İran Turu

Konaklama

Aşağıdaki oteller veya benzerlerinde konaklanacaktır.
Tahran: Espinos Persion Gulf *****
İsfahan: Abbasi Hotel *****
Yezd: Daad Hotel ****
Şiraz : Zandiyeh Hotel *****
Not:
Aynı odada 3 kişi konaklamalar, odada sıkışıklık yaratabilir ve
“ek yatak” sabit yatak konforunda olmayabilir
5* ve 4* Otellerde 6 gece konaklama, 7 Akşam yemeği

Erken Rezervasyon

Tur tarihinden 60 Gün öncesine kadar, kişi başı 100 USD yatıranlara oda başına 100 USD indirim veya peşin fiyatına 4 taksit
Tur tarihinden 35 Gün öncesine kadar, kesin kayıt yaptıranlara oda başına 50 USD indirim.
Grup veya Kurum indirimlerinden en yüksek olanı, kazanılan indirime ek olarak uygulanır.
Rezervasyon yapılan tarihe göre yukarıdaki indirimlerden sadece biri uygulanır.
Türk Lirası fiyatlarımız bilgilendirme amaçlıdır. Ödeme yapılan günlerdeki, Merkez Bankası efektif satış kurundan hesaplanarak ücret tahsil edilir.
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 1390 USD
  • Tek Kişilik Oda 1580 USD
  • Odada 3. Kişi 1370 USD
  • Çocuk (1-11) 1190 USD
  • Bebek (0-1)0 USD

Tur Programı Tur Programı Yazdır


GEZİLECEK YERLER
Tahran, Kaşhan, İsfahan, Yezd, Pasargard Antik Şehri, Persepolis, Şiraz

*PROGRAMDA YAZAN TÜM ÇEVRE GEZİLERİ FİYATA DAHİLDİR

1.GÜN:BULUŞMA 
Saat 22.00 TEMPO TUR önünde buluşma ve Esenboğa Havalimanı'na transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin yapılması.
2.GÜN: ANKARA, TAHRAN
00.55 Anadolujet TK 7880 sefer sayılı uçakla Ankara'dan hareket.
04.55 Tahran’a varış. Pasaport ve valiz işlemleri ardından Azadi Meydanı ve çevresi gezilecektir. Şehir turu sonrası otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Tahran’da.
3.GÜN: TAHRAN
Kahvaltı sonrası İran'ın başkenti Tahran'da yapacağımız panoramik şehir turunda; Musalla Cami, Burç el Milad ve Tahran’ın caddelerini görecek, Arkeoloji Müzesi ile UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesindeki Gülistan Sarayı’nı gezeceğiz. Bugün Tahran'daki müzelerden Mücevher Müzesi de açık ise gezilecektir (Merkez Bankası içerisinde bulunan bu müze kapalı ise Halı Müzesi gezilecektir. Bugün programda bulunan üç müzenin giriş ücreti gezimize dahildir.) Akşam yemeği ve konaklama Tahran’da.
4.GÜN: TAHRAH,KAŞHAN, İSFAHAN
Sabah kahvaltı sonrası İran’ın en güzel tarihi şehirlerinden olan Kaşhan'da dünya uygarlığının en eski yerleşim yerlerinden biri olan Sialk Tepeleri'nde bulunan höyüğü göreceğiz. Bugün Kaşhan’da ayrıca Tabatabaei ve Boroujerdi evi gibi İran konaklarını, UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesinde bulunan İran Bahçeleri’nden Fin Bahçesi’ni geziyoruz (Bugün programda bulunan 3 müzenin giriş ücreti gezimize dahildir). Akşam saatlerinde İsfahan’a varışımız ardından otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama İsfahan’da.
5.GÜN: İSFAHAN
Kahvaltı sonrası İsfahan'da yapacağımız şehir turunda; tarihi taş köprüleri, UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesindeki Nakş-ı Cihan Meydanı (İmam Meydanı), Ali Kapı (Devlet Kapısı), Kapalı Çarşı ve Cuma Cami görülecektir. Bugün ayrıca bir mimarlık şaheseri olan Kırk Sütunlu Saray ve birçok farklı müzik aletinin sergilendiği Müzik Müzesi’ni gezeceğiz. (Bugün programda bulunan iki müzenin giriş ücreti gezimize dahildir). Öğleden sonra tarihi Kapalı Çarşı’da verilecek serbest zamanda İran halıları hakkında bilgi alabileceğiniz halı mağazasına gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama İsfahan'da.
6.GÜN: İSFAHAN, YEZD
Kahvaltı sonrası İsfahan’dan ayrılarak Yezd’e (Yolculuğumuz yaklaşık 4 saat sürecek) doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde bulunan Meybod kasabasında panoramik gezide; Narin Kalesi, Güvercin Kulesi ve Su sarnıcında fotoğraf molaları veriyor, tarihi Meybod Kervansarayı’nda ise öğlen mola veriyoruz.  Öğleden sonra dünyanın en büyük kerpiç kentlerinden olan Yezd’de yapacağımız şehir turunda; günümüzde de ibadet edilen Ataş Behram Zerdüşt Tapınağı'nı (giriş ücreti dahil) gezeceğiz. Yezd’de yapacağımız panoramik şehir turunda ise Emir Çakmak Meydanı, Mescid-i Cuma Camisi, eski mahalleleri ve rüzgâr kulelerini göreceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Yezd’de.
7.GÜN: YEZD, PERSEPOLİS, ŞİRAZ
Kahvaltı sonrası Yezd şehrinden ayrılarak UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesindeki Pasargard Antik Kenti'ne gidiyoruz. İran tarihinin en eski ve önemli Kralı olan Büyük Kiros’un mezarında fotoğraf molası verilecektir. Yaklaşık 4 saat sürecek kara yolculuğunun ardından UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesindeki Persepolis Antik Kenti’nde yapacağımız gezimizde Uluslar Kapısı, Kral Kaya Mezarları, Apadana Sarayı, 100 Sütunlu Saray gibi tarihi antik kent kalıntılarını yürüyerek gezeceğiz.  Akşam Şiraz’a varışımızın ardından İran’ın ünlü şairlerinin mezarlarının da bulunduğu Hafız Müzesi gezilecektir (Bugün programda bulunan 3 müzenin giriş ücreti gezimize dahildir). Akşam yemeği ve konaklama Şiraz’da.
8.GÜN: ŞİRAZ
Sabah kahvaltısı ardından yapacağımız Şiraz şehir turunda; İrem Bahçesi, Kerim Han Kalesi, Narenjestan Vali Konağı, Pembe Cami (Nasır El-Mülk Cami) gezilecektir (Bugün programda bulunan 3 müzenin giriş ücreti gezimize dahildir).  Bugün ayrıca İran Şii Caferi mezhebinin en önemli türbelerinden olan Şah Çerağ Türbesi gezilecek, Vekil Pazarı ve içerisinde İran el sanatlarının satıldığı Saray-ı Mosir Han’da serbest zaman da verilecektir. Akşam yemeği sonrası havalimanına transfer.
9.GÜN: ŞİRAZ, İSTANBUL, ANKARA 
Saat 02.55 THY TK 885 sefer sayılı uçakla Şiraz’dan İstanbul'a hareket.
05.30 İstanbul Havalimanı'na varış; İstanbul’dan ayrılacak misafirlerimizle vedalaşma.
08.00 THY TK2108 sefer sayılı uçakla İstanbul'dan Ankara’ya hareket.
09.00 Esenboğa Havalimanı'na varış. Tempo Tur önüne transfer, vedalaşma ve gezimin sonu.

TUR GÖREVLİSİ
Selva Hansu
Gazi Üniversitesi Sanat Tarihi bölümü mezunu olan Selva Hansu, aynı bölümde Yüksek Lisans da yapmıştır. Halen Ankara Üniversitesi'nde Turist Rehberliği bölümünde öğrenimini sürdürmektedir. Gravür Sanatı, Avrupa Resim Sanatı ve Duvar Resmi alanında çalışmaları bulunan Hansu; çeşitli dergilerde Sanat Tarihi üzerine yazılar yazmaktadır. 2018 yılından bu yana Tempo Turizm’in çatısı altında Asya ve Balkan ülkelerine giden misafirlere tur liderliği yapmaktadır.

ULAŞIM BİLGİSİ
THY İLE ANKARA VE İSTANBUL'DAN
Yurt dışı turlarımızda programda yazan uçuş saatleri bazen THY tarafından değiştirilmektedir. Yapılan değişiklikler internet sitemizde güncellenmektedir. Oluşabilecek uçuş saati değişikliklerinden veya rötarlardan zarar görmemeniz için “münferit iç hat veya münferit dış hat” kendi biletini alanların mutlaka THY’den bağlantılı bilet almalarını öneriyoruz. Aksi takdirde doğabilecek olumsuzluklarda acentamızın sorumluluğunun olmadığını belirtmek isteriz.
AŞI BİLGİSİ
İran'a gelen yolculardan son 72 saat içerisinde yapılmış negatif sonuçlu bir PCR testi talep edilmektedir. Bu testin sonucu İngilizce olmalıdır. 
Yolcular, seyahatlerinden en az 14 gün önce 2 dozluk seri aşıda (aynı isimli) ikinci dozu almış olmalıdırlar.
Yolcular, aşağıdaki linkten indirecekleri öz beyan formunu doldurmalı ve bu formu varıştan önce uçakta teslim etmelidirler. https://bit.ly/3Cr8JDq
İran’dan ülkemize dönüşlerde QR kodlu aşı kartı ibraz edilerek giriş yapılabilecektir. (Güncelleme 08.03.2022)

Covid-19 Yurt Dışı Seyahat Sigortası hakkında bilgi almak için tıklayınız.

VİZE BİLGİSİ
ViZE YOK
İran Türkiye vatandaşlarına vize uygulamamaktadır. Pasaportunda İsrail vizesi veya İsrail'e giriş-çıkış damgası olan T.C. pasaportlu yolcuların İran'a girişlerinde sıkıntı yaşamamaları için pasaportlarını yenilemeleri gerekmektedir.
Pasaport süresinin tur bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli olması şarttır.
Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.
Dışişleri Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine asağıdaki linkten ulaşabilirsiniz
http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
- THY ile Ankara/İstanbul/Tahran gidiş ve Şiraz/İstanbul/Ankara dönüş uçuşlar
-Tüm havalimanı / otel / havalimanı transferleri
- Havalimanı vergileri
- Programda belirtilen tüm geziler ve transferler
- Programda dahil olduğu belirtilen tüm müze giriş ücretleri
- 5* ve 4* otellerde 6 gece konaklama
- Kahvaltılar(6), akşam yemekleri(7)
- Seyahat Güvence Poliçesi
- Türkçe rehberlik hizmetleri
- Uçakta 20 kg bagaj hakkı
- KDV
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
- 150 TL Yurt dışı çıkış vergisi pulu
- Tüm öğle yemekleri
- Programda dahil olduğu yazmayan; diğer müzelerin girişleri
- Bahşişler (İran turlarında; yerel rehber, şoför, restoran ve benzeri bahşişleri grup adına dağıtmak üzere, tur liderimiz gezi başında kişi başı 25 USD toplamaktadır/ katılım zorunludur)
- Tüm içecekler, telefon, ütü, bahşiş, ilaç gibi kişisel harcamalar
- Otellerde ücretli televizyon kanalları (pay tv)
GEREKLİ MALZEMELER
Kazak, yağmurluk, terlik, şapka, bere, başörtüsü (bayanlar için), su kabı(matara-termos), güneş kremi, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası ,yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.

Vize ve Sıcaklık Bilgileri için lütfen tıklayınız
Yurt Dışı Turlar Genel Bilgiler için lütfen tıklayınız