Küba Turu

Konaklama

5* ve 4* otellerde 7 gece konaklama, 7 akşam, 5 öğle yemeği
Aşağıdaki oteller veya benzerlerinde konaklanacaktır.
Trinidad – Memories Trinidad del Mar ****
Havana – Nacional de Cuba *****
Not:
Aynı odada 3 kişi konaklamalar, odada sıkışıklık yaratabilir ve “ek yatak” sabit yatak konforunda olmayabilir.

Erken Rezervasyon

Tur tarihinden 60 Gün öncesine kadar, kişi başı 100 USD yatıranlara kişi başına 100 USD indirim
Tur tarihinden 40 Gün öncesine kadar, kesin kayıt yaptıranlara kişi başına 50 USD indirim.
Grup veya Kurum indirimlerinden en yüksek olanı, kazanılan indirme ek olarak uygulanır.
Rezervasyon yapılan tarihe göre yukarıdaki indirimlerden sadece biri uygulanır.
Türk Lirası fiyatlarımız bilgilendirme amaçlıdır.
Ödeme yapılan günlerdeki, bankaların döviz satış kurundan hesaplanarak ücret tahsil edilir.
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
İSTANBUL'DAN KATILACAKLARA 100 USD İNDİRİM
SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 3290 USD
  • Tek Kişilik Oda 3550 USD
  • Odada 3. Kişi 3260 USD
  • Çocuk (2-11) 3100 USD
  • Bebek (0-2)0 USD

Tur Programı Tur Programı Yazdır

44.YIL!
TEMPO TUR TECRÜBESİ İLE GEZİN, KEŞFEDİN


GEZİLECEK YERLER
Cienfuegos, Trinidad, Manaca Iznaga, Sancti Spiritus, Santa Clara, Havana, Vinales Vadisi, Pınar Del Rio

*PROGRAMDA YAZAN TÜM ÇEVRE GEZİLERİ FİYATA DAHİLDİR.

1.GÜN: ANKARA, İSTANBUL I 15 Aralık 2024
Saat 20.00 Kuğulu Park karşısı TEMPO TUR önünde buluşma ve Esenboğa Havalimanı'na transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin yapılması.
Saat 22.55 THY TK 2183 sefer sayılı uçakla Ankara’dan hareket.
2.GÜN : İSTANBUL, HAVANA, TRİNİDAD I 16 Aralık 2024
Saat 00.20 İstanbul Havalimanı'na varış. Gezimize İstanbul’dan katılan; bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini kendileri tamamlamış yolcularımızla dış hatlar terminalinde buluşma
Saat 02.10 TK 183 sefer sayılı uçakla Havana’ya
uçuş.
Saat 07.15 Kristof Kolomb'un "Bir insanın gözünün görebileceği en güzel yer" dediği Küba'dayız.
Pasaport ve bagaj işlemleri sonrası; Trinidad’a doğru yola çıkıyoruz. Montemar Park'ta bulunan Timsah çiftliğini geziyor, öğle yemeğinin de dahil olduğu panoramik Cienfuegos gezimizde tarihi Tomas Terry Tiyatrosu, Jose Marti Meydanı'nı ve ve Palaci de Valle’yi  görüyoruz. Cienfuegos gezisi sonrası Trinidad’a hareket. Akşam yemeği ve konaklama Trinidad’da.
3.GÜN : TRİNİDAD I 17 Aralık 2024
Kahvaltı sonrası UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesinde yer alan Trinidad şehrini gezeceğiz. 18. ve 19. Yüzyıllarda çok önemli şeker kamışı üretim merkezi olan Trinidad’ın; taş sokaklarında yürürken eski zamanlara yolculuk yaptığımızı hissedecek, Trinidad’a has limon suyu, bal ve Küba içkisinin karışımı olan kokteylden içerek serinleyeceğiz. Mimarisi ve dekorasyonu ile ünlü eski Küba evlerinden, Cantero Sarayı Müzesi (giriş ücreti dahil) gezilecek, Plaza Mayor, Santisima Katedrali, La Canchanchara Taberna görülecektir. Trinidad'ta el işi eşyaların satıldığı çarşıda verilecek serbest zaman sonrası otele dönüş. Öğleden sonra Karayip Denizi kıyısında bulunan otelimizin palmiye ağaçları ile süslü, beyaz ve ince kumlu plajında serbest zaman. Öğle ve akşam yemekleri ile konaklama Trinidad'ta.
4.GÜN :  “Manaca Iznaga, Sancti Spiritus”, TRİNİDAD I 18 Aralık 2024
Kahvaltı sonrası Karayip Denizi kıyısında bulunan otelimizin palmiye ağaçları ile süslü, beyaz ve ince kumlu plajında serbest zaman. Öğle yemeği ardından bugün de Küba’nın ilgi çeken yerlerini gezeceğiz. Trinidad’da kölelik dönemindeki en büyük şeker çiftliklerinden olan tarihi Manaca Iznaga’da zengin çiftlik sahibi ailenin konağı ve şeker kamışı tarlalarında çalışan kölelerin izlendiği kuleyi göreceğiz, dileyenler kuleye çıkabilirler (giriş ücreti dahil). Daha sonra Küba’nın en eski yerleşim yerlerinden olan ve otantik ortamı ile ilgi çeken, tarihi UNESCO DÜNYA MİRASI Listesinde yer alan Sancti Spiritus şehrinde yürüyerek panoramik şehir turu yapacağız. Akşam Trinidad’a otelimize geri dönüş. Akşam yemekleri ile konaklama Trinidad’da.
5.GÜN: TRİNİDAD, SANTA CLARA, HAVANA I 19 Aralık 2024
Kahvaltı sonrası Trinidad’tan ayrılarak, devrimin en önemli liderlerinden efsanevi Comandante Che Guevara tarafından 29 Aralık 1958’de Batista ordularının cephanesini taşıyan zırhlı trenin ele geçirildiği Santa Clara’ya doğru yola çıkıyoruz. Che Guevara'nın ve onunla birlikte birçok yakın arkadaşının da anıt mezarlarının bulunduğu Santa Clara şehrinde yapacağımız gezimizde; “Che ve Çocuk Heykeli” görülecek, Che Guevara Müzesi ve Che'nin Mozolesi ile devrime giden yolu açan "Tren Baskını Müzesi” (giriş ücreti dahil) gezilecektir. Öğle yemeği ardından, yaklaşık 4 saat yolculuk ile Havana'ya varış. Otelimize yerleşme sonrası dileyenler tur liderimiz eşliğinde Havana’da Latin müzikleri çalınan sokaklarda Malecon Bulvarı, Prada veya Obisbo Caddelerinde keyifli bir yürüyüşe çıkabilirler. Akşam yemeği ve konaklama Havana’da.
6.GÜN: HAVANA I 20 Aralık 2024
Kahvaltı sonrası UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesinde bulunan eski Havana'da panoramik şehir turu yapacağız. 1 Ocak 1959 tarihli Küba Devrimi öncesinden kalan, 50’li ve 60’lı yılların Amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, 18.yy. İspanyol koloni mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana'da çoğunlukla yürüyerek yapacağımız panoramik şehir turunda; Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Horozlu Kadın Heykeli’nin olduğu Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco meydanlarını keyifli fotoğraf ve dinlenme molaları vererek gezeceğiz. Havana’nın günlük yaşantısını da gözlemlerken, meşhur Küba purosu saranlar, Latin müziği çalan müzisyenler günümüzü daha renklendirecekler.  Bugün ayrıca; Havana Üniversitesi, Morro Kalesi, Devrim Meydanı ve bu meydandaki ulusal kahraman Jose Marti adına yapılmış anıtın yanı sıra Melacon sahil şeridi görülecektir. Kentin en hareketli caddelerinden biri olan; canlı Latin müziği de dinleyebileceğiniz kafelerinin de bulunduğu Calle Obispo'da serbest zaman verilecektir. Dileyenlerle yürüyerek Ernest Hemingway'in gittiği barlardan El Floridita'ya gidiyoruz. Burada onun içtiği içkilerden tatma fırsatı da bulacağız (içecekler yolcular tarafından ödenecektir). Akşam yemeği ve konaklama Havana'da.
7.GÜN: HAVANA “Havana Müzeler Turu” I 21 Aralık 2024
Kahvaltı sonrası rehberimiz eşliğinde yapılacak Havana müzeler gezisinde Havana'nın en güzel müzelerini gezeceğiz. 16.yy.da Karayip korsanlarından şehri korumak için yapılan “Amerika kıtasındaki ilk kolonial taş kale” olması sebebiyle de UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesinde bulunan ve günümüzde denizcilik tarihinin de sergilendiği Castillo de la Real Fuerza rehberimiz eşliğinde gezilecektir. Daha sonra ''Çanlar Kimin İçin Çalıyor'' romanının dünyaca ünlü yazarı Ernest Hemmingway'in yaşadığı ''Ernest Hemmingway Evi ve Müzesi'' ile Fidel Castro önderliğinde gerçekleştirilen 1959 Küba devriminin belge, fotoğraf ve anılarını göreceğimiz “Devrim Müzesi” gezilecektir. Bugün ayrıca Eski Havana bölgesinde doyasıya gezmeniz için serbest zaman da verilecektir. Akşam yemeği ve konaklama Havana'da.
8.GÜN: HAVANA “Pinar Del Rio , Vinales Vadisi” I 22 Aralık2024
Kahvaltı sonrası tam gün sürecek Pinar del Rio ve UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesinde yer alan, yeryüzü cennetlerinden Vinales Vadisi'ne gidilecektir (tur ücretine dahildir). Indian mağarası ve mağara içinde yapacağımız tekne gezisi sonrası Sierra de Los Organos kaya boyamalarını göreceğiz. Öğle yemeği ardından; dünyaca meşhur Küba purolarının yapıldığı Pınar Del Rio’da puro yapımı da görülecektir. Akşam Havana'ya dönüş. Akşam yemeği ve konaklama Havana'da.
9.GÜN : HAVANA, İSTANBUL, ANKARA I 23 Aralık 2024
Kahvaltımızı kumanya olarak aldıktan sonra erkenden havalimanına transfer. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası,
TK 183 sefer sayılı uçuş ile saat 08.40 Havana'dan İstanbul’a hareket.
Türk Hava Yolları ile Küba’dan İstanbul’a dönüşte, önce 2 saatlik Karakas’a (Venezuela) uçuşu yapılacaktır. Yolcular uçak içerisinde yaklaşık 1 saat bekledikten sonra, Karakas’tan İstanbul’a yaklaşık 11,5 saat uçuş yapılacaktır. Havana’dan İstanbul’a toplam uçuş süresi (Karakas uçuşu ile birlikte) yaklaşık 14 saattir. Geceleme uçakta.
10.GÜN : İSTANBUL, ANKARA|24 Aralık 2024
Türkiye yerel saati ile 08.55 İstanbul Havalimanı'na varış. Pasaport işlemlerinden sonra İstanbul'dan katılan konuklarımız ile vedalaşma.
Saat 12.00 TK 2146 sefer sayılı uçakla İstanbul'dan hareket.
Saat 13.10 Ankara Esenboğa Havalimanı'na varış.
Gümrük işlemlerinden sonra Esenboğa Havalimanı'ndan TEMPO TUR önüne transfer ve turumuzun sonu.

BLOG YAZILARI
Kansav Arslan'ın ''Küba Gezi Notları'' adlı yazsını okumak için lütfen tıklayınız
Efsun Müftüoğlu'nun ''Fidel Castro Ölmeden Küba'yı gör!'' adlı yazsını okumak için lütfen tıklayınız.
Olay Salcan'ın ''Yeşil Timsah: Küba'' adlı yazısını okumak için lütfen tıklayınız.

TUR GÖREVLİSİ
KANSAV ARSLAN
20 yılı aşkın süredir profesyonel tur rehberliği yapan Kansav Arslan, yurt içinde ve yurt dışında binlerce misafiri gezdirmiştir. Asya, Avrupa, Latin Amerika ve Afrika kıtasında birçok ülkeyi tur lideri olarak gezdiren Arslan; 18 yıldır Tempo Turizm'de görev yapmaktadır. Hem yurt içi hem yurt dışı seyahatlerini çeşitli dergilerde ve bloglarda gezi yazıları olarak paylaşmaktadır.

ULAŞIM
THY ile Ankara ve İstanbul'dan
Yurt dışı turlarımızda programda yazan uçuş saatleri bazen THY tarafından değiştirilmektedir.
Yapılan değişiklikler internet sitemizde güncellenmektedir. Oluşabilecek uçuş saati değişikliklerinden veya rötarlardan zarar görmemeniz için“münferit iç hat veya münferit dış hat” kendi biletini alanların mutlaka THY’den bağlantılı bilet almalarını öneriyoruz.
Aksi takdirde doğabilecek olumsuzluklarda acentamızın sorumluluğunun olmadığını belirtmek isteriz.

VİZE BİLGİSİ
Yeşil pasaporta vize yok.
Normal pasaporta vize gerekli (Acentamız Küba vizesi vermeye yetkilidir. Vizenizi acentamızdan hızlıca alabilirsiniz)
Küba vize sayfamıza ulaşmak için tıklayın
Tur bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport olması şarttır.
Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.
Pasaport başvurularının sonuçlanarak defterin tarafınıza ulaştırılması süreci bazı durumlarda yaklaşık 6 haftayı bulabilmektedir. Pasaport alacak ya da yenileyecek misafirlerimizin seyahat planlamalarını bu durumu göz önünde bulundurarak yapmalarını tavsiye ederiz.
Dışişleri Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz
http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa
Aşağıdaki linkte Küba'ya girişte kullanılacak formu doldurup çıktısının alınması gerekmektedir.
https://dviajeros.mitrans.gob.cu/datosPersonales

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
- 44 yıllık Tempo Turizm deneyimi!
-THY ile Ankara/İstanbul/ Havana ve Havana/İstanbul/Ankara Türk Havayolları ile uçuşlar
-Tüm havalimanı vergileri
-THY ile Ankara-İstanbul gidiş-dönüş bağlantı uçuşları 100 USD dahil
-4* ve 5* otellerde 7 gece konaklama
-Kahvaltı (7), akşam yemeği (7), öğle yemeği (5)
-Trinidad otelde 3 gece alkollü ve alkolsüz içecekler dahildir
-Pınar Del Rio, Vinales Vadisi öğle yemekli gezi 90 USD dahil
-Havana müzeleri gezisi 50 USD dahil
-Öğle yemekli Montemar Park'ta Timsah Çiftliği gezisi 35 USD dahil
-Programda belirtilen tüm müzelerin giriş biletleri
-Küba'da programda yazan tüm ulaşımlar.
-Uçakta 20 kg bagaj hakkı
-Seyahat Güvence Paketi Poliçesi,
-Türkçe rehberlik hizmetleri
-KDV

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
-30 USD Küba vize ve servis ücreti. Hususi(yeşil) pasaportlar için vize gerekmemektedir.(nakit olarak tahsil edilir)
-150 TL Yurt dışı çıkış vergisi pulu
-6. ve 7. günler öğle yemekleri,
-Bahşişler (Küba turlarında; yerel rehber, şoför, restoran ve benzeri bahşişleri grup adına dağıtmak üzere, tur liderimiz gezi başında kişi başı 40 € toplamaktadır/ katılım zorunludur)
-Akşam istek halinde Havana’da düzenlenecek Cabaret Show 
-Trinidad oteli haricindeki; alkollü ve alkolsüz içecekler,
-Telefon, ütü, bahşiş, ilaç gibi kişisel harcamalar
-Ücretli televizyon kanalları (pay tv),
-Programda dahil olduğu yazmayan müze ve ören yerleri giriş ücretleri
- Sigorta şirketlerinin, Seyahat Sigorta Poliçesi kesilirken, 69 yaş ve üzeri için 13€, 75 yaş ve üzeri için 25€ %100 sur prim uygulaması yapmasından ötürü, yukarıdaki miktarlar, belirtilen yaş guruplarından kayıt sırasında tahsil edilecektir.

GEREKLİ MALZEMELER
Yağmurluk, terlik, mayo, şapka, bere, su kabı(matara-termos), güneş kremi, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası , yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.

Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi Genel ve Özel Şartlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız
Covid-19 Yurt Dışı Seyahat Sigortası hakkında bilgi almak için tıklayınız. (isteğe bağlı)

Vize ve Sıcaklık Bilgileri için lütfen tıklayınız
Yurt Dışı Turlar Genel Bilgiler için lütfen tıklayınız