Romantik Yol Almanya Turu

Konaklama

....... otellerde 7 gece oda kahvaltı konaklama
Aşağıdaki oteller veya benzerlerinde konaklanacaktır.
Daha sonra açıklanacaktır

Erken Rezervasyon

Tur tarihinden 60 Gün öncesine kadar, kişi başı 100 € yatıranlara kişi başına 70 € indirim
Tur tarihinden 40 Gün öncesine kadar, kesin kayıt yaptıranlara kişi başına 35 € indirim.
Grup veya Kurum indirimlerinden en yüksek olanı, kazanılan indirime ek olarak uygulanır.
Rezervasyon yapılan tarihe göre yukarıdaki indirimlerden sadece biri uygulanır.
Türk Lirası fiyatlarımız bilgilendirme amaçlıdır.
Ödeme yapılan günlerdeki, bankaların döviz satış kurundan hesaplanarak ücret tahsil edilir.
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
İstanbul'dan katılacaklara 100 € indirim
Size Özel Tur veya Grup indirimi için arayınız.

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 0 EURO
  • Tek Kişilik Oda 0 EURO
  • Odada 3. Kişi 0 EURO
  • Çocuk (1-11) 0 EURO
  • Bebek (0-1)0 EURO

Tur Programı Tur Programı Yazdır

44. YIL!
TEMPO TUR TECRÜBESİ İLE GEZİN, KEŞFEDİN

GEZİLECEK YERLER
Basel, Zürih, Fussen, Tegelberg, Schwangau, Rothenburg, Würzburg, Heidelberg, Bamberg, Frankfurt


*PROGRAMDA YAZAN TÜM ÇEVRE GEZİLERİ FİYATA DAHİLDİR.

1. GÜN: ANKARA, BASEL | 18 EYLÜL 2024
Sabah saat 08.30 Tempo Tur önünde buluşma ve özel otobüsümüzle Esenboğa Havalimanı'na transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin yapılması.
Saat 11.25 TK 7968 sefer sayılı uçakla Ankara'dan hareket.
Saat 13.45 Basel’e varış. Gümrük, bagaj ve pasaport işlemleri ardından İsviçre'nin kuzeybatısında bulunan Basel’de yapacağımız şehir turunda; içinde, Erasmus’un mezarının da bulunduğu Basel Katedrali, kırmızı renkli Rathaus Belediye Binası ve Mittlere Brücke köprüsü panoramik olarak yapacağımız turumuzda göreceğimiz yerler arasındadır. Konaklama Basel'de.
2. GÜN: BASEL, ZÜRİH | 19 EYLÜL 2024
Kahvaltı sonrası Basel’de yapacağımız şehir turu ardından İsviçre’nin bir diğer büyük kenti olan Zürih’e doğru yola çıkacağız. Yaklaşık bir buçuk saat sürecek bir yolculuğun ardından varacağımız Zürih’te Limmat Nehri kıyısında bulunan, Romanesk tarzı bir Protestan kilisesi olan Grossmünster, Mark Chagall ve Augusto Giacometti tarafından yapılan vitrayları ile ünlü Fraumünster Kilisesi, şehrin ünlü alışveriş caddesi olan BahnhoffStrasse göreceğimiz yerler arasındadır. Konaklama Zürih’te.
3. GÜN: ZÜRİH, FUSSEN | 20 EYLÜL 2024
Sabah kahvaltısı ardından Alpler'in eteklerinde, Avusturya sınırına yakın bir konumda yer alan Füssen’e doğru hareket. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Fussen’de yapılacak şehir turunda Fussen Kalesi, Fussen’in renkli ve tarihi dokusuyla çevrili olan Reichen Caddesi görülecek yerler arasındadır. Konaklama Fussen’de.
4. GÜN: FUSSEN: “TEGELBERG, SCHWANGAU” | 21 EYLÜL 2024
Kahvaltının ardından Tegelberg ve Schwangau bölgelerinde yapılacak turumuza başlıyoruz. Bavyera Kralı II. Ludwig tarafından yaptırılmış; mimarisi, dekorasyonu ve manzarası ile nefes kesen ünlü Neuschwanstein Şatosu’nu (giriş ücreti dahil) geziyoruz.  Konaklama Fussen’de.
5. GÜN: FUSSEN, ROTHENBURG, WÜRZBURG | 22 EYLÜL 2024
Sabah kahvaltısı ardından Rothenburg’a hareket. Tauber Nehri kıyısına kurulmuş, tarihi XII. yüzyıla dayanan ve ‘Ortaçağ’ın Mücevheri’ kabul edilen Rothenburg’da yürüyerek yapılacak panoramik şehir turunda Klingentor ve Burgtor Sur Kapıları, Belediye Binası ve Jakobskirche göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin ardından UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesi’nde bulunan Würzburg’a hareket. Konaklama Würzburg’da.
6. GÜN: WÜRZBURG “HEİDELBERG” | 23 EYLÜL 2024
Kahvaltı sonrası “Almanya Romantik Yol” şehirlerinden Würzburg’da yürüyerek yapacağımız panoramik gezimizde, şehrin en önemli köprüsü olan Alte Mainmühle, Falkenhaus, Marienkapelle, Würzburg Dom görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından Almanya‘nın en romantik kenti (Wege der Romantik) olarak anılan Heidelberg'e gidiyoruz. Neckar Nehri tarafından ikiye ayrılmış şehre varışımız ardından yapacağımız panoramik gezide; Heiliggeistkirche, Marktplatz, Karlspaltz göreceğimiz yerler arasındadır. Akşam Würzburg’a dönüş. Konaklama Würzburg’da.
7. GÜN: WÜRZBURG, BAMBERG, FRANKFURT | 24 EYLÜL 2024
Sabah kahvaltı sonrası Orta Çağ'dan kalma tarihi dokusu ile UNESCO tarafından koruma altına alınan Bamberg’e hareket. Bamberg’de yapacağımı panoramik şehir turunda; gotik tarzda inşa edilmiş Bamberg Katedrali ve Alte Rathaus (Eski Belediye Binası) göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin ardından Main Nehri'nin kıyısında bulunan Frankfurt’a hareket. Yaklaşık 3 saat süren yolculuğumuzun ardından Frankfurt’a varış. Konaklama Frankfurt’ta
8. GÜN: FRANKFURT, ANKARA | 25 EYLÜL 2024
Sabah kahvaltı sonrası Frankfurt’ta yapacağımız şehir turunda; Frankfurt Katedrali, kentin bir zamanlar kalbi sayılan, günümüzde ise tarihi atmosferi ile kendisine hayran bırakan Römerberg Meydanı panoramik olarak yapacağımız turumuzda göreceğimiz yerler arasındadır. Öğleden sonra havalimanına transfer;
Saat 18.10 TK 5569 sefer sayılı uçuş ile Ankara’ya hareket.
Saat 22.25 Ankara Esenboğa Havalimanı'na varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra Esenboğa Havalimanı'ndan özel aracımızla Tempo Tur önüne transfer ve gezimizin sonu.

TUR GÖREVLİSİ
Kansav Arslan
20 yılı aşkın süredir profesyonel tur rehberliği yapan Kansav Arslan, yurt içinde ve yurt dışında binlerce misafiri gezdirmiştir. Asya, Avrupa, Latin Amerika ve Afrika kıtasında birçok ülkeyi tur lideri olarak gezdiren Arslan; 18 yıldır Tempo Turizm'de görev yapmaktadır. Hem yurt içi hem yurt dışı seyahatlerini çeşitli dergilerde ve bloglarda gezi yazıları olarak paylaşmaktadır.

ULAŞIM BİLGİSİ
THY ile ANKARA VE İSTANBUL'DAN
Yurt dışı turlarımızda programda yazan uçuş saatleri bazen THY tarafından değiştirilmektedir. Yapılan değişiklikler internet sitemizde güncellenmektedir. Oluşabilecek uçuş saati değişikliklerinden veya rötarlardan zarar görmemeniz için “münferit iç hat veya münferit dış hat” kendi biletini alanların mutlaka THY’den bağlantılı bilet almalarını öneriyoruz. Aksi takdirde doğabilecek olumsuzluklarda acentamızın sorumluluğunun olmadığını belirtmek isteriz.

VİZE BİLGİSİ
YEŞİL PASAPORTA VİZE YOK.
NORMAL (UMUMA MAHSUS) PASAPORTA VİZE GEREKİR.
Avrupa ülkelerine yapılacak Schengen Vizesi başvurularının randevu ve başvuru inceleme süreci yaklaşık 6 hafta sürebildiği için vizeye müracaatı edecek misafirlerimizin tura kayıt işlemlerini erkenden tamamlamalarını tavsiye ederiz
Pasaportun süresi tur bitiş tarihi itibariyle en az 3 ay geçerli olması şarttır.
Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.
Pasaport başvurularının sonuçlanarak defterin tarafınıza ulaştırılması süreci bazı durumlarda yaklaşık 6 haftayı bulabilmektedir. Pasaport alacak ya da yenileyecek misafirlerimizin seyahat planlamalarını bu durumu göz önünde bulundurarak yapmalarını tavsiye ederiz.
Dışişleri Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz
http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
- 44 yıllık Tempo Turizm deneyimi!
- Ankara /Basel ve Frankfurt / Ankara uçak bileti
-Tempo Tur - Esenboğa Havalimanı'na transferler
-Havalimanı vergileri
-Basel, Zürih, Fussen, Würzburg, Bamberg, Frankfurt arası ulaşım,
-Programda yazan tüm gündüz çevre gezileri
-Programda dahil olduğu belirtilen tüm müze girişleri
- .......Yıldızlı otellerde 7 gece oda kahvaltı konaklama
- Uçakta 20 kg bagaj hakkı
- Seyahat güvence paketi sigortası
- Tur boyunca Türkçe rehberlik hizmetleri.
- KDV
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
- 140 € vize ve servis ücreti (nakit tahsil edilir). Hususi(yeşil) pasaportlar için vize gerekmemektedir.
- 150 TL Yurt dışı çıkış vergisi pulu
- Bahşişler (rehber, otel, restoran, müzisyen, hamaliye vb. hizmet verenler için bahşişler)
- Tüm öğle ve akşam yemekleri
- Programda dahil olduğu yazmayan; diğer müzelerin girişleri
- Alkollü ve alkolsüz içkiler, telefon, ütü, ilaç gibi kişisel harcamalar
- Otellerde ücretli televizyon kanalları (pay tv)
- Sigorta şirketlerinin, Seyahat Sigorta Poliçesi kesilirken, 69 yaş ve üzeri için 9 €, 75 yaş ve üzeri için 17 € %100 sur prim uygulaması yapmasından ötürü, yukarıdaki miktarlar, belirtilen yaş guruplarından kayıt sırasında tahsil edilecektir.

GEREKLİ MALZEMELER
Yağmurluk, kazak/polar, rahat yürüyüş ayakkabısı, anorak, terlik, şapka, su kabı(matara-termos), güneş kremi, anti bakteriyel jel, küçük sırt çantası ,yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.

Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi Genel ve Özel Şartlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız
Covid-19 Yurt Dışı Seyahat Sigortası hakkında bilgi almak için tıklayınız. (isteğe bağlı)

Vize ve Sıcaklık Bilgileri için lütfen tıklayınız
Yurt Dışı Turlar Genel Bilgiler için lütfen tıklayınız