Moğolistan Turu

Konaklama

4* Otelde 4 gece, Moğol Ger kampta 3 gece, toplam 7 gece konaklama, 7 Akşam, 3 Öğle yemeği
Aşağıdaki oteller veya benzerlerinde konaklanacaktır.
Ulanbator Inn Hotel (****)
Munk Tenger Ger Camp
Mongol Nomadic Ger Camp
Not:
Aynı odada 3 kişi konaklamalar, odada sıkışıklık yaratabilir ve “ek yatak” sabit yatak konforunda olmayabilir.

Erken Rezervasyon

Tur tarihinden 60 Gün öncesine kadar, kişi başı 100 $ yatıranlara oda başına 100 $ indirim veya peşin fiyatına 4 taksit
Tur tarihinden 35 Gün öncesine kadar, kesin kayıt yaptıranlara oda başına 50 $ indirim.
Grup veya Kurum indirimlerinden en yüksek olanı, kazanılan indirme ek olarak uygulanır.
Rezervasyon yapılan tarihe göre yukarıdaki indirimlerden sadece biri uygulanır.
Türk Lirası fiyatlarımız bilgilendirme amaçlıdır. Ödeme yapılan günlerdeki, Merkez Bankası efektif satış kurundan hesaplanarak ücret tahsil edilir.
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
İSTANBUL'DAN KATILACAKLARA 75 USD İNDİRİM
SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 0 USD
  • Tek Kişilik Oda 0 USD
  • Odada 3. Kişi 0 USD
  • Çocuk (1-11) 0 USD
  • Bebek (0-1)0 USD

Tur Programı Tur Programı Yazdır


GEZİLECEK YERLER 
Ulanbator, Karakurum, Orhun Abideleri, Elsen Tasarkhai Çölü, ,Terelj Milli Parkı

*PROGRAMDA YAZAN TÜM ÇEVRE GEZİLERİ FİYATA DAHİLDİR.

1.GÜN: ANKARA, İSTANBUL, ULANBATOR 
Öğlen saat 13.00 Kuğulu Park karşısı, TEMPO TUR önünde buluşma ve özel aracımızla Esenboğa Havalimanı'na transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin yapılması.
Saat 15.50 THY TK 2155 sefer sayılı uçakla Ankara’dan hareket.
Saat 17.00 İstanbul Havalimanı'na varış. Gezimize İstanbul’dan katılan; uçuş kartı, bagaj ve pasaport işlemlerini kendileri tamamlamış yolcularımızla dış hatlar terminalindeki uçuş kapısında buluşma.
Saat 18.25 THY TK 236 sefer sayılı uçakla İstanbul’dan Ulanbator’a hareket. Geceleme uçakta.
2.GÜN : ULANBATOR 
Saat 07.20 Dünyanın en az nüfus yoğunluğuna sahip ülkelerinden biri olan Moğolistan'ın başkenti Ulanbator’a varış. Gümrük, bagaj ve pasaport işlemleri ardından yapacağımız panoramik şehir turunda; eski adı Sükhbatar olan Cengiz Meydanı, kentin panoramik manzarasını ayaklar altına seren Zaisan Anıtı’nı göreceğiz. Bugün ayrıca, Moğol Kağanlığı döneminden günümüze ulaşmayı başarmış tek saray olan Bogd Khan Kışlık Sarayı ve Moğolistan tarihine ışık tutan Ulusal Tarih Müzesi de gezilecektir (giriş ücretleri dahil). Akşam yemeği ve konaklama Ulanbator’da.
3. GÜN : ULANBATOR “Naadam Gösterisi” 
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Ulanbator’a yaklaşık 2 saat mesafede bulunan, Moğol göçebe hayatını ve Naadam olarak adlandırılan geleneksel oyunları görmek üzere Ger Kampına (göçebe Moğol çadır kampı) gidiyoruz. Türkçe’de Yurt, Moğolistan’da ise Ger ismi verilen geleneksel çadır evinde alacağımız öğle yemeğinden sonra; Moğolların en önem verdikleri üç spor olan “güreş, at binme ve okçuluk” gösterilerinin yapıldığı gösterileri seyredeceğiz. Arzu edenler Orta Asya steplerinde ata binerek gezinti de yapabilirler. Akşam yemeği ve konaklama geleneksel Moğol Ger çadır kampında.
4. GÜN : KARAKURUM
Kahvaltının ardından, yaklaşık 4 saat sürecek yolculuk sonrası Orhun Nehri kıyısında kurulmuş Karakurum’a varacağız. Moğol İmparatorluğu'na 140 yıl başkentlik yapmış Karakurum’da şehri müzesi gezisi sırasında Hunlar, Göktürkler, Uygurlar ve Moğol tarihi hakkında bilgi alacağız. Akşam yemeği ve konaklama, Orhun Nehri kıyısında kurulmuş geleneksel Moğol Ger çadır kampında.
5.GÜN : KARAKURUM “ Bilge Kağan ve Kültigin Yazıtları”
Kahvaltının ardından Unesco Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Orhun Vadisi’nde gezimize başlıyoruz. Konakladığımız ger kampa aracımız ile yaklaşık 1 saatlik mesafede bulunan, 8. Yüzyılda Göktürkler döneminde yazılıp dikilmiş, Orhun Abideleri olarak adlandırılan Bilge Kağan, Kültigin Yazıtları ve müzeyi gezeceğiz. Orta Asya Türk tarihi çalışmalarına ışık tutan anıtların gezilmesinden sonra Karakurum’a geri dönerek, mistik havası ile etkileyici, 1586 yılında kurulmuş tarihi Erdenezuu Budist Manastırı’nı gezeceğiz. Hediyelik eşyalar ve ev yapımı kımız da bulabileceğimiz çarşı gezisi sonrası ger kampa dönüş. Akşam yemeği ve konaklama, Orhun Nehri kıyısında kurulmuş geleneksel Moğol Ger çadır kampında.
6. GÜN : KARAKURUM, ELSEN TASARKHAI, ULANBATOR
Kahvaltının ardından, yaklaşık 1 saat sürecek yolculuk sonrası Moğolistan çöllerinden Elsen Tasarkhai’de kurulmuş, ger çadırlarda geleneksel yaşamlarını sürdüren göçebe aileleri ziyaret edeceğiz. Küçük Goli olarak anılan, kızıl çöl kumu tepeleri ile etkileyici manzaralara sahip Elsen Tasarkhai’de, arzu edenler develer ile çölde gezinti de yapabilirler. Çöl gezimiz ardından molalar ile yaklaşık 5 saat sürecek yolculuk sonrası başkent Ulanbator’a varacağız. Akşam yemeği ve konaklama Ulanbator’da.
7. GÜN : ULANBATOR “Tonyukuk Yazıtları, Terelj Milli Parkı” 
Kahvaltının ardından yaklaşık 2 saatlik yolculuk sonrası  8. Yüzyılda Göktürkler döneminde yazılıp dikilmiş ve üzerinde en eski yazılı “Türk” kelimesinin de bulunduğu Tonyukuk Yazıtını göreceğiz. Daha sonra “Dünyanın en büyük at üzerinde insan heykeli” olan Cengiz Han Anıtını ve müzesini gezeceğiz. Moğolistan steplerinden çok farklı bir çoğrafyaya sahip, ormanlar ve vadiler arasında bulunan Terelj Milli Parkı’nda alacağımız öğle yemeği ardından kutsal ve uğurlu sayılan Kaplumbağa Kayası'nı göreceğiz. Gezi sonrası yaklaşık 2 saatlik sürecek yolculuk ile otele dönüş. Akşam yemeği ve konaklama Ulanbator’da.
8. GÜN: ULANBATOR
Kahvaltının ardından Ulanbator’da yapacağımız gezimizde, 17. yüzyılda yaşamış ve Moğolistan’ın en önemli resim ve heykel sanatçısı olarak bilinen Zanabazar tarafından yapılmış Buda heykellerinin de bulunduğu,  Gandan Tibet Budist Manastırı’nı gezeceğiz.  Dünyanın en önemli Mezozoik Çağ müzelerinden biri olan ve çoğunluğu Gobi Çölü’nde bulunan hayvan fosil ve kemiklerinin sergilendiği “Dinazor Müzesi” gezisi ardından, hediyelik ve Moğol el sanatları alışverişi için çarşıya da gideceğiz. Bu  akşam ayrıca meşhur Tumen Ekh Topluluğu tarafında sergilenen, geleneksel Moğol şarkıları ve dans gösterilerini de seyredeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Ulanbator’da.
9. GÜN ULANBATOR, İSTANBUL,ANKARA
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından,
Saat 08.50 THY TK 237 sefer sayılı uçakla Ulanbator’dan İstanbul'a hareket.
Saat 12.30 İstanbul Havalimanı'na varış ve İstanbul’dan ayrılacak yolcularımızla vedalaşma.
Saat 14.00 TK 2174 sefer sayılı uçakla İstanbul'dan hareket.
Saat 15.00 Esenboğa Havalimanı'na varış. Gümrük işlemlerinden sonra Esenboğa Havalimanı'ndan özel aracımızla Tempo Tur önüne transfer ve gezimizin sonu.

TUR GÖREVLİSİ
KANSAV ARSLAN
20 yılı aşkın süredir profesyonel tur rehberliği yapan Kansav Arslan, yurt içinde ve yurt dışında binlerce misafiri gezdirmiştir. Asya, Avrupa, Latin Amerika ve Afrika kıtasında birçok ülkeyi tur lideri olarak gezdiren Arslan; 18 yıldır Tempo Turizm'de görev yapmaktadır. Hem yurt içi hem yurt dışı seyahatlerini çeşitli dergilerde ve bloglarda gezi yazıları olarak paylaşmaktadır.
ULAŞIM
THY ile ANKARA VE İSTANBUL'DAN
Yurt dışı turlarımızda programda yazan uçuş saatleri bazen THY tarafından değiştirilmektedir. Yapılan değişiklikler internet sitemizde güncellenmektedir. Oluşabilecek uçuş saati değişikliklerinden veya rötarlardan zarar görmemeniz için “münferit iç hat veya münferit dış hat” kendi biletini alanların mutlaka THY’den bağlantılı bilet almalarını öneriyoruz. Aksi takdirde doğabilecek olumsuzluklarda acentamızın sorumluluğunun olmadığını belirtmek isteriz.
AŞI BİLGİSİ
Moğolistan’a giriş için uçuştan 72 saat önce yapılmış negatif PCR test sonucunun ibrazı gerekmektedir. Seyahatin azami 3 ay öncesinde COVID hastalığı geçirdiğini kanıtlayan yolcular testten muaftır.
Moğolistan’dan ülkemize dönüşlerde ise, aşılı olup, son dozun üzerinden 14 gün geçen yolculardan QR kodlu aşı sertifikası ibrazı istenmektedir. Aşılı olmayan yolcular ise son 72 saat içerisinde yapılmış negatif sonuçlu PCR testi raporu ibraz edeceklerdir. (Güncelleme 08.03.2022)

Covid-19 Yurt Dışı Seyahat Sigortası hakkında bilgi almak için tıklayınız.

VİZE BİLGİSİ
TÜM PASAPORTLARA VİZE GEREKİR.
Pasaportun süresi tur bitiş tarihi itibariyle en az 1 yıl geçerli olması şarttır. Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.
Dışişleri Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz
http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
- THY ile Ankara/ İstanbul/Ulanbator ve Ulanbator/İstanbul/ Ankara uçuşları,
- THY ile Ankara-İstanbul gidiş-dönüş bağlantı uçuşları 75 USD dahil
- Havalimanı vergileri
-Tempo Tur- Esenboğa Havalimanı arası transferler
-4 Yıldızlı otellerde 4 gece konaklama
-Moğol Ger kampta 3 gece konaklama
-Kahvaltılar (7)
-3 öğle yemeği (3,4 ve 7.günler)
-Akşam yemekleri (7)
-Havalimanı / otel / havalimanı transferleri
-Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi
-Uçakta 20 kg. bagaj hakkı
-Türkçe rehberlik hizmetleri
-KDV
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
-150 TL Yurt dışı çıkış vergisi pulu
-3,4 ve 7. günler hariç diğer öğle yemekleri
-Programda dahil olmayan diğer müze giriş ücretleri
-Bahşişler (Moğolistan turlarında; Yerel rehber, şoför, restoran ve benzeri bahşişleri grup adına dağıtmak üzere, tur liderimiz gezi başında kişi başı 45 $ toplamaktadır/ katılım zorunludur)
-Ücretli televizyon kanalları (pay tv),
-Alkollü ve alkolsüz içecekler, telefon, ütü, ilaç vs. gibi kişisel harcamalar.
-Covid 19 Yurt dışı Seyahat Sigortası
GEREKLİ MALZEMELER
Kazak, anorak, terlik, şapka, bere, su kabı(matara-termos), güneş kremi, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası , yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti. 

Vize ve Sıcaklık Bilgileri için lütfen tıklayınız
Yurt Dışı Turlar Genel Bilgileri için lütfen tıklayınız