Umman Turu

Konaklama

4* ve 5* otellerde 3 gece, camping lodge'de 1 gece, safari çöl kampında 1 gece, toplam 5 gece konaklama, 6 öğle, 6 akşam yemeği
Aşağıdaki oteller veya benzerlerinde konaklanacaktır.
Sur: Sama Ras Al Jinz Eco Lodge
Vahibe Çölü: Arabian Oryx Camping Lodge
Nizwa: Golden Tulip Hotel 5*
Cebel Ahdar : Dusit D2 Resort Hotel 4*
Muscat: Royal Tulip Muscat Hotel 5*
Not:
Aynı odada 3 kişi konaklamalar, odada sıkışıklık yaratabilir ve ek yatak sabit yatak konforunda olmayabilir.

Erken Rezervasyon

Tur tarihinden 60 Gün öncesine kadar, kişi başı 100 $ yatıranlara kişi başına 70 $ indirim.
Tur tarihinden 40 Gün öncesine kadar, kesin kayıt yaptıranlara kişi başına 35 $ indirim.
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
Grup veya Kurum indirimlerinden en yüksek olanı, kazanılan indirme ek olarak uygulanır.
Rezervasyon yapılan tarihe göre yukarıdaki indirimlerden sadece biri uygulanır.
Türk Lirası fiyatlarımız bilgilendirme amaçlıdır.
Ödeme yapılan günlerdeki, bankaların döviz satış kurundan hesaplanarak ücret tahsil edilir.
İstanbul'dan katılacaklara 100 $ indirim

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 2690 USD
  • Tek Kişilik Oda 2995 USD
  • Odada 3. Kişi 2660 USD
  • Çocuk (1-11) 2590 USD
  • Bebek (0-1)0 USD

Tur Programı Tur Programı Yazdır

44. YIL!
TEMPO TUR TECRÜBESİ İLE GEZİN, KEŞFEDİN


GEZİLECEK YERLER
Sur, Wadi Bani Khalid, Kalhat Antik Kenti, Vahibe Çölü, Nizwa, Cebel Ahdar, Maskat

*PROGRAMDA YAZAN TÜM ÇEVRE GEZİLERİ FİYATA DAHİLDİR.

1.GÜN: ANKARA, İSTANBUL, MASKAT  I 
Saat 17.30 TEMPO TUR önünde buluşma; özel otobüsümüzle Esenboğa Havalimanı'na transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin yapılması.
Saat 20.40 TK 2171 sefer sayılı uçakla Ankara'dan hareket.
Saat 22.00 İstanbul Havalimanı'na varış. İstanbul'dan gezimize katılacak, bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini kendileri tamamlamış konuklarımızla dış hatlar terminalinde buluşma.
2.GÜN: ANKARA, İSTANBUL, MASKAT, SUR 
Saat 01.05 TK860 sefer sayılı uçakla İstanbul'dan
hareket.
Saat 06.55’te Umman’ın başkenti Maskat’a varış. Sabah kahvaltısının ardından Hint Okyanusu, Arap denizi ve Umman Denizi’nin buluşma noktası olan Sur şehrine doğru yola çıkacağız. Öğle yemeği dahil gezimizde ilk durağımız sakinlerinin büyük bir kısmının geçimini balıkçılıkla sağladığı Quriyat Köyü. Burası ton ve kral balığı ile meşhurdur. Ardından Bimmah Düdeni’ne gidiyoruz. Kireçtaşı aşınması ve kayaların çökmesi ile meydana gelen bu doğa harikasını gördükten sonra UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan Kalhat Antik Kenti’ne gideceğiz. Marco Polo tarafından13. Yüzyılda, İbn Battuta tarafından ise 14. Yüzyılda ziyaret edilen bu kent, Hint Okyanus’una hâkim konumu ile bölgenin önemli liman kentlerinden biriydi. Ardından Sur kentine hareket. Ummanlı İmam Nasir ibn Murşid tarafından kurtarıldıktan sonra Hindistan ve Doğu Afrika ile ticaretin merkezi haline gelmiş Sur’a varışımızın ardından, bu bölgede oldukça ünlü olan “Dhow” isimli geleneksel yelkenlilerin inşa edildiği bir tersaneyi ziyaret edeceğiz. Bu akşam kumlara yuva yapan kaplumbağaları izlemek için eğitimli rehberler eşliğinde sahilde kısa bir yürüyüş de yapacağız. Akşam yemeği ve konaklama Sur'da Camping Lodge'de.
3.GÜN: SUR, WADI BANI KHALID, VAHİBE ÇÖLÜ 
Kahvaltının ardından ilk durağımız kanyonları ile ünlü mavi ile yeşilin buluşma noktası Wadi Bani Khalid. Şartlar uygun olursa burada kısa bir yüzme molası da vereceğiz. Buradaki küçük kaya oluşumları içinde yaklaşık 1 km’lik bir yürüyüş yapacak ve bu ilginç mağarayı keşfedeceğiz. Öğle yemeğinin ardından yüzyıllardır göçebe Bedevilere ev sahipliği yapan, kilometrelerce uzunluktaki altın kum tepelerini geçerek Vahibe Çölü’nde ilerleyeceğiz. Burada bir geleneksel bir Bedevi çadırını da ziyaret edeceğiz. Konaklama ve akşam yemeği Vahibe Çölü'nde Safari Camping Lodge'de.
4.GÜN: VAHİBE ÇÖLÜ, NIZWA 
Kahvaltının ardından Umman’ın eski başkenti Nizwa şehrine doğru yola çıkıyoruz. Batı Hacer Dağları’nın eteğine kurulmuş olan eski başkente, “souq” adı verilen tarihi çarşıyı ve Nizwa Kalesi’ni (giriş ücreti dahil) gezeceğiz. Bir sonraki durağımız Umman'ın çanak çömlek başkenti Bahla olacak. Bu gizemli kasabada UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan Bahla Kalesi’ni göreceğiz (giriş ücreti dahil). Öğle yemeğinin ardından, zindanları, gizli geçitleri ve pitoresk boyalı tavanları ile Umman'ın en önemli kalelerinden biri olan Jabrin Kalesi'ni gezeceğiz (giriş ücreti dahil). Akşam yemeği ve konaklama Nizwa’da.
5.GÜN: NIZWA, CEBEL AHDAR 
Sabah kahvaltısının ardından, Birkat Al Mauz Köyü'nün terk edilmiş harabelerine doğru yola çıkıyoruz. Tam çevirisi “Muz Havuzu” olan bu köy adını, bir zamanlar burada bulunan geniş muz tarlalarından almıştır. Yarım asırdan fazla bir süredir terk edilmiş olmasına rağmen, yapılarının çoğunluğu bozulmadan günümüze gelen bu köyün kalıntıları Umman’ın günlük köy yaşantısına dair bizlere fikir verecektir. Burada ayrıca, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne alınan ve en az 2000 yıldır kullanılan bir sulama sistemi olan Umman Kehrizi’ni de görebileceğiz. Öğle yemeğinin ardından Cebel Ahdar’a doğru yola çıkacağız. Deniz seviyesinden 2000 metre yükseklikte bulunan bu dağların bulunduğu bu bölge, dağ yamaçlarındaki tarım terasları şeklinde düzenlenmiş meyve bahçeleri ile ünlüdür. Şeftali, Kayısı, İncir, Üzüm, Elma, Armut, Erik, Badem ve Ceviz gibi çok çeşitli meyve ağaçlarının olduğu bölgede üretilen nar, üstün kalitesi sebebiyle oldukça ünlüdür. Yolculuğumuz boyunca Saiq, Wadi Bani Habib (eski evler köyü) ve Al Ain Köylerini de panoramik olarak göreceğiz. Konaklama ve akşam yemeği Cebel Ahdar’da.
6.GÜN: CEBEL AHDAR, BARKA, MASKAT 
Sabah kahvaltısının ardından bir sahil şehri olan Barka’ya doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık 3 saat sürecektir. Öğle yemeği sonrası Barka’da yapacağımız panoramik gezinin ardından, 1983 yılında sultanın isteği ile faaliyete başlayan, seri parfümlere alternatif olarak sınırlı sayıda, çok değerli içeriklerle üretilen ve “niş” parfümcülüğün en önemli temsilcilerinden biri olan Amouage’nin fabrikasını gezecek ve birbirinden özel bu kokuların nasıl üretildiği hakkında bilgi alacağız. Akşam yemeği ve konaklama Maskat’ta.
7.GÜN: MASKAT 
Kahvaltının ardından yapacağımız öğle yemeği dahil gezide, geniş bir antika koleksiyonunun, geleneksel Umman silahlarının, mücevherlerin, kostümlerin ve Ummanlıların geleneksel yaşam stillerinin sergilendiği, Bait Al Zubair Müzesi’ni ve Kraliyet Opera Binası’nı (giriş ücreti dahil) gezeceğiz. Sultan’ın ikametgahı Al Alam Kraliyet Sarayı, eski şehir, Jalali ve Mirani Kaleleri, ülkenin en geniş limanlarına ev sahipliği yapan Muttrah bugün panoramik olarak göreceğimiz diğer yerler arasındadır. Bugün gün batımında limanda bir de tekne gezisi yapacağız ve Maskat’ı bir de denizden göreceğiz. Akşam yemeğinin ardından havalimanına transfer.
8.GÜN: MASKAT, İSTANBUL, ANKARA 
Saat 01.20’de TK 775 sefer sayılı uçakla İstanbul'a hareket.
Saat 05.35’te İstanbul Havalimanı'na varış; İstanbul’dan ayrılacak misafirlerimizle vedalaşma.
Saat 08.00 TK 2108 sefer sayılı uçakla İstanbul'dan Ankara’ya hareket.
Saat 09.10 Esenboğa Havalimanı'na varış. Tempo Tur önüne transfer ve turumuzun sonu.

TUR GÖREVLİSİ
Daha sonra açıklanacaktır

ULAŞIM BİLGİSİ
THY İLE ANKARA VE İSTANBUL'DAN
Yurt dışı turlarımızda programda yazan uçuş saatleri bazen THY tarafından değiştirilmektedir. Yapılan değişiklikler internet sitemizde güncellenmektedir. Oluşabilecek uçuş saati değişikliklerinden veya rötarlardan zarar görmemeniz için “münferit iç hat veya münferit dış hat” kendi biletini alanların mutlaka THY’den bağlantılı bilet almalarını öneriyoruz. Aksi takdirde doğabilecek olumsuzluklarda acentamızın sorumluluğunun olmadığını belirtmek isteriz.

VİZE BİLGİSİ
Yeşil Pasaporta vize yok.
Umuma mahsus (Bordo) pasaport sahipleri Maskat Havalimanı'nda 35 $ nakit ücret ödeyerek sınırdan kapı vizesi alacaklardır.
Pasaportun süresi tur bitiş tarihi itibariyle seyahatten dönüş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli olması şarttır.
Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.
Pasaport başvurularının sonuçlanarak defterin tarafınıza ulaştırılması süreci bazı durumlarda yaklaşık 6 haftayı bulabilmektedir. Pasaport alacak ya da yenileyecek misafirlerimizin seyahat planlamalarını bu durumu göz önünde bulundurarak yapmalarını tavsiye ederiz.
Dışişleri Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
- 44 yıllık Tempo Turizm deneyimi!
-THY ile Ankara/İstanbul/Maskat–Maskat/İstanbul/Ankara gidiş, dönüş uçuşlar
-THY ile Ankara - İstanbul bağlantı ücreti 100 USD dahil 
-Havalimanı Vergileri
-Tüm havalimanı / otel / havalimanı transferleri
- 4* ve 5* otellerde 3 gece, kamplarda 2 gece, toplam 5 gece konaklama
-Kahvaltı (6), öğle yemekleri (6), akşam yemekleri (6)
-2, 3, 4 ,5, 6 ve 7. gün öğle yemekleri
-2, 3, 4 ,5, 6 ve 7. gün akşam yemekleri
-Programda yazan tüm geziler ile dahil olduğu belirtilen ören yeri giriş ücretleri
-Sur'da Kaplumbağa izleme gezisi
-Maskat’ta tekne turu
-Uçakta bir parça 20 kg bagaj hakkı
-Seyahat güvence sigorta poliçesi
-Türkçe rehberlik hizmetleri.
-KDV

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
- 500 TL Yurt dışı çıkış vergisi pulu
-Maskat havalimanında alınacak vize ücreti Hususi(yeşil) pasaportlar için vize gerekmemektedir.
-Alkollü ve alkolsüz içecekler
-Ücretli televizyon kanalları (pay tv) bahşiş, ütü ve kişisel harcamalar
-Bahşişler (Umman gezisinde; yerel rehber, şoför, muavin, restoran vb. kişilere grup adına dağıtılmak üzere, tur liderimiz gezi başında kişi başı 35 $ toplamaktadır/ katılım zorunludur)
-Programda dahil olduğu belirtilmeyen diğer müze ve giriş ücretleri müze ve giriş ücretleri
- Sigorta şirketlerinin, Seyahat Sigorta Poliçesi kesilirken, 69 yaş ve üzeri için 8 €, 75 yaş ve üzeri için 16 € %100 sur prim uygulaması yapmasından ötürü, yukarıdaki miktarlar, belirtilen yaş guruplarından kayıt sırasında tahsil edilecektir

GEREKLİ MALZEMELER
Kazak, terlik, şapka, su kabı(matara-termos), güneş kremi, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası , yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, şarj aleti, mayo, terlik, havlu

Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi Genel ve Özel Şartlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız

Covid-19 Yurt Dışı Seyahat Sigortası hakkında bilgi almak için tıklayınız (isteğe bağlı)

Vize ve Sıcaklık Bilgileri için lütfen tıklayınız
Yurt Dışı Turlar Genel Bilgiler için lütfen tıklayınız