Budapeşte, Bratislava, Viyana, Prag, Berlin Turu

Konaklama

4* otellerde 8 gece konaklama, 2 öğle yemeği
Aşağıdaki oteller veya benzerlerinde konaklanacaktır.
Budapeşte: Park Inn By Radisson ****
Viyana: Hotel Exe Vienna ****
Prag: Hotel Olympik ****
Berlin: Comfort Lichtenberg Hotel ****
Not:
Bu turumuzda 3 kişilik oda satışları otelden konfirme alınmadan yapılamamaktadır. 3 kişilik konaklama talepleriniz için bizi arayınız.

Erken Rezervasyon

Tur tarihinden 60 Gün öncesine kadar, kişi başı 100 € yatıranlara kişi başına 70 € indirim
Tur tarihinden 40 Gün öncesine kadar, kesin kayıt yaptıranlara oda başına 35 € indirim.
Grup veya Kurum indirimlerinden en yüksek olanı, kazanılan indirme ek olarak uygulanır.
Rezervasyon yapılan tarihe göre yukarıdaki indirimlerden sadece biri uygulanır.
Türk Lirası fiyatlarımız bilgilendirme amaçlıdır.
Ödeme yapılan günlerdeki, bankaların döviz satış kurundan hesaplanarak ücret tahsil edilir.
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
İstanbul'dan katılacaklara 50 USD indirim
SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 1990 EURO
  • Tek Kişilik Oda 2360 EURO
  • Odada 3. Kişi 0 EURO
  • Çocuk (2-11) 1790 EURO
  • Bebek (0-2)0 EURO

Tur Programı Tur Programı Yazdır

44. YIL!
TEMPO TUR TECRÜBESİ İLE GEZİN, KEŞFEDİNGEZİLECEK YERLER
BUDAPEŞTE, SZENTENDRE, ESTERGON, BRATİSLAVA, VİYANA, BADEN , PRAG, KARLOVY VARY, TEREZIN, DRESDEN, POTSDAM, BERLİN

*PROGRAMDA YAZAN TÜM ÇEVRE GEZİLERİ FİYATA DAHİLDİR.

1.GÜN: ANKARA, İSTANBUL , BUDAPEŞTE I 02 Ekim 2024
Sabah saat 00.15 TEMPO TUR önünde buluşma ve özel otobüsümüzle Esenboğa Havalimanı'na transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin yapılması.
Saat 03.10 TK 2191 sefer sayılı uçakla Ankara'dan hareket.
Saat 04.25 İstanbul Havalimanı'na varış. Gezimize İstanbul'dan katılan ve bagaj, bilet, pasaport işlemlerini kendileri tamamlamış konuklarımızla dış hatlar terminalinde buluşma.
Saat 07.05 TK 1035 sefer sayılı uçakla İstanbul'dan hareket.
Saat 08.05 UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde bulunan Macaristan’ın başkenti Budapeşte'ye varış. Yapılacak panoramik şehir turunda: Elizabeth Köprüsü, Parlamento Binası, Zincirli Köprü’yü görüyor ve Kahramanlar Meydanı, Balıkçılar Barınağı, Matyas Kilisesi, Buda Kalesi, Citadella- Gellert Tepesi ile Vaci Caddesi'ni yürüyerek geziyoruz. Akşam otelimize yerleşme. Konaklama Budapeşte'de.
2.GÜN: BUDAPEŞTE “SZENTENDRE, ESTERGON” 03 Ekim 2024
Kahvaltıdan sonra; tam gün sürecek öğle yemeği dahil gezimizde önce sanatçı kasabası olarak bilinen Szentendre’yi gezeceğiz. Yerel içecekler de dahil öğle yemeğimizi aldıktan sonra Macar krallıklarına başkentlik yapmış ve Osmanlı döneminde adına şiirler yazılmış Estergon'da, kale ve katedrali görüyoruz. Akşam Budapeşte’ye dönüş. (Macaristan’da mutlaka görülmesi gereken tarihi Estergon şehri ve sanatçı kasabası Szentendre tur programımıza dahil edilmiştir). Konaklama Budapeşte’de.
3.GÜN: BUDAPEŞTE, BRATİSLAVA , VİYANA 04 Ekim 2024
Kahvaltıdan sonra Budapeşte'den ayrılarak, Slovakya’nın başkenti Bratislava’ya hareket. Molalarla yaklaşık üç saatlik yolculuk sonrası Bratislava'ya varış. (Orta Avrupa’nın en şirin başkenti olan Bratislava gezisi tur programımıza dahildir). Slovakya’nın başkenti Bratislava’nın UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde bulunan eski şehir meydanında yürüyerek yapılacak panoramik şehir turu ardından Viyana’ya varış. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listende yer alan; Avusturya’nın başkenti Viyana'da yapılacak panoramik şehir turunda: 20. yüzyıl Art Noveau tarzında, sıra dışı mimarisi ile Hundertwasser Evleri, Stephans Katedrali, Ring Caddesi, Kartner Caddesi, Opera Binası, Hofburg Sarayı, Müzeler Meydanı, muhteşem Schönbrunn Sarayı Bahçesi molalar ile yürüyerek gezilecektir. Akşam yemeği için serbest zaman sonrası otele yerleşme. Konaklama Viyana’da.
4.GÜN: VİYANA “SEEGROTTE, BADEN'' 05 Ekim 2024
Kahvaltıdan sonra önce, Viyana çevresine gezi yapacağız. Yüzüklerin Efendisi filminin de çekildiği, 12. yüzyıl yapımı muhteşem mimarisi ile Liechtenstein Şatosu'nda verilecek fotoğraf molasının ardından II. Dünya Savaşı'nda uçak fabrikası olarak kullanılan Seegrotte Müzesi ve yer altı gölü( giriş ücreti dahil) rehberimiz eşliğinde gezilecektir.(mağara içerisi serin olabilir lütfen yanınıza kazak/polar alınız) Bugün ayrıca 2007 yılında Papa tarafından ziyaret edilmiş, Avusturya’nın en önemli manastırı olan ve 800 senedir faal olarak dini eğitim verilen Heiligenkreuz Manastırı ile Beethoven'ın 9. Senfonisi'ni bestelediği Baden termal şehrini de göreceğiz (tarihi ve doğal güzellikleri ile muhakkak görülmesi gereken bu bölgeler tur programına dahildir). Öğleden sonra Viyana’da serbest zamanda müze gezmek isteyenlerle; Sanat Tarihi Müzesi, Doğa Tarihi Müzesi ve Türkiye’deki Efes Antik Kenti arkeolojik kazılarından Avusturya’ya taşınan eserlerin sergilendiği Efes Müzesi'nin bulunduğu Müzeler Meydanı’na gidilecektir (öğleden sonra müze gezmek isteyenler giriş biletlerini kendileri alacaklardır). Akşam yemeği için serbest zaman sonrası otele dönüş. Konaklama Viyana’da.
5.GÜN: VİYANA, PRAG 06 Ekim 2024
Kahvaltıdan sonra Viyana'dan ayrılıyoruz. Molalarla beş saatlik yolculuk sonrası Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag'a varış. Öğleden sonra yürüyerek yapılacak  şehir turunda; Prag Kalesi, Aziz Vitus Katedrali, Eski Kraliyet Sarayı, Aşıklar Köprüsü, John Lennon duvarı (Mala Strana Mahallesi), Prag'ın simgesi olan Karlov Köprüsü, Astronomik Saat, Eski Belediye Binası ve Tyn Kilise'sini göreceğiz. Daha sonra Parizska Caddesi'ndeki Avrupa’nın en eski Yahudi Mahallesi gezilecektir. Akşam otele yerleşme. Konaklama Prag’da.
6.GÜN: PRAG “KARLOVY VARY” 07 Ekim 2024
Kahvaltı sonrası Atatürk ve daha bir çok ünlünün ziyaret ettiği Karlovy Vary (Karlsbad) termal şehrine tur düzenlenecektir (Prag turlarında mutlaka görülmesi gereken Avrupa'nın kristali; kaplıcaları ve içmeleri ile meşhur Karlovy Vary tur programına dahildir). Prag'dan sabah ayrılarak yaklaşık iki saat sonra öğle yemeği dahil Karlovy Vary turumuzda; Atatürk’ün 1918 yılında konakladığı Carlsbad Plaza Hotel’i görüyor, Tepla Nehri boyunca termal içmeler ve meydanlar ile Karlovy Vary’de yürüyerek şehir gezisi yapıyoruz. Akşam Prag'a dönüş. Konaklama Prag’da.
7.GÜN: PRAG, TEREZIN, DRESDEN, BERLİN 08 Ekim 2024
Otelde yapacağımız kahvaltının ardından, Prag’dan otobüsle yaklaşık 1 saat mesafede bulunan Terezin’i geziyoruz. 18.yüzyılda hükümdar II.Josef tarafından krallığı korumak amacıyla askeri kale ve savunma hattı olarak kurulmuş Terezin, II.Dünya Savaşı sırasında ise tamamen karakter değiştirerek “Nazi Kampı” olarak kullanılmıştır. Terezin gezisi ardından Çek Cumhuriyeti’nden ayrılarak Almanya’nın Dresden şehrine hareket. Elbe Nehri kıyısında kurulmuş, Saksonya Krallığı'nın başkentini yapmış Dresden’de yapacağımız panoramik şehir turunda; Zwinger Sarayı, Semper Operası, Martin Luther heykeli, Hoff Kilisesi ve eski şehir meydanı görülecektir. Akşam Berlin’e varış ve otele yerleşme. Konaklama Berlin’de.
8.GÜN: BERLİN ''POTSDAM'' | 09 Ekim 2024
Sabah kahvaltısı ardından Potsdam Saraylar Şehri gezisi yapacağız (tur programına dahil). Alman İmparatorluğu’nun yönetim merkezi ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde bulunan Potsdam gezisi sonrası Berlin şehir merkezinde Brandenburg Kapısı, Checkpoint Charlie, Unter den Linden, Kurfürstendamm gibi en önemli yerleri molalar ile görüyoruz. Öğleden sonra Berlin’de serbest zamanda müze gezmek isteyenlerle; Berlin Müzeler Adası'na gideceğiz (öğleden sonra müze gezmek isteyenler giriş biletlerini kendileri alacaklardır). Akşam otele dönüş. Konaklama Berlin’de.
9.GÜN: BERLİN, İSTANBUL, ANKARA |10 Ekim 2024
Kahvaltı sonrası Berlin Duvarı'nın bir parçası olan Doğu Yakası Galerisi ve Alexander Platz gezimiz sonrası havalimanına transfer.
15.10 Türk Hava Yolları TK 1726 sefer sayılı uçakla Berlin’den hareket,
19.15 İstanbul Havalimanı'na varış ve İstanbul’dan ayrılacak misafirlerimizle vedalaşma.
22.00 TK 2184 sefer sayılı uçakla İstanbul'dan hareket.
23.15 Esenboğa Havalimanı'na varış, özel otobüsümüzle Tempo Tur önüne transfer ve turun sonu.

Arzu edenler aşağıda detayları yazılan akşam programlarına da katılabilirler:
-Budapeşte'de ekstra Çigan Gecesine gidebilirsiniz. Macar halk dansları ve Çigan müziği eşliğinde akşam yemeği. Macar geleneksel gulaş çorbası, karışık et, limitsiz alkolsüz içecek veya limitsiz şarap dahil kişi başı 55 €).
-Budapeşte’de Tuna Nehri'nde 1 içecek dahil, sine vizyon gösterimli, şiirsel Türkçe anlatımı ile Tuna Nehri tekne gezisine katılabilirsiniz (35 € )
-Prag'da Vltava Nehri'nde akşam yemekli tekne turu, 1 içki de dahil (kişi başı 40 €)
-Prag'da müzik, dans ve şovlar eşliğinde akşam yemeği. Çek halk şarkıları, danslar, müzik, şov, yemek ve limitsiz alkolsüz içecek ve limitsiz bira/şarap  (kişi başı 50 €).

TUR GÖREVLİSİ
MURAT ÖZSOY
50’yi aşkın ülkede tur rehberliği yapan Murat Özsoy emekli öğretim görevlisidir. Gezi ve röportaj yazarlığı, çevirmenlik ve editörlük yapan Özsoy, TED Koleji, ODTÜ ve  İsveç Linköping Üniversitesi’nde eğitim almıştır. İsveççeden Türkçeye 17 kitap çevirisi yapan Murat Özsoy’un; “Hindistan'dan Pakistan'a, Çin'den İran'a Turkuaz Günlüğü”, “İsveç ve Filmin İkinci Yarısı”, “Tunus - Yasemin Ülke” isimli kitapları da bulunmaktadır.

ULAŞIM BİLGİSİ
THY ile ANKARA VE İSTANBUL'DAN
Yurt dışı turlarımızda programda yazan uçuş saatleri bazen THY tarafından değiştirilmektedir. Yapılan değişiklikler internet sitemizde güncellenmektedir. Oluşabilecek uçuş saati değişikliklerinden veya rötarlardan zarar görmemeniz için “münferit iç hat veya münferit dış hat” kendi biletini alanların mutlaka THY’den bağlantılı bilet almalarını öneriyoruz. Aksi takdirde doğabilecek olumsuzluklarda acentamızın sorumluluğunun olmadığını belirtmek isteriz.

VİZE BİLGİSİ
YEŞİL PASAPORTA VİZE YOK.
NORMAL (UMUMA MAHSUS) PASAPORTA VİZE GEREKİR.
Avrupa ülkelerine yapılacak Schengen Vizesi başvurularının randevu ve başvuru inceleme süreci yaklaşık 6 hafta sürebildiği için vizeye müracaatı edecek misafirlerimizin tura kayıt işlemlerini erkenden tamamlamalarını tavsiye ederiz
Pasaportun süresi tur bitiş tarihi itibariyle en az 3 ay geçerli olması şarttır.
Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.
Pasaport başvurularının sonuçlanarak defterin tarafınıza ulaştırılması süreci bazı durumlarda yaklaşık 6 haftayı bulabilmektedir. Pasaport alacak ya da yenileyecek misafirlerimizin seyahat planlamalarını bu durumu göz önünde bulundurarak yapmalarını tavsiye ederiz.
Dışişleri Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz
http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
- 44 yıllık Tempo Turizm deneyimi!
- Ankara / İstanbul / Budapeşte ve Berlin / İstanbul / Ankara uçak bileti
-Ankara-İstanbul gidiş dönüş bağlantı uçuşları 50 € dahil
-Tempo Tur - Esenboğa Havalimanı'na transferler
-Havalimanı vergileri
-Budapeşte, Bratislava, Viyana, Prag ve Berlin arası ulaşım,
-Programda yazan tüm gündüz çevre gezileri
-Programda dahil olduğu belirtilen tüm müze girişleri
* Estergon, Szentendre turu 65 € dahil
* Baden, Viyana ormanları turu 55 € dahil
* Karlovy Vary turu 65 € dahil
* Bratislava turu 30 € dahil
* Terezin ve Dresden turu 95 € dahil
* Potsdam turu 40 € dahil
- 4 Yıldızlı otellerde 8 gece oda kahvaltı konaklama
- 2.gün Szentendre’de limitsiz yerel içecek dahil meşhur Rönesans Restoran’da öğle yemeği,
- 6.gün Karlovy Vary’de 1 içecek dahil öğle yemeği
- Kahvaltılar (8)
- Uçakta bir parça 20 kg bagaj hakkı
- Seyahat güvence paketi sigortası
- Tur boyunca Türkçe rehberlik hizmetleri.
- KDV
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
- 140 € vize ve servis ücreti (nakit tahsil edilir). Hususi(yeşil) pasaportlar için vize gerekmemektedir.
- 500 TL Yurt dışı çıkış vergisi pulu
- Bahşişler (rehber, otel, restoran, müzisyen, hamaliye vb. hizmet verenler için bahşişler)
- Akşam yemekleri
- 2. ve 6.gün hariç tüm öğle yemekleri
- Programda dahil olduğu yazmayan; diğer müzelerin girişleri
- Alkollü ve alkolsüz içkiler, telefon, ütü, ilaç gibi kişisel harcamalar
- Arzu edenlerle akşam yapılacak programlar (en az 12 kişinin katılımıyla gerçekleştirilir)
- Otellerde ücretli televizyon kanalları (pay tv)
- Sigorta şirketlerinin, Seyahat Sigorta Poliçesi kesilirken, 69 yaş ve üzeri için10 €, 75 yaş ve üzeri için 20 € %100 sur prim uygulaması yapmasından ötürü, yukarıdaki miktarlar, belirtilen yaş guruplarından kayıt sırasında tahsil edilecektir.

GEREKLİ MALZEMELER
Yağmurluk, kazak/polar, rahat yürüyüş ayakkabısı, anorak, terlik, şapka, su kabı(matara-termos), güneş kremi, anti bakteriyel jel, küçük sırt çantası ,yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.

Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi Genel ve Özel Şartlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız
Covid-19 Yurt Dışı Seyahat Sigortası hakkında bilgi almak için tıklayınız. (isteğe bağlı)

Vize ve Sıcaklık Bilgileri için lütfen tıklayınız
Yurt Dışı Turlar Genel Bilgiler için lütfen tıklayınız