Munzur Vadisi, Tunceli, Harput Turu

Konaklama

3 gece yarım pansiyon konaklama
Tunceli- Grand Şaroğlu (****)
Elazığ- Marathon Hotel (****)

Erken Rezervasyon

Gezi tarihinden 21 gün önce kesin kayıt yaptıranlara, kişi başı 500 TL indirim veya peşin fiyatına 4 taksit
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
Grup indirimi için arayınız

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 18590 TL
  • Tek Kişilik Oda 21590 TL
  • Odada 3. Kişi 17690 TL
  • Çocuk (7-12) 15500 TL
  • Bebek (0-7)0 TL

Tur Programı Tur Programı Yazdır

44.YIL!
TEMPO TUR TECRÜBESİ İLE GEZİN, KEŞFEDİN

GEZİLECEK YERLER
Pülümür, Tunceli, Munzur Vadisi Milli Parkı, Ovacık, Hozat, Pertek, Harput, Elazığ
Bu gezimizde katılımcı sayısı 22 kişi ile sınırlandırılmıştır.

1.GÜN: ANKARA, ERZURUM, TUNCELİ
Saat 06.00'da Tempo Tur önünde buluşma ve Esenboğa Havalimanı'na hareket. AJet’in saat 07.45 VF4156 uçuş seferiyle Esenboğa Havalimanı’ndan Erzurum’a hareket. Saat 09.05 Erzurum Havalimanı’na varış. Bizi bekleyen aracımıza yerleştikten sonra Tunceli’ye doğru yola çıkıyoruz. Gezimize yolumuz üzerinde bulunan Tercan ilçesindeki Saltuklu Devleti yapıları Mama Hatun Türbesini ve Kervansarayı’nı görüyoruz. Ardından Pülümür’e doğru devam ediyoruz. Pülümür’ün tarihi oldukça eskilere dayanmakta. Hittitlerin, Urartuluların egemen olduğu Pülümür’ü daha sonra Romalılar, Bizanslılar ve Anadolu’nun Türkleşme süreci ile de Selçuklular ve Osmanlılar yönetmiş. Pülümür gezimizde önce Cemal Süreyya anıtını görüyor daha sonra öğle yemeğimizi yiyoruz. Yemek sonrası Pülümür manzarasını kuş bakışı seyredebileceğimiz Seyran Tepesi’nde mola veriyoruz. Artık Pülümür’den ayrılma zamanı ve Pir Sultan Abdal’ın evinin bulunduğu Hacılı Köyü’ne geçiyoruz. Bölgenin en eski Cem Evlerinden olan yapıyı görüp köyden ayrılıyoruz. Daha sonra Akkoyunlu dönemi mezar mimarisinin devam ettirildiği Sağlamtaş Köyü’nde, Koç başlı mezar taşlarının bulunduğu alanı ziyaret ediyoruz. Köyden ayrıldıktan sonra bölgenin doğal güzelliklerinden olan Ağlayan kayaları görüyor ve Kutu Deresi kenarında vereceğimiz mola sonrası Tunceli merkeze geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Tunceli’deki otelimizde.
2.GÜN: MUNZUR VADİSİ, OVACIK, TUNCELİ
Sabah kahvaltı sonrası bölge halkı için önem arz eden ve derin bir saygı duydukları Düzgün Baba Dağı ve Cem Evi’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra Munzur Vadisi’ne geçiyoruz. Munzur Vadisi Milli Parkı, Tunceli il merkezinden yaklaşık 8 kilometre sonra başlamakta ve Ovacık ilçesi ile Tunceli arasında kalan Munzur Vadisi'ni kapsamaktadır. Türkiye’nin en büyük milli parklarından biri olan Munzur Vadisi; endemik bitki ve hayvan türleri ile zengin bir flora ve fauna'ya sahiptir. Vadi içerisinde ilk olarak bölgenin önemli ziyaret noktalarından olan Ana Fatma ziyaretgahında duruyoruz. Daha sonra Halvori suyunun çıkış noktaları olan, derin ve kayalık bir vadinin içinde yer alan Halbori Gözeleri’ni fotoğraflıyoruz. Artık rotamız Munzur Vadisi sonunda bulunan Ovacık olacak. Ovacıkta yöresel lezzetlerden oluşan öğle yemeğimizi yedikten sonra Ovacık ilçe merkezine yaklaşık 17 km uzaklıkta bulunan Munzur Çayı’nın ana kaynağını oluşturan Munzur Gözeleri'ne doğru yola çıkıyoruz. Hem gözeleri hem de Munzur Baba ziyaretgahını da görüp Tunceli’ye doğru hareket ediyoruz. Tunceli’de merkez Cem Evi’ni ziyaret edip orda sohbete katılıyoruz. Sonra otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama Tunceli’deki otelimizde.
3.GÜN: HOZAT, PERTEK
Sabah kahvaltı sonrası ''Erken Cumhuriyet Dönemi Yapısı özelliği taşıyan ve 2023 yılında Avrupa'nın en iyi 3 müzesi arasına girmeyi başaran Tunceli Müzesi'ni geziyoruz. Daha sonra Tunceli’den ayrılıp Hozat’a doğru gidiyoruz. Hozat’ta ilk noktamız Geçimli Köyü’nde bulunan Ergenli Kilisesi olacak, kiliseyi gördükten sonra Dersim bölgesinin eski merkezi olan Hozat’a varıyoruz. Sanat duvarı önünden başlayacak şehir yürüyüşümüzü yaptıktan sonra Hozat’tan ayrılıp Pertek ilçesine doğru yol alıyoruz. Pertek ilçesine bağlı, eski sancak merkezi olan Sağman Köyü’nde Keban Barajı’na hakim bir tepe üzerinde bulunan Sağman Cami’sini görüyoruz. Cami ziyareti sonrası Keban Baraj Gölü kenarında bulunan Pertek’e varıyor öğle yemeği için mola veriyoruz. Pertek şehir merkezinde baraj suları altında kalmaktan Orta Doğu Teknik Üniversitesi Restorasyon Bölümü tarafından taşları numaralandırılmak suretiyle kurtarılan Sungur Bey Cami ve Çelebi Ağa Camileri'ni görüyor daha sonra Pertek -Elazığ arasında tekne ile yapacağımız kısa süreli yolculuk sırasında Urartular döneminde inşa edilen ve Keban Baraj Gölü'nün suları altında kalması sonucu ada görünümüne kavuşan Pertek Kalesi’ni de uzaktan göreceğiz. Feribot yolculuğu sonrası  Elazığ'daki otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
4.GÜN: HARPUT, ELAZIĞ, ANKARA
Kahvaltı sonrası Harput gezimize başlıyoruz. Harput’ta Akkoyunlu hükümdarı Uzun Hasan’ın annesi tarafından önce mescit olarak yaptırılan, Osmanlılar döneminde ise külliye olarak inşa edilen Sara Hatun Camisi'ni görüyoruz. Artuklular döneminde yapılan eğri minaresi ile ünlü Ulu Cami, örnek bir Harput evi olan Şefik Gül Kültür Evi’ni gördükten sonra Urartular döneminde inşa edilen Harput Kalesi’ni geziyoruz. Kale sonrası öğle yemeği için mola veriyoruz. Yemek sonrası Harput’tan ayrılıp ülke ekonomisine katkı yapan Dünyaca ünlü meşhur Elazığ Öküzgözü, Boğazkere üzüm bağlarını geziyoruz. Akşamüzeri Elazığ Havalimanı’na transfer oluyoruz. AJet’in VF4169 sayılı seferi ile saat  18.15'de Ankara’ya hareket ve saat 19.10'de Ankara'ya varış bagaj alımı sonrası aracımız ile Tempo Tur önüne hareket ve gezimizin sonu.


HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI

Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz.

ULAŞIM
AJet ile gidiş-dönüş.
Ara ulaşımlar midibüs veya minibüs ile yapılacaktır.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
44 yıllık Tempo Turizm deneyimi! ,
Ankara-Erzurum gidiş, Elazığ-Ankara dönüş uçak bileti,
Tempo Tur - Esenboğa Havalimanı gidiş dönüş transferleri,
Midibüs veya minibüs ile ulaşım,
4* otellerde yarım pansiyon konaklama (3),
Kahvaltı (3),
Akşam yemeği (3),
Seyahat güvence sigorta poliçesi,
Milli park ve özel müze giriş ücretleri,
Rehberlik hizmetleri
KDV
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Tüm öğle yemekleri,
1.gün kahvaltı ve son gün akşam yemeği yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
GEREKLİ MALZEMELER
Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, anorak (sonbahar-ilkbahar dönemleri için )yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası, su kabı, antibakteriyel jel, gözlük, fotoğraf makinesi, filmi veya yedek hafıza kartı, şarj cihazı.

Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi Genel ve Özel Şartlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız


DİĞER BİLGİLER
-Turumuza Türkiye'nin her yerinden katılabilirsiniz.(Ankara dışından katılım için bizi arayınız)
-Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.
BLOG
M. Bülent Varlık'ın Pülümür , Tunceli  ve Tunceli 2 yazılarına ulaşmak için tıklayınız

#munzurturu #tuncelituru #munzurvadisi #hozatturu #pertekkalesi #elazığıturu #munzurgezisi #tunceligezisi #ankaradan #türkiyeninheryerinden #ankaraçıkışlı #istanbulçıkışlı