Hakkari, Şırnak, Cizre Turu

Konaklama

Cizre Divan Otel (5*)
Şırnak Şehr-i Nuh Otel (5*)
Hakkari Şenler Otel (3*)
Yüksekova Grand Yılmaz Otel
(Tüm odalarımızda banyo/WC, mini bar, LCD TV, uydu yayını ile kablosuz internet hizmeti.)

4 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

Erken Rezervasyon

Gezi tarihinden 21 gün önce kesin kayıt yaptıranlara kişi başı 150 TL indirim veya peşin fiyatına 6 taksit.
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 4400 TL
  • Tek Kişilik Oda 4860 TL
  • Odada 3. Kişi 4280 TL
  • Çocuk (6-12) 3650 TL
  • Bebek (0-6)0 TL

Tur Programı Tur Programı Yazdır


GEZİLECEK YERLER
Cizre, Şırnak, Çukurca, Hakkari, Berçelan Yaylası, Zap Vadisi, Yüksekova, Devrimci Köprüsü, Şemdinli, Başkale
Bu gezimizde katılımcı sayısı 22 kişi ile sınırlandırılmıştır.

1. GÜN: ANKARA, BATMAN,İDİL, CİZRE

Sabah saat 09.30 'da Tempo Tur önünde buluşma ve Esenboğa Havalimanı'na hareket.
Anadolujet TK7040 seferi ile saat 11.35'da Batman'a hareket
Saat 13.00 de Batman Havalimanı'na varış sonrası İdil'e hareket. Gezimize Şırnak'ın İdil ilçesine bağlı olan ve 1990'lı yıllarda terkedilen köylerden olan Kivex (Mağara) Köyü ile başlıyoruz. Köyde Ezidilik (Yezidilik) inancı hakkında bilgiler alıyor, göze çarpan yöre mimarisinden örnekler gördükten sonra terkedilmiş başka bir köye; Süryani Bsorino (Haberli) Köyü''ne geçiyoruz. Bsorino, Süryanicedeki ''sabro'' (umut) ve ''sbartho'' (iyi haber) anlamlarından esinlenerek, Türkçede ''Haberli'' ismini almıştır. İki köyü gezdikten sonra  İdil’de bulunan Meryem Ana Kilisesi'ne geçiyoruz. Süryaniler için önemli kiliselerden olan yapıda, kilise görevlisinden gerekli bilgileri aldıktan sonra Cizre’ye doğru yolumuza devam ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Cizre'deki otelimizde.
2. GÜN: CİZRE, ŞIRNAK
Otelde yapacağımız kahvaltı sonrasında ilk durağımız yaklaşık 550 yıl öncesinde yaşanan çok önemli bir aşk hikayesinin baş kahramanları olan Mem u Zin Türbesi'ni ziyaret ediyoruz. Türbede bu güzel aşk hikayesini dinledikten sonra Cizre Ulu Camisi'ni ziyaret ediyoruz. Nuh’un gemisinin indiği yer olduğuna inanılan yer olan Cudi'nin eteğindeki Cizre de Hz. Nuh’un Türbesi bir sonraki ziyaret yerimiz olacak. Türbe sonrası kırmızı Medrese olarak bilinen Medresa Sur’a geçiyoruz. Geçmiş dönemlerde çok önemli eğitim yerlerinden biri olan bu medreseyi gördükten sonra Cizre Kalesine gidiyoruz. Kale yapıları içerisinde Bırca Belek-Ateşgede yapılarını görüyoruz. Daha sonra Cizre gezimize Dicle suyunun kollarından olan Kasrik Çayı kenarında bir mola veriyoruz. Mola sonrası Şırnak'a hareket Cudi Dağı manzaraları eşliğinde Şırnak’a varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Şırnak'taki otelimizde.
3. GÜN: ŞIRNAK, ÇUKURCA,  HAKKARİ
Otelde yapacağımız kahvaltı sonrası Çukurca’ya doğru hareket. Yol üzerimizde Uludere'ye bağlı eski bir köy olan Işşi (Onbudak) Köyü'ne geçiyoruz. Bu Keldani Köyü, güzel manzarasıyla, çeşitli meyve ağaçlarıyla hafızalarda yer edinirken bir yandan Keldaniler ve Keldani Kültürü hakkında bilgiler alıyoruz. Daha sonra Çukurca’ya olan yolumuza devam ediyoruz. Çukurca’da tarihi Tahin atölyesine uğrayıp meşhur Çukurca Tahini yapımı hakkında bilgi alıyoruz. Çukurca’nın eski ismi olan Çel adını taşıyan kaleyi ve Ermeni evlerini görüyoruz. Bu güzel ve etkileyici bölgeden sonra Hakkari’ye doğru yolumuza devam ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Hakkari’deki otelimizde.
4. GÜN: HAKKARİ, BERÇELAN YAYLASI, ZAP VADİSİ, YÜKSEKOVA
Kahvaltı sonrası Hakkari merkezde bulunan Meydan Medresesi'ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra bölgenin en önemli doğal güzelliklerinden olan Berçelan Yaylası'na hareket ediyoruz. Bahar aylarında bile karla kaplı dağ doruklarının eteğinde bulunan yaylada geçireceğimiz güzel anlar sonrası tekrar Hakkari’ye geliyoruz. Sümbül Dağı ve Zap Vadisi Seyir Terasında vereceğimiz mola sonrası Zap Vadisi'nden Yüksekova’ ya doğru hareket ediyoruz. Yol güzergahımızda Deniz Gezmiş’in de aralarında bulunduğu Devrimci Gençlik öncülüğünde inşa edilen Devrimci (Deniz Gezmiş) Köprüsü'nde bir mola veriyoruz. Güzel manzaralar eşliğinde yolumuza devam edip Yüksekova’ya varıyoruz. Yüksekova İran Pasajı'nı (Kaçakçılar Pasajı) görüyoruz. (dileyen konuklarımız alışveriş yapabilirler). Akşam yemeği ve konaklama Yüksekova'daki otelimizde.
5. GÜN: ŞEMDİNLİ,VAN, ANKARA
Kahvaltı sonrası Şemdinli'ye doğru yola çıkıyoruz. Şemdinli de Nehri Kayme Sarayı'nı ziyaret ediyoruz. 20.Yüzyılda inşa edilen bu sarayı gördükten sonra Şemdinli Çayı üzerinde bulunan taş köprüye doğru hareket ediyoruz. Bağlar (Nehri) Köyünde bulunan bu güzel eseri gördükten sonra Van’a doğru yola çıkıyoruz. Hakkari bölgesinde ayrıldıktan sonraki durağımız Van’ın Başkale ilçesinde, Büyük Zap Vadisi'ne bakan bir tepe üzerine kurulmuş olan Bartholomeus Kilisesi. Albayrak Köyünde bulunan Ermeni yapısı kilise görüldükten sonra  Van Ferit Melen Havalimanı'na hareket.
Anadolujet TK 7165 seferi ile saat 17.15 'te Ankara'ya hareket.
Saat 18.55'te Ankara Esenboğa Havalimanı'na varış. Bagaj alımı sonrası aracımızla Tempo Tur önüne hareket ve gezimizin sonu.

Önemli Not: 
-17-21 Mayıs turumuzda Van-Ankara uçuş bilgisi AnadoluJet’in TK 7085 sayılı seferi ile saat 18.45'de Ankara’ya hareket ve saat 20.25'da Ankara'ya varış şeklinde güncellenmiştir.

-07-11 Haziran turumuzda Van-Ankara uçuş bilgisi AnadoluJet’in TK 7165 sayılı seferi ile saat 23.50'de Ankara’ya hareket ve saat 01.30'da(ertesi gün) Ankara'ya varış şeklinde güncellenmiştir.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz

Sizleri önemsiyoruz! 

-Gezimizde alınan sağlık ve seyahat  önlemleri, kamu otoriteleri genelgeleri ile güncellenecektir.
-Seyahatlerimizde araç içinde maske zorunluluğu olacaktır.
-Tüm rehberlerimiz bilgilendirilmiş ve her zaman olduğu gibi tur süresince sizlere yardımcı olacaktır.


ULAŞIM
Anadolujet ile Ankara-Batman- Van- Ankara uçuşu
Ara ulaşımlar minibüs veya midibüsle yapılacaktır.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Anadolujet ile Batman gidiş- Van dönüş, Tempo Tur -Esenboğa Havalimanı gidiş- dönüş transferleri, Midibüs veya minibüs ile ulaşım, otelde konaklama (4), kahvaltı(4), akşam yemeği (4), Seyahat Güvence Poliçesi ,Milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
İlk gün kahvaltı, 5.gün akşam ve tüm öğle yemekleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
GEREKLİ MALZEMELER
Bölgenin ve mevsimin iklim koşullarını göz önüne alarak malzeme getirmenizi öneriyoruz.
Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, anorak, kazak, bere, eldiven, atkı, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası, su kabı, anti bakteriyel jel, küçük termos, kupa bardak, güneş gözlüğü, fotoğraf makinesi, filmi veya yedek hafıza kartı, şarj cihazı.
DİĞER BİLGİLER
-Bu turumuza Türkiye'nin her yerinden katılabilirsiniz. Ankara dışından katılım için bizi arayınız
-Size Özel Tur için bizi arayınız
-Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur.
Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.