Nil'de Gemi ile Mısır Turu

Konaklama

Lüks nehir gemisinde 4 gece ve 5* otelde 2 gece, toplam 6 gece konaklama, 6 Akşam , 7 Öğle yemeği
Royal Princess Nile Cruise 5* Deluxe Gemisi
Kahire Oteli: Sonesta Cairo Hotel 5*
Not: Aynı odada 3 kişi konaklamalar, odada sıkışıklık yaratabilir ve
“ek yatak” sabit yatak konforunda olmayabilir.

Erken Rezervasyon

Tur tarihinden 60 Gün öncesine kadar, kişi başı 100 USD yatıranlara kişi başına 70 USD indirim.
Tur tarihinden 40 Gün öncesine kadar, kesin kayıt yaptıranlara kişi başına 35 USD indirim.
Grup veya Kurum indirimlerinden en yüksek olanı, kazanılan indirme ek olarak uygulanır.
Rezervasyon yapılan tarihe göre yukarıdaki indirimlerden sadece biri uygulanır.
Türk Lirası fiyatlarımız bilgilendirme amaçlıdır. Ödeme yapılan günlerdeki, Bankaların satış kurundan hesaplanarak ücret tahsil edilir.
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
İstanbul'dan katılacaklara 100 $ indirim
SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 2350 USD
  • Tek Kişilik Oda 2880 USD
  • Odada 3. Kişi 2320 USD
  • Çocuk (5-11) 2050 USD
  • Bebek (0-5)670 USD

Tur Programı Tur Programı Yazdır

44.YIL!
TEMPO TUR TECRÜBESİ İLE GEZİN, KEŞFEDİN

Mısır, Kahire, İskenderiye Turumuz için tıklayınız

GEZİLECEK YERLER
Luxor, Karnak, Krallar Vadisi, Edfu, Kom Ombo, Aswan, Abu Simbel, Kahire, Giza Piramitleri

*PROGRAMDA YAZAN TÜM ÇEVRE GEZİLERİ FİYATA DAHİLDİR.

1. GÜN: ANKARA
Saat 19.30 TEMPO TUR önünde buluşma ve özel otobüsümüzle Esenboğa Havalimanı'na transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin yapılması,
Saat 22.55 TK 2183 sefer sayılı uçakla Ankara’dan hareket
2. GÜN: İSTANBUL, HURGADA, LUKSOR
Saat  00.05 İstanbul Havalimanı'na varış. Gezimize İstanbul'dan katılan ve bilet, pasaport, bagaj işlemlerini kendileri tamamlamış konuklarımızla dış hatlar terminalinde buluşma.
Saat  02.05  TK 702 sefer sayılı uçakla İstanbul’dan Hurgada'ya hareket.
Saat  03.50 Hurgada'ya varış. Bagaj ve gümrük işlemleri sonrası Huragada'da erkenden alınacak kahvaltı sonrası Luksor'a hareket edeceğiz. (Hurgada-Luksor arası yaklaşık 4 saat) Luksor'da; Antik Mısır Uygarlığı’nın en değerli yapıtlarından olan, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Luksor ve Karnak Tapınakları’nı gezeceğiz. Gezimizin ardından Nil Nehri üzerinde yapacağımız gezimize başlamak üzere gemiye giderek kabinlerimize yerleşiyoruz. Öğle ve akşam yemekleri ile konaklama gemide.
3. GÜN: LUKSOR, KRALLAR VADİSİ, EDFU 
Gemide kahvaltı sonrasında Batı yakasında ilk kadın Firavuna ait Hatşepsut Tapınağı, Memnon Dev Heykelleri ile Krallar Vadisi gezilecektir. Öğleden sonra ise gemi ile Nil Nehri üzerinde muhteşem yolculuğumuza başlayarak, Esna üzerinden Edfu’ya doğru yola çıkacağız. Öğle ve akşam yemekleri ile konaklama gemide.
4. GÜN: EDFU, KOM OMBO, ASWAN 
Gemide kahvaltı sonrası Nil Nehri kıyısında kurulmuş, yıllarca zarar görmeden kumlar altında kaldıktan sonra yeniden gün ışığına çıkartılmış Edfu Tapınağı (Şahin Tanrı Horus Tapınağı) gezilecektir. Öğleden sonra Nil Nehri'nde muhteşem manzaralar eşliğinde gezintimiz devam edecektir. Bugün ayrıca, antik dönem tıp aletlerinin duvarlarındaki gravürlere işlendiği, antik tıp merkezi Kom Ombo Tapınağı (Şahin Tanrı Horus ve Timsah Tanrı Sobek Tapınağı) gezilecektir. Gemi yolculuğumuz Nil Nehri üzerinden Aswan’a doğru devam edecek. Öğle ve akşam yemeği ile konaklama gemide.
5. GÜN: ASWAN, “ABU SIMBEL” 
Sabah kahvaltılarımızı yanımıza paket şeklinde alarak, Abu Simbel’e doğru erkenden yola çıkıyoruz. Kapısında ki 4 dev Ramses heykeli ile Antik Mısır’ın sembollerinden biri haline gelen, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Abu Simbel Tapınağı'nın gezilmesinin ardından Aswan’a dönüş. Öğle ve akşam yemeği ile konaklama gemide.
6. GÜN: ASWAN, KAHİRE 
Gemide alacağımız sabah kahvaltısı ardından yapacağımız öğle yemeği dahil gezimizde, Nil Nehri üzerine yapılan ilk baraj olan Aswan Barajı’nın sularının altında kalmaması için UNESCO’nun katkıları ile yeri değiştirilerek kurtarılan meşhur Philae Tapınağı’na keyifli bir tekne gezisi ile gideceğiz. Ardından yine bir tekne gezisi ile varacağımız Nubian Köyü’nde renkli evleri, baharatları, el işi ürünlerin satıldığı çarşıyı yürüyerek gezeceğiz. Akşam yemeği dahil gezimizde bugün iç hat uçuşu ile Aswan’dan Kahire’ye gideceğiz. Konaklama Kahire’de.
7. GÜN : KAHİRE 
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Antik Dünya'nın 7 harikasından biri olan ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Giza Piramitleri (Keops, Kefren ve Mikerinos) ve Sfenks gezilecektir. Öğle yemeği dahil gezimizde ayrıca Kahire Kalesi, Mehmet Ali Paşa Cami de görülecektir. Akşam yemeği ve konaklama Kahire’de.
8. GÜN : KAHİRE, İSTANBUL 
Kahvaltı sonrası öğle yemeği dahil Kahire turumuzda, dünyanın en zengin müzelerinden biri olan Kahire Müzesi ve 2021 Nisan ayında tüm dünyanın yakından takip ettiği görkemli bir törenle yeni binasına taşınan Mısır Medeniyeti Ulusal Müzesi'ni (NMEC) gezeceğiz. Muhteşem akustiğe sahip kubbeleri ile ünlü Sultan Hassan Cami ve İran Şahı Pehlevi ile son Türk kökenli Mısır Kralı olan Kral Faruk’un türbelerinin de bulunduğu Refai Cami gezilecektir. Bu gün ayrıca Kahire’nin en meşhur çarşısı olan Khan El Khalili Çarşısı'nda serbest zaman da verilecektir. Akşam Kahire Havalimanı'na transfer. Bilet, bagaj ve güvenlik işlemlerinin yapılması.
Saat 20.45 TK 695 sefer sayılı uçakla Kahire’den hareket.
9. GÜN : İSTANBUL, ANKARA
Saat 00.05 İstanbul Havalimanı'na varış ve pasaport işlemlerinden sonra iç hatlar terminaline geçiş ve İstanbul’dan ayrılacak misafirlerimizle vedalaşma.
Saat 02.00 TK 2192 sefer sayılı uçakla İstanbul’dan hareket,
Saat 03.05  Ankara Esenboğa Havalimanı'na varış. Bagaj ve gümrük işlemlerinden sonra özel aracımız ile Tempo Tur önüne transfer ve gezimizin sonu.

ÖNEMLİ NOT
: 17- 25 Kasım ve 29 Aralık -06 Ocak tarihli turlarımızın 1. , 2. ,8. ve 9. gün programı aşağıdaki gibidir.

1. GÜN: ANKARA, İSTANBUL 
Saat 17.30 TEMPO TUR önünde buluşma ve özel otobüsümüzle Esenboğa Havalimanı'na transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin yapılması,
Saat 20.55 TK 2179 sefer sayılı uçakla Ankara’dan hareket
Saat  22.15 İstanbul Havalimanı'na varış. Gezimize İstanbul'dan katılan ve bilet, pasaport, bagaj işlemlerini kendileri tamamlamış konuklarımızla dış hatlar terminalinde buluşma.
2. GÜN: İSTANBUL, HURGADA, LUKSOR
Saat  00.55  TK 702 sefer sayılı uçakla İstanbul’dan Hurgada'ya hareket.
Saat  02.35 Hurgada'ya varış. Bagaj ve gümrük işlemleri sonrası Huragada'da erkenden alınacak kahvaltı sonrası Luksor'a hareket edeceğiz. (Hurgada-Luksor arası yaklaşık 4 saat) Luksor'da; Antik Mısır Uygarlığı’nın en değerli yapıtlarından olan, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Luksor ve Karnak Tapınakları’nı gezeceğiz. Gezimizin ardından Nil Nehri üzerinde yapacağımız gezimize başlamak üzere gemiye giderek kabinlerimize yerleşiyoruz. Öğle ve akşam yemekleri ile konaklama gemide.
....
8. GÜN : KAHİRE, İSTANBUL 

Kahvaltı sonrası öğle yemeği dahil Kahire turumuzda, dünyanın en zengin müzelerinden biri olan Kahire Müzesi ve 2021 Nisan ayında tüm dünyanın yakından takip ettiği görkemli bir törenle yeni binasına taşınan Mısır Medeniyeti Ulusal Müzesi'ni (NMEC) gezeceğiz. Muhteşem akustiğe sahip kubbeleri ile ünlü Sultan Hassan Cami ve İran Şahı Pehlevi ile son Türk kökenli Mısır Kralı olan Kral Faruk’un türbelerinin de bulunduğu Refai Cami gezilecektir. Bu gün ayrıca Kahire’nin en meşhur çarşısı olan Khan El Khalili Çarşısı'nda serbest zaman da verilecektir. Akşam Kahire Havalimanı'na transfer. Bilet, bagaj ve güvenlik işlemlerinin yapılması.
Saat 21.20 TK 695 sefer sayılı uçakla Kahire’den hareket.
9. GÜN : İSTANBUL, ANKARA
Saat 00.45 İstanbul Havalimanı'na varış ve pasaport işlemlerinden sonra iç hatlar terminaline geçiş ve İstanbul’dan ayrılacak misafirlerimizle vedalaşma.
Saat 02.00 TK 2192 sefer sayılı uçakla İstanbul’dan hareket,
Saat 03.10  Ankara Esenboğa Havalimanı'na varış. Bagaj ve gümrük işlemlerinden sonra özel aracımız ile Tempo Tur önüne transfer ve gezimizin sonu.


TUR GÖREVLİSİ
06-14 Ekim 2024 tarihli turumuzun
NEZİH YILMAZ
A.Ü – DTCF İtalyan Dili ve Edebiyatı mezunu olan Nezih Yılmaz, 1989 yılından beri profesyonel turist rehberi olarak çalışmaktadır. Yıllar içerisinde binlerce yabancı misafiri Anadolu’da gezdirmiş olmanın yanı sıra Ortadoğu ve Akdeniz coğrafyasında, Türk gezginlere kültür turlarında rehberlik yapmaktadır. 
17-25 Kasım 2024 tarihli turumuzun
EFSUN MÜFTÜOĞLU
25 yıl doktor olarak çalıştıktan sonra Tempo Turizm ailesine tur lideri olarak katılan Efsun Müftüoğlu; bugüne kadar 94 ülke gezmiştir. İngilizce ve İspanyolca bilmektedir.
29 Aralık-06 Ocak 2025 tarihli turumuzun
KANSAV ARSLAN
20 yılı aşkın süredir profesyonel tur rehberliği yapan Kansav Arslan, yurt içinde ve yurt dışında binlerce misafiri gezdirmiştir. Asya, Avrupa, Latin Amerika ve Afrika kıtasında birçok ülkeyi tur lideri olarak gezdiren Arslan; 18 yıldır Tempo Turizm'de görev yapmaktadır. Hem yurt içi hem yurt dışı seyahatlerini çeşitli dergilerde ve bloglarda gezi yazıları olarak paylaşmaktadır.

ULAŞIM BİLGİSİ
THY İLE ANKARA VE İSTANBUL'DAN
Yurt dışı turlarımızda programda yazan uçuş saatleri bazen THY tarafından değiştirilmektedir. Yapılan değişiklikler internet sitemizde güncellenmektedir. Oluşabilecek uçuş saati değişikliklerinden veya rötarlardan zarar görmemeniz için “münferit iç hat veya münferit dış hat” kendi biletini alanların mutlaka THY’den bağlantılı bilet almalarını öneriyoruz. Aksi takdirde doğabilecek olumsuzluklarda acentamızın sorumluluğunun olmadığını belirtmek isteriz.
Önemli Not:
Bu turumuzun programında ziyaret edilen ülkelerde iç hat ve/veya dış hat uçuşu bulunmaktadır. Bu sebeple bu turda yapılacak ara uçuşlar için belirlenen depozito miktarı olan 170 Dolar, turun hareket tarihinden en geç 60 gün öncesinde tamamlanmalıdır. Misafirin tura katılmaktan vazgeçmesi durumunda, ziyaret edilen ülkelerde yapılacak iç hat ve/veya dış hat uçuşları için ilgili hava yoluna misafir adına ödenen bedelin iadesi yapılmaz.

VİZE BİLGİSİ
Yeşil Pasaporta vize yok.
Umuma mahsus (Bordo) pasaport sahipleri Mısır Havalimanı'nda 25 $ nakit ücret ödeyerek sınırdan kapı vizesi alacaklardır.
Pasaport geçerlilik süresinin tur bitiş tarihi itibarı ile 6 ay daha geçerli olması şarttır. Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.
Pasaport başvurularının sonuçlanarak defterin tarafınıza ulaştırılması süreci bazı durumlarda yaklaşık 6 haftayı bulabilmektedir. Pasaport alacak ya da yenileyecek misafirlerimizin seyahat planlamalarını bu durumu göz önünde bulundurarak yapmalarını tavsiye ederiz.
Dışişleri Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz
http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
- 44 yıllık Tempo Turizm deneyimi!
-THY ile Ankara/İstanbul/Hurgada ve Kahire/İstanbul/Ankara gidiş dönüş uçuşlar
-THY ile Ankara-İstanbul gidiş-dönüş bağlantı uçuşları 100 USD dahil
- Aswan-Kahire iç hat uçuşu
-Tempo Tur – Esenboğa Havalimanı gidiş-dönüş transferleri
-Havalimanı vergileri
-4 Gece Nil Nehri’nde 5* Deluxe gemide konaklama
-2 gece Kahire’de 5* otelde konaklama
-Programda dahil olduğu belirtilen tüm geziler ve müze giriş ücretleri
-Kahvaltılar (7), öğle yemekleri (7) ve akşam yemekleri (6)
-Seyahat güvence paketi poliçesi
-Tur boyunca Türkçe rehberlik hizmetleri
-Uçakta 20 kg bagaj hakkı
-KDV
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
- 150 TL Yurt dışı çıkış vergisi pulu
- Yeşil Pasaporta vize yok, Umuma mahsus (Bordo) pasaport sahipleri Mısır Havalimanı'nda 25 $ nakit ücret ödeyerek sınırdan kapı vizesi alacaklardır
-Bahşişler ( Mısır turlarında; grup adına yerel rehber, kaptan, otel, restoran vb kişilere dağıtılmak üzere, tur liderimiz gezi başında kişi başı 50 $ nakit olarak toplanacaktır/ katılım zorunludur)
-8.Gün akşam yemeği
-Alkollü ve alkolsüz içecekler, telefon, ütü, ilaç vs. gibi kişisel harcamalar
-Otellerde ücretli televizyon kanalları (pay tv)
-Programda dahil olduğu belirtilmeyen müze ücretleri
-Sigorta şirketlerinin, Seyahat Sigorta Poliçesi kesilirken, 69 yaş ve üzeri için 13 €, 75 yaş ve üzeri için 25 € %100 sur prim uygulaması yapmasından ötürü, yukarıdaki miktarlar, belirtilen yaş guruplarından kayıt sırasında tahsil edilecektir.

GEREKLİ MALZEMELER
Kazak, terlik, şapka, su kabı(matara-termos), güneş kremi, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası , yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, mayo, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti

Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi Genel ve Özel Şartlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız

Covid-19 Yurt Dışı Seyahat Sigortası hakkında bilgi almak için tıklayınız (isteğe bağlı)

Vize ve Sıcaklık Bilgileri için lütfen tıklayınız
Yurt Dışı Turlar Genel Bilgiler için lütfen tıklayınız