Van, Doğubayazıt Turu

Konaklama

3 gece yarım pansiyon konaklama
Ramada by Wyndam 4* Van

Erken Rezervasyon

Gezi tarihinden 21 gün önce gezi ücretini yatıranlara kişi başı 500 TL indirim veya peşin fiyatına 4 taksit.
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 15910 TL
  • Tek Kişilik Oda 18660 TL
  • Odada 3. Kişi 15460 TL
  • Çocuk (7-12) 12900 TL
  • Bebek (0-7)0 TL

Tur Programı Tur Programı Yazdır

44. YIL!
TEMPO TUR TECRÜBESİ İLE GEZİN, KEŞFEDİN

GEZİLECEK YERLER
Van, Tatvan, Ahlat, Nemrut Dağı Krater Gölü, Gevaş, Akdamar Adası, Tuşba Antik Kenti, Muradiye Şelalesi, Doğubayazıt, İshakpaşa Sarayı
Bu gezimizde katılımcı sayısı 22 kişi ile sınırlandırılmıştır.

1. GÜN: ANKARA, VAN, TATVAN, AHLAT, NEMRUT KRATER GÖLÜ
Sabah saat 05.30'da Tempo Tur önünde buluşma ve havalimanına transfer. Ajet VF4302 sefer sayılı uçağı ile 07.30'de Van’a hareket. Saat 09.05 de Van’a varış. Bizi bekleyen aracımızla buluşma sonrası Van Gölü ve Süphan Dağı manzaraları eşliğinde Tatvan’a doğru yol alıyoruz. Öğle yemeğimizi burada yedikten sonra, Ahlat’a varıyoruz. Selçuklulardan günümüze kalan Emir Bayındır Kümbeti, Çifte Kümbetler, Ulu Kümbet ve Selçuklu Mezarlığı'nı gördükten sonra, hava ve yol koşullarının uygun olması durumunda en son 1441 ile 1443 yılları arasında faaliyete geçmiş olan Nemrut Dağı Krater Gölü'nü görmeye gidiyoruz. Bu doğa harikası krater içindeki göl ve gölcükleri gördükten sonra Van'a geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Van’daki otelimizde.
2. GÜN: ÇAVUŞTEPE, GEVAŞ, AKDAMAR ADASI, TUŞBA ANTİK KENTİ
Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında bir kartal yuvası görünümüyle Anadolu’nun en güzel kalelerinden biri olan Urartu döneminde önemli bir kale olan Çavuştepe’yi, Gevaş ilçesindeki Halime Hatun Türbesi ve Selçuklu Mezarlığı'nı görüp, göl kıyısındaki restoranımızda öğle yemeğimizi yiyoruz. Dileyen konuklarımız burada Van Gölü’ne has inci kefalini tadabilirler. Yemek sonrasında Akdamar’a keyifli bir tekne yolculuğu yapıyoruz. Dış yüzeyindeki İncil ve Tevrat konulu kabartmaları ile dikkat çeken Akdamar Kilisesi’ni gezip, adada bir gezinti yapıyoruz. Tekne ile Gevaş’a dönüş. Eski Van şehrini ve burada bulunan Tuşba Antik Kenti’ni geziyor, gün batımını da izledikten sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Van'daki otelimizde. 
3. GÜN: İSHAKPAŞA SARAYI, MURADİYE ŞELALESİ
Otelde yapacağımız kahvaltı sonrasında birçok efsaneye konu olmuş Ağrı Dağı manzarası eşliğinde İshakpaşa Sarayı'na gidiyoruz. İshakpaşa Sarayı'nı rehberimiz ile gezerken muhteşem taş işçiliğine hayran kalacaksınız. Gezimizi tamamladıktan sonra öğle yemeği molası vereceğiz. Yemek sonrası Doğubayazıt-Çaldıran yolunu takip ederek Muradiye Şelalesi'ne gideceğiz. Şelalenin fotoğraflanmasından sonra otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama Van'daki otelimizde.
4. GÜN: VAN, ANKARA
Otelde yapacağımız kahvaltı sonrasında Van 100. Yıl Üniversitesi Kampüsü içerisinde yer alan "Kedi Evi", özellikle Urartu eserleriyle öne çıkan Van Arkeoloji Müzesi, Meher Kapı'yı geziyoruz. Öğle yemeğimizi şehir merkezinde yedikten sonra, meşhur Van otlu peynir ve savatlı gümüşü almak isteyen konuklarımız için serbest zaman sonrası Van Ferit Melen Havalimanı'na gidiyoruz. AJet’in VF4303 sefer sayılı uçağı ile saat 16.50'de hareket saat 18.35 de Ankara'ya varış. Tempo Tur önüne transfer ve gezimizin sonu.

Not: 05 Haziranlı Turumuzda İnci Kefali Göçü'de izlenecektir.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. 
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz.

ULAŞIM
AJet ile gidiş-dönüş.
Ara ulaşımlar midibüs veya minibüs ile yapılacaktır.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
44 yıllık Tempo Turizm deneyimi! , AJet ile Ankara-Van gidiş- dönüş uçak bileti, Tempo Tur - Esenboğa Havalimanı gidiş dönüş transferleri, midibüs veya minibüs ile ulaşım, otelde konaklama (3), kahvaltı(3), akşam yemeği (3), seyahat Güvence Poliçesi ,Milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
ilk gün kahvaltı, 4.gün akşam ve tüm öğle yemekleri, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL) alabilir ya da bu tur için 15 EURO ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.
GEREKLİ MALZEMELER
Şapka,, su kabı(matara-termos), güneş kremi, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası , yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.

Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi Genel ve Özel Şartlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız

DİĞER BİLGİLER
-Bu turumuza Türkiye'nin her yerinden katılabilirsiniz. Ankara dışından katılım için bizi arayınız
-Size Özel Tur için bizi arayınız
-Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur.
Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.
-Bölgede açıkta satılan su, ayran ve diğer meşrubatların içilmemesi, yöresel yemeklerin bazı konuklarımızı rahatsız ettiği gözlemlendiğinden dikkatli olunması gerekmektedir.