Sinop, Erfelek, Kastamonu Gezisi

Konaklama

DİYOJEN OTEL(**)
3 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

Erken Rezervasyon

Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 3530 TL
  • Tek Kişilik Oda 4400 TL
  • Odada 3. Kişi 3430 TL
  • Çocuk (6-12) 2800 TL
  • Bebek (0-6)0 TL

Tur Programı Tur Programı Yazdır


KURBAN BAYRAMI TURU
GEZİLECEK YERLER
Sinop, Sinop Kalesi, Pervane Medresesi, Arkeoloji Müzesi, Eski Ceza Evi, Hamsilos Fiyordu, Akliman, İnceburun Feneri, Erfelek Tatlıca Takım Şelaleleri, Kastamonu, Nasrullah Meydanı, Münire Sultan Medresesi

1.GÜN:ANKARA, KASTAMONU, SİNOP
Sabah saat 07.45 TEMPO TUR önünde buluşma ve hareket. Kastamonu'da öğle yemeği için verilecek serbest zamandan sonra Sinop'a hareket. Sinop'ta deniz kenarındaki otelimize yerleşme ve dinlenme. Dileyenler denize girebilir veya otelin açık yüzme havuzundan yararlanabilirler.  Akşam yemeği ve konaklama Sinop'taki otelde.
2.GÜN:ERFELEK TATLICA TAKIM ŞELALELERİ, AKLİMAN, HAMSİLOS, İNCEBURUN
Kahvaltı sonrası Erfelek’e hareket ediyoruz. Erfelek Tatlıca Takım Şelaleleri'nin aktığı vadi şeklinde birbirine dökülen şelalelerden oluşmaktadır. Bu nedenle şelalelerin yanından ip merdiven ve halatlar yardımıyla tırmanmak gerekmektedir ve yer yer on metrelik dik duvarlardan çıkılmaktadır. Yürüyüş deneyimi olmayanların bu yürüyüşe katılmasını önermiyoruz. Bu yürüyüşe katılmak istiyorsanız zeminin kaygan olduğunu unutmayınız. Güvenli bir şekilde yürümek için; yürüyüş ayakkabısı, lastik ayakkabı veya lastik çizmeyi yanınızda bulundurmanızı öneririz.  Erfelek'ten lastik ayakkabı satın alabileceğinizi hatırlatırız. Daha sonra orman içi patika takip edilerek aracımızın bulunduğu alana geri dönülmektedir. Vadi içinden yürümek istemeyenlere önerimiz, vadinin üstündeki patikalardan şelaler vadisini izleyerek yürümeleridir. Yürümek istemeyenler ilk şelalenin dibindeki tesiste dinlenebilirler. Dönüşte Erfelek'te Sebahattin Usta'nın yerinde yöresel yemeklerden oluşan yemekleri tatma şansımız olacak. Daha sonra Akliman ve Türkiye'nin tek fiyordu olan Hamsilos Fiyordu'nun gezilmesi ve kısa yürüyüşler sonrası, Türkiye’nin en kuzey ucunda yer alan İnceburun Feneri'ne gidiyoruz. İnceburun Feneri'nin bulunduğu bölgede deniz kenarında kısa bir gezinti sonrası Sinop'a dönüş. Akşam yemeği ve konaklama Sinop'taki otelde.
3.GÜN: SİNOP KALESİ, ALAEDDİN CAMİSİ, PERVANE MEDRESESİ, SİNOP CEZAEVİ
Kahvaltı sonrası Sinop'ta Kale, Alaeddin Cami, Pervane Medresesi, bir çok ünlü kişinin hapis yattığı ve şimdi müzeye dönüştürülen eski Sinop Cezaevi, Arkeoloji Müzesi, Etnografya Müzesi'nin (Torunoğlu Konağı)  gezilmesi ve Sinop Limanı'nda öğle yemeği için serbest zaman. Sinop'ta taze balık yenilir; ama bana uymaz diyenler için başka seçenekler de mevcut. Rehberimiz bu konuda sizleri yönlendirecektir. Öğleden sonra  Sinop şehir merkezinde serbest zaman. Daha sonra otelimize dönüş ve deniz için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama Sinop'taki otelde. Akşam yemeğinden sonra dileyenler ile Sinop'ta şehir merkezinde rehberimiz eşliğinde geziyoruz.
4.GÜN: KASTAMONU, ANKARA
Kahvaltı sonrası hareket. Kastamonu'da Nasrullah Meydanı,  Münire Sultan Medresesi, Kastamonu sokaklarının gezilmesi. Öğle yemeği ve alışveriş için verilecek serbest zamandan sonra dönüş yolculuğu. Akşam saat 22.00 sularında Ankara'ya varış.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Otobüsle veya midibüs ile özel ulaşım, otelde konaklama(3), kahvaltı(3), akşam yemeği(3), seyahat güvence sigorta poliçesi, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV.
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Birinci gün kahvaltı, tüm öğle yemekleri, son gün akşam yemeği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL)  alabilir ya da bu tur için 22  TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.
GEREKLİ MALZEMELER
Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, lastik ayakkabı veya lastik çizme, mayo, terlik, havlu koruyucu krem, kazak, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası , su kabı, gözlük, fotoğraf makinesi, pil, yedek hafıza kartı ve şarj aleti, anti bakteriyel jel.
DİĞER BİLGİLER
-Bayramın 1. günü nedeni ile öğle yemeği için restoranlar kapalı olma ihtimaline karşı yanınıza sandviç almayı unutmayınız.
-Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

DURAKLAR
1-07.30 -Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı
2-07.45 Tempo Tur önü
3-07.55 Milli Kütüphane - Bahçelievler
4-07.58 AŞTİ karşısı
5-08.01 Akköprü Ankamall karşısı
6-08.05 Fatih (Keçiören) Köprüsü altı
7-08:.08 Samsun yolu Aydınlıkevler kavşağı T.Telekom önü
8-08.10 Altınpark Ana Giriş Kapısı önü
Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız.
Dönüşte aracımız Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, bu duraktan binenler, Vekaletler Caddesi ile Atatürk Bulvarı’nın kesiştiği noktada bırakılacaktır.
AŞTİ karşısındaki duraktan binenler dönüşte, AŞTİ'de durmanın yasak olması nedeniyle EMEK METRO durağında indirilecektir.