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.