Yurt Dışı Turlarımız İçin Genel Bilgiler

Yurt Dışı Turlarımız İçin Genel Bilgiler

Tur öncesinde ve gezi sırasında sizlere daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen aşağıdaki bilgileri okuyunuz.

*Yurt dışı turlarımızda sorunsuz bir seyahat yapmanız için; sizin ve yanınızda yolculuk yapacak kişilerin aşağıdaki tüm bilgilerine ihtiyacımız vardır.( Kayıt sırasında lütfen pasaport bilgilerinizi eksiksiz veriniz. Pasaportunuz yanınızda değil ise lütfen daha sonra telefon, e-mail yoluyla bilgilerinizi bize iletmeniz önemle rica olunur.)
* Pasaportunuzda (geçerli ve süresi olan) yazdığı şekilde İsim Soyadı bilgileri ile Pasaportunuz numarası ve türü (uçak biletlerinizde; pasaportta yazılı olduğu gibi varsa göbek adı, ikinci soyadı hepsi yazmalıdır).
* Cep-İş-Ev Telefon numaranız ve e-mail bilgileriniz
* Yanınızdaki kişilerin pasaportlarında yazdığı gibi isim ve soyadı bilgileri ile pasaport numarası ve pasaport türü
* Yanınızdaki kişilerin cep telefon numarası, e-mail adresleri
* Yanınızdaki kişilerin doğum tarihi ve T.C. kimlik no’su (Seyahat Sağlık Güvence Sigortası için lazımdır)
* Tura hangi şehirden katılacaksınız ve yanınızdaki kişiler tura hangi şehirden katılım sağlayacaklar?
* Yemeklerde tuzsuz özel diyet, vejetaryen yemek gibi özel tercihleriniz var mı?
* İki adet tek kişilik yataklı oda (ayrı yataklı oda/Twin bed), tek büyük yataklı oda gibi (geniş yatak/double bed) oda tipiniz nasıl olsun?
* Üç kişilik odalarda konaklama yapılıyorsa, iki kişilik büyük yatak ve ilave ek yatak mı olsun / 2 ayrı yatak ve bir ilave yataklı oda mı olsun? (odalara istenen üçüncü yatak, ilave çek-yat tarzındadır).
* 18 yaşından küçük kişiler anne ve babası, ikisi ile birlikte yurt dışı seyahati yapmıyorlarsa, vekaletname aldılar mı?* Mil puanı ile kendi biletlerini alanlar, biletlerinin kopyasını Tempo Tur'a göndermeleri gerekmektedir (mil puan kullanım ve kazanım detayları aşağıdaki maddelerde yazılıdır).
*Yurt dışında telefon ve internet kullanımının maliyetli olduğu unutulmamalıdır. Kabarık bir telefon faturası ile karşılaşmamak için yurt dışında ücretsiz hizmet veren (wi-fi olan) yerler haricinde internet kullanılmaması, zorunlu olmadıkça telefon görüşmesi  yapılamaması ve  telefonların yurt dışında mobil veri alışverişine kapatılması gerekmektedir.
KAYIT HAKKINDA
1- Kayıt anında tur bedelinin en az %35'nin ön ödeme,  bakiyesinin ise gezinin başlamasından en geç 40 gün önce ödenmesi gerekmektedir. Anılan süreler içinde belirtilen ödemelerin gerçekleştirilmemesi halinde yapılan rezervasyon iptal edilir. Rezervasyon ön ödemenin yapılması ile kesinlik kazanır. Ön ödeme ile birlikte iş bu sözleşeme müşteri tarafından okunmuş ve imzalanmış olması veya elektronik ortamda koşulların kabul edildiğinin teyit edilmiş olması gerekir.
2-Tüketicinin turun başlamasına 35 gün kalana kadar iptal/değişiklik talep etmesi durumunda ücretin tamamı iade edilir. Turun başlangıç tarihinden 34-21 gün önce iptal değişiklik talep etmesi halinde tur bedelinin %35 i, 21 günden az bir süre kala ise tamamını acentaya ödemeyi kabul ve taahhüt eder.İptal durumunda yapılacak para iadesini tüketicinin yatırdığı paranın aynen iadesi şeklinde olacaktır. Ödenen para birimi (Türk Lirası, Euro ve Dolar) dışında farklı bir birim, faiz yada kur farkı talep edilemez. Ödenen ücret aynen iade edilir.(Kredi kartlarına yapılan iadeler ''işlemin iptali'' vasfı taşımaktadır ve iade süresi, kart bakiyesinde yer tutma v.b hususlarda bankaların kurallarına tabidir.)
3- Acentamız, yolcularımızla taşıyıcı şirketler arasında mutavassıt sıfatı ile hizmet veren bir kuruluş olup, sonucu ne olursa olsun, olabilecek arıza, kaza, gecikme, tarife değişikliği, iptal ve yolcularımızın kişisel kusurlarından doğabilecek olaylardan sorumlu tutulamaz.
4- Acentamız, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) üyesi olup, anlaşmazlık halinde" Türsab Kütahya Çizelgesi" hükümleri uygulanır.
5- Acentamız olağan üstü (force major) durumlar dışında programda belirtilen hizmetleri vermeyi kabul ve taahhüt eder.
6-Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport ve diğer yasal nedenlerden dolayı tura katılamayanlara hiçbir ücret iadesi yapılmaz.
VİZE HAKKINDA
7- TURİSTİK ve HUSUSİ(YEŞİL) PASAPORT ile seyahat edeceklerin gezi başlangıç tarihinden itibaren minimum 6 ay geçerlilik süresi olan, boş vize sayfası bulunan pasaportları ile vize için gerekli fotoğraf miktarı ve vize ücretini gezi tarihinden 30 gün öncesine kadar acentamıza verdikleri takdirde vize konusunda yardımcı olunacaktır. Vize alma garantisi yoktur.
8- Yeni alacağınız pasaportunuzun geçerlilik süresinin ileriye doğru en az bir yıl olmasına özen gösteriniz. Ayrıca vizeden muaf olmanız halinde dahi, gideceğiniz ülkenin pasaportunuzda aradığı geçerlilik süresini mutlaka öğreniniz.
9- Vize işlemlerinizi yaptırdıktan sonra lütfen pasaportunuzu ve vizenizin doğu olup olmadığını kontrol ediniz. Ülke girişinde yaşanabilecek sorunlardan dolayı Tempo Tur sorumlu tutulamaz.
10- Yıpranmış pasaportla yapacağınız vize başvurunuz kabul edilse ve vize verilmiş olsa dahi sınırdan geri çevrilmeniz mümkündür.
11- Pasaportunuzda yırtık ve tahribat varsa ülkelere girişte sorun yaşayabilirsiniz. Lütfen bu tür pasaportlarınızı yenisi ile değiştiriniz.
12- Vize işlemleri ardından; pasaportunuzun size tur hareket tarihinden en az 1 gün önce teslim edilmesine dikkat ediniz. Uçuğa biniş işlemleri sadece “pasaport ibraz ederek” yapılacağından, pasaportunuzun size teslimini havalimanına varmadan sağlamanız gerekmektedir. Eğer "pasaporta işlenmeyen tip" vize alınmış ise (örn: Çin veya Küba grup vizesi) havalimanına gitmeden önce, vize evrakını muhakkak Tempo Tur’dan isteyiniz.
UÇAK BİLETLERİ HAKKINDA
13- Koltuk seçimleri önceden yapılabilmesine rağmen havayolu şirketi habersiz olarak değiştirebilmektedir. Uçaklarda pencere kenarı koltuk ve gemide yan yana kamara, otellerde yan yana oda verme yükümlülüğümüz bulunmamaktadır.
14- Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında maksimum 7 kg bir parça eşya alma hakkı vardır. Bir seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum bir parça ve 20 kg ile sınırlıdır. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Tempo Tur ve tur lideri sorumlu tutulamaz.
15- Yurt dışı turlarda kullandığımız biletler her zaman mil puan kazanabileceğiniz "classta'' olmayabilir. Mil puan toplayan yolcuların kayıt esnasında bu isteklerini belirtirlerse, kendilerine bilet classları ve mil puanı kazanıp kazanamayacakları hakkında bilgi verilir.
16- Kendi biletini alan yolculara, tur ücretinden bilet indirimi yapılmaktadır. Havayolu mil puan kartları, banka mil puan kartları ve havayolu mensuplarının (emekli havayolcular dahil) kestirmiş oldukları kendi biletlerindeki yanlışlık veya iptallerden Tempo Tur sorumlu tutulamaz.
Mil Puan uygulaması ve uçak indirimleri için lütfen tıklayınız.
17- Program veya tarih değişikliğinde kredi kartı, banka kartı, puanlarla kesilen veya pass biletler ile uçacak olan yolcuların kullanılmayan biletlerinden Tempo Tur sorumlu tutulamaz. Turumuzun kesin hareketli olduğu yazılı olarak size bildirdikten sonra biletlerinizi almanız gerekmektedir. Kendi biletini alan yolculara ayrıca Ankara-İstanbul parkur indirimi yapılmaz.
18- Tura kayıt esnasında, ad, soyad, göbek adı, ikinci soyadı gibi “pasaportunuzda yazılı olan tüm isim ve soy isimleri” kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve geçerlilik süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemde Tempo Tur sorumlu tutulamaz. Bilet kesildikten sonra, ister iç hat, ister dış hat olsun isim değişikliği yapılamaz. Kesilen yeni dış hat bileti ve seyahat içerisinde gidilecek olan şehirler arasında ki diğer uçuş biletlerinin tutarını, seyahat eden yolcunun kendisi ödemekle sorumludur.
19- Uçak hareket saatinden; bir saat öncesine kadar, havalimanında uçuş kartı ve bagaj işlemlerini tamamlamamış yolcuların uçak biletleri yanmaktadır.
20- Uçuş kartını alan yolcuların, vakit kaybetmeden uçağa biniş kapısına gitmeleri gerekmektedir. Uçağa biniş kapısı son anda değişebilir ve "uçuş kartında" yazılı olan kapıdan farklı olabilir, ayrıca uçuş kapısı da hareket saatinden 30 dakika önce kapatılarak, yolcu alımı sona erebilir.
21- Sözleşmesinde kendi biletini alacağını bildiren yolcular daha sonra biletlerini Tempo Tur’dan almak istedikleri takdirde yazılı olarak Tempo Tur'a başvurmak zorundadırlar. Aksi takdirde hiç bir işlem yapılmaz.
22- Sözleşmesinde önceden belirttiği “tura katılacağı şehir ve uçuş parkurunu” değiştirmek isteyen yolcuların yazılı başvuru ve onayları gerekmektedir.
KONAKLAMA HAKKINDA
23- Otellerde yan yana oda veya gemide yan yana kamara kamara verme yükümlülüğümüz bulunmamaktadır. Bu talepleriniz önceden otel/gemiye bildirilse bile , otel yönetimi bu istekleri dikkate almayabilir.
24- Otel/gemide üç kişilik odalarda beraber kalacak yolcularımız, oteldeki üçüncü yatağın diğerleri ile aynı standartlarda olmayan ek yatak veya çek yat olabileceğini unutmayınız. Üç kişilik odanın konforu veya ebadından ötürü oluşabilecek herhangi bir sorundan Tempo Tur veya tur lideri sorumlu tutulamaz.
25-Konakladığınız oteller hakkında olumsuz bir durum veya odalarda bir arıza olması durumunda lütfen durumu resepsiyona bildiriniz. Sorununuzun çözülmemesi durumunda tur liderini arayınız.
TUR PROGRAMININ UYGULANMASI HAKKINDA
26- Tur hareketinden iki gün önce tur liderinin isim ve telefonunu acentamızı arayarak isteyiniz . Tur hareket saati ve tarihini kontrol ediniz. Uçağı kaçıran yolcuların kayıplarından Tempo Tur sorumlu tutulamaz.
27- Tempo Tur gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin programın içeriğini bozmadan gezilecek yerlerin sıralamasını değiştirebilir.
28- Tura giden yolcularımız için yapılan sigorta, hırsızlık, yan kesicilik, kap kaç gibi olaylardaki maddi kayıpları kapsamamaktadır. Bu tip olumsuzluklardan dolayı oluşacak kayıplardan Tempo Tur sorumlu tutulamaz.
29-Tur süresince tur liderinin verdiği buluşma saatine uymayan konuklarımız, otobüs veya uçak hareket saatlerini kaçırdıkları takdirde kendi olanakları ile seyahate devam etmek zorundadırlar. Bundan dolayı yapılacak harcamalar Tempo Tur’dan talep edilemez ve bu durumdan Tempo Tur veya tur lideri sorumlu tutulamaz.
30- Turlarımıza kayıt yaptıran her yolcu bu şartları kabul etmiş sayılır.
31- Paket Tur programını irademle okudum ve bütün şartları iradem dahilinde aynen kabul ederek geziye katılmayı kabul ediyorum.
Tempo Tur 1980 yılından beri gelen tecrübesi ile hazırladığı turlarda, tur ücretine dahil olan hizmetlerin standardına uygun en iyi hizmeti vermek için özen göstermektedir. Tur sonunda yolculardan gelen otel, uçak, ulaşım, tur lideri hakkında değerlendirmeler titizlikle incelenerek daha sonra yapılacak gezilerimizin daha da iyi olması için hazırlık yapmaktadır. Lütfen sizlerde Tempo Tur ile yaptığınız gezi sonrası olumlu veya olumsuz düşüncelerinizi acentamıza anket formu veya e-posta ile lütfen bildiriniz.