Hakkari, Cilo Sat Gölleri Turu

Konaklama

4 gece oda kahvaltı konaklama
Yüksekova Grand Yılmaz Otel
(Tüm odalarımızda banyo/WC, mini bar, LCD TV, uydu yayını ile kablosuz internet hizmeti.)
Hakkari Şenler Otel (3*)

Erken Rezervasyon

Gezi tarihinden 21 gün önce kesin kayıt yaptıranlara kişi başı 500 TL indirim veya peşin fiyatına 4 taksit.

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 15980 TL
  • Tek Kişilik Oda 17730 TL
  • Odada 3. Kişi 15560 TL
  • Çocuk (7-12) 0 TL
  • Bebek (0-7)0 TL

Tur Programı Tur Programı Yazdır

44.YIL!
TEMPO TUR TECRÜBESİ İLE GEZİN, KEŞFEDİN

GEZİLECEK YERLER
Hakkari, Yüksekova, Cilo Sat Buzul Gölleri Berçelan Yaylası, Seyithan Gölü, Hakkari Buzulları, Kaval Şelalesi yada Ava-Ore Şelalesi, Akçalı Travertenleri, Başkale
Bu gezimizde katılımcı sayısı 16 kişi ile sınırlandırılmıştır.

Hakkari, Şırnak, Cizre Turlarımız için tıklayınız

1. GÜN: ANKARA, HAKKARİ, YÜKSEKOVA
Sabah saat 09.00'da Tempo Tur önünde buluşma ve Esenboğa Havalimanı'na hareket. AJet VF4316 seferi ile saat 11.20'da Yüksekova'ya hareket. 
Saat 13.05 de Hakkari Yüksekova Havalimanı'na varış sonrası bizi bekleyen aracımız ile Yüksekova'ya gidiyoruz. Yüksekova'da kısa bir öğle yemeği sonrası yönümüzü yaklaşık yarım saatlik bir yolculuk sonrası 1900 rakımda bulunan Avaşin Vadisi'ne ulaşıyoruz. Vadi boyunca Avaşin suyunu da göreceğiz. Avaşin suyu, yazın yerel halkın yüzmek ve serinlemek için tercih ettiği bir destinasyon. Burada dileyen misafirler yürüyüş yapabilirler, yüzebilirler veya fotoğraf çekebilirler. Yaylada geçireceğimiz zaman sonrasında Yüksekova’ya geri dönüyoruz. İlçe merkezini gezdikten sonra İran Pasajını geziyoruz. Sonrasında otelimize dinlenmeye geçiyoruz. Daha sonra akşam yemeğinde yöresel lezzetleri tatmak için serbest zaman (rehberimiz yemek konusunda sizlere yardımcı olacaktır.) Konaklama Yüksekova'daki otelimizde.
2. GÜN: YÜKSEKOVA, CİLO SAT GÖLLERİ, GEÇİMLİ KÖYÜ, HAKKARİ
Kahvaltı sonrasında ilk durağımız yaklaşık bir saatlik yolculuk sonrasında Yeşiltaş Köyüne ulaşıyor burada gerekli izinleri aldıktan sonra, Türkiye’nin 45. Milli Parkı ilan edilen Hakkari Cilo Buzul Dağı ile Sat Buzul Dağı bölgelerine varacağız. 3 bin 500 rakımlı Cilo (Buzul) Dağı'nda yer alan ve "kesin korunacak hassas alan" ilan edilen Sat Buzul Gölleri, oluşturduğu manzaraları ve doğal güzellikleri ile eşsiz görüntüler sunacak. Gezi rotasına açık üç Sat Gölümüz bulunuyor. Birinci gölden başlayarak ortalama 45 dakikalık bir yürüyüşle diğer göllere ulaşıyoruz. Göl kenarında hazırladığımız aperatifleri yedikten sonra Hakkari'ye doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde Geçimli Köyü'ne gidiyoruz. Burada Nasturiler için merkez konumda olmuş Mor Sawa Kilise'sini geziyoruz. Bu güzel ve etkileyici bölgeden sonra Hakkari’ye doğru yolumuza devam ediyoruz. Yol üzerinde güzel vadi manzaraları ve fotoğraf molaları ile Hakkari’ye ulaşıyoruz. Akşam yemeğinde yöresel lezzetleri tatmak için serbest zaman (rehberimiz yemek konusunda sizlere yardımcı olacaktır). Konaklama Hakkari'deki otelimizde.
3. GÜN: BERÇELAN YAYLASI, SEYİTHAN GÖLÜ YÜRÜYÜŞÜ, HAKKARİ
Kahvaltı sonrası bölgenin en önemli doğal güzelliklerinden olan Berçelan Yaylası'na hareket ediyoruz. Yolda vereceğimiz fotoğraf molaları sonrasında 2.800 rakımlı Berçelan Yaylası'na ulaşıyoruz.  Yayla yaşamını gözlemleyip biraz dinlendikten sonra Seyithan Gölü'ne doğru yürüyüşümüz başlıyor. Dağlar ve doğanın içerisinde iki saatlik bir yürüyüş ile 3.200 rakımda bulunan Seyithan Gölü'ne ulaşıyoruz. Burada dinlenme ve fotoğraf molası sonrası yürüyüş ile Berçelan Yaylası meydan bölgesine dönüyor bahar aylarında bile karla kaplı dağ doruklarının eteğinde bulunan yaylada geçireceğimiz güzel anlar ve hazırladığımız aperatifleri/sandviçleri yedikten sonra tekrar Hakkari’ye geliyoruz. Hakkari merkezde bulunan Meydan Medresesi'ni ziyaret ediyoruz. Akşam yemeğinde yöresel lezzetleri tatmak için serbest zaman (rehberimiz yemek konusunda sizlere yardımcı olacaktır). Konaklama Hakkari'deki otelimizde.
4. GÜN: HAKKARİ BUZULLARI, KAVAL ŞELALESİ veya AVA-ORE ŞELALESİ
Kahvaltı sonrasında Buzullara doğru hareket ediyoruz. Aracımızın bizi bırakacağı yerden 2 saatlik bir yürüyüş ile Türkiye’nin nadir doğal zenginliklerinden biri olan Hakkari Buzulları'nı göreceğiz burada fotoğraf çekip vakit geçirdikten sonra 1 saatlik yürüyüş ile aracımıza geri dönüyoruz. Daha sonra Hakkari merkeze dönüyor buradan Kaval Şelalesi'ne doğru hareket ediyoruz. Kaval vadisine gittiğimizde öğle yemeği için hazırladığımız aperatifleri/sandviçleri yedikten sonra kısa ama yokuş aşağı bir yol aracılığı ile Kaval Şelalesi'ne iniyoruz. Kaval Şelalesi'nin doğal güzelliği karşısında oldukça etkileneceksiniz. Görsel ziyafeti fotoğrafladıktan sonrası aracımıza geçip, Hakkari merkeze hareket ediyoruz. Akşam yemeğinde yöresel lezzetleri tatmak için serbest zaman (rehberimiz yemek konusunda sizlere yardımcı olacaktır). Konaklama Hakkari'deki otelimizde.
ÖNEMLİ NOT: Tur güzergahımızda bu gün için ilk amacımız Hakkari Buzulları fakat bazı dönemlerde girişi izinli dahi olsa yasaklanabilir. Böyle bir durumda rehberimiz rota değişikliği yapacaktır. Buzullara çıkılamazsa yerine Ava-Ore Şelalesi programı uygulanacaktır.
5. GÜN: BAŞKALE, AKÇALI TRAVERTENLERİ, VANADOKYA PERİ BACALARI, VAN, ANKARA
Kahvaltı sonrası Hakkari bölgesinden ayrıldıktan sonra yolumuzu Van’a doğru çeviriyoruz. İlk durağımız Van’ın Pamukkale’si diye adlandırılan, Başkale ilçesindeki Akçalı Travertenlerine gidiyoruz. Fotoğraf molası ve anlatımlar sonrasında yine Başkale ilçesinin Yavuzlar Köyünde bulunan ve Yavuz dağının milyonlarca yıl öncesinde patlamasıyla oluşan meşhur Vanadokya Peribacaları'nı geziyoruz. Gezimiz sonrası Van Ferit Melen Havalimanı'na hareket. AJet VF4305 seferi ile saat 16.50'de Ankara'ya hareket. Saat 18.35'te Ankara Esenboğa Havalimanı'na varış. Bagaj alımı sonrası aracımızla Tempo Tur önüne hareket ve gezimizin sonu.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI

Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz

ULAŞIM
AJet ile Ankara-Yüksekova /Van- Ankara uçuşu
Ara ulaşımlar minibüs veya midibüsle yapılacaktır.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
44 yıllık Tempo Turizm deneyimi! , 
AJet ile  Ankara- Yüksekova gidiş/  Van- Ankara  dönüş uçak bileti,
Tempo Tur -Esenboğa Havalimanı gidiş- dönüş transferleri,
Midibüs veya minibüs ile ulaşım,
Otelde konaklama (4),
Kahvaltı(4),
Seyahat güvence sigorta poliçesi ,
Milli park ve özel müze giriş ücretleri,
Rehberlik hizmetleri ve KDV
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
İlk gün kahvaltı, tüm akşam ve öğle yemekleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
GEREKLİ MALZEMELER
Bölgenin ve mevsimin iklim koşullarını göz önüne alarak malzeme getirmenizi öneriyoruz.
Rahat bir yürüyüş giysisi, baton, tozluk, yürüyüş botu (önceden giyilmiş), yağmurluk, anorak, kazak, bere, eldiven, atkı, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası, su kabı, anti bakteriyel jel, küçük termos, kupa bardak, güneş gözlüğü, fotoğraf makinesi, filmi veya yedek hafıza kartı, şarj cihazı, mayo, terlik, havlu.

Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi Genel ve Özel Şartlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız

DİĞER BİLGİLER
-Bu turumuza Türkiye'nin her yerinden katılabilirsiniz. Ankara dışından katılım için bizi arayınız
-Size Özel Tur için bizi arayınız
-Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur.
Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.