Doğu Ekspresi ile Kars Turu

Konaklama

IŞIL PARK HOTEL (3*)
Yarım Pansiyon Konaklama
Önemli Not:
Odada 3. kişi olarak konaklama yapacak konuğumuz trende tek kişilik kompartımanda seyahat edecektir.

Erken Rezervasyon

Gezi tarihinden 14 gün önce gezi ücretini yatıranlara kişi başı 75 TL indirim veya peşin fiyatına 6 taksit.
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 0 TL
  • Tek Kişilik Oda 0 TL
  • Odada 3. Kişi 0 TL
  • Çocuk (6-12) 0 TL
  • Bebek (0-6)0 TL

Tur Programı Tur Programı Yazdır


GEZİLECEK YERLER
Ani Harabeleri, Çıldır Gölü, Kars Kalesi, Oniki Havari Kilisesi, Topçuoğlu Hamamı, Muradiye Hamamı, Defterdarlık, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Konservatuar, Vali Konağı, PTT Binası, Ortodoks Kilisesi(Merkez Cami), Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi(Fethiye Cami), Tren Garı, Kars Müzesi, Sarıkamış, Katerina Av Köşkü, Sarıkamış Kayak Merkezi, Erzurum, Yakutiye Medresesi, Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese, Ulu Cami

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE GİDİŞ- ANADOLUJET UÇUŞU İLE DÖNÜŞ 

1.GÜN:ANKARA - İLİÇ
Ankara Tren Garı'ndan saat 15.00'da buluşuyor.
''Turistik Doğu Ekspresi'' yataklı vagonumuza yerleşiyor ve saat 15.55 de yaklaşık 33 saat sürecek masalsı yolculuğumuza başlıyoruz.
Not: Konuklarımız akşam yemeği için trenin restoranından faydalanabilirler veya yanlarında getirdikleri yiyecekleri kompartımanlarında yiyebilirler.
2.GÜN: İLİÇ - ERZURUM-KARS
Bugün gün doğumu ile erkenden kalkıp, sıcacık kompartmanınızdan eşsiz doğa görüntülerini izlemenizi ve görüntülemenizi öneririz. Sabah saat 07.04 sularında İliç Tren İstasyonu'na varış. Tren burada 3 saat 20 dakika mola verecek. Mola sonrası Tren İliç'ten Erzurum’a saat 10.24 de hareket edecek. Eşsiz manzaralar eşliğinde devam edecek yolculuğunuz verilecek 3 saat 16 dakikalık son mola için 16.27'de Erzurum'a ulaşacak. Dilerseniz Erzurum'u gezip, çağ kebabı yiyebilirsiniz. Veya çağ kebabını kompartımanınıza isteyebilirsiniz. Mola sonrası saat 19.43'de Erzurum'dan hareket ediyoruz. Saat 23.36'da Kars'a varış. Kars Tren Garı'nda rehberimizle buluşup özel aracımız ile otelimize transfer oluyor ve güzel bir uyku için odalarımıza yerleşiyoruz.  Konaklama Kars’taki otelimizde.
3.GÜN: SARIKAMIŞ, KARS
Kahvaltı sonrası Sarıkamış'a gidiyoruz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra 19.yüzyıl sonunda Baltık mimari tarzında inşa edilmiş Katerina Av Köşkü'nü dıştan görecek ve harika kareler yakalayacaksınız. Daha sonra Sarıkamış Kayak Merkezi'ni ve ilçeden başlayarak kuzeyde Erzurum'un Şenkaya ilçesi sırtları ile güneydeki Aras Vadisi arasında kalan Süphan Dağı çevresine kadar ulaşan kar düşmüş Sarıçam ormanlarını göreceğiz Sarıçam ormanları sizi kartpostallık görüntüleri ile büyüleyecek. Daha sonra Kars'a döneceğiz. Kars'ta yürüyerek yapacağımız şehir turunda; Kars Müzesi ve Alexander Nevski Kilisesi'ni (Fethiye Cami), Rus işgali sırasında Tahtdüzü bölgesinde ızgara plan üzerine yeniden kurulmuş şehirde; işgal sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını göreceğiz. Vali Konağı, PTT Binası, Ortodoks Kilisesi (Merkez Cami), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Kars Kalesi, Karahanoğlu Köprüsü, Oniki Havari Kilisesi, Ebu-l Hasan Harakani Türbesi, Topçuoğlu Hamamı, Muradiye Hamamı, Defterdarlık, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Konservatuar ziyaret edilecektir. Akşam yemeği ve konaklama Kars’taki otelimizde.
4.GÜN: ANİ HARABELERİ, BUZ TUTMUŞ ÇILDIR GÖLÜ
Kahvaltıdan sonra Ermenistan sınırında, UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI listesinde bulunan Ani Tarihi Arkeolojik Alanı'na gideceğiz. ''1001 Kilise Şehri” olarak da anılan Ani’de, bugüne kadar 40 kilise, şapel ve anıt mezar tespit edilmiştir. Sanki günümüzde de yaşayan bir şehir havası veren Ani Kenti, Selçuklular döneminde de iskân edilmiştir. Ani Kentinde; Selçuklu Sarayı ve Kalesi, hamamları ve Türklerin Anadolu’da yaptıkları ilk Cami olan Ebu-l Menucehr Cami, Gagik Kilisesi, Havariler Kilisesi, Aziz Krikor Şapeli, Aziz Prkitch (Keçeli) Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Cami), Tigran Honents (Resimli) Kilisesi ve sınırın en ucunda bulunan Bakireler (Rahibeler) Manastırı, Pers Uygarlığı’na ait bir Zerdüşt Ateşgedesi ve bir Gürcü Kilisesi'ni göreceğiz. Daha sonra Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 2000 metredeki buz tutmuş Çıldır Gölü’nde buzları kırarak yapılan balık avı safarisini izleyeceğiz. Tutulan balıkları birlikte yiyeceğiz.Dileyen misafirlerimiz isterlerse atlı kızak turu da yapabilirler. Daha sonra Kars’a dönüş. Akşam yemeği ve konaklama Kars'taki otelimizde.
5.GÜN: ERZURUM
Kahvaltı sonrası Erzurum’a hareket. Şehir turumuzda Yakutiye Medresesi, Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese, Ulu Cami'yi gezecek öğle yemeği için isteyen misafirlerimiz meşhur Çağ Kebabı'nın tadına bakabilirler. Ardından Erzurum Havalimanı'na gidiyor ve Anadolujet’in saat 18.50 TK7073 sefer sayılı uçuşu ile Ankara’ya hareket ediyoruz. Saat 20.20 de Ankara varışımız ile gezimiz sona eriyor.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 

ULAŞIM
Turistik Doğu Ekspresi ile gidiş Anadolujet uçuşu ile dönüş
Ara transferler minibüs veya midibüsle yapılacaktır.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Turistik Doğu Ekspresi ile gidiş Tren bileti, Anadolujet ile dönüş uçak bileti,  otelde konaklama(3), kahvaltı(3), akşam yemekleri(2), tren garı/otel/ Kars-Erzurum Havalimanı transferleri, Esenboğa Havalimanı / Tempo Tur önü transferi, Erzurum, Çıldır Gölü, Ani Harabeleri, Kars ve Sarıkamış gezileri, Seyahat güvence sigorta poliçesi, rehberlik hizmetleri, Milli park ve özel müze giriş ücretleri, KDV
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Tren yolculuğu boyunca trende alınacak tüm yemekler, tüm öğle yemekleri, Çıldır Gölü atlı kızak, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, tren ve otelde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL) alabilir ya da bu tur için 35 TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.
GEREKLİ MALZEMELER
Bölgenin iklim koşullarını göz önüne alarak malzeme getiriniz. Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, anorak, kazak, bere, eldiven, atkı, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası, su kabı, anti bakteriyel jel, küçük termos, kupa bardak, güneş gözlüğü, fotoğraf makinesi, filmi veya yedek hafıza kartı, şarj cihazı.
DİĞER BİLGİLER
-Bu turumuz katılımcı sayısı  kişi ile sınırlı butik bir turdur.
-Size Özel Turlar için bizi arayabilirsiniz.
-Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur.
Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.
-Uçaklı gidiş-dönüş Kars turlarımız için bizi arayınız.

KARS İLİ SICAKLIK DEĞERLERİ

AYLAR
OCAK
ŞUBAT
MART
Ortalama Sıcaklık
-10.3
-8.7
-2.2
Ortalama en yüksek sıcaklık
-4.7
-2.9
3.1
Ortalama en düşük sıcaklık
-16
14.7
-7.8