İngiltere, İskoçya, Galler Turu

Konaklama

4* Otellerde 8 gece oda kahvaltı konaklama, 3 Akşam yemeği
Aşağıdaki oteller veya benzerlerinde konaklanacaktır.

Erken Rezervasyon

Tur tarihinden 60 Gün öncesine kadar, kişi başı 100 € yatıranlara oda başına 100 € indirim veya peşin fiyatına 4 taksit
Tur tarihinden 35 Gün öncesine kadar, kesin kayıt yaptıranlara oda başına 50 € indirim.
Grup veya Kurum indirimlerinden en yüksek olanı, kazanılan indirme ek olarak uygulanır.
Rezervasyon yapılan tarihe göre yukarıdaki indirimlerden sadece biri uygulanır.
Türk Lirası fiyatlarımız bilgilendirme amaçlıdır. Ödeme yapılan günlerdeki, Merkez Bankası efektif satış kurundan hesaplanarak ücret tahsil edilir.
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
İSTANBUL'DAN KATILACAKLARA 75 € İNDİRİM
SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 2240 EURO
  • Tek Kişilik Oda 2720 EURO
  • Odada 3. Kişi 2720 EURO
  • Çocuk (1-11) 2720 EURO
  • Bebek (0-1)0 EURO

Tur Programı Tur Programı Yazdır


GEZİLECEK YERLER
İskoçya Turu : Edinburg, Stirling Kalesi, Lomond Gölü, Glasgow, Rosslyn Şapeli
Galler Turu : Caernarfon Kalesi
İngiltere Turu: Chesterile Göller Bölgesi, Windermere, Liverpool, Stratford, Oxford, Londra

*PROGRAMDA YAZAN TÜM ÇEVRE GEZİLERİ FİYATA DAHİLDİR.

1.GÜN: ANKARA, İSTANBUL, EDiNBURG
Saat 01.30 Kuğulu Park karşısı, TEMPO TUR önünde buluşma ve özel aracımızla Esenboğa Havalimanı'na transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin yapılması.

Saat 03.30 TK 2105 sefer sayılı uçakla Ankara'dan hareket.
Saat 04.45 İstanbul Havalimanı'na varış. Gezimize İstanbul’dan katılan; uçuş kartı, bagaj ve pasaport işlemlerini kendileri tamamlamış yolcularımızla dış hatlar terminalindeki uçuş kapısında buluşma.
Saat 07.20 TK 1343 sayılı uçakla İstanbul' dan Edinburg’a hareket.
Saat 09.45 Edinburg’a varış. Pasaport ve bagaj işlemleri ardından yapacağımız gezimizde; Edinburg Limanı, Kraliyet Britanya Yatı’nın bulunduğu Leith Mahallesi ve şehrin en eski tarihi sembolü olan ve ziyaretçilerine nefes kesici bir manzara sunan Edinburg Kalesi’ni (giriş ücreti dahil) gezeceğiz. Kale içerisinde Ulusal Savaş Müzesi, şehrin ilk kilisesi olan St.Barbara Şapeli, taht mücevherleri salonu, İskoç Kraliyet Saray odaları ve ziyafet salonu da gezilecektir. Konaklama Edinburg’da.
2.GÜN: EDİNBURG “İskoçya” 
Kahvaltı sonrası, Birleşik Krallık’ı oluşturan 4 ülkeden biri olan UNESCO Dünya Kültür Mirası Listende yer alan İskoçya’nın başkenti Edinburg’da yapacağımız panoramik şehir turunda; en güzel manzara noktalarından Artur Tahtı Tepesi, Forth Köprüsü, İngiltere Hükümdarı’nın İskoçya’daki resmi konutu olan Holyrood Sarayı, Princess Bahçeleri, High Kirk Kilisesi, Kraliyet Yolu (Royal Mile, High Street), eski ve yeni Parlamento, Royal Mile, Katedral, Belediye binası göreceğimiz yerler arasındadır. Bugün ayrıca, Edinburgh şehir merkezine 25 km mesafedeki Dan Brown'ın unutulmaz romanı Da Vinci Şifresi'nin son sahnelerinin çekildiği ve içinde Tapınak Şövalyeleri'nin sembollerinin gizlendiği Rosslyn Chapel'a gidiyoruz (giriş ücreti dahil).  Akşam otele dönüş. Konaklama Edinburg’da.
3.GÜN: EDİNBURG, STIRLING KALESİ, LOMOND GÖLÜ, GLASGOW “İskoçya”
Kahvaltı sonrası İskoçya’nın en meşhur bölgelerini gezmek üzere Edinburg’dan ayrılıyoruz. İskoç tarihinin en önemli savaşlarının geçtiği, Cesur Yürek adıyla bilinen İskoç Milli Kahramanı Willam Wallace’ın kazandığı savaş alanı ve Stirling Kalesi (giriş ücreti dahil), doğasının güzelliği ile büyüleyen Trossachs Milli Parkı, ünlü İskoç Kahramanı Rob Roy'un yasadığı Aberfoyle Bölgesi'ni gördükten sonra Britanya Gölleri’nin prensesi kabul edilen Lomond Gölü çevresinde unutulmaz manzaralar eşliğinde dolaşacağız. Öğleden sonra Glasgow’a varışımız ardından kısa şehir turu ve otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Glasgow'da.
4.GÜN: GLASGOW, WINDERMERE “Göller Bölgesi”, LİVERPOOL
Kahvaltı sonrası Glasgow’dan ayrılarak, İngiltere'nin en derin gölü "Wastwater" ve en yüksek zirvesi "Scafell Pike" gibi yerlerin de bulunduğu ünlü Lake District’e (Göller Bölgesi) gideceğiz. Lake District’e varışımız ardından; Ambleside ve Grasmere gibi harika kasabalar göreceğiz. Windemere Gölü çevresindeki dağların eşsiz görüntüleri, sahiller ve insana huzur veren adaları tekne turu (tur ücretine dahil) ile izledikten sonra, akşam üzeri Liverpool’a hareket. Akşam arzu edenler rehberimiz eşliğinde Liverpool’da Beatles’ın ilk defa sahneye çıktığı yer olması ile ün kazanan Cavern Club ile yaya bölgesini, restoranlar ile Beatles Müzesi'nin bulunduğu Merseyside Nehri kıyısını ve liman bölgesini yürüyerek gezebilirler. Akşam yemeği ve konaklama Liverpool’da.
5. GÜN: LİVERPOOL “KUZEY GALLER”
Kahvaltı sonrası tam gün Galler Bölgesi gezilecektir. Galler prenslerinin taç giyme törenlerinin yapıldığı Caernarfon Kalesi (giriş ücreti dahil) gezisi ardından, 13.yy’da Galler’i fetheden Kral I.Edward’ın yaptırdığı Conwy Kalesi’nde fotoğraf molası verilecektir. Daha sonra Romalılar tarafından kurulan Chester şehrine devam edilecektir. Chester şehrini ve surlarını gezdikten sonra akşam Liverpool’a dönüş. Akşam yemeği ve  konaklama Liverpool’da.
6. GÜN: LİVERPOOL, STRATFORD, OXFORD, LONDRA
Kahvaltı sonrası, Shakespeare’in doğum yerini görmek için Stradford’a hareket ediyoruz. Öğleden sonra ise dünyanın en eski üniversitelerinden biri olan Oxford Üniversitesine ev sahipliği yapan Oxford’da, Harry Potter filminin çekildiği Christ Church Koleji'ni, tipik İngiliz köyleri ve evlerinin görülmesi ardından Londra’ya devam ediyoruz. Konaklama Londra’da.
7. GÜN: LONDRA
Kahvaltı sonrası, Londra’da yapacağımız tam gün panoramik şehir turunda; Kensington High Street, Royal Albert Hall, İngiliz Kraliyet Ailesi'nin Londra'da oturduğu Buckingham Sarayı'nın bulunduğu St.James Parkı, Westminster Katedrali görülecektir.  Westminister Köprüsü'nde yürüyüş yaparak; Big Ben, London Eye, Thames Nehri gibi birçok önemli yeri rehberimizin bilgilendirici anlatımları eşliğinde gezeceğiz. Öğle saatlerinde ise 11.yüzyılda inşa edilmiş eski Kraliyet Sarayı ve Kalesi’nin bulunduğu Tower of London’da serbest zaman verilecektir (arzu edenler İngiltere’nin meşhur fish&chips restoranlarını da deneyebilirler).  St.Paul Katedrali ve şehrin sembollerinden Tower Bridge’de verilecek fotoğraf molaları ile gezimizi tamamlıyoruz. Konaklama Londra’da.
8. GÜN: LONDRA
Kahvaltıdan sonra rehberiniz eşliğinde Londra’nın merkezi bölgesinde yapacağımız panoramik gezimizde ise; Oxford Caddesi, Regent Caddesi, Piccadilly Circus, Trafalgar Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Öğleden sonra arzu edenler ile British Museum’a giderek rehberimizin vereceği bilgi ve yönlendirmeler ile serbest olarak müzeyi gezebilirler (giriş ücretsizdir, akşam 17.30’da kapanmaktadır). Konaklama Londra’da.
9. GÜN: LONDRA, İSTANBUL, ANKARA
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından rehberiniz eşliğinde Greenwich gezisi yapılacak, Greenwich’e giderek Maritime Greenwich, Kraliyet Donanma Okulu ve Müzesi gezilecektir. Öğleden sonra saat 14.00’te Londra Heatrow Havalimanı'na transfer.
Saat 18.20 TK 1972 sefer sayılı uçakla Heathrow Havalimanı’ndan hareket.
10. GÜN: LONDRA, İSTANBUL, ANKARA
Saat 00.10 İstanbul Havalimanı'na varış ve İstanbul’dan ayrılacak yolcularımızla vedalaşma.
Saat 02.20 TK 2192 sefer sayılı uçakla İstanbul'dan hareket.
Saat 03.35 Esenboğa Havalimanı'na varış. Gümrük işlemlerinden sonra Esenboğa Havalimanı'ndan özel aracımızla Tempo Tur önüne transfer ve gezimizin sonu

TUR GÖREVLİSİ
Daha sonra açıklanacaktır
ULAŞIM BİLGİSİ
THY İLE ANKARA VE İSTANBUL'DAN
Yurt dışı turlarımızda programda yazan uçuş saatleri bazen THY tarafından değiştirilmektedir. Yapılan değişiklikler internet sitemizde güncellenmektedir. Oluşabilecek uçuş saati değişikliklerinden veya rötarlardan zarar görmemeniz için “münferit iç hat veya münferit dış hat” kendi biletini alanların mutlaka THY’den bağlantılı bilet almalarını öneriyoruz. Aksi takdirde doğabilecek olumsuzluklarda acentamızın sorumluluğunun olmadığını belirtmek isteriz.
AŞI BİLGİSİ
Bu turun Covid sağlık önlemleri daha sonra internet sitemizde açıklanacaktır. (Güncelleme 08.03.2022)
Covid-19 Yurt Dışı Seyahat Sigortası hakkında bilgi almak için tıklayınız.

VİZE BİLGİSİ
TÜM PASAPORTLARA VİZE GEREKİR.
Pasaportun süresi tur bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli olması şarttır.
Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.
Dışişleri Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz
http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
- THY ile Ankara / İstanbul / Edinburg ve Londra / İstanbul / Ankara uçuşları
- THY ile Ankara/İstanbul gidiş ve dönüş bağlantı uçuşları 75 € Dahil
- Tempo Tur - Esenboğa Havalimanı'na gidiş-dönüş transferler
- HAVALİMANI VERGİLERİ
- Programda yazan tüm gündüz çevre gezileri
- Programda dahil olduğu belirtilen müze girişleri
- 4* otellerde 8 gece konaklama
- Kahvaltılar (8)
- 3.,4. ve 5.gün akşam yemekleri
- Edinburg ve tarihi Kale turu (45 € Dahil)
- Rosslyn Chapel turu (40 € Dahil)
- İskoçya Stirling Kalesi turu ( 65 € Dahil)
- Galler Caernarfon Kalesi turu (45 € Dahil)
- Göller Bölgesi turu ve tekne gezisi (70 € Dahil)
- Greenwich turu (50 € Dahil)
- Uçakta 20 kg bagaj hakkı,
- SEYAHAT GÜVENCE Paketi sigortası
- Tur boyunca Türkçe rehberlik hizmetleri
- KDV
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
- 165 € vize ve servis ücreti (nakit tahsil edilir). Hususi(yeşil) pasaportlar için de vize gerekmektedir.
- 150 TL Yurt dışı çıkış vergisi pulu
- Tüm öğle yemekleri
- 3.4.ve 5. günler hariç akşam yemekleri
- Bahşişler (rehber, otel, restoran, müzisyen, hammaliye vb. hizmet verenler için bahşişler)
- Programda dahil olduğu belirtilmeyen, diğer müze giriş ücretleri
- Alkollü ve alkolsüz içecekler, telefon, ütü, ilaç gibi kişisel harcamalar
- Otellerde ücretli televizyon kanalları (pay tv)
GEREKLİ MALZEMELER
Kazak, yağmurluk, terlik, şapka, bere, su kabı(matara-termos), güneş kremi, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası , yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.

Vize ve Sıcaklık Bilgileri için lütfen tıklayınız
Yurt Dışı Turlar Genel Bilgiler için lütfen tıklayınız