Küba Vizesi

Küba Vizesi

KÜBA VİZESİ YETKİLİ ACENTA
KISACA KÜBA

Küba, resmî olarak Küba Cumhuriyeti Karayipler'de bir ada ülkesi. Küba, Isla de la Juventud ve birçok takımadaların yanı sıra, başlıca Küba adasından oluşur.
Havana, Küba'nın en büyük şehri ve ülkenin başkentidir. Bu kent enerjisi, müziği, sürprizleri ve ruhuyla içinizi sarar. Buradaki 60 yıllık otomobiller meraklı koleksiyoncuların onardığı istisnalar değil, ekonomik gereksinimler sonucu kullanılan gerçek arabalardır.
Küba'nın başkenti Havana'da kolonyal dönemden kalma birçok eser bulunmaktadır. Bu sebeple 1982 yılında UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesine dahil edilmiştir.
Küba ekonomisi sosyalist ilkelere dayanan devlet kontrollü bir planlı ekonomidir. Son yıllarda özel sektör yatırımları artmakla beraber üretim araçlarının büyük bir kısmı devlet tarafından işletilir. Küba para birimi Küba pezosudur. 1 Cuc yaklaşık olarak 27,58 TL (06.10.2023 verisi)
TEMPO TURİZM KÜBA CUMHURİYETİ BÜYÜKELÇİLİĞİ TARAFINDAN VİZE DÜZENLEMEYE YETKİLENDİRİLMİŞ SEYAHAT ACENTASIDIR.
Acentamız yalnız Türk vatandaşlarına vize verme yetkisine sahiptir.
Türkiye de oturumu olan yabancı ülke pasaport sahiplerinin vizeleri Küba Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği tarafından verilmektedir. Müracaatınız konusunda da yardımcı olabiliyoruz.
KÜBA HANGİ PASAPORTA VİZE UYGULUYOR?
Umuma mahsus (bordo) pasaport hamilleri vizeye tabidir.
Diplomatik, Hizmet ve Hususi(yeşil) pasaport hamilleri 90 güne kadar olan seyahatlerinde vizeden muaftır.
KÜBA VİZESİ NEREDEN ALINABİLİR?
Tempo Turizm direk turistik vize verme yetkisine sahip bir acentadır. Vizenizi acentamızdan veya Küba Cumhuriyeti Büyükelçiliğinden alabilirsiniz.
ŞAHSEN GELMEDEN TURİST VİZESİ ALINABİLİR Mİ?
Acentamızı tercih etmeniz durumunda vize için şahsen gelmenize gerek yoktur. İsterseniz vizenizi kargo yoluyla da gönderebiliriz. (Kargo ücreti alıcıya aittir)
KÜBA VİZESİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?
Turistik vizeniz için acentamızdan alırsanız diğer ülkelerden farklı olarak sadece pasaport görüntüsü ve bir sayfalık başvuru formu yeterlidir.
VİZE ÜCRETİ NE KADAR?
Şahsen başvurularda her vize başına 840 TL
Kargoyla ile başvuruda kargo masrafı alıcı tarafa aittir.
HAZIRLANAN VİZELER NE KADAR SÜRE GEÇERLİDİR?
Vizenin hazırlandığı tarihten itibaren 6 ay içinde Küba’ya tek bir sefer giriş yapabilir.
KÜBAYA GİRDİKTEN SONRA NE KADAR SÜRE KALINABİLİR?
Turist vizesi ile gidenler en fazla 30 gün kalabilirler. 30 günden fazla kalınacaksa, kaldığınız şehirdeki Göçmenlik Ofisi’nden vizenizi uzatmak için müracaat edilmesi gerekiyor.
KÜBA VİZESİ PASAPORTA İŞLENİYOR MU?
Pasaporta işlenmiyor. Pasaport bilgileri TARJETA DEL TURISTA olarak adlandırılan turist kartına düzenlenip teslim ediliyor.
Ancak Küba da Havalimanında pasaportunuza giriş ve çıkış damgası vurulabilir.
TÜRKİYE’DEN VERİLEN VİZELER İLE AMERİKA’DAN KÜBA’YA GEÇİŞ YAPILABİLİR Mİ?
Türkiye’den alınan vizeyle ABD üzerinden Küba’ya girilemez. ABD’den Küba’ya seyahat edebilmek için ABD’deki ilgili makamlardan alınması gerekiyor.
KÜBA KONSOLOSLUĞU HANGİ ŞEHİRLERDE BULUNUYOR?
Küba Büyükelçiliği Ankara’dadır. Diğer şehirlerde konsolosluğu yoktur.