Kilikya Turu

Konaklama

2 Gece yarım pansiyon konaklama, tekne turu
Kilikya Otel (****)

Erken Rezervasyon

Gezi tarihinden 21 gün önce kesin kayıt yaptıranlara, kişi başı 300 TL indirim veya peşin fiyatına 4 taksit
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
Grup indirimi için bizi arayınız
60-64 yaş, 65 yaş üstü, genç 13-26 yaş, Öğretmen, Basın, TSK çalışanı Tren Biletinden indirimler için bilgi alınız.
Örnek indirim
65 yaş üstü kişilere Tren biletinden 320 TL indirim yapılacaktır.

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 8040 TL
  • Tek Kişilik Oda 9740 TL
  • Odada 3. Kişi 7800 TL
  • Çocuk (6-11) 6500 TL
  • Bebek (0-6)0 TL

Tur Programı Tur Programı Yazdır

44.YIL!
TEMPO TUR TECRÜBESİ İLE GEZİN, KEŞFEDİN

HIZLI TREN İLE
GEZİLECEK YERLER
Sertavul Geçidi, Gilindire Mağarası, Mezgit Kale, Sebaste Antik Kenti, Kanlıdivane Antik Kenti, Çanakçı Neokropolisi ve kabartmaları, Cennet Cehennem Obrukları, Korykos Antik Kenti, Uzuncaburç, Silifke, Taşucu

1.GÜN: ANKARA, KARAMAN, GİLİNDİRE MAĞARASI, KIZKALESİ
Sabah saat 06.00 de Ankara YHT Garı'nda buluşma ve saat 06.25 de Ankara-Konya arası Yüksek Hızlı Tren ile Karaman'a hareket. Saat 09.06 da Karaman'a varış ve bekleyen özel aracımız ile hareket. Yolumuz üzerinde Sertavul Geçidi'ni görüyor daha sonra Mut üzerinden Aydıncık'taki Gilindire (Aynalıgöl) Mağarasına gidiyoruz. Mağarayı gezdikten sonra Aya Thekla Manastırı'nı ve Mezgit Kale'yi ziyaret ettikten sonra Kızkalesin'deki otelimize hareket.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
2.GÜN: SEBASTE ANTİK KENTİ, KANLIDİVANE ANTİK KENTİ, AKKALE, CENNET CEHENNEM OBRUKLARI, KIZKALESİ
Kahvaltıdan sonra gezimizde ilk olarak Sebaste Antik Kenti'ni görüyor sonrasında Kanlıdivane (Kanytelis) Antik Kenti’ne gidiyoruz. Bir obruk çevresine kurulmuş olan bu şehir Akdeniz’in gizli kalmış tarih hazinelerinden birisidir. Daha sonra Çanakçı Neokropolisi ve kabartmalarını, Akkale'yi gördükten sonra, mitolojik hikayelere konu olmuş bir doğa harikası olan Cennet Cehennem Obruklarının gezilmesinden sonra Silifke yakınlarında Doğu Akdeniz’in simgesi haline gelmiş olan Kızkalesi’nde tekne gezisi yapıyoruz. Kızkalesi'nde adım atılan her yer tarihi dokuya sahiptir. Bugün, Kızkalesi'ndeki ören yerlerinde kalelere, kiliselere, sarnıçlara, su kemerlerine, kaya mezarlarına, lahitlere, taş döşemeli yollara rastlanılmaktadır. Tekne gezimiz sonrası Korykos Antik Kenti'ni de gezdikten sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
3.GÜN: UZUNCABURÇ, SİLİFKE, TAŞUCU, KARAMAN, ANKARA
Kahvaltıdan sonra Narlıkuyu Mozaik Müzesi'ne gidiyoruz. Daha sonra Uzuncaburç (Diokaisareia) Antik Kenti'ni geziyor ve  Silifke’de yapacağımız yürüyüşte; Roma Köprüsü, Atatürk Evi, Apollon Tapınağı, su sarnıcı ve Silifke Kalesi'ni geziyoruz. Kalenin harika Göksu Deltası manzarasını izledikten sonra Taşucu'na hareket. Yolda bir erken Hristiyanlık dönemi Taşucu Sahili'nde kısa bir yürüyüş yapıp, Atatürk Evi ve Amfora Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra Karaman Tren garına gidiyoruz.  Saat 20.00 YHT ile Ankara'ya geri dönüyoruz. Akşam saat 22.54 sularında Ankara'ya varış.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz.

ULAŞIM
Ankara-Karaman-Ankara Hızlı Tren ile
Midibüs veya Minibüs ile
GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER
44 yıllık Tempo Turizm deneyimi! ,Hızlı Tren ücreti, özel araç ile ulaşım, otelde konaklama (2), kahvaltı (2), akşam yemekleri (2), tekne gezisi, seyahat güvence sigorta poliçesi , milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV
GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Tüm öğle yemekleri, son gün akşam yemeği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL) alabilir ya da bu tur için 21€uro ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.
GEREKLİ MALZEMELER
Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası , su kabı, antibakteriyel jel, gözlük, fotoğraf makinesi, filmi veya yedek hafıza kartı, şarj cihazı.

Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi Genel ve Özel Şartlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız

DİĞER BİLGİLER
-Size özel tur için arayınız
-Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.