Adım Adım Paris Turu

Konaklama

4* otellerde 3 gece konaklama, 3 kahvaltı
Aşağıdaki oteller veya benzerlerinde konaklanacaktır.
Novotel Paris La Defense Hotel****
Bu turumuzda 3 kişilik oda satışları otelden konfirme alınmadan yapılamamaktadır. 3 kişilik konaklama talepleriniz için bizi arayınız.
Aynı odada 3 kişi konaklamalar, odada sıkışıklık yaratabilir ve “ek yatak” sabit yatak konforunda olmayabilir.

Erken Rezervasyon

Tur tarihinden 60 Gün öncesine kadar, kişi başı 100 Euro yatıranlara kişi başına 50 Euro indirim.
Tur tarihinden 40 Gün öncesine kadar, kesin kayıt yaptıranlara kişi başına 25 Euro indirim.
Grup veya Kurum indirimlerinden en yüksek olanı, kazanılan indirime ek olarak uygulanır.
Rezervasyon yapılan tarihe göre yukarıdaki indirimlerden sadece biri uygulanır.
Türk Lirası fiyatlarımız bilgilendirme amaçlıdır.
Ödeme yapılan günlerdeki, bankaların döviz satış kurundan hesaplanarak ücret tahsil edilir.
Diğer illerden katılım için bizi arayınız
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
Size özel tur veya grup indirimleri için arayınız

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 1130 EURO
  • Tek Kişilik Oda 1430 EURO
  • Odada 3. Kişi 1100 EURO
  • Çocuk (7-12) 1090 EURO
  • Bebek (0-7)0 EURO

Tur Programı Tur Programı Yazdır

44. YIL!
TEMPO TUR TECRÜBESİ İLE GEZİN, KEŞFEDİN

GEZİLECEK YERLER
Paris, Eyfel Kulesi, Champs-Elysées Caddesi, Grand Palais, Petit Palais, Pantheon, Concorde Meydanı, Luxemburg Bahçeleri, Pere Lachaise, Montmartre, Sacre Coeur Kilisesi, Notre Dame Katedrali

PROGRAMDA YAZAN TÜMÇEVRE GEZİLERİ FİYATA DAHİLDİR

1.GÜN: ANKARA, PARİS I 11 MAYIS 2024
Sabah saat 09.00 TEMPO TUR önünde buluşma ve özel otobüsümüzle Esenboğa Havalimanı'na transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin yapılması.
Saat 12.10 AJet VF 515 sefer sayılı uçakla Ankara'dan hareket.
Saat 15.20’de Fransa’nın başkenti Paris’e varış.
Bu gün özel aracımız ile yapacağımız panoramik şehir turumuzda kentin sembolleri arasında yer alan ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Zafer Takı ile Eiffel Kulesi, ünlü Champs-Elysées Caddesi, Grand Palais, Petit Palais, Concorde Meydanı, Madeleine Kilisesi, Opera Binası, Vendome Meydanı, Les Invalides ve Askeri okul görülecek yerler arasındadır.  Ardından otele yerleşme.  Konaklama Paris'te.
2.GÜN: PARİS I 12 MAYIS 2024
Kahvaltının ardından klasik Paris turlarının rotasından çıkarak kentin kültürel zenginliklerini keşfe çıkıyoruz. Ulaşımı metro ile sağlayacağımız bugün ilk durağımız dünyanın en tanınmış mezarlıklarından bir tanesi olan Pere Lachaise. Balzac, Oscar Wilde, Edith Piaf, Yılmaz Güney, Yves Montad, Jim Morrison, Chopin, Lafontaine, Armand Peugeot gibi bilim, sanat ve siyaset dünyasına yön veren simaların mezarlarını barındıran Pere Lachaise’i rehberimizin bilgilendirici anlatımları eşliğinde gezeceğiz. Ardından Fransızlar ve Paris haklı için cumhuriyet, lakiklik ve birlik beraberlik gösterilerinde bir toplanma yeri olarak seçilmesi bakımından önem taşıyan Rebublique Meydanı, Musevi toplumu için önemli bir bölge olan Marais ve yine bu bölgede yer alan, içinde Victor Hugo’nun Evi (açık olması halinde) ve Sinagogların da bulunduğu Vosges Meydanı, George Pampidou Kültür Merkezi, Paris Belediye Binası, Hotel de Sens ve şehrin en eski duvarları görülecektir. Günü noktalamadan önce son durağımız Paris’in en güzel köşelerinden bir tanesi olan Montmartre Tepesi. Amelie, Görünmez Adam, Herkes Seni Seviyorum Der gibi filmlerin çekildiği Montmartre, Picasso, Van Gogh, Monet, Zola, Cezanne gibi ressam ve aydınların yemek yedikleri, toplanıp sohbet ettikleri mekanlar, kahveler ve meydanların yanı sıra Sacre Coeur Kilisesi, St. Pierre de Montmartre, Seni Seviyorum Duvarı, Tertre Meydanı, Dalida’nın evi, Moulin Rogue, Le Chat Noir, Emile Goudeau Meydanı ve Bateau Lavoir (çamaşır teknesi) bugün görülecek yerler arasındadır. Konaklama Paris’te.
3.GÜN: PARİS I 13 MAYIS 2024
Kahvaltının ardından ulaşımımızı metro ile sağlayarak Paris’in bir diğer sıra dışı yeri şehrin koruyucu azizesi için inşa edilen fakat sonradan devlet mezarlığına dönüştürülerek Victor Hugo, Emile Zola, Marie-Pierre Curie, Voltaire, Jean-Jacques Rousseau gibi kişilerin son ikamet adresi olan Pantheon (giriş ücreti dahil). Ardından Luxemburg Bahçeleri'ni, Sorbonne Üniversitesi'ni ve bir dönem Nazım Hikmet, Fikret Mualla, Avni Arbaş, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Abdin Dino gibi tanıdığımız simaların uğrak yeri olan kahveleri gezeceğiz. Öğleden sonra ise Ile de la Cite olarak adlandırılan, üzerinde Kelt kavminin bir boyu olan Parisiiler tarafından Paris kentinin ilk yerleşimlerinin kurulduğu adayı ziyaret ediyoruz. Romanlara ve filmlere konu olan dünyanın en görkemli gotik katedrallerinden Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan, 2019 yılında geçirdiği yangından sonra restorasyona alınan Notre Dame  Katedrali'ni dıştan, Paris’in en eski meydan saati Horloge du Palais de la Cite'i ve yapımına 1.200’lerde başlanan, vitraylarının güzelliği ile ünlü Sainte Şapeli'ni yine dıştan göreceğiz. Adayı çevreleyen meydan ve sokakları gezip hikayelerini dinledikten sonra Sen Nehri’nde tekne turu( ücrete dahil) yapacağız. Ardından otele dönüş. Konaklama Paris’te.
4.GÜN: PARİS I 14 MAYIS 2024
Kahvaltı sonrası havalimanına transfer.
16.10 AJet VF 516 sefer sayılı uçakla Paris’ten Ankara’ya hareket.
21.00 Ankara Esenboğa Havalimanı'na varış.
Gümrük işlemlerinden sonra özel aracımızla Tempo Tur önüne transfer ve turumuzun sonu

ÖNEMLİ NOT:
Turumuzda diğer Tempo Turizm yurt dışı turlarından daha uzun şehir içi yürüyüşler ve toplu taşıma kullanımları vardır. 

TUR GÖREVLİSİ
Eray BİLEN
Işıklar Askeri Lisesi ve Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Fransızca Bölümü mezunu olan Eray Bilen, 1993 yılından bu yana profesyonel tur rehberi olarak çalışmaktadır. Fransızca, İtalyanca ve İngilizce dillerini akıcı bir biçimde konuşan Bilen, başta Fransızca konuşan ülkeler olmak üzere birçok ülkede Türk gruplara tur lideri olarak eşlik etmektedir.

ULAŞIM BİLGİSİ
Ajet ile Ankara’dan direkt uçuşla.
Diğer illerden bağlantı için lütfen iletişime geçiniz.
Yurt dışı turlarımızda programda yazan uçuş saatleri bazen Ajet tarafından değiştirilmektedir. Yapılan değişiklikler internet sitemizde güncellenmektedir. Oluşabilecek uçuş saati değişikliklerinden veya rötarlardan zarar görmemeniz için “münferit iç hat veya münferit dış hat” kendi biletini alanların mutlaka AJet ’den bağlantılı bilet almalarını öneriyoruz. Aksi takdirde doğabilecek olumsuzluklarda acentamızın sorumluluğunun olmadığını belirtmek isteriz.

VİZE BİLGİSİ
Yeşil Pasaporta Vize Yok.

NORMAL (UMUMA MAHSUS) PASAPORTA VİZE GEREKİR. Pasaportun süresi tur bitiş tarihi itibariyle en az 3 ay geçerli olması şarttır.
Avrupa ülkelerine yapılacak Schengen Vizesi başvurularının randevu ve başvuru inceleme süreci yaklaşık 6 hafta sürebildiği için vizeye müracaatı edecek misafirlerimizin tura kayıt işlemlerini erkenden tamamlamalarını tavsiye ederiz
Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.
Pasaport başvurularının sonuçlanarak defterin tarafınıza ulaştırılması süreci bazı durumlarda yaklaşık 6 haftayı bulabilmektedir. Pasaport alacak ya da yenileyecek misafirlerimizin seyahat planlamalarını bu durumu göz önünde bulundurarak yapmalarını tavsiye ederiz.
Dışişleri Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz
http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
- 44 yıllık Tempo Turizm deneyimi!
- AJet ile Ankara / Paris / Paris / Ankara arası uçuşlar
- Tempo Tur/Esenboğa Havalimanı'na transferler
- Havalimanı vergileri
- Programda yazan tüm gündüz çevre gezileri
- Sen Nehri'nde tekne ile gezinti ücreti dahil
- Pantheon giriş ücreti dahil 
- Metro ve Batobus bilet ücretleri dahil
- 4 Yıldızlı otelde 3 gece konaklama
- Otel vergileri
- Kahvaltılar (3)
- Uçakta 20 kg bagaj hakkı,
- Seyahat güvence paketi sigortası
- Tur boyunca Türkçe rehberlik hizmetleri.
- KDV

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
-140 € vize ve servis ücreti. (Yeşil pasaport vizeden muaftır.) (Nakit tahsil edilir.)
- 150 TL Yurt dışı çıkış vergisi pulu 
- Tüm öğle ve akşam yemekleri
- Bahşişler (rehber, otel, restoran, müzisyen, hamaliye vb. hizmet verenler için bahşişler)
- Programda dahil olduğu belirtilmeyen diğer müze girişleri
- Alkollü ve alkolsüz içecekler, telefon, ütü, ilaç vs. gibi kişisel harcamalar.
- Otellerde ücretli televizyon kanalları (pay tv)
-Sigorta şirketlerinin, Seyahat Sigorta Poliçesi kesilirken, 69 yaş ve üzeri için 10 €, 75 yaş ve üzeri için 20 € %100 sur prim uygulaması yapmasından ötürü, yukarıdaki miktarlar, belirtilen yaş guruplarından kayıt sırasında tahsil edilecektir

GEREKLİ MALZEMELER
Yağmurluk, ceket, uzun kollu giyecekler, su kabı(matara-termos), güneş kremi, anti bakteriyel jel, küçük sırt çantası, yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.

Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi Genel ve Özel Şartlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız
Covid-19 Yurt Dışı Seyahat Sigortası hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Vize ve Sıcaklık Bilgileri için lütfen tıklayınız
Yurt Dışı Turlar Genel Bilgiler için lütfen tıklayınız