Japonya, Güney Kore Turu

Konaklama

4* otellerde 9 gece konaklama, 9 akşam, 2 öğle yemeği
Aşağıdaki oteller veya benzerlerinde konaklanacaktır.
4 Eylül başlangıç tarihli turumuzun otelleri
Tokyo- Metropolitan Ikebukura ****
Kyoto- Hotel Nikko Princess Kyoto ****
Hiroşima- Rihga Royal Hotel ****
Osaka- Monterey Grasmere Hotel ****
Seul – L7 Gangnam Hotel ****
28 Eylül tarihli turumuzun otelleri
Tokyo- Grand Prince Hotel Takanawa ****
Kyoto- Miyako Kyoto Hachijo Hotel ****
Hiroşima- Oriental Hiroshima Hotel ****
Osaka- Monterey Grasmere Hotel ****
Seul – L7 Gangnam Hotel ****
Not: Aynı odada 3 kişi konaklamalar, odada sıkışıklık yaratabilir ve ek yatak sabit yatak konforunda olmayabilir

Erken Rezervasyon

Tur tarihinden 60 Gün öncesine kadar, kişi başı 100 $ yatıranlara kişi başına 130 $ indirim.
Tur tarihinden 40 Gün öncesine kadar, kesin kayıt yaptıranlara oda başına 65 $ indirim.
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanma
Grup veya Kurum indirimlerinden en yüksek olanı, kazanılan indirme ek olarak uygulanır.
Rezervasyon yapılan tarihe göre yukarıdaki indirimlerden sadece biri uygulanır.
Türk Lirası fiyatlarımız bilgilendirme amaçlıdır.
Ödeme yapılan günlerdeki, bankaların döviz satış kurundan hesaplanarak ücret tahsil edilir.
İstanbul'dan katılacaklara 75 $ indirim

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 6190 USD
  • Tek Kişilik Oda 7350 USD
  • Odada 3. Kişi 6160 USD
  • Çocuk (1-11) 6000 USD
  • Bebek (0-1)0 USD

Tur Programı Tur Programı Yazdır

44.YIL!
TEMPO TUR TECRÜBESİ İLE GEZİN, KEŞFEDİN

GEZİLECEK YERLER
Tokyo, Hakone, Odawara, Kyoto, Nara, Hiroşima, Miyajima, Osaka, Seul

*PROGRAMDA YAZAN TÜM ÇEVRE GEZİLERİ FİYATA DAHİLDİR.

1.GÜN: ANKARA, İSTANBUL |
Saat 09.00 Kuğulu Park yanı TEMPO TUR önünden özel aracımızla Esenboğa Havalimanı'na transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin yapılması.
12.00 TK 2139 sefer sayılı uçakla Ankara’dan İstanbul’a hareket,
13.25 İstanbul Havalimanı'na varış. Gezimize İstanbul’dan katılan; bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini kendileri tamamlamış konuklarımızla dış hatlar terminalinde buluşma.
Saat 15.50 TK 50 sefer sayılı uçakla İstanbul’dan hareket (geceleme uçakta).
2.GÜN: TOKYO |
Saat 08.55 başkent Tokyo’ya varış. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Tokyo’da gezimize başlıyor ve Senso-ji  adıyla da bilinen Kannon Tapınağı'nı geziyoruz. Tokyo’nun en eski ve ünlü tapınaklarından olan Senso-ji antik bir Budist tapınağıdır ve yapımı 628 yılında tamamlanmıştır. Asakusa mahallesinde, Nakamise çarşısını gezdikten sonra Sumida Nehri’nde tekne gezisi yapacağız. Akşam yemeği ve konaklama Tokyo’da.
3.GÜN: TOKYO |
Sabah kahvaltı sonrası tam gün sürecek Tokyo turumuz için otelden hareket. Panoramik Tokyo turunda Parlamento (Diet) Binası, Akasaka Misafir Evi  görülecek ve Shinjuku mahallesinde yürüyüş yapacağız. Bugün ayrıca şehrin kalbi kabul edilen ünlü alışveriş caddesi Ginza’da gezilecektir. Akşam saatlerinde Akihabara Caddesi’ne geçiyoruz. İrili ufaklı pek çok dükkanın bulunduğu caddedeki gezimizin ardından otele dönüş. Akşam yemeği ve konaklama Tokyo’da.
4.GÜN: TOKYO ''Tokyo İmparatorluk Eserleri'' | 
Sabah kahvaltı sonrası tam gün sürecek olan Tokyo turumuz için otelden hareket. Toplam 22 hektarlık bir alana kurulu, 1600 civarında toptancının, 15 bin çalışanın bulunduğu ve Asya’nın en büyük pazarı unvanını taşıyan Tsukiji Balık Pazarı ilk durağımız. Tokyo'da bugün yapacağımız ''İmparatorluk Eserleri” gezimizde; İmparator Meiji’ye adanmış ve Japonya’nın en önemli tapınaklarından Meiji Tapınağı, Edo Döneminde kale olarak kullanılan İmparatorluk Sarayı ve İmparatorluk Doğu Bahçesi rehberimiz eşliğinde gezilecektir. Akşam yemeği ve konaklama Tokyo’da.
5.GÜN: TOKYO, HAKONE, ODAWARA, KYOTO |
Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılarak özel otobüsümüz ile UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Fuji Dağı çevresindeki Hakone Jeopark’a gidiyoruz. Owaku-dani Vadisi ve Fuji Dağı manzarasının keyfini çıkartmak için Ashi Gölü’nde tekne turu yapacağız ve teleferik ile manzara tepesine çıkacağız. Öğleden sonra Odawara Tren İstasyonu’ndan Shinkansen (hızlı tren) ile UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde bulunan Kyoto’ya gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Kyoto’da.
6.GÜN: KYOTO “Kyoto İmparatorluk Eserleri” |
Sabah kahvaltı sonrası Japon İmparatorluk başkenti Kyoto’da tam gün gezi yapacağız. “Kyoto’da İmparatorluk Eserleri” turunda 1603 yılında Shogun (general) unvanı taşıyan soylu askerlerin ikametgahı Nijo Kalesi, “Huzurlu Ejderha'nın Tapınağı” adıyla da bilinen Zen tapınağı Ryoan-ji ve bahçesi, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan “Altın Köşk Tapınağı” adıyla da bilinen Kinkaku-ji ile Kyoto manzaralı bir tepeye kurulmuş Kiyomizu Tapınağı rehberimiz eşliğinde gezeceğiz. Bugün öğle yemeği dahil gezimizde ayrıca Japonya’nın en güzel parklarından olan Kyoto Bambu Ormanı’nı da gezeceğiz.  Gezimizin ardından çay evleri, restoran ve dükkanlar ile meşhur Gion Caddesi’ni göreceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Kyoto’da.
7.GÜN: KYOTO, NARA, OSAKA, HİROŞİMA 
Kahvaltının ardından otelimizden ayrılarak özel otobüsümüzle Nara’ya gidiyoruz Nara’da ''İmparatorluk Eserleri”  turunda 15 metre uzunluğundaki bronz Budha heykeli ile ünlü Budist Tapınağı Todai-ji ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan ve bahçesinde Şinto dinince kutsal sayılan geyiklerin dolaştığı Kasuga Taisha Tapınağı rehberimiz eşliğinde gezilecektir. Osaka tren istasyonuna transfer sonrası Shinkansen (hızlı tren) ile Hiroşima’ya gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Hiroşima’da.
8.GÜN: HİROŞİMA, MİYAJİMA, OSAKA |
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından feribot ile Miyajima’ya gidiyoruz. Bugün UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesindeki Japonya’nın en meşhur Torii Kapısı'na ev sahipliği yapan İtsukushima Mabedi’ni geziyoruz. Öğle saatlerinde Hiroşima’ya dönerek Atom bombasının düştüğü alana kurulan Barış Anıtı Parkı'nı ve burada bulunan UNESCO Dünya Kültür Mirasında yer alan Genbaku Dome’u görüyoruz. Akşamüzeri Şinkansen (hızlı tren) ile Hiroşima’dan Osaka’ya yapacağımız yolculuğun ardından otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Osaka’da.
9.GÜN: OSAKA |
Sabah kahvaltı sonrası tam gün sürecek Osaka turumuz için otelden ayrılarak, Oda Nobunaga’nın on yıl süren bir kuşatma sonucu ele geçirdiği Budist tapınağının üzerine inşa ettirdiği Osaka Kalesi’ni ve Nishinomaru bahçesini gezeceğiz. Tenmangu Tapınağı gezisi ardından, Kuromon çarşısında ve Dotonbori mahallesinde yürüyüş yapacağız. Akşam yemeği ve konaklama Osaka’da.
10.GÜN: OSAKA, SEUL 
Sabah kahvaltı sonrası havalimanına transfer. Öğle saatlerinde Seul’e uçuş. Seul’e varışımızın ardından Kore Savaş Anıtı'nı ve Kore Savaşı'nda kullanılan uçak, silahlar ve katılan ülke anıtlarının sergilendiği Kore Müzesi ziyaret edecek ve otelimize yerleşeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Seul’de.
11.GÜN: SEUL |
Sabah kahvaltı sonrası panoramik Seul şehir turumuza başlıyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Changdeokgug Sarayı, Insadong Sanat Caddesi, N Seul Kulesi, öğle yemeği dahil gezimize geleneksel mimarinin modern restorasyon teknikleri ile günümüze taşındığı antik Kore Hanok Evleri'nin bulunduğu Hanok Mahallesi ile kentin en hareketli bölgeleri olan Itaewon ve Myengdong Caddeleri bugün görülecek yerler arasındadır. Akşam havalimanına transfer. 
Saat 23.20 TK91 Sefer sayılı uçak ile Kore’den ayrılıyoruz. Geceleme uçakta
12.GÜN: İSTANBUL, ANKARA |
Saat 04.50 İstanbul Havalimanı'na varış. Pasaport işlemlerinden sonra gezimize İstanbul'dan katılan konuklarımız ile vedalaşma.
Saat 07.00 TK 2122 sefer sayılı THY uçuşu ile İstanbul'dan Ankara’ya hareket.
Saat 08.10 Ankara Esenboğa Havalimanı'na varış. Gümrük işlemlerinden sonra TEMPO TUR önüne transfer ve turumuzun sonu.

TUR GÖREVLİSİ
KANSAV ARSLAN
20 yılı aşkın süredir profesyonel tur rehberliği yapan Kansav Arslan, yurt içinde ve yurt dışında binlerce misafiri gezdirmiştir. Asya, Avrupa, Latin Amerika ve Afrika kıtasında birçok ülkeyi tur lideri olarak gezdiren Arslan; 18 yıldır Tempo Turizm'de görev yapmaktadır. Hem yurt içi hem yurt dışı seyahatlerini çeşitli dergilerde ve bloglarda gezi yazıları olarak paylaşmaktadır.

ULAŞIM BİLGİSİ
THY İLE ANKARA VE İSTANBUL'DAN
Yurt dışı turlarımızda programda yazan uçuş saatleri bazen THY tarafından değiştirilmektedir. Yapılan değişiklikler internet sitemizde güncellenmektedir. Oluşabilecek uçuş saati değişikliklerinden veya rötarlardan zarar görmemeniz için “münferit iç hat veya münferit dış hat” kendi biletini alanların mutlaka THY’den bağlantılı bilet almalarını öneriyoruz. Aksi takdirde doğabilecek olumsuzluklarda acentamızın sorumluluğunun olmadığını belirtmek isteriz.
Önemli Not: 
Bu turumuzun programında ziyaret edilen ülkelerde iç hat ve/veya dış hat uçuşu bulunmaktadır. Bu sebeple bu turda yapılacak ara uçuşlar için belirlenen depozito miktarı olan 300 Dolar, turun hareket tarihinden en geç 60 gün öncesinde tamamlanmalıdır. Misafirin tura katılmaktan vazgeçmesi durumunda, ziyaret edilen ülkelerde yapılacak iç hat ve/veya dış hat uçuşları için ilgili hava yoluna misafir adına ödenen bedelin iadesi yapılmaz.

VİZE BİLGİSİ
Japonya:
Japonya Türkiye vatandaşlarına vize uygulamamaktadır.
Güney Kore:
Güney Kore Türkiye vatandaşlarına e-vize uygulamaktadır.
Pasaportun süresi tur bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli olması şarttır.
Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.
Pasaport başvurularının sonuçlanarak defterin tarafınıza ulaştırılması süreci bazı durumlarda yaklaşık 6 haftayı bulabilmektedir. Pasaport alacak ya da yenileyecek misafirlerimizin seyahat planlamalarını bu durumu göz önünde bulundurarak yapmalarını tavsiye ederiz.
Dışişleri Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
- 44 yıllık Tempo Turizm deneyimi!
- THY ile Ankara / İstanbul / Tokyo ve Seul / İstanbul / Ankara uçuşlar
- THY ile Ankara-İstanbul gidiş-dönüş bağlantı uçuşları 75 $ Dahil
- Tempo Tur – Esenboğa Havalimanı gidiş-dönüş transferleri
- Osaka- Seul arası dış hat uçak bileti
- HAVALİMANI VERGİLERİ
- 4* otellerde 9 gece konaklama
- Programda belirtilen bütün şehir turları ve transferler
- Kahvaltı (9) ve akşam yemekleri (9),
- 6. ve 11. günler toplam 2 öğle yemeği
- JRP Shinkansen Hızlı Tren ile şehirler arası ulaşımlar
- Tokyo’da İmparatorluk eserleri ve tekne turu 110 $ Dahildir
- Hakone ve Ashi Gölü gezisi 125 $ Dahil
- Kyoto’da İmparatorluk eserleri turu 70 $ Dahil
- Nara’da İmparatorluk eserleri turu 100 $ Dahil
- Miyajima, İtsukushima gezisi 85 $Dahil
- Hiroşima gezisi 95 $Dahil
- Programda dahil olduğu belirtilen ören yeri ve müze giriş ücretleri
- Seyahat güvence sigorta poliçesi
- Tur boyunca Türkçe rehberlik hizmetleri
- Uçakta bir parça 20 kg bagaj hakkı
- KDV
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
-500 TL Yurt Dışı Çıkış Vergisi pulu
-Güney Kore Vize ve servis ücreti 25 USD
-6. ve 11. gün hariç diğer öğle yemekleri
-Bahşişler (Japonya ve Kore turunda; grup adına Japon görevlilere dağıtılmak üzere, tur liderimiz gezi başında kişi başı 30 USD toplamaktadır / katılım zorunludur)
-Alkollü ve alkolsüz içecekler, telefon, ütü, ilaç vs. gibi kişisel harcamalar
-Otellerde ücretli televizyon kanalları (pay tv)
-Programda dahil olduğu belirtilmeyen müze ücretleri
-Sigorta şirketlerinin, Seyahat Sigorta Poliçesi kesilirken, 69 yaş ve üzeri için 28 €, 75 yaş ve üzeri için 55 € %100 sur prim uygulaması yapmasından ötürü, yukarıdaki miktarlar, belirtilen yaş guruplarından kayıt sırasında tahsil edilecektir.

GEREKLİ MALZEMELER
Kazak, yağmurluk, şapka, su kabı(matara-termos), ,güneş kremi, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası , yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.

Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi Genel ve Özel Şartlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız
Covid-19 Yurt Dışı Seyahat Sigortası hakkında bilgi almak için tıklayınız.