Uçakla Karadeniz, Yaylalar ve Batum Turları

Konaklama

1-Hopa Peronti Otel (4*)
2-Ayder Gelgör Otel (Tüm odalarında duş/wc/TV)
3-Trabzon Usta Park Otel (4*)
4-Gümüşhane Ramada Otel (5*)
4 GECE YARIM PANSiYON KONAKLAMA+1 ÖĞLE YEMEĞİ

Erken Rezervasyon

Gezi tarihinden 21 gün önce kesin kayıt yaptıranlara, kişi başı 150 TL indirim veya peşin fiyatına 6 taksit
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
Erken rezervasyon döneminde grup ve kurum indirimleri uygulanmaz.

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 4990 TL
  • Tek Kişilik Oda 5740 TL
  • Odada 3. Kişi 4810 TL
  • Çocuk (6-12) 4100 TL
  • Bebek (0-6)0 TL

Tur Programı Tur Programı Yazdır


GEZİLECEK YERLER
Uzungöl, Lustra Yaylası, Karestel Yaylası, Dursun Ali İnan Müzesi, Hopa, Batum, Ayder Yaylası, Fırtına Vadisi, Çinçiva Köprüsü, Zilkale, Palovit Şelalesi, Rize, Çay Fabrikası, Sümela Manastırı, Altındere Vadisi Milli Parkı, Trabzon, Ayasofya Cami, Atatürk Köşkü, Gümüşhane, Karaca Mağarası, Giresun Adası
Bu gezimizde katılımcı sayısı 22 kişi ile sınırlandırılmıştır.

1.GÜN: TRABZON, UZUNGÖL, HOPA
Sabah saat 06.00'da Tempo Tur önünde buluşma ve  havalimanına transfer. AnadoluJet’in  TK 7060 uçağı ile 08.00'de Trabzon'a hareket. Saat 09.15'de Trabzon'a varış. Bizi bekleyen aracımıza yerleştikten sonra, Trabzon'a kendi olanakları ile gelecek misafirleri de Trabzon Otobüs Terminali'den alıp, Uzungöl'e hareket ediyoruz. Of ilçesinden Uzungöl'e doğru yolculuğumuz devam edecektir. Kiremitli Köprü (Hapsiyaş)'yü gördükten sonra Uzungöl’e dönerek İnan Kardeşler’de öğle yemeği molası veriyoruz. Yemekten sonra öncelikle Karadeniz ve Uzungöl yöresel yaşamını en güzel şekilde yansıtan Dursun Ali İnan Müzesi'ni gezeceğiz, ardından minibüslerle yayla turumuza başlıyoruz. İlk olarak Seyir terasında fotoğraf molası vereceğiz. Ardından muhteşem orman dokusunun bitiş noktasında Lustra yaylasına ulaşıyoruz. Lustra yaylasında kısa bir yürüyüş yaparak yaylanın havasını iyice hissediyoruz. Sonraki durağımız Uzungöl’ü tepeden fotoğraflayacağımız yaklaşık 2200 m yükseklikteki Karestel Yaylası. (Hava ve yol koşullarına göre rehber programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Biz çok zorunlu olmadıkça programımızı aynen uyguluyoruz. Ancak aşırı yağış, sis, heyelan gibi nedenlerden dolayı bir değişiklik söz konusu olursa rehberlerimiz alternatif program yapacaktır.) Yaylada gezdikten sonra Uzungöl’e geri dönüp oradan da Hopa’ya doğru hareket ediyoruz. Hopa’daki otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Hopa'daki otelimizde.
2.GÜN:SARP SINIR KAPISI , GÜRCİSTAN(BATUM)
Kahvaltı sonrası erken saatte  Batum'a doğru yola çıkıyoruz. Sarp Sınır Kapısı'ndan Gürcistan'a giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra bir tarafta deniz manzarasını diğer tarafta Andrew Heykeli'ni izleyerek ilerliyoruz. Yolumuz üzerinde Türkiye'den (Bayburt) doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri'ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü'nü göreceğiz. Öğle yemeği molasından sonraki durağımız, şehir merkezinden 9 km uzaklıkta bulunan, Dünya'nın el ile hazırlanmış ikinci büyük bahçesi olan tropik bitkileri ile ünlü Batum Botanik Bahçesi. Burada yarim saatlik bir yürüyüş yapıp birbirinden farklı bitki örtüsünün yer aldığı bahçeyi geziyoruz. Ardından tekrar şehir merkezine dönerek; tarihi Meryem Ana Katedral Kilisesi'ni, tarihi Orta Cami, tiyatro binasını, Medea Heykeli'ni, Batum Limanı'nı ve yeni oluşturulan yüzüyle Avrupa meydanını göreceğiz. Daha sonra Sarp Sınır Kapısı’ndan Türkiye’ye giriş yapıp Hopa’daki otelimizden  eşyalarımızı aldıktan sonra Ayder’e hareket. Aksam yemeği ve konaklama Ayder’deki otelimizde. NOT: LÜTFEN "GÜRCİSTAN'A GEÇİŞ" NOTUNU MUTLAKA OKUYUNUZ.
3.GÜN: AYDER, FIRTINA VADİSİ, TRABZON
Kahvaltı sonrası otobüsümüz ile Kalegon denilen mevkiden başlayarak Ayder Yaylası'nı yürüyerek gezeceğiz. Görüntüler büyüleyici. Şelaleler ayrı bir güzellik katıyor bu güzelliği fotoğrafladıktan sonra Çamlıhemşin’e hareket ediyoruz. Burada bizi bekleyen minibüslerimizle Fırtına Vadisi içinde bir tarafta yeşilin her tonunu, bir tarafta Fırtına Deresi’ni, bir tarafta bozulmamış yöre mimarisinin örneklerini görecek ve kemer köprüleri gezeceğiz. İlk durağımız "Sevdaluk" dizisinin çekildiği Şenyuva (Çinçiva) köyü. Köyü ve buradaki kemer köprüyü gezdikten sonra yolculuğumuz Zilkale’ye doğru devam edecek. Denizden 750 metre, hemen altında akmakta olan Fırtına Deresi’nden de 100 metre yükseklikte, sarp bir kaya üzerinde 14. yüzyılda inşa edildiği tahmin edilen Zilkale; ihtişamlı görüntüsüyle yüzlerce metre ötelerden de gözükebiliyor. Önce uzaktan görüntüleyip ardından içini gezeceğiz. Sonraki durağımız Kaçkar Dağları Milli Parkı içerisindeki Palovit Şelalesi, Rize’nin debisi en yüksek şelalelerinden biridir. Gür bir orman içindeki bu ünlü şelale, yaklaşık 15 metre yükseklikten köpük köpük çağıldıyor dere yatağına doğru. Şelalenin fotoğraflanmasından sonra Fırtına Vadisinde öğle yemeği molası veriyoruz. Yemekten sonra Trabzon’a hareket. Yolumuz üzerinde Çay fabrikası, Rize bezi ve Sürmene Bıçaklarını tanımak ve alışveriş için zaman verilecektir. Akşam yemeği ve konaklama Trabzon’daki otelimizde. Yemek sonrası isteyenler Uzun Sokak'ta yürüyüş yapıp Atatürk Meydanın'daki kafelerde vakit geçirebilirler. 
4.GÜN:  TRABZON, ATATÜRK KÖSKÜ, TRABZON AYASOFYASI, SÜMELA MANSTIRI, GÜMÜŞHANE
Kahvaltı sonrası Atatürk Köşkü ve bir kısmı cami olarak kullanılan Trabzon Ayasofyası'nı gezdikten sonra, Trabzon Atatürk meydanında serbest zaman veriyoruz. Sümela Manastırı'na gidiyoruz. Trabzon’un Maçka ilçesi Altındere Köyü sınırları içinde, Altındere Vadisi’ne hakim Karadağ’in eteklerinde sarp bir kayalık üzerine kurulmuş olan Sümela Manastırı, halk arasında “Meryem Ana” adı ile anılır. Manastır'ın dibindeki tesislerde iniyoruz. Bizi manastır yakınlarına kadar götürecek minibüslere binip yolumuza devam ediyoruz. Minibüsten indikten sonra yirmi dakika yürümek zorundayız. Yer yer çıkış var, ama fazla zor değil. Rehberimiz sizlere manastır hakkında ayrıntılı bilgi verecektir. Sümela Manastırı tadilat nedeniyle ziyarete kapalıdır, dışarıdan görülecektir. Manastır gezimizin ardından Gümüşhane’deki otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
5.GÜN: KARACA MAGARASI, GİRESUN
Kahvaltı sonrası Eski Gümüşhane'yi (Süleymaniye Mahallesi'ni)  gezdikten sonra Karaca Mağarası'na hareket. Mağara'yı gezdikten sonra Görele'de Kemençe Kültür Parkını ziyaret edeceğiz. Bölgenin yerel enstrümanı hakkında bilgi alıp sesini de dinledikten sonra yolculuğumuza devam ediyoruz. Giresun’da Herkül’ün altın postu aramak için geldiği ve amazon savaşçı kadınlarının erkeklerden uzak bir dünya kurarak yaşadığı başta olmak üzere birçok efsaneye sahip olan Giresun Adası’na hava koşullarının uygun olması durumunda mitolojik bir tekne turu yapacağız. (Tekne turu yapılamazsa Alternatif program Giresun Kalesi, Zeytinlik Mahallesi) Ada gezimizden sonra Trabzon Havalimanına hareket.  AnadoluJet’in TK 7065 uçağı ile saat 21.20'de hareket saat 22.40'da Ankara'ya varış. Tempo Tur önüne transfer ve gezimizin sonu.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 

ULAŞIM
Anadolujet ile Ankara - Trabzon - Ankara ulaşım.
Trabzon'dan sonra tur minibüs veya midibüs ile yapılacaktır.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Tempo Tur / Havalimanı / Tempo Tur transferi, Ankara-Trabzon-Ankara gidiş-dönüş uçak bileti, otel konaklama(4), kahvaltı (4), öğle yemeği(1), akşam yemekleri(4), yaylalara minibüs veya midibüsle transfer, seyahat güvence sigorta poliçesi, milli park ve özel müze giriş ücretleri, Sümela Manastırı minibüs çıkış ücreti, rehberlik hizmetleri, KDV.
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Yurt dışı çıkış harcı (Batum'a geçiş 150 TL), ilk gün kahvaltı, 2.gün hariç öğle yemekleri, son gün akşam yemeği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL)  alabilir ya da bu tur için 75 TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. 
GEREKLİ MALZEMELER
Önceden giyilmiş yürüyüş ayakkabısı veya botu, yağmurluk (panço tercih edilmelidir) kolay giyilip çıkarılabilen rahat pamuklu giysiler, zaman zaman serin olabileceği düşünülerek kazak, polar(alt-üst) giysi, güneş kremi, şapka, bandana, küçük bir sırt çantası , yedek giysi ve çamaşır, yedek çorap, yedek ayakkabı, terlik, koruyucu krem, fotoğraf makinesi, pil, yedek hafıza kartı ve şarj aleti, anti bakteriyel jel.

DİĞER BİLGİLER
-Turumuza Türkiye'nin her yerinden katılabilirsiniz. (Ankara dışından katılım için bizi arayınız)
-Katılımcı sayısı 20 kişi ile sınırlıdır.
-Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.
GÜRCİSTAN'A (BATUM) GEÇİŞ 
Lütfen bu notu dikkatlice okuyunuz.
Türkiye ile Gürcistan devletleri arasında yapılan anlaşma gereği T.C. vatandaşları Gürcistan'a üzerinde T.C. kimlik numarası bulunan yeni (cipli) nüfus cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile  geçiş yapılması mümkün değildir. Ailesi ile birlikte (anne ve babanın aynı anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı konuklarımızın Gürcistan'a geçişleri için yanında olmayan anne veya babanın noterden onaylı muvafakatnamesi gerekmektedir.  Bebekler ve çocuklar dâhil kimliklerde fotoğraf olması zorunludur. Tura çıkmadan evvel lütfen nüfus idaresine başvurarak çocuklarınızın nüfus cüzdanlarını fotoğraflı hale getiriniz. Nüfus cüzdanlarının  yırtık ve yıpranmış olmaması gerekmektedir.
Üzerinde T.C. kimlik numarası olan nüfus cüzdanlarınızı tura çıkarken yanınıza almayı unutmayınız.
Yurt dışı çıkış harcı olan 150 TL katılımcılar tarafından ödenir.
Gürcistan'daki kiliseleri gezerken erkeklerin pantolon, bayanların etek giymeleri gerekmektedir.
Vizeye tabi olan yabancı uyruklu yolcularımız Gürcistan'dan Türkiye'ye girişte vize almaları zorunludur.
Sınırdan geçiş;  yoğunluğa göre 1-2 saat sürmektedir.
Sınır geçişi yaya olarak yapılmaktadır.
Sınır geçişlerinde her yolcu yanında bulundurduğu eşyadan kendisi sorumludur.
Bu nedenle oluşabilecek olumsuzluklardan acentemiz sorumlu tutulamaz.

AŞI BİLGİSİ
Bu turumuzun Batum (Gürcistan ) kısmı için aşı belgesi ve PCR testi gerekmemektedir. (16.06.2022)
Covid-19 Yurt Dışı Seyahat Sigortası hakkında bilgi almak için tıklayınız.