Özbekistan Turu

Konaklama

4* otellerde 6 gece konaklama, 6 akşam, 6 öğle yemeği
Aşağıdaki oteller veya benzerlerinde konaklanacaktır.
Taşkent:Hotel City Palace ****
Hive: Erkin Palace****
Buhara : Shahriston Hotel ****
Semerkant: Sangzor Boutique Hotel ****
27 Mart 2025 tarihli turumuzun
Hive Oteli: Zarafshon Boutique Hotel ****
Semerkant Oteli: Mövenpick Hotel *****
Not:
Aynı odada 3 kişi konaklamalar, odada sıkışıklık yaratabilir ve “ek yatak” sabit yatak konforunda olmayabilir

Erken Rezervasyon

Tur tarihinden 60 Gün öncesine kadar, kişi başı 100 USD yatıranlara kişi başına 70 USD indirim
Tur tarihinden 40 Gün öncesine kadar, kesin kayıt yaptıranlara oda başına 35 USD indirim.
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
Grup veya Kurum indirimlerinden en yüksek olanı, kazanılan indirime ek olarak uygulanır.
Rezervasyon yapılan tarihe göre yukarıdaki indirimlerden sadece biri uygulanır.
Türk Lirası fiyatlarımız bilgilendirme amaçlıdır.
Ödeme yapılan günlerdeki, bankaların döviz satış kurundan hesaplanarak ücret tahsil edilir.
İstanbul'dan katılacaklara 100 $ indirim
SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 2140 USD
  • Tek Kişilik Oda 2280 USD
  • Odada 3. Kişi 2110 USD
  • Çocuk (1-11) 2000 USD
  • Bebek (0-1)0 USD

Tur Programı Tur Programı Yazdır

44.YIL!
TEMPO TUR TECRÜBESİ İLE GEZİN, KEŞFEDİN


GEZİLECEK YERLER
Taşkent, Urgenç, Hive, Buhara, Semerkant, Şehrisebz 

*PROGRAMDA YAZAN TÜM ÇEVRE GEZİLERİ TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR.

1. GÜN: ANKARA, İSTANBUL  I 
Saat 17.30 Kuğulu Park karşısı, TEMPO TUR önünde buluşma ve özel aracımızla Esenboğa Havalimanı'na transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin yapılması.
Saat 20.55 THY TK 2175 sefer sayılı uçakla Ankara'dan hareket.
Saat 22.10 İstanbul Havalimanı'na varış. Gezimize İstanbul’dan katılan; uçuş kartı, bagaj ve pasaport işlemlerini kendileri tamamlamış yolcularımızla dış hatlar terminalindeki uçuş kapısında buluşma.
2.GÜN: İSTANBUL, TAŞKENT I 
Saat 00.55 THY TK 368 sefer sayılı uçakla İstanbul'dan Özbekistan'ın başkenti Taşkent'e gece uçuşu.
Saat 07.20’de Taşkent’e varışımız ardından yapılacak Taşkent şehir turunda; XVI. yüzyılda yapılmış olan Kukeldaş Medresesi, Barak Han Medresesi, Keffal Sasi Türbesi, Kaht-i Imam Cami görülecektir. Öğleden sonra ise Taşkent’in en canlı pazarı olan Çar-Su Halk Çarşısı, özgürlük meydanı ve Timur’un doğumunun 660. Yılı anısına Başkan İslam Kerimov tarafından 1996'da açılmış Timurlar Tarihi Müzesi’ni gezeceğiz. Öğle, akşam yemeği ve konaklama Taşkent'te.
3.GÜN: TAŞKENT, URGENÇ, HIVE  
Erkenden yapacağımız kahvaltı sonrası Taşkent Havalimanı'na hareket ediyoruz ve iç hat uçuşu ile Urgenç'e gidiyoruz ardından Hive'ye (30 km)  transfer. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde bulunan Hive'de yapılacak öğle yemeği dahil şehir turunda; İsfendiyar Sarayı, 16.ve 17.yy’a ait yapılardan; Hive’nin en büyük kubbesine sahip Pehlivan Mahmud Türbesi, Hudayar Han Sarayı, 19.ve 20.yüzyıl’a ait yapılardan Taş Kale Kervansarayı, Arap Han Medresesi, Palvan Kari Külliyesi, Muhammed Rahim Han Medresesi, 57 metre yükseklikteki İslam Hoca Minaresi, Kalta Minare ve 12.yüzyıl şehrin en eski yapısı olan Cuma Cami görülecektir. Akşam yemeğini folklor gösterisi eşliğinde yiyeceğiz. Konaklama Hive'de.
4. GÜN: HİVE, BUHARA  
Sabah erkenden alacağımız kahvaltının ardından Hive’den Buhara’ya aracımızla yola çıkıyoruz (400 km) hareket. Yol boyunca çöl yolculuğu yapılacak (yaklaşık 8 saat) ve Amuderya (Ceyhun) Nehri görülecektir. Öğle yemeği yol üzerinde bir lokantada veya kumanya olarak verilecektir. Öğleden sonra UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde bulunan Buhara’ya varış, otele yerleşme ve dinlenme. Akşam yemeği ve konaklama Buhara'da.
5. GÜN: BUHARA 
Kahvaltıdan sonra yapılacak Buhara şehir turumuzda yapılacak panoramik şehir turumuzda Nasreddin Hoca Heykeli, Leb-i, Havuz Külliyesi, Orta Asya’daki en büyük medrese olan Kukeltaş Medresesi ve 16.yüzyıl ve 17.yüzyıl’da yaptırılan Nadir Divan Bey Medresesi göreceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeği dahil turumuzda tarihi 5.yüzyıl’a dayanan şehrin en eski bölgesi; Buhara Ark Kalesi, Hz. Eyüp’ün mezarının olduğuna inanılan Çeşme-i Eyüp Türbesi, 9.yüzyıl’da Orta Asya’daki en eski camilerden olan Magaki Attari Cami, Nasreddin Hoca Heykeli, Uluğ Bey Medresesi ve Kalan Cami görülecek; Miri Arap Medresesi, 14.yüzyıl’da Nakşibendi tarikatının kurucusu Bahaddin Nakşibendi Türbesi gezilecektir. Akşam yemeği ve konaklama Buhara'da.
6. GÜN: BUHARA, SEMERKANT  I
Kahvaltı sonrası otelden ayrılarak, Semerkand’a doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık beş buçuk saat sürecektir.  Semerkand’a varışımızın ardından yapacağımız şehir turunda tarihi Semerkand'ın kalbi UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Registan Meydanı’nda; 15-17.yüzyıl döneminde yaptırılmış Uluğbey Medresesi, Telkari (Tilla-Kori) Medresesi ve Sirdari Medreseleri, Hoca Hızır Sarayı, Şah-ı Zinde Türbeleri görülecektir. Öğle, akşam yemeği ve konaklama Semerkand’da.
7. GÜN: SEMERKANT, “Şehr-i Sebz” I 
Kahvaltıdan sonra, Emir Timur'un doğum yeri olan, 2016 yılında turistik altyapının aşırı gelişiminden dolayı UNESCO tarafından Tehlike Altındaki Dünya Mirasları Listesi'ne eklenen Şehrisebz’e (Yeşil Şehir) gidiyoruz. Bugün yapacağımız gezimizde; Emir Timur döneminden kalma, Ak-saray Sarayı, Emir Timur’un torunu Cihangir Şah’ın Türbesi, hocası Şeyh Şemsettin Gülal Türbesi görülecektir. Öğle yemeği sonrasında ise 15.yüzyıl dönemine ait Gumbez-i Seyidan ve Gök-Gumbez (Kümbet) Cami görülecek yerler arasındadır. Öğleden sonra Semerkant’a dönüş.; Timur İmparatorluğu'nun 4. Sultanı Uluğ Bey’in gözlem evi, Uluğ Bey Rasathanesi Müzesi gezilecek, 6. yüzyıl'da kurulmuş Semerkand'ın kuzeyindeki en eski yerleşim yeri olan tarihi Afrasyab Harabeleri'ni panoramik olarak gezilecektir. Akşam yemeği ve konaklama Semerkant'ta.
8. GÜN: SEMERKANT, İSTANBUL, ANKARA 
Sabah saat 03.30 havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve güvenlik işlemlerinin yapılması.
Saat 05.40 TK 373 sefer sayılı uçakla Semerkant'tan hareket.
08.50 İstanbul Havalimanı'na varış ve İstanbul'dan ayrılacak yolcularımızla vedalaşma.
11.00 TK 2142 sefer sayılı uçakla İstanbul’dan hareket,
12.10 Esenboğa Havalimanı'na varış. Gümrük işlemlerinden sonra Esenboğa Havalimanı'ndan özel aracımızla Tempo Tur önüne transfer ve gezimizin sonu.

ÖNEMLİ NOT:
27 Mart-03 Nisan tarihli turumuzun 1. ve 2.gün programı aşağıdaki gibidir

1. GÜN: ANKARA, İSTANBUL  I 
Saat 17.30 Kuğulu Park karşısı, TEMPO TUR önünde buluşma ve özel aracımızla Esenboğa Havalimanı'na transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin yapılması.
Saat 20.55 THY TK 2175 sefer sayılı uçakla Ankara'dan hareket.
Saat 22.10 İstanbul Havalimanı'na varış. Gezimize İstanbul’dan katılan; uçuş kartı, bagaj ve pasaport işlemlerini kendileri tamamlamış yolcularımızla dış hatlar terminalindeki uçuş kapısında buluşma.
2.GÜN: İSTANBUL, TAŞKENT I 
Saat 01.40 THY TK 368 sefer sayılı uçakla İstanbul'dan Özbekistan'ın başkenti Taşkent'e gece uçuşu.
Saat 08.15’de Taşkent’e varışımız ardından yapılacak Taşkent şehir turunda; XVI. yüzyılda yapılmış olan Kukeldaş Medresesi, Barak Han Medresesi, Keffal Sasi Türbesi, Kaht-i Imam Cami görülecektir. Öğleden sonra ise Taşkent’in en canlı pazarı olan Çar-Su Halk Çarşısı, özgürlük meydanı ve Timur’un doğumunun 660. Yılı anısına Başkan İslam Kerimov tarafından 1996'da açılmış Timurlar Tarihi Müzesi’ni gezeceğiz. Öğle, akşam yemeği ve konaklama Taşkent'te.

TUR GÖREVLİSİ
Selva HANSU
Gazi Üniversitesi Sanat Tarihi ve Ankara Üniversitesi Turist Rehberliği bölümü mezunu olan Selva Hansu çeşitli dergilerde Sanat Tarihi üzerine yazılar yazmaktadır. 2018 yılından bu yana Tempo Turizm’in çatısı altında Asya ve Balkan ülkelerine giden misafirlere tur liderliği yapan Hansu, Gravür Sanatı, Avrupa Resim Sanatı ve Duvar Resmi alanında çalışmaları bulunmaktadır.

ULAŞIM BİLGİSİ
THY İLE ANKARA VE İSTANBUL'DAN
Yurt dışı turlarımızda programda yazan uçuş saatleri bazen THY tarafından değiştirilmektedir. Yapılan değişiklikler internet sitemizde güncellenmektedir. Oluşabilecek uçuş saati değişikliklerinden veya rötarlardan zarar görmemeniz için “münferit iç hat veya münferit dış hat” kendi biletini alanların mutlaka THY’den bağlantılı bilet almalarını öneriyoruz. Aksi takdirde doğabilecek olumsuzluklarda acentamızın sorumluluğunun olmadığını belirtmek isteriz.
Önemli Not:
Bu turumuzun programında ziyaret edilen ülkelerde iç hat ve/veya dış hat uçuşu bulunmaktadır. Bu sebeple bu turda yapılacak ara uçuşlar için belirlenen depozito miktarı olan 150 Dolar, turun hareket tarihinden en geç 60 gün öncesinde tamamlanmalıdır. Misafirin tura katılmaktan vazgeçmesi durumunda, ziyaret edilen ülkelerde yapılacak iç hat ve/veya dış hat uçuşları için ilgili hava yoluna misafir adına ödenen bedelin iadesi yapılmaz.

VİZE BİLGİSİ
VİZESİZ
Pasaportun süresi tur bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli olması şarttır.
Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.
Pasaport başvurularının sonuçlanarak defterin tarafınıza ulaştırılması süreci bazı durumlarda yaklaşık 6 haftayı bulabilmektedir. Pasaport alacak ya da yenileyecek misafirlerimizin seyahat planlamalarını bu durumu göz önünde bulundurarak yapmalarını tavsiye ederiz.
Dışişleri Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz
http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
- 44 yıllık Tempo Turizm deneyimi!
- THY ile Ankara / İstanbul / Taşkent ve Semerkand / İstanbul / Ankara uçuşları,
- THY Ankara-İstanbul-Ankara bağlantı ücreti 100 USD dahil
- Taşkent - Urgenç arası yerel havayolları ile uçuş 
- Ankara Esenboğa Havalimanı gidiş-dönüş özel araç ile transferler
- Havalimanı vergileri
- 4 yıldızlı otellerde 6 gece konaklama
- Kahvaltılar (5), öğle yemekleri (6), akşam yemekleri (6) dahil
- Programda belirtilen bütün şehir turları ve transferler
- Programda belirtilen tarihi yerlere müze giriş ücretleri dahil
- Seyahat Güvence Paketi Poliçesi
- Uçakta bir parça 20 kg bagaj hakkı
- Tur boyunca Türkçe Rehberlik hizmetleri.
- KDV
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
-500 TL Yurt dışı çıkış vergisi pulu
-Bahşişler (Özbekistan turlarında; Yerel rehber, şoför, restoran ve benzeri bahşişleri grup adına dağıtmak üzere, tur liderimiz gezi başında kişi başı 30 $ toplamaktadır/ katılım zorunludur)
- 2. ve 8. gün kahvaltılar
- Yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler
- Programda dahil olduğu belirtilmeyen diğer müze giriş ücretleri
- Telefon, ütü, ilaç gibi kişisel harcamalar
- Ücretli televizyon kanalları (pay tv)
- Sigorta şirketlerinin, Seyahat Sigorta Poliçesi kesilirken, 69 yaş ve üzeri için 13 €, 75 yaş ve üzeri için 25 € %100 sur prim uygulaması yapmasından ötürü, yukarıdaki miktarlar, belirtilen yaş guruplarından kayıt sırasında tahsil edilecektir.

GEREKLİ MALZEMELER
Yağmurluk, terlik, şapka, bere, su kabı(matara-termos), güneş kremi, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası , yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.

Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi Genel ve Özel Şartlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız
Covid-19 Yurt Dışı Seyahat Sigortası hakkında bilgi almak için tıklayınız. (isteğe bağlı)

Vize ve Sıcaklık Bilgileri için lütfen tıklayınız
Yurt Dışı Turlar Genel Bilgiler için lütfen tıklayınız