Noel Pazarları İsviçre, Alsace Turu

Konaklama

4* otellerde 4 gece konaklama
Aşağıdaki otel veya benzerlerinde konaklanacaktır.
Basel: Pullman Hotel Europe Basel ****
Zürih: Mercure Zurich City ****
Not:
Bu turumuzda 3 kişilik oda satışları otelden konfirme alınmadan yapılamamaktadır. 3 kişilik konaklama talepleriniz için bizi arayınız.
Aynı odada 3 kişi konaklamalar, odada sıkışıklık yaratabilir ve “ek yatak” sabit yatak konforunda olmayabilir.

Erken Rezervasyon

Tur tarihinden 60 Gün öncesine kadar, kişi başı 100 € yatıranlara kişi başına 50 € indirim
Tur tarihinden 40 Gün öncesine kadar, kesin kayıt yaptıranlara kişi başına 25 € indirim.
Rezervasyon yapılan tarihe göre yukarıdaki indirimlerden sadece biri uygulanır.
Türk Lirası fiyatlarımız bilgilendirme amaçlıdır.
Ödeme yapılan günlerdeki, bankaların döviz satış kurundan hesaplanarak ücret tahsil edilir.
Grup veya Kurum indirimlerinden en yüksek olanı, kazanılan indirime ek olarak uygulanır.
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
İstanbul'dan katılacaklara 100 € indirim
Size özel Tur ve Grup indirimi için arayınız

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 1590 EURO
  • Tek Kişilik Oda 1960 EURO
  • Odada 3. Kişi 0 EURO
  • Çocuk (1-11) 1570 EURO
  • Bebek (0-1)0 EURO

Tur Programı Tur Programı Yazdır

44.YIL!
TEMPO TUR TECRÜBESİ İLE GEZİN, KEŞFEDİN

GEZİLECEK YERLER

Basel, Alsace, Colmar, Kayserberg, Strazburg,Mulhouse


*PROGRAMDA YAZAN TÜM ÇEVRE GEZİLERİ FİYATA DAHİLDİR.

1.GÜN: ANKARA, İSTANBUL, BASEL I 02 ARALIK 2024
Saat 01.20 Kuğulu Park karşısı, TEMPO TUR önünde buluşma ve özel aracımızla Esenboğa Havalimanı'na transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin yapılması.
Saat 04.20 TK 2187 sefer sayılı uçakla Ankara'dan hareket.
Saat 05.45 İstanbul Havalimanı’na varış.
Saat 09.10 TK 1923 sefer sayılı uçakla İstanbul’dan hareket.
Saat 10.20  Fransa, Almanya ve İsviçre olmak üzere üç ülkenin sınırında bulunan, her kapısı ayrı ülkeye açılan EuroAirport Basel Havalimanı’na varış. Bagaj ve gümrük işlemleri sonrası İsviçre'nin kuzeybatısında bulunan Basel’de yapacağımız şehir turunda; içinde, Erasmus’un mezarının da bulunduğu Basel Katedrali, kırmızı renkli Rathaus Belediye Binası ve Mittlere Brücke köprüsü panoramik olarak yapacağımız turumuzda göreceğimiz yerler arasındadır. Konaklama Basel'de.
2.GÜN: BASEL, “Alsace, Eguisheim, Riquewihr, Ribeauville” I 03 ARALIK 2024
Kahvaltı sonrası üzüm bağları ile ünlü Alsace’ye doğru yola çıkıyoruz. 1 saat sürecek yolculuğumuzun ardından varacağımız Alsace’de ilk durağımız 757 metre yükseklikte, 12.y.y.’da Hohenstaufen ailesi tarafından inşa edilen Haut Koenigsbourg Şatosu. (Giriş ücreti dahil) Ardından tipik Alsace mimarisi ile göz kamaştıran Eguisheim, Riquewihr ve Ribeauville köylerini gezeceğiz. Bu köyler; dar sokakları, dik çatılı binaları, geleneksel ürünlerin satıldığı pazarları, ünlü çeşmeleri ve geleneksel evleri ile sizlere orta çağ havasını hissettirecek. Konaklama Basel'de.
3.GÜN: BASEL,“Colmar, Kayserberg, Strazburg” I  04 ARALIK 2024
Sabah kahvaltı sonrası Avrupa’nın en renkli Noel pazarlarının kurulduğu Colmar’a doğru yaklaşık 1 saatlik bir yolculuk yapacağız.  Dünyaca ünlü Özgürlük Anıtı’nın yaratıcısı Bartholdi’nin doğum yeri olan bu şehirde Belediye Binası, Eski Gümrük Meydanı, kanalları ile ünlü “Petite Venise” semtini geziyoruz. Ardından Kutsal Roma İmparatorluğu’nun en eski şehirlerinden olan Kayserberg’e doğru yola çıkıyoruz. Buraya ulaştığımızda 15. ve 16. yüzyıl eseri yapıları, hala ayakta olan eski şehrin duvarlarını göreceğiz. Bir sonraki durağımız ise Fransa’nın en kuzeydoğusunda bulunan, Gutenberg’in Rouget de Lisle'in, Hollandalı filozof Erasmus ve Alman yazar Goethe’nin kenti Strasbourg. 1 saat sürecek yolculuğumuzun ardından varacağımız Avrupa’nın bu önemli başkentinde yapacağımız panoramik gezide; yapımına 1015 yılında başlanan dünyaca meşhur Notre-Dame Katedrali ve Meydanı, Kammerzell Evi, 20 metrelik yüksekliği ile göz kamaştıran Noel ağacının konulduğu Kleber Meydanı, modern matbaanın kurucusunun adını taşıyan Gutenberg Meydanı, Petite France görülecektir. Konaklama Basel'de.
4.GÜN: BASEL, MULHOUSE, ZÜRİH I 05 ARALIK 2024
Kahvaltı sonrası Rhine nehrinin yakınında kurulmuş bir şehir olan Mulhouse’u gezeceğiz. 1798 yılına kadar bağımsız bir bölge olan Mulhouse, yıllar içerisinde Fransa ve Almanya arasında birçok kez el değiştirmiş, son olarak 2. Dünya Savaşı sonrasında Fransa topraklarına katılmıştır. Rue du Sauvage, Place de la Reunion, Avrupa Kulesi ve 1390 yılında inşa edilen şehir surlarının en eski kalıntılarından biri olan Bollwerk Kulesi panoramik göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından Zürih’e doğru yola çıkacağız. Yaklaşık iki saat sürecek bir yolculuğun ardından varacağımız Zürih’te Limmat Nehri kıyısında bulunan, Romanesk tarzı bir Protestan kilisesi olan Grossmünster, Mark Chagall ve Augusto Giacometti tarafından yapılan vitrayları ile ünlü Fraumünster Kilisesi,  göreceğimiz yerler arasındadır. Konaklama Zürih’te.
5.GÜN: ZÜRİH, İSTANBUL I 06 ARALIK 2024
Kahvaltı sonrası  Zürih'in kalbi olan ünlü alışveriş caddesi BahnhoffStrasse'de keyifli bir gezi yapacağız. Dileyen misafirlerimiz de alışveriş imkanı bulabilirler. Öğleden sonra havalimanına transfer
18.55 TK1910 sefer sayılı uçakla Zürih’ten hareket,
23.50 İstanbul Havalimanı’na varış ve pasaport işlemlerinden sonra iç hatlar terminaline geçiş ve İstanbul’dan ayrılacak misafirlerimizle vedalaşma.
6.GÜN: İSTANBUL, ANKARA I 07 ARALIK 2024
02.00 TK2192 sefer sayılı uçakla İstanbul’dan hareket.
03.10 Ankara Esenboğa Havalimanı'na varış. Gümrük işlemlerinden sonra özel aracımızla Tempo Tur önüne transfer ve turumuzun sonu.

TUR GÖREVLİSİ
Eray BİLEN
Işıklar Askeri Lisesi ve Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Fransızca Bölümü mezunu olan Eray Bilen, 1993 yılından bu yana profesyonel tur rehberi olarak çalışmaktadır. Fransızca, İtalyanca ve İngilizce dillerini akıcı bir biçimde konuşan Bilen, başta Fransızca konuşan ülkeler olmak üzere birçok ülkede Türk gruplara tur lideri olarak eşlik etmektedir.
ULAŞIM BİLGİSİ
THY  ile Ankara ve İstanbul’dan
Diğer illerden bağlantı için lütfen iletişime geçiniz.
Yurt dışı turlarımızda programda yazan uçuş saatleri bazen THY tarafından değiştirilmektedir. Yapılan değişiklikler internet sitemizde güncellenmektedir. Oluşabilecek uçuş saati değişikliklerinden veya rötarlardan zarar görmemeniz için “münferit iç hat veya münferit dış hat” kendi biletini alanların mutlaka THY bağlantılı bilet almalarını öneriyoruz. Aksi takdirde doğabilecek olumsuzluklarda acentamızın sorumluluğunun olmadığını belirtmek isteriz.

VİZE BİLGİSİ
Yeşil Pasaporta Vize Yok.
NORMAL (UMUMA MAHSUS) PASAPORTA VİZE GEREKİR. Pasaportun süresi tur bitiş tarihi itibariyle en az 90 gün geçerli olması şarttır.
Avrupa ülkelerine yapılacak Schengen Vizesi başvurularının randevu ve başvuru inceleme süreci yaklaşık 6 hafta sürebildiği için vizeye müracaatı edecek misafirlerimizin tura kayıt işlemlerini erkenden tamamlamalarını tavsiye ederiz
Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.
Pasaport başvurularının sonuçlanarak defterin tarafınıza ulaştırılması süreci bazı durumlarda yaklaşık 6 haftayı bulabilmektedir. Pasaport alacak ya da yenileyecek misafirlerimizin seyahat planlamalarını bu durumu göz önünde bulundurarak yapmalarını tavsiye ederiz.
Dışişleri Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz
http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa

ÜCRETE DAHİL OLANLAR
- 44 yıllık Tempo Turizm deneyimi!
- THY ile Ankara / İstanbul/ Basel, Zürih/ İstanbul / Ankara gidiş dönüş uçuşlar
- Tempo Tur – Esenboğa Havalimanı gidiş-dönüş transferleri
- THY ile Ankara-İstanbul gidiş-dönüş bağlantı uçuşları 100 € dahil
- Havalimanı vergileri
- 4* otellerde 4 gece konaklama
- Programda belirtilen bütün şehir turları ve transferler
- Programda dahil olduğu belirtilen müze girişleri
- Kahvaltı (4)
- Seyahat güvence sigorta poliçesi
- Tur boyunca Türkçe rehberlik hizmetleri
- 20 kg. Bagaj
- KDV

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR
-150 € vize ve servis ücreti. (Yeşil pasaport vizeden muaftır.) (Nakit tahsil edilir.)
-150 TL Yurt dışı çıkış vergisi pulu
-Öğle ve akşam yemekleri
-Alkollü ve alkolsüz içecekler, telefon, ütü, ilaç vs. gibi kişisel harcamalar
-Otellerde ücretli televizyon kanalları (pay tv)
-Programda dahil olduğu belirtilmeyen müze ücretleri
-Sigorta şirketlerinin, Seyahat Sigorta Poliçesi kesilirken, 69 yaş ve üzeri için 13 €, 75 yaş ve üzeri için 25 € %100 sur prim uygulaması yapmasından ötürü, yukarıdaki miktarlar, belirtilen yaş guruplarından kayıt sırasında tahsil edilecektir.

GEREKLİ MALZEMELER
Kazak, yağmurluk, ceket, uzun kollu giyecekler, bere, su kabı(matara-termos), antibakteriyel jel, küçük sırt çantası, yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil

Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi Genel ve Özel Şartlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız
Covid-19 Yurt Dışı Seyahat Sigortası hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Vize ve Sıcaklık Bilgileri için lütfen tıklayınız
Yurt Dışı Turlar Genel Bilgiler için tıklayınız