Moğolistan Turu

Konaklama

4* otelde 4 gece, Moğol Ger kampta 3 gece, toplam 7 gece konaklama, 7 akşam, 5 öğle yemeği
Aşağıdaki oteller veya benzerlerinde konaklanacaktır.
Holiday Inn Ulanbator (4*)
Secret of Silk Road Ger Camp
Mongol Nomadic Ger Camp
Not:
Aynı odada 3 kişi konaklamalar, odada sıkışıklık yaratabilir ve “ek yatak” sabit yatak konforunda olmayabilir.

Erken Rezervasyon

Tur tarihinden 60 Gün öncesine kadar, kişi başı 100 $ yatıranlara kişi başına 100 $ indirim
Tur tarihinden 40 Gün öncesine kadar, kesin kayıt yaptıranlara kişi başına 50 $ indirim.
Grup veya Kurum indirimlerinden en yüksek olanı, kazanılan indirme ek olarak uygulanır.
Rezervasyon yapılan tarihe göre yukarıdaki indirimlerden sadece biri uygulanır.
Türk Lirası fiyatlarımız bilgilendirme amaçlıdır.
Ödeme yapılan günlerdeki, bankaların döviz satış kurundan hesaplanarak ücret tahsil edilir.
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
İstanbul'dan katılacaklara 100 $ indirim
SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 3090 USD
  • Tek Kişilik Oda 3665 USD
  • Odada 3. Kişi 3060 USD
  • Çocuk (2-11) 2940 USD
  • Bebek (0-2)0 USD

Tur Programı Tur Programı Yazdır

44.YIL!
TEMPO TUR TECRÜBESİ İLE GEZİN, KEŞFEDİN


GEZİLECEK YERLER 
Ulanbator, Karakurum, Orhun Abideleri, Elsen Tasarkhai Çölü, ,Terelj Milli Parkı

*PROGRAMDA YAZAN TÜM ÇEVRE GEZİLERİ FİYATA DAHİLDİR.

1.GÜN: ANKARA, İSTANBUL, ULANBATOR I 31 Temmuz 2024
Sabah saat 10.00 Kuğulu Park karşısı, TEMPO TUR önünde buluşma ve özel aracımızla Esenboğa Havalimanı'na transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin yapılması.
Saat 13.00 THY TK 2143 sefer sayılı uçakla Ankara’dan hareket.
Saat 14.20 İstanbul Havalimanı'na varış. Gezimize İstanbul’dan katılan; uçuş kartı, bagaj ve pasaport işlemlerini kendileri tamamlamış yolcularımızla dış hatlar terminalindeki uçuş kapısında buluşma.
Saat 18.10 THY TK 236 sefer sayılı uçakla İstanbul’dan Ulanbator’a hareket. Geceleme uçakta.
2.GÜN : ULANBATOR I  01 Ağustos 2024
Saat 07.15 Moğolistan'ın başkenti Ulanbator’a varış. Gümrük, bagaj ve pasaport işlemleri ardından yapacağımız panoramik şehir turunda; eski adı Sükhbatar olan Cengiz Meydanı, kentin panoramik manzarasını ayaklar altına seren Zaisan Anıtı’nı göreceğiz. Bugün ayrıca, Moğol Kağanlığı döneminden günümüze ulaşmayı başarmış tek saray olan Bogd Khan Kışlık Sarayı ve Moğolistan tarihine ışık tutan Ulusal Tarih Müzesi de gezilecektir (giriş ücretleri dahil). Akşam yemeği ve konaklama Ulanbator’da.
3. GÜN : ULANBATOR “Tonyukuk Yazıtları, Terej Milli Parkı''  02 Ağustos 2024
Kahvaltının ardından yaklaşık 2 saatlik yolculuk sonrası  8. yüzyıl Göktürkler döneminde yazılıp dikilmiş ve üzerinde en eski yazılı “Türk” kelimesinin de bulunduğu Tonyukuk Yazıtını göreceğiz. Daha sonra “Dünyanın en büyük at üzerinde insan heykeli” olan Cengiz Han Anıtını ve müzesini gezeceğiz. Moğolistan steplerinden çok farklı bir coğrafyaya sahip, ormanlar ve vadiler arasında bulunan Terelj Milli Parkı’nda alacağımız öğle yemeği ardından kutsal ve uğurlu sayılan Kaplumbağa Kayası'nı göreceğiz. Gezi sonrası yaklaşık 2 saatlik sürecek yolculuk ile otele dönüş. Akşam yemeği ve konaklama Ulanbator’da.
4. GÜN : ULANBATOR, ARGALANT I  03 Ağustos 2024
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Ulanbator’a yaklaşık 2 saat mesafede bulunan, Moğol göçebe hayatını ve Naadam olarak adlandırılan oyunları görmek üzere Ger Kampına (göçebe Moğol çadır kampı) gidiyoruz. Moğolların en önem verdikleri 3 spor olan “güreş, at binme ve okçuluk” gösterilerinin yapıldığı eğlencelere katılıyoruz.  Arzu edenler Orta Asya steplerinde ata binerek gezinti de yapabilirler. Öğle, akşam yemeği ve konaklama Moğol Ger çadır kampında.
5.GÜN : ULANBATOR, KARAKURUM I 04 Ağustos 2024
Kahvaltının ardından, yaklaşık 4 saat sürecek yolculuk sonrası Orhun Nehri kıyısında kurulmuş Karakurum’a varacağız. Orhun nehri, Moğolistan'ın Ötüken Dağı'ndan doğan, uzunluğu 1.124 kilometre, tarihi ve kültürel önemi olan bir nehir olup, Selenge Nehri ile birleştikten sonra, Rusya Federasyonun Sibirya bölgesindeki Baykal Gölü'ne dökülür. Öğle yemeği ardından; hem Göktürk Kağanlığı’na, hem de Cengiz Han döneminden itibaren Moğol İmparatorluğu'na 140 yıl başkentlik yapmış Karakurum’da şehri müzesi gezisi yapacak; Hunlar, Göktürkler, Uygurlar ve Moğol tarihi hakkında bilgi alacağız. Akşam yemeği ve konaklama, Orhun Nehri kıyısında geleneksel Moğol Ger çadır kampında.
6. GÜN : KARAKURUM ''Bilge Kağan ve Kültigin Yazıtları'' I 05 Ağustos 2024
Kahvaltının ardından Unesco Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Orhun Vadisi’nde gezimize başlıyoruz. Konakladığımız ger kampa aracımız ile yaklaşık 1 saatlik mesafede bulunan, 8. yüzyıl Göktürkler döneminde yazılıp dikilmiş, Orhun Abideleri olarak adlandırılan Bilge Kağan, Kültigin Yazıtları ve müzeyi gezeceğiz. Orta Asya Türk tarihi çalışmalarına ışık tutan anıtların gezilmesinden sonra Karakurum’a geri dönerek, mistik havası ile etkileyici, 1586 yılında kurulmuş tarihi Erdenezuu Budist Manastırı’nı gezeceğiz. Hediyelik eşyalar ve ev yapımı kımız da bulabileceğimiz çarşı gezisi sonrası ger kampa dönüş. Öğle ve akşam yemekleri ile konaklama, Orhun Nehri kıyısında geleneksel Moğol Ger çadır kampında.
7. GÜN : KARAKURUM, ELSEN TASARKHAI, ULANBATOR I 06 Ağustos 2024
Kahvaltının ardından, yaklaşık 1 saat sürecek yolculuk sonrası Moğolistan çöllerinden Elsen Tasarkhai’de kurulmuş, ger çadırlarda geleneksel yaşamlarını sürdüren göçebe aileleri ziyaret edeceğiz. Hayvancılık ile geçinen yerel halk son yıllarda turizmin gelişmesi ile günlük hayatları ve halk müziklerini bizlere tanıtacaklar. Küçük Gobi Çölü olarak anılan, kızıl çöl kumu tepeleri ile etkileyici manzaralara sahip Elsen Tasarkhai’de, arzu edenler ile develere binerek göçebe Moğollar eşliğinde çölde kısa gezinti de yapacağız. Çöl gezimiz ve köyde öğle yemeği ardından molalar ile yaklaşık 5 saat sürecek yolculuk sonrası başkent Ulanbator’a  varacağız. Akşam yemeği ve konaklama Ulanbator’da.
8. GÜN: ULANBATOR I 07 Ağustos 2024
Kahvaltının ardından Ulanbator’da yapacağımız gezimizde, 17. yüzyılda yaşamış ve Moğolistan’ın en önemli resim ve heykel sanatçısı olarak bilinen Zanabazar tarafından yapılmış Buda heykellerinin de bulunduğu,  Gandan Tibet Budist Manastırı’nı gezeceğiz.  Çoğunluğu Gobi Çölü’nde bulunan hayvan fosil ve dinozor kemiklerinin sergilendiği “Doğa Tarihi Müzesi” gezisi ardından, hediyelik ve Moğol el sanatları alışverişi için çarşıya da gideceğiz. Bu  akşam ayrıca meşhur Tumen Ekh Topluluğu tarafında sergilenen, geleneksel Moğol şarkıları ve dans gösterilerini de seyredeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Ulanbator’da.
9. GÜN ULANBATOR, İSTANBUL,ANKARA I 08 Ağustos 2024
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından,
Saat 08.45 THY TK 237 sefer sayılı uçakla Ulanbator’dan İstanbul'a hareket.
Saat 13.10 İstanbul Havalimanı'na varış ve İstanbul’dan ayrılacak yolcularımızla vedalaşma.
Saat 16.00 TK 2162 sefer sayılı uçakla İstanbul'dan hareket.
Saat 17.10 Esenboğa Havalimanı'na varış. Gümrük işlemlerinden sonra Esenboğa Havalimanı'ndan özel aracımızla Tempo Tur önüne transfer ve gezimizin sonu.

TUR GÖREVLİSİ
KANSAV ARSLAN
20 yılı aşkın süredir profesyonel tur rehberliği yapan Kansav Arslan, yurt içinde ve yurt dışında binlerce misafiri gezdirmiştir. Asya, Avrupa, Latin Amerika ve Afrika kıtasında birçok ülkeyi tur lideri olarak gezdiren Arslan; 18 yıldır Tempo Turizm'de görev yapmaktadır. Hem yurt içi hem yurt dışı seyahatlerini çeşitli dergilerde ve bloglarda gezi yazıları olarak paylaşmaktadır.
ULAŞIM
THY ile ANKARA VE İSTANBUL'DAN
Yurt dışı turlarımızda programda yazan uçuş saatleri bazen THY tarafından değiştirilmektedir. Yapılan değişiklikler internet sitemizde güncellenmektedir. Oluşabilecek uçuş saati değişikliklerinden veya rötarlardan zarar görmemeniz için “münferit iç hat veya münferit dış hat” kendi biletini alanların mutlaka THY’den bağlantılı bilet almalarını öneriyoruz. Aksi takdirde doğabilecek olumsuzluklarda acentamızın sorumluluğunun olmadığını belirtmek isteriz.

Covid-19 Yurt Dışı Seyahat Sigortası hakkında bilgi almak için tıklayınız. (isteğe bağlı)

VİZE BİLGİSİ
VİZE YOK.
Pasaportun süresi tur bitiş tarihi itibariyle en az 1 yıl geçerli olması şarttır. Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.
Pasaport başvurularının sonuçlanarak defterin tarafınıza ulaştırılması süreci bazı durumlarda yaklaşık 6 haftayı bulabilmektedir. Pasaport alacak ya da yenileyecek misafirlerimizin seyahat planlamalarını bu durumu göz önünde bulundurarak yapmalarını tavsiye ederiz.
Dışişleri Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz
http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
- 44 yıllık Tempo Turizm deneyimi!
- THY ile Ankara/ İstanbul/Ulanbator ve Ulanbator/İstanbul/ Ankara uçuşları,
- THY ile Ankara-İstanbul gidiş-dönüş bağlantı uçuşları 100 USD dahil
- Havalimanı vergileri
-Tempo Tur- Esenboğa Havalimanı arası transferler
- Moğol evleri gezisinde katılabileceğiniz tüm aktiviteler
-Tüm çevre gezileri
-4 Yıldızlı otellerde 4 gece konaklama
-Moğol Ger kampta 3 gece konaklama
-Kahvaltılar (7)
-3,4,5, 6. ve 7. gün öğle yemeği ( 5 öğle )
-Akşam yemekleri (7)
-Havalimanı / otel / havalimanı transferleri
-Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi
-Uçakta bir parça 20 kg bagaj hakkı
-Türkçe rehberlik hizmetleri
-KDV
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
-500 TL Yurt dışı çıkış vergisi pulu
-3,4,5,6 ve 7. günler hariç diğer öğle yemekleri
-Programda dahil olduğu belirtilmeye diğer müze ve tarihi yerlere giriş ücretleri
-Bahşişler (Moğolistan turlarında; Yerel rehber, şoför, restoran ve benzeri bahşişleri grup adına dağıtmak üzere, tur liderimiz gezi başında kişi başı 45 $ toplamaktadır/ katılım zorunludur)
-Ücretli televizyon kanalları (pay tv),
-Alkollü ve alkolsüz içecekler, telefon, ütü, ilaç vs. gibi kişisel harcamalar.
-Covid 19 Yurt dışı Seyahat Sigortası
-Sigorta şirketlerinin, Seyahat Sigorta Poliçesi kesilirken, 69 yaş ve üzeri için 20 €, 75 yaş ve üzeri için 40 € %100 sur prim uygulaması yapmasından ötürü, yukarıdaki miktarlar, belirtilen yaş guruplarından kayıt sırasında tahsil edilecektir.

GEREKLİ MALZEMELER
Kazak, anorak, terlik, şapka, bere, su kabı(matara-termos), güneş kremi, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası , yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek hafıza kartı ve şarj aleti. 

Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi Genel ve Özel Şartlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız
Covid-19 Yurt Dışı Seyahat Sigortası hakkında bilgi almak için tıklayınız. (isteğe bağlı)

Vize ve Sıcaklık Bilgileri için lütfen tıklayınız
Yurt Dışı Turlar Genel Bilgileri için lütfen tıklayınız