Pakistan Turu

Konaklama

3*, 4* ve 5* otellerde 11 gece konaklama, 11 akşam, 11 öğle yemeği
Aşağıdaki oteller veya benzerlerinde konaklanacaktır.
İslamabad: Pearl Continental Hotel Rawalpindi *****
Lahor: Pearl Continental Hotel Lahore *****
Multan: Ramada Hotel ****
Bahavalpur: Hotel One ***
Sukkur: Hotel One ***
Şehvan Şerif: Hotel Sehwan Divine ***
Haydarabad: Indus Hotel ***
Karaçi: Pearl-Continental Hotel Karachi 5*
Not:
Aynı odada 3 kişi konaklamalar, odada sıkışıklık yaratabilir ve “ek yatak” sabit yatak konforunda olmayabilir

Erken Rezervasyon

Tur tarihinden 60 Gün öncesine kadar, kişi başı 100 USD yatıranlara kişi başına 100 USD indirim
Tur tarihinden 40 Gün öncesine kadar, kesin kayıt yaptıranlara oda başına 50 USD indirim.
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
Grup veya Kurum indirimlerinden en yüksek olanı, kazanılan indirime ek olarak uygulanır.
Rezervasyon yapılan tarihe göre yukarıdaki indirimlerden sadece biri uygulanır.
Türk Lirası fiyatlarımız bilgilendirme amaçlıdır.
Ödeme yapılan günlerdeki, bankaların döviz satış kurundan hesaplanarak ücret tahsil edilir.
İstanbul'dan katılacaklara 100 $ indirim
SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 3040 USD
  • Tek Kişilik Oda 3620 USD
  • Odada 3. Kişi 3010 USD
  • Çocuk (1-11) 2940 USD
  • Bebek (0-1)0 USD

Tur Programı Tur Programı Yazdır

44.YIL!
TEMPO TUR TECRÜBESİ İLE GEZİN, KEŞFEDİN


GEZİLECEK YERLER
İslamabad, Lahor,  Multan, Bahavalpur, Uç Şerif, Sukkur, Mohenjo-Daro ,Şehvan Şerif, Bhit Şah, Haydarabad, Makli, Karaçi

*PROGRAMDA YAZAN TÜM ÇEVRE GEZİLERİ TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR.

1. GÜN: ANKARA, İSTANBUL  I 14 EKİM 2024
Saat 13.00 Kuğulu Park karşısı Tempo Tur önünde buluşma ve Esenboğa Havalimanı'na transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin yapılması.
Saat 16.00 THY TK 2155 sefer sayılı uçakla Ankara’dan hareket.
Saat 17.20 İstanbul Havalimanı'na varış. Gezimize İstanbul’dan katılan; bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini kendileri tamamlamış yolcularımızla dış hatlar terminalinde buluşma.
Saat 20.25 TK 710 sefer sayılı uçakla İslamabad’a uçuş.
2.GÜN : İSTANBUL, İSLAMABAD I 15 EKİM 2024
Saat 03.50’de İslamabad'a varış. Pasaport ve bagaj işlemleri sonrası; otele transfer. Kahvaltıdan sonra, Himalaya Dağları'nın uzantısı olan Margala Dağları'nın eteklerine kurulu Pakistan’ın başkenti İslamabad’da yapacağımız öğle yemeği dahil gezide, Türk mimar Vedat Dalokay tarafından tasarlanmış, Pakistan'ın en büyük camii olan Faysal Camisi’ni geziyoruz. Daha sonra İslamabad ve hemen yanı başındaki tarihi kardeş şehir Rawalpindi kentlerinin manzaraları eşliğinde Shakar Parian Tepesinde bulunan Pakistan halkının kültürel mirasını sergiliyen Lok Virsa Etnoloji Müzesini (giriş ücreti dahil) ve Pakistan Ulusal Anıtını gezeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama İslamabad’da.
3.GÜN : İSLAMABAD, LAHOR I 16 EKİM 2024
Kahvaltı sonrası “Generallerin Yolu” olarak adlandırılan daha sonra adı İngiliz sömürge yönetimi sırasında  'Grand Trunk Road' değiştirilen yolu kullanarak Lahor’a gideceğiz. Hindular tarafından Pencap'taki ikinci en kutsal yeri olarak kabul edilen ve 7 tapınaktan oluşan 900 yıllık Katas Raj Hindu tapınak kompleksini geziyoruz. Öğle yemeği dahil gezimizde daha sonra, M.Ö. 320 yılında Büyük İskender'in askerleri tarafından keşfedilen UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan; Dünya’nın ikinci, ülkenin en büyük ve en eski tuz madeni olan, pembe rengi ile ünlü Khewra Tuz Madeni’ni (giriş ücreti dahil) gezeceğiz. Ardından Lahor’a doğru yola devam ediyoruz. Akşam yemeği ile konaklama Lahor’da.
4.GÜN :  LAHOR I 17 EKİM 2024
Kahvaltı sonrası öğle yemeği dahil Lahor turumuzda, Pakistan ve Güney Asya’nın en büyük ikinci, Dünya’nın ise en büyük beşinci camisi olan Badşahi Camisi  (giriş ücreti dahil) ve Babür mimarisinin en önemli eserlerinden Lahor Kalesi (giriş ücreti dahil) gezilecektir. Bugün ayrıca Tac Mahal’i yaptıran Şah Cihan’ın babası, Babür İmparatoru Cihangir’in ve eşi Nur Cihan’ın türbeleri (giriş ücreti dahil) ve Güney Asya’daki en büyük türbelerden olan Abdul Hasan Ali Türbesi gezilecektir. Akşam yemeği ile konaklama Lahor’da.
5.GÜN: LAHOR, “Vagah Bayrak Töreni” I 18 EKİM 2024
Kahvaltı sonrası yapacağımız Lahor şehir turunda Lahor Müzesi (giriş ücreti dahil), Sarraf çarşısı, el sanatları ve geleneksel ürünleri ile tanınan Keşmir çarşısı ve Babür mimarisinin en güzel örneklerinden Sunehri Camisi gezilecektir. Öğle yemeği dahil gezimizde Babür dönemine ait özenli işlemelerle süslenmiş iç yüzeyleriyle ile ünlü Vezir Han Camisi gezilecektir. Öğleden sonra yapacağımız Şalimar Bahçeleri gezisi (giriş ücreti dahil) sonrası, Pakistan – Hindistan arasındaki açık olan tek sınır kapısı olan Vagah’a doğru yola çıkacağız. Yaklaşık 1 saat sürecek yolculuğun ardından 2 ülke ordusunun gün batımında eş zamanlı olarak ilginç bir koreografiyle gerçekleştirdiği bayrak törenini izleyeceğiz. Törenin ardından Lahor’a dönüş. Akşam yemeği ve konaklama Lahor’da.
6.GÜN: LAHOR, MULTAN | 19 EKİM 2024
Kahvaltı sonrası Lahor’a uzaklığı yaklaşık 340km. olan ve “Azizler Şehri” olarak bilinen Multan’a hareket edeceğiz. İlk durağımız yol üzerinde bulunan İndus Vadisi’ni en eski kent uygarlığının gözlemlendiği ve Bronz Çağı’na ait kalıntılar içeren Harappa Antik Kenti ve Arkeoloji Müzesi. Öğle yemeği ardından Güney Asya’nın en eski yerleşimlerinden olan Multan’a varış. Akşam yemeği ve konaklama Multan’da.
7.GÜN: MULTAN, BAHAVALPUR I 20 EKİM 2024
Kahvaltı sonrası yapılacak Multan şehir turunda Multan Kalesi kalıntıları, Bahaeddin Zekeriya ve torunu Şah Rükniâlem’in 13. yüzyılda inşa edilmiş türbeleri ve Şems-i Tebrizî türbesi gezilecektir. Öğle yemeğinden sonra yaklaşık bir buçuk saatlik bir yolculuğun ardından Bahavalpur’a gideceğiz. Bahavalpur’a varışımızın ardından yapacağımız gezide, Farid Kapısı’nı görülecek, modern tarih ve arkeoloji müzesi olan Bahavalpur Müzesi (giriş ücreti dahil) gezilecektir. Akşam üzeri 1872 yılında Neoklasik çizgilerde bir İtalyan şatosu olarak inşa edilen ve 44.600 metrekarelik bir alanı kaplayan Nur Mahal Sarayı’nda yapılacak ses ve ışık gösterisini izlemeye gideceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Bahavalpur'da.
8.GÜN: BAHAVALPUR, UÇ ŞERİF, SUKKUR I 21 EKİM 2024
Kahvaltıdan sonra Çölistan Çölü’nde bulunan, 1,5 km uzunluğunda ve 30 metre yüksekliğindeki surlarıyla çok uzaktan dahi görülebilen Deraver Kalesi’ni gezeceğiz. Daha sonra Bahavalpur’a yaklaşık 50km. uzaklıkta olan ve Büyük İskender tarafından “İndus kıyısındaki İskenderiye” olarak kurulan tarihi Uç Şerif’e doğru yola çıkıyoruz. Öğle yemeği dahil gezimizde, Uç Şerif’teki UNESCO Dünya Mirası Geçici Liste’sinde yer alan anıtlardan biri olan Bibi Cavindi’nin türbesi bugün göreceğimiz diğer yerler arasındadır. Gezimizin ardından İndus Nehri'nin batı kıyısında yer alan Sukkur’a doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Sukkur'da.
9.GÜN : SUKKUR, MOHENJO – DARO, ŞEHVAN ŞERİF I 22 EKİM 2024
Kahvaltı sonrası Sukkur’a uzaklığı yaklşık 260km. olan Sehvan Şerif’e doğru hareket ediyoruz. İlk durağımız Laranka Bölgesinde yer alan ve tamamıyla kerpiçten inşa edilen İndus Vadisi Uygarlığının en büyük şehirlerinden olan ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Mohenjo - Daro Antik Kenti (giriş ücreti dahil). MÖ 2500 civarında inşa edilmiş olan bu kent, standartlaştırılmış tuğlalar, ızgara planı ve kapalı kanalizasyon sistemleri gibi özellikleriyle antik İndus Vadisi Uygarlığı’nın en büyük yerleşim yerlerinden biriydi  Öğle yemeğinin ardından yaklaşık 230 km uzaklıktaki  Şehvan Şerif’e gidiyoruz. Varışımızın ardından kırmızı kıyafet giydiği için “Lal”, kutsal bir ruha sahip olduğuna inanıldığı için “Şahbaz” ve gezgin bir derviş olduğu için “Kalander” olarak adalandırılan Sabah Lal Şahbaz Kalender’in 1356 senesinde yapılmış olan türbesini gezeceğiz.Akşam yemeği ve konaklama Şehvan Şerif’de.
10.GÜN : ŞEHVAN ŞERİF, BHİT ŞAH, HAYDARABAD | 23 EKİM  2024
Kahvaltının ardından Şehvan Şerif’ten ayrılacağız. Bugün ilk durağımız UNESCO Dünya Mirası Alanları geçici listesinde yer alan Çin Seddi’ni andıran surlarıyla Sindh Seddi olarak da anılan Ranikot Kalesi. Öğle yemeğinin ardından Pakistan'ın Sindh eyaletindeki Matiari Bölgesi'nde bulunan Bhit Şah’a hareket edeceğiz. Yolculuğumuz yaklaşık 2 saat sürecektir. Yapacağımız panoramik turun ardından, 1843 yılına kadar Sind eyaletinin başkentliğini yapmış olan Haydarabad’a varış. Akşam yemeği ve konaklama Haydarabad’da.
11.GÜN : HAYDARABAD, MAKLİ, KARAÇİ | 24 EKİM  2024
Kahvaltı sonrasında yaklaşık 170 km uzaklıkta bulunan, ülkenin sanayi ve ticaret merkezi olan Karaçi’ye doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerindeki ilk durağımız Sind eyaletinin en önemli kentlerinden Tatta’nın yakınında yer alan, UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'ndeki Şah Cihan Camisi. Gezimizin ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde bulunan Makli Nekropolü’ne gideceğiz. 10 kilometrelik bir alana yayılmış, dünyanın en büyük mezar alanlarından biri olan Makli’de, 400 yıllık bir süre boyunca inşa edilen yaklaşık beş yüz bin ile bir milyon arasında mezar bulunmaktadır. Öğle yemeği ardından Karaçi’ye doğru yolumuza devam ediyoruz. Karaçi’ye varışımızdan önceki son durağımız, özenle işlenmiş oymaları ile dikkat çeken Çavkandi Mezarları. Oldukça iyi korunmuş, devetüyü renginde kumtaşları ile inşa edilen mezarlar, tek ya da ortak bir platform üzerinde yükselen sekizli gruplar halindedirler. Akşam yemeği ve konaklama Karaçi’de.
12.GÜN : KARAÇİ | 25 EKİM  2024
Kahvaltı sonrası yapacağımız öğle yemeği dahil Karaçi şehir gezisinde, Pakistan'ın kurucusu ve ilk devlet başkanı Muhammed Ali Cinnah’ın (Kaid-iAzam) anıt mezarı, Dünyanın en büyük betonarme kubbesine sahip Tuba Mescidi ve İndus Vadisi Uygarlığı kalıntıları ile Gandahara Sanatı örneklerinin görüleceği Ulusal Müze (giriş ücreti dahil) ve dokuz kubbesi ile dikkat çeken Mohatta Sarayı (giriş ücreti dahil) gezilecektir. Karaçi’nin en hareketli bölgelerinden olan Saddar Pazarı bugün görülecek diğer yerler arasındadır. Akşam yemeği ve konaklama Karaçi’de.
13.GÜN : KARAÇİ, İSTANBUL, ANKARA | 26 EKİM  2024
Kahvaltımızı kumanya olarak aldıktan sonra erkenden havalimanına transfer. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası,
TK 709 sefer sayılı uçuş ile saat 06.00 Karaçi'den İstanbul’a hareket.
09.50 İstanbul Havalimanı'na varış. Pasaport işlemlerinden sonra İstanbul'dan katılan konuklarımız ile vedalaşma.
Saat 13.00 TK 2150 sefer sayılı uçakla İstanbul'dan hareket.
Saat 14.15 Ankara Esenboğa Havalimanı'na varış.
Gümrük işlemlerinden sonra Esenboğa Havalimanı'ndan Tempo Tur önüne transfer ve turumuzun sonu.

TUR GÖREVLİSİ
Kansav Arslan
20 yılı aşkın süredir profesyonel tur rehberliği yapan Kansav Arslan, yurt içinde ve yurt dışında binlerce misafiri gezdirmiştir. Asya, Avrupa, Latin Amerika ve Afrika kıtasında birçok ülkeyi tur lideri olarak gezdiren Arslan; 19 yıldır Tempo Turizm'de görev yapmaktadır. Hem yurt içi hem yurt dışı seyahatlerini çeşitli dergilerde ve bloglarda gezi yazıları olarak paylaşmaktadır.

ULAŞIM BİLGİSİ
THY İLE ANKARA VE İSTANBUL'DAN
Yurt dışı turlarımızda programda yazan uçuş saatleri bazen THY tarafından değiştirilmektedir. Yapılan değişiklikler internet sitemizde güncellenmektedir. Oluşabilecek uçuş saati değişikliklerinden veya rötarlardan zarar görmemeniz için “münferit iç hat veya münferit dış hat” kendi biletini alanların mutlaka THY’den bağlantılı bilet almalarını öneriyoruz. Aksi takdirde doğabilecek olumsuzluklarda acentamızın sorumluluğunun olmadığını belirtmek isteriz.

VİZE BİLGİSİ
Yeşil pasaporta vize yok.
Umuma mahsus bordo pasaport hamilleri E-vize(ETA) alacaklardır.
Vize ve servis bedeli 40 USD’dir.
Pasaportun süresi tur bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli olması şarttır.
Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.
Pasaport başvurularının sonuçlanarak defterin tarafınıza ulaştırılması süreci bazı durumlarda yaklaşık 6 haftayı bulabilmektedir. Pasaport alacak ya da yenileyecek misafirlerimizin seyahat planlamalarını bu durumu göz önünde bulundurarak yapmalarını tavsiye ederiz.
Dışişleri Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz
http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
- 44 yıllık Tempo Turizm deneyimi!
- THY ile Ankara/ İstanbul/İslamabad ve Karaçi/İstanbul/ Ankara uçuşları,
- Havalimanı / otel / havalimanı transferleri
- THY ile Ankara-İstanbul gidiş-dönüş bağlantı uçuşları 100 USD dahil
- Havalimanı vergileri
- Tempo Tur- Esenboğa Havalimanı arası transferler
- 3,4 ve 5 yıldızlı otellerde 11 gece konaklama
- Kahvaltılar (12)
- Öğle yemekleri (11)
- Akşam yemekleri (11)
- Programda dahil olduğu belirtilen tüm geziler ve müze giriş ücretleri
- Seyahat güvence paketi poliçesi
- Tur boyunca Türkçe rehberlik hizmetleri
- Uçakta bir parça 20 kg bagaj hakkı
- KDV

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
- 500 TL Yurt dışı çıkış vergisi pulu
- 40 USD E-Vize ve servis bedeli
-Bahşişler (Pakistan turunda; Yerel rehber, şoför, restaurant ve benzeri bahşişleri grup adına dağıtmak üzere, tur liderimiz gezi başında kişi başı 40 $ toplamaktadır/ katılım zorunludur)
- Programda dahil olduğu belirtilmeyen diğer gezi ve müze giriş ücretleri
- Alkollü ve alkolsüz içecekler, telefon, ütü, ilaç vs. gibi kişisel harcamalar.
- Otellerde ücretli televizyon kanalları (pay tv)
- Sigorta şirketlerinin, Seyahat Sigorta Poliçesi kesilirken, 69 yaş ve üzeri için 22 €, 75 yaş ve üzeri için 45 € %100 sur prim uygulaması yapmasından ötürü, yukarıdaki miktarlar, belirtilen yaş guruplarından kayıt sırasında tahsil edilecektir.

GEREKLİ MALZEMELER
Yağmurluk, ceket, uzun kollu giyecekler, su kabı(matara-termos), güneş kremi, anti bakteriyel jel, küçük sırt çantası, yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.

Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi Genel ve Özel Şartlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız
Covid-19 Yurt Dışı Seyahat Sigortası hakkında bilgi almak için tıklayınız. (isteğe bağlı)

Vize ve Sıcaklık Bilgileri için lütfen tıklayınız
Yurt Dışı Turlar Genel Bilgiler için lütfen tıklayınız