Kars, Ani, Çıldır Gölü, Sarıkamış Uçak ile

Konaklama

2 gece yarım pansiyon konaklama
Kars Kale Otel
Tüm odalarında, duş/wc, tv, saç kurutma makinası bulunmaktadır

Erken Rezervasyon

Gezi tarihinden 21 gün önce gezi ücretini yatıranlara kişi başı 300 TL indirim veya peşin fiyatına 4 taksit.
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 0 TL
  • Tek Kişilik Oda 0 TL
  • Odada 3. Kişi 0 TL
  • Çocuk (7-12) 0 TL
  • Bebek (0-7)0 TL

Tur Programı Tur Programı Yazdır

44. YIL!
TEMPO TUR TECRÜBESİ İLE GEZİN, KEŞFEDİN

ANADOLUJET UÇUŞU İLE GİDİŞ-DÖNÜŞ

Turistik Doğu Ekspresi ile gidiş-Anadolujet ile dönüş Kars Turumuz için tıklayınız

GEZİLECEK YERLER
Sarıkamış, Şehitler Anıtı, Katerina Köşkü, Sarıkamış Kayak Merkezi, Ani Harabeleri,  Büyük Katedral (Fethiye Cami), Çıldır Gölü, Kars Kalesi, Oniki Havari Kilisesi, Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi, Defterdarlık, Vali Konağı, Cheltikov Binası.

1.GÜN: ANKARA, KARS

Sabah saat 09.30 Tempo Tur önünde buluşma ve Esenboğa Havalimanı'na hareket. 
AnadoluJet’in saat 11.35 deki TK 7090 seferiyle Esenboğa Havalimanı’ndan Kars’a hareket.  Saat 13.10 Kars Havalimanı’na varış.  Rehberimiz ile buluştuktan sonra öğle yemeği için serbest zaman sonrası Kars gezimizde; Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesini görüyoruz. Sonrasında Kars’ın ünlü Rus binalarını gezmeye başlıyoruz. Defterdarlık Binası, Kars Ticaret Sanayi Odası Binası, Valilik, Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Cheltikov Binası'nı gördükten sonra otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 
2.GÜN:ANİ HARABELERİ, ÇILDIR GÖLÜ
Erkenden yapılacak kahvaltıdan sonra Ermenistan sınırında, UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI listesinde bulunan Ani Tarihi Arkeolojik Alanı'na gideceğiz. ''1001 Kilise Şehri” olarak da anılan Ani’de, bugüne kadar 40 kilise, şapel ve anıt mezar tespit edilmiştir .Sanki günümüzde de yaşayan bir şehir havası veren Ani Kenti, Selçuklular döneminde de iskân edilmiştir. Ani kentinde; Selçuklu Sarayı ve Kalesi, hamamları ve Türklerin Anadolu’da yaptıkları ilk Cami olan Ebu-l Menucehr Cami, Gagik Kilisesi, Aziz Krikor Şapeli, Aziz Prkitch (Keçeli) Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Cami), Tigran Honents (Resimli) Kilisesi ve sınırın en ucunda bulunan Bakireler (Rahibeler) Manastırı, Pers Uygarlığı’na ait bir Zerdüşt Ateşgedesi ve bir Gürcü Kilisesi'ni göreceğiz. Daha sonra Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 2000 metredeki buz tutmuş Çıldır Gölü’nde buzları kırarak yapılan balık avı safarisini izleyeceğiz. Tutulan balıkları birlikte yiyeceğiz. Dileyen misafirlerimiz isterlerse atlı kızak turu da yapabilirler. Daha sonra Kars’a dönüş. Kars merkezde bulunan Kars Kalesi ve eteklerinde bulunan 12 Havari Kilisesi'ni ve Ebu-l Hasan Harakini Türbesi'ni görüp otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde
3.GÜN:SARIKAMIŞ, KARS, ANKARA
Otelde alacağımız erken kahvaltı sonrası Sarıkamış'a hareket edeceğiz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra 19.yüzyıl sonunda Baltık mimari tarzında inşa edilmiş Katerina Av Köşkü'nü dıştan görecek ve harika kareler yakalayacaksınız. Daha sonra Sarıkamış Kayak Merkezi'ni ve ilçeden başlayarak kuzeyde Erzurum'un Şenkaya ilçesi sırtları ile güneydeki Aras Vadisi arasında kalan Süphan Dağı çevresine kadar ulaşan kar düşmüş Sarıçam ormanlarını göreceğiz. Sarıçam ormanları sizi kartpostallık görüntüleri ile büyüleyecek. Gezimizin ardından havalimanına hareket AnadoluJet'in Saat 14.10' daki TK 7091 sefer sayılı uçuşu ile Ankara'ya uçuyor. Saat 15.50 Ankara Esenboğa Havalimanı'na varış. Tempo Tur önüne transfer ve gezimizin sonu.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. 
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz.

ULAŞIM
Anadolujet ile Ankara-Kars- Ankara uçuşu
Ara ulaşımlar minibüs veya midibüsle yapılacaktır.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
44 yıllık Tempo Turizm deneyimi! , Anadolujet ile Ankara-Kars Ankara gidiş-dönüş uçuşu, otelde konaklama (2), kahvaltı(2), akşam yemekleri(2),  Tempo Tur önü/ Esenboğa gidiş dönüş transferleri,  Havalimanı / otel / havalimanı transferleri, Çıldır Gölü, Ani Harabeleri, Sarıkamış ve Kars gezileri, seyahat güvence sigorta poliçesi, rehberlik hizmetleri, milli park ve özel müze giriş ücretleri, KDV
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Tüm öğle yemekleri, Çıldır Gölü atlı kızak, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, otelde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL)  alabilir ya da bu tur için 240 TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. 
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. 
GEREKLİ MALZEMELER
Bölgenin iklim koşullarını göz önüne alarak malzeme getiriniz.
Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, anorak, kazak, bere, eldiven, atkı, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası, su kabı, anti bakteriyel jel, küçük termos, kupa bardak, güneş gözlüğü, fotoğraf makinesi, filmi veya yedek hafıza kartı, şarj cihazı.

Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi Genel ve Özel Şartlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız

DİĞER BİLGİLER
-Bu turumuza Türkiye'nin her yerinden katılabilirsiniz. Ankara dışından katılım için bizi arayınız.
-Size Özel Tur için bizi arayınız
-Bu turumuz katılımcı sayısı  22 kişi ile sınırlı butik bir turdur.
-Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur.
Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.
-Gidişi veya dönüşü Turistik Doğu Ekspres ile Kars turlarımız için bizi arayınız