İngiltere, Galler, İskoçya ve İrlanda Turu

Konaklama

4 * otellerde 8 gece konaklama, 3 akşam yemeği
Aşağıdaki otel veya benzerinde konaklanacaktır.
Londra: Hilton London Kensington ****
Cardiff: Clayton Hotel Cardiff ****
Liverpool: Holiday Inn City Center Liverpool ****
Edinburgh: Ten Hill Place ****
Glasgow: Voco Grand Central Hotel****
Dublin: Clayton Hotel Burlington Road ****
Bu turumuzda 3 kişilik oda satışları otelden konfirme alınmadan yapılamamaktadır. 3 kişilik konaklama talepleriniz için bizi arayınız.

Erken Rezervasyon

Tur tarihinden 60 Gün öncesine kadar, kişi başı 100 € yatıranlara kişi başına 100 € indirim
Tur tarihinden 40 Gün öncesine kadar, kesin kayıt yaptıranlara kişi başına 50 € indirim.
Grup veya Kurum indirimlerinden en yüksek olanı, kazanılan indirme ek olarak uygulanır.
Rezervasyon yapılan tarihe göre yukarıdaki indirimlerden sadece biri uygulanır.
Türk Lirası fiyatlarımız bilgilendirme amaçlıdır.
Ödeme yapılan günlerdeki, bankaların döviz satış kurundan hesaplanarak ücret tahsil edilir.
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
İstanbul'dan katılacaklara 100 € indirim
SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 3090 EURO
  • Tek Kişilik Oda 4000 EURO
  • Odada 3. Kişi 3060 EURO
  • Çocuk (1-11) 2890 EURO
  • Bebek (0-1)0 EURO

Tur Programı Tur Programı Yazdır

44.YIL!
TEMPO TUR TECRÜBESİ İLE GEZİN, KEŞFEDİN

İngiltere, İskoçya, Galler Turumuz için tıklayınız

GEZİLECEK YERLER
İngiltere Turu: Londra, Greenwich, Stradford, Oxford, Stonehenge, Chester, Liverpool, Windermere
Galler Turu : Cardiff
İskoçya Turu : Edinburg, Stirling Kalesi, Lomond Gölü, Glasgow, Rosslyn Şapeli
İrlanda Turu: Belfast, Dublin

*PROGRAMDA YAZAN TÜM ÇEVRE GEZİLERİ FİYATA DAHİLDİR.

1.GÜN: ANKARA, İSTANBUL, LONDRA, ''Greenwich'' 02 AĞUSTOS 2024
Saat 00.05 Kuğulu Park karşısı, Tempo Tur önünde buluşma ve özel aracımızla Esenboğa Havalimanı'na transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin yapılması.
Saat 03.05 TK 2191 sefer sayılı uçakla Ankara'dan hareket.
Saat 04.25 İstanbul Havalimanı'na varış. Gezimize İstanbul’dan katılan; uçuş kartı, bagaj ve pasaport işlemlerini kendileri tamamlamış yolcularımızla dış hatlar terminalindeki uçuş kapısında buluşma.
Saat 07.45 TK 1981 sayılı uçakla İstanbul'dan Londra’ya hareket.
Saat 09.50 Londra’ya varış. Pasaport ve bagaj işlemleri ardından rehberiniz eşliğinde efsane kral, Protestanlığın kurucusu 8. Henry’nin doğduğu yer olan Greenwich’e gidecek, burada Greenwich Maritime Müzesi, Kraliyet Donanma Okulu ve Müzesi gezilecektir. 19. yüzyılda çay taşımacılığında kullanılan efsane Cutty Sark Gemisi, sıfırıncı boylamın geçtiği nokta bugün göreceğimiz diğer yerler arasındadır.  Öğleden sonra arzu edenler ile British Museum’a giderek rehberimizin vereceği bilgi ve yönlendirmeler ile serbest olarak müzeyi gezebilirler (giriş ücretsizdir, akşam 17.30’da kapanmaktadır). Konaklama Londra’da.
2.GÜN: LONDRA | 03 AĞUSTOS 2024
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından yapacağımız gezimizde; Londra’da yapacağımız tam gün panoramik şehir turunda; Kensington High Street, Royal Albert Hall, İngiliz Kraliyet Ailesi'nin Londra'da oturduğu Buckingham Sarayı'nın bulunduğu St.James Parkı, Westminster Katedrali görülecektir.  Westminister Köprüsü'nde yürüyüş yaparak; Big Ben, London Eye, Thames Nehri gibi birçok önemli yeri rehberimizin bilgilendirici anlatımları eşliğinde gezeceğiz. Öğle saatlerinde ise 11.yüzyılda inşa edilmiş eski Kraliyet Sarayı ve Kalesi’nin bulunduğu Tower of London’da serbest zaman verilecektir (arzu edenler İngiltere’nin meşhur fish&chips restoranlarını da deneyebilirler).  St.Paul Katedrali ve şehrin sembollerinden Tower Bridge’de verilecek fotoğraf molaları ile gezimizi tamamlıyoruz. Konaklama Londra’da.
3.GÜN: LONDRA, STRADFORD, OXFORD,  AMESBURY, CARDIFF | 04 AĞUSTOS 2024
Kahvaltı sonrası, Shakespeare’in doğum yerini görmek için Stradford’a hareket ediyoruz. Öğleden sonra ise dünyanın en eski üniversitelerinden biri olan Oxford Üniversitesi'ne ev sahipliği yapan Oxford’da, Harry Potter filminin çekildiği Christ Church Koleji'ni (giriş ücreti dahil), tipik İngiliz köyleri ve evlerinin görülmesi ardından Amesbury’a doğru devam ediyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listende yer alan Stonehenge (giriş ücreti dahil) gezilecektir. Gezimizin ardından Galler’in başkenti Cardiff’e hareket. Konaklama Cardiff’te.
4.GÜN: CARDIFF, CHESTER, LIVERPOOL | 05 AĞUSTOS 2024
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Cardiff’te kısa şehir turu sonrasında Romalılar tarafından kurulan Chester şehrine devam edilecektir. Chester şehrini, surlarını ve şehrin simgesi olan Chester Katedrali (giriş ücreti dahil) bugün gezilecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından akşam üzeri Liverpool’a hareket. Akşam arzu edenler rehberimiz eşliğinde Liverpool’da Beatles’ın ilk defa sahneye çıktığı yer olması ile ün kazanan Cavern Club ile yaya bölgesini, restoranlar ile Beatles Müzesi'nin bulunduğu Merseyside Nehri kıyısını ve liman bölgesini yürüyerek gezebilirler. Akşam yemeği ve konaklama Liverpool’da.
5. GÜN: LIVERPOOL, WINDERMERE ‘’ Göller Bölgesi ’’, EDiNBURG | 06 AĞUSTOS 2024
Kahvaltı sonrası Liverpool’dan ayrılarak, İngiltere'nin en derin gölü "Wastwater" ve en yüksek zirvesi "Scafell Pike" gibi yerlerin de bulunduğu ünlü Lake District’e (Göller Bölgesi) gideceğiz. Lake District’e varışımız ardından; Ambleside ve Grasmere gibi harika kasabalar göreceğiz. Windermere Gölü'nde yapacağımız tekne turu ile (tur ücretine dahil) çevresindeki dağların eşsiz görüntülerini, sahillerini ve insana huzur veren adalarını gördükten sonra akşamüzeri Edinburg’a hareket. Akşam yemeği ve konaklama Edinburg’da.
6. GÜN: EDİNBURG  ''İSKOÇYA''| 07 AĞUSTOS 2024
Kahvaltı sonrası, Birleşik Krallık’ı oluşturan 4 ülkeden biri olan UNESCO Dünya Kültür Mirası Listende yer alan İskoçya’nın başkenti Edinburg’da yapacağımız panoramik şehir turunda; Edinburg Limanı, Kraliyet Britanya Yatı’nın bulunduğu Leith Mahallesi ve şehrin en eski tarihi sembolü olan ve ziyaretçilerine nefes kesici bir manzara sunan Edinburg Kalesi, en güzel manzara noktalarından Artur Tahtı Tepesi, Forth Köprüsü, İngiltere Hükümdarı’nın İskoçya’daki resmi konutu olan Holyrood Sarayı, Princess Bahçeleri, High Kirk Kilisesi, Kraliyet Yolu (Royal Mile, High Street), eski ve yeni Parlamento, Royal Mile, Katedral, Belediye binası göreceğimiz yerler arasındadır. Edinburgh şehir merkezine 25 km mesafedeki Dan Brown'ın unutulmaz romanı Da Vinci Şifresi'nin son sahnelerinin çekildiği ve içinde Tapınak Şövalyeleri'nin sembollerinin gizlendiği Rosslyn Chapel'a gidiyoruz (giriş ücreti dahil). Konaklama Edinburg'da.
7. GÜN: EDİNBURG, STIRLING KALESİ, LOMOND GÖLÜ, GLASGOW “İskoçya” | 08 AĞUSTOS 2024
Kahvaltı sonrası İskoçya’nın en meşhur bölgelerini gezmek üzere Edinburg’dan ayrılıyoruz. İskoç tarihinin en önemli savaşlarının geçtiği, Cesur Yürek adıyla bilinen İskoç Milli Kahramanı Willam Wallace’ın kazandığı savaş alanı ve Stirling Kalesi(giriş ücreti dahil), doğasının güzelliği ile büyüleyen Trossachs Milli Parkı, ünlü İskoç Kahramanı Rob Roy'un yasadığı Aberfoyle Bölgesi'ni gördükten sonra Britanya Gölleri’nin prensesi kabul edilen Lomond Gölü çevresinde unutulmaz manzaralar eşliğinde dolaşacağız. Öğleden sonra Glasgow’a varışımız ardından kısa şehir turu ve otele yerleşme. Konaklama Glasgow'da.
8. GÜN: GLASGOW, BELFAST, DUBLIN | 09 AĞUSTOS 2024
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Cairnyarn Limanı'na hareket. Öğleden sonra Titanic gemisinin inşa edildiği yer olarak da bilinen Belfast’e varış. Detaylı taş işçiliğiyle ve dikkat çekici kulelere sahip St. Anne's Katedrali ve Crumlin Yolu Hapishanesini gördükten sonra, yapıldığı dönemin en büyük Transatlantik Gemisi olan Titanic'in hikayesinin anlatıldığı, Titanic Belfast Müzesi'ni (giriş ücreti dahil) gezeceğiz. Akşamüzeri İrlanda’nın başkenti Dublin’e hareket. Akşam yemeği ve konaklama Dublin’de.
9. GÜN: DUBLİN, İSTANBUL | | 10 AĞUSTOS 2024
Kahvaltıdan sonra Oscar Wilde’ın doğup büyüdüğü Dublin’de yapacağımız panoramik gezimizde ise; Liffey Nehri, Dublin Kalesi ve gotik mimarisi ile dikkat çeken St. Patrick's Katedrali bugün göreceğimizi yerler arasında. Öğleden sonra havalimanına transfer.
Saat 16.55 TK 1978 sefer sayılı uçakla Dublin’den hareket.
Saat 23.25 İstanbul Havalimanı'na varış ve İstanbul’dan ayrılacak yolcularımızla vedalaşma.
10. GÜN: İSTANBUL, ANKARA | 11 AĞUSTOS 2024
Saat 02.00 TK 2192 sefer sayılı uçakla İstanbul'dan hareket.
Saat 03.10 Esenboğa Havalimanı'na varış. Gümrük işlemlerinden sonra Esenboğa Havalimanı'ndan özel aracımızla Tempo Tur önüne transfer ve gezimizin sonu.

TUR GÖREVLİSİ
Selim AKÇAHARMAN
1967 yılında Ankara'da doğdu. Boğaziçi Üniversitesi nden 1990 yılında lisans, Mimar Sinan Üniversitesinden 1994 yılında yüksek lisans derecesini aldı. 33 yıllık profesyonel turist rehberidir. Çok sayıda İstanbul, Anadolu, İtalya, Orta Avrupa, ABD ve Birleşik Krallık turu yapmıştır

ULAŞIM BİLGİSİ
THY İLE ANKARA VE İSTANBUL'DAN
Yurt dışı turlarımızda programda yazan uçuş saatleri bazen THY tarafından değiştirilmektedir. Yapılan değişiklikler internet sitemizde güncellenmektedir. Oluşabilecek uçuş saati değişikliklerinden veya rötarlardan zarar görmemeniz için “münferit iç hat veya münferit dış hat” kendi biletini alanların mutlaka THY’den bağlantılı bilet almalarını öneriyoruz. Aksi takdirde doğabilecek olumsuzluklarda acentamızın sorumluluğunun olmadığını belirtmek isteriz.

VİZE BİLGİSİ
TÜM PASAPORTLARA VİZE GEREKİR.
Pasaportun süresi tur bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli olması şarttır.
Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.
Dışişleri Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz
http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
- 44 yıllık Tempo Turizm deneyimi!
- THY ile Ankara / İstanbul / Londra ve Dublin/ İstanbul / Ankara uçuşları
- THY ile Ankara/İstanbul gidiş ve dönüş bağlantı uçuşları .100 € Dahil
- Tempo Tur - Esenboğa Havalimanı'na gidiş-dönüş transferler
- Havalimanı vergileri
- Programda yazan tüm gündüz çevre gezileri
- Programda dahil olduğu belirtilen müze girişleri
- 4* otellerde 8 gece konaklama
- Kahvaltılar (8)
- 4.,5. ve 8.gün akşam yemekleri
- Greenwich turu 50 €
- Göller Bölgesi turu ve tekne gezisi (90 €)
- Rosslyn Chapel turu (50 €)
- İskoçya Stirling Kalesi turu ( 80 €)
- Stonehenge turu (50 €)
- Uçakta bir parça 20 kg bagaj hakkı
- Seyahat güvence paketi sigortası
- Tur boyunca Türkçe rehberlik hizmetleri
- KDV

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
- 195 € vize ve servis ücreti (nakit tahsil edilir). Hususi(yeşil) pasaportlar için de vize gerekmektedir.
- 500 TL Yurt dışı çıkış vergisi pulu
- Tüm öğle yemekleri
- 4.5.ve 8. günler hariç akşam yemekleri
- Bahşişler (rehber, otel, restoran, müzisyen, hammaliye vb. hizmet verenler için bahşişler)
- Programda dahil olduğu belirtilmeyen, diğer müze giriş ücretleri
- Alkollü ve alkolsüz içecekler, telefon, ütü, ilaç gibi kişisel harcamalar
- Otellerde ücretli televizyon kanalları (pay tv)
- Sigorta şirketlerinin, Seyahat Sigorta Poliçesi kesilirken, 69 yaş ve üzeri için 13 €, 75 yaş ve üzeri için 25 € %100 sur prim uygulaması yapmasından ötürü, yukarıdaki miktarlar, belirtilen yaş guruplarından kayıt sırasında tahsil edilecektir.
GEREKLİ MALZEMELER
Kazak, yağmurluk, terlik, şapka, bere, su kabı(matara-termos), güneş kremi, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası , yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.

Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi Genel ve Özel Şartlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız
Covid-19 Yurt Dışı Seyahat Sigortası hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Vize ve Sıcaklık Bilgileri için lütfen tıklayınız
Yurt Dışı Turlar Genel Bilgiler için lütfen tıklayınız