Çin Turu

Konaklama

Aşağıdaki oteller veya benzerlerinde konaklanacaktır.
Şanghay:
Yangshuo:
Guilin:
Xian:
Pekin:

Erken Rezervasyon

Tur tarihinden 60 Gün öncesine kadar, kişi başı 100 USD yatıranlara oda başına 100 USD indirim veya peşin fiyatına 4 taksit.
Tur tarihinden 35 Gün öncesine kadar, kesin kayıt yaptıranlara oda başına 50 USD indirim.
Grup veya Kurum indirimlerinden en yüksek olanı, kazanılan indirme ek olarak uygulanır.
Rezervasyon yapılan tarihe göre yukarıdaki indirimlerden sadece biri uygulanır.
Türk Lirası fiyatlarımız bilgilendirme amaçlıdır. Ödeme yapılan günlerdeki, Merkez Bankası efektif satış kurundan hesaplanarak ücret tahsil edilir.
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
İSTANBUL'DAN KATILACAKLARA 50 € İNDİRİM.
SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 3090 USD
  • Tek Kişilik Oda 3475 USD
  • Odada 3. Kişi 3060 USD
  • Çocuk (1-11) 2850 USD
  • Bebek (0-1)0 USD

Tur Programı Tur Programı Yazdır


GEZİLECEK YERLER
Şanghay, Guilin, Yangshuo, Xian, Pekin

*PROGRAMDA YAZAN TÜM ÇEVRE GEZİLERİ ÜCRETE DAHİLDİR

1.GÜN: ANKARA, İSTANBUL, ŞANGHAY |       
Saat 19.00’de Kuğulu Park karşısı, Tempo Tur önünde buluşma ve özel aracımızla Esenboğa Havalimanı'na transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin yapılması.
Saat 21.55 THY TK 2175 sefer sayılı uçakla Ankara'dan hareket.
Saat 23.10 İstanbul Atatürk Havalimanı'na varış. Gezimize İstanbul’dan katılan; uçuş kartı, bagaj ve pasaport işlemlerini kendileri tamamlamış yolcularımızla dış hatlar terminalindeki uçuş kapısında buluşma.
2.GÜN: ŞANGHAY | 
Saat 01.25 TK 26 sefer sayılı uçakla İstanbul`dan Şanghay’a hareket. Geceleme uçakta.
Saat 16.45 Şanghay’a varış. Pasaport işlemlerinden sonra Çin’in en güzel ve modern şehirlerinden olan Şanghay’da; ‘’Pearl Tower TV Kulesi’ne'' çıkıyor ve şehrin muhteşem manzarasını seyredip otelimize gidiyoruz. Akşam yemeğimizi, yöresel Çin yemeklerinden yiyebileceğiniz ve Türk damak tadına da uygun olan yerel restoranda alıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Şanghay’da.
3.GÜN: ŞANGHAY,  ''ZHUJIAJIAO SU ŞEHRİ'' |
Otelde kahvaltı sonrası; Çin mimarisini günümüze kadar korumayı başarmış ve Venedik gibi kanallar üzerinde kurulmuş Zhujiajiao Su Şehri'ni geziyoruz. Öğle saatlerinde ise Şanghay’ın en tarihi ve canlı mahallelerinden olan Yuyuan Çin Bahçesi (giriş ücreti dahil) ile modern mağaza ve cafelerin bulunduğu şehrin en işlek yeri olan Nanjing Caddesi gezilecektir. Akşam yemeği sonrası Şanghay’ın ışıl ışıl gece manzarası eşliğinde Huang Nehri'nde tekne turu (tur programına DAHİL) yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Şanghay’da.
4.GÜN: ŞANGHAY, GUİLİN, YANGSHUO | 
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Şanghay’ın en önemli Budist tapınağı olan Yeşim Buda Tapınağı (Jade Buda) ile Çin tarihinin eşsiz eserlerinin ve el sanatlarının sergilendiği Şanghay Müzesi'ni (tur programına DAHİL) gezeceğiz. Öğleden sonra havalimanına transfer ve iç hatlar ile Şanghay'dan Guilin’e uçuş. Guilin’e varış ve akşam yemeği sonrası aracımız ile Yangshuo’ya transfer. Konaklama Yangshuo’da.
5.GÜN: YANGSHUO |
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Yangshuo-Fuli arası Li Nehri’nde muhteşem doğa manzarası eşliğinde tekne turu yapacağız. Öğle saatlerinde; Çin el sanatları ve hediyelik eşyaların da satıldığı West Street’te serbest zaman verilecektir. Bu akşam yemekten sonra tur programına dahil “Prenses Li Nehri” (Liu Sanjie Show) ses ve ışık gösterisini izlemeye gideceğiz (dileyenler akşam tur liderimiz eşliğinde yürüyerek West Street’e giderek gezebilirler). Akşam yemeği ve konaklama Yangshuo’da.
6.GÜN: YANGSHUO, GUİLİN | 
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası aracımız ile Guilin’e transfer. Guilin gezimizde; Ludi Yan (Kamış Flüt) Mağarası (giriş ücreti dahil) ve Guilin Saat Kulesi’nin bulunduğu turistik Yiren sokağı yürüyerek gezilecektir. Akşam ise tur programı dahilinde Guilin’in meşhur “İki Nehir ve Dört Göl” isimli nehir tekne turu yapacağız. Akşam yemeği ve konaklama Guilin’de.
7.GÜN: GUİLİN, XİAN | 
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası havalimanına giderek, Çin’in eski başkenti Xi'an’a iç hatlar uçuşu ile yolculuk yapıyoruz. Öğleden sonra İpek Yolu’nun başlangıç şehri olarak adlandırılan Xian’da Müslüman mahallesi ve sıradışı Çin mimari tarzında 8. yüzyılda yapılmış Xian Camisi'ni (giriş ücreti dahil) gezeceğiz. Akşam yemeğini Tang Hanedanlığı Müzik ve Dans Gösterisi (tur ücretine dahil) öncesinde alacağız. Akşam yemeği ve konaklama Xian’da.
8.GÜN: XİAN, PEKİN (BEIJING) | 
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası; UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI LİSTESİndeki Yeraltı Heykel Ordusu “Terracotta Savaşçıları ve Atları Müzesi'ni'' geziyoruz. Öğle yemeği dahil yapacağımız gezimiz sırasında, M.Ö 3. yüzyıl ile tarihlenen Çin’in en etkileyici antik bölgesinde arkeolojik kazı alanlarını rehberimiz eşliğinde gezeceğiz. Akşamüzeri Xian Havalimanı'ndan iç hatlar ile Çin'in başkenti Pekin'e uçuş. Akşam yemeği ve konaklama Pekin'de.
9.GÜN: PEKİN (BEIJING) | 
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası tam gün Pekin gezisi yapıyoruz. Dünyanın Yedi Harikası’ndan biri olarak sayılan ve UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Çin Seddi Turunda; Juyong’da kuleler ve surların gezilmesi ardından öğle yemeği alacağız. Öğleden sonra ise UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Çin Hanedanlığı'nın Yazlık Sarayı bahçelerini geziyoruz. Akşam yemeği ardından tur programına dahil dünyaca ünlü Çin Akrobat Şov'una gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Pekin'de.
10.GÜN: PEKİN (BEIJING) | 
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası, dünyaca meşhur Tiananmen Meydanı ve UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Yasak Şehir gezilecektir. Öğle yemeğinin ardından şehrin en kutsal yeri olarak kabul edilen Cennet Tapınağı’nı geziyor; bu güzel parkta dans, müzik, oyun ve spor ile vakit geçiren her yaştan insanları izliyoruz. Pekin’in meşhur “Fake Market” olarak adlandırılan çarşısında, ucuz alışveriş imkanı için serbest zaman sonrası, akşam Çin’in meşhur yemeklerinden Pekin ördeği yiyeceğiz. Akşam yemeği sonrası havalimanına gidiyoruz.
11.GÜN: PEKİN, İSTANBUL, ANKARA |
Saat 00.10 THY'nin TK 21 sefer sayılı uçakla Pekin`den hareket. Geceleme uçakta.
Saat 05.20 İstanbul Atatürk Havalimanı'na varış ve İstanbul’dan ayrılacak yolcularımızla vedalaşma.
Saat 07.00 TK 2122 sefer sayılı uçakla İstanbul'dan hareket.
Saat 08.10 Esenboğa Havalimanı'na varış. Gümrük işlemlerinden sonra Esenboğa Havalimanı'ndan özel aracımızla Tempo Tur önüne transfer ve gezimizin sonu.

BLOG:
Kansav Arslan'ın Çin Turu yazısını okumak için lütfen tıklayınız

TUR GÖREVLİSİ
Daha sonra açıklanacaktır.
ULAŞIM BİLGİSİ
THY İLE ANKARA VE İSTANBUL'DAN
Yurt dışı turlarımızda programda yazan uçuş saatleri bazen THY tarafından değiştirilmektedir. Yapılan değişiklikler internet sitemizde güncellenmektedir. Oluşabilecek uçuş saati değişikliklerinden veya rötarlardan zarar görmemeniz için “münferit iç hat veya münferit dış hat” kendi biletini alanların mutlaka THY’den bağlantılı bilet almalarını öneriyoruz. Aksi takdirde doğabilecek olumsuzluklarda acentamızın sorumluluğunun olmadığını belirtmek isteriz.
AŞI BİLGİSİ
Bu turun Covid sağlık önlemleri daha sonra internet sitemizde açıklanacaktır. (Güncelleme 08.03.2022)

Covid-19 Yurt Dışı Seyahat Sigortası hakkında bilgi almak için tıklayınız.

VİZE BİLGİSİ
VİZE YOK.
Pasaportun tur bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay daha geçerli olması şarttır.
Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.
Dışişleri Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz
http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa

ÜCRETE DAHİL OLANLAR
-Ankara / İstanbul / Şanghay ve Pekin/ İstanbul / Ankara arası THY ile uçuş
-THY ile Ankara-İstanbul gidiş-dönüş bağlantı uçuşları 50 USD DAHİL
-Şangay-Gulin iç hat uçuşları           USD Dahil
-Tempo Tur önü - Ankara Esenboğa havalimanı gidiş-dönüş transferleri
-Havalimanı Vergileri
-5* ve 4* yıldızlı otellerde 9  gece konaklama,
-Kahvaltılar (8) ve akşam yemekleri (9)
-Programda belirtilen tüm transferler dahil
-Programda belirtilen tüm geziler dahil
-Programda yazan müze giriş ücretleri dahildir.
-Yangshuo-Fuli arası Li Nehri tekne turu dahil
-Uçakta 20 Kg. bagaj hakkı
-Seyahat güvence sigorta poliçesi.
-Tur boyunca Türkçe rehberlik hizmetleri.
-KDV
ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR
-150 TL Yurt dışı çıkış vergisi pulu
-Öğle yemekleri
-Bahşişler (rehber, otel, restoran, müzisyen, hamaliye vb. hizmet verenler için bahşişler)
-Programda dahil olduğu belirtilmeyen müze ve tarihi yerlere giriş ücretleri
-Alkollü ve alkolsüz içkiler, telefon, ütü, ilaç gibi kişisel harcamalar
-Ücretli televizyon kanalları (pay tv)
GEREKLİ MALZEMELER
Kazak, terlik, şapka, bere, su kabı(matara-termos), mayo, güneş kremi, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası , yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti

Vize ve Sıcaklık Bilgileri için lütfen tıklayınız
Yurt Dışı Turlar Genel Bilgiler için lütfen tıklayınız