Hakkari, Şırnak, Cizre Turu

Konaklama

4 gece yarım pansiyon konaklama
Cizre Dedeman Otel (5*)
Şırnak Şehr-i Nuh Otel (5*)
Hakkari Şenler Otel (3*)
Yüksekova Grand Yılmaz Otel
(Tüm odalarımızda banyo/WC, mini bar, LCD TV, uydu yayını ile kablosuz internet hizmeti.)

Erken Rezervasyon

Gezi tarihinden 21 gün önce kesin kayıt yaptıranlara kişi başı 500 TL indirim veya peşin fiyatına 4 taksit.
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 19290 TL
  • Tek Kişilik Oda 21590 TL
  • Odada 3. Kişi 18540 TL
  • Çocuk (7-12) 15600 TL
  • Bebek (0-7)0 TL

Tur Programı Tur Programı Yazdır

44.YIL!
TEMPO TUR TECRÜBESİ İLE GEZİN, KEŞFEDİN

GEZİLECEK YERLER
İdil, Cizre, Şırnak, Çukurca, Hakkari, Berçelan Yaylası, Zap Vadisi, Yüksekova, Devrimci Köprüsü, Başkale
Bu gezimizde katılımcı sayısı 22 kişi ile sınırlandırılmıştır.

Hakkari, Cilo, Sat Gölleri Turumuz için tıklayınız

1. GÜN: ANKARA, DİYARBAKIR, İDİL,CİZRE
Sabah saat 05.30'da Tempo Tur önünde buluşma ve Esenboğa Havalimanı'na hareket. AJet'in VF4132 seferi ile saat 07.35'de Diyarbakır'a hareket.  Saat 09.00 da Diyarbakır'a varış sonrası İdil'e hareket. Gezimize Şırnak'ın İdil ilçesine bağlı olan ve 1990'lı yıllarda terkedilen köylerden olan Mağaraköy (Kivex) ile başlıyoruz. Köyde Yezidilik (Ezidilik) inancı hakkında bilgiler alıyor, göze çarpan yöre mimarisinden örnekler gördükten sonra terkedilmiş başka bir köye; Süryani Haberli (Bsorino) köyüne geçiyoruz. Bsorino, Süryanicedeki ''sabro'' (umut) ve ''sbartho'' (iyi haber) anlamlarından esinlenerek, Türkçede ''Haberli'' ismini almıştır. Sonrasında başka bir Süryani köyü olan Midin köyüne gidiyor ve burada şarap fabrikasını gezip Süryani şarabı hakkında aldığımız bilgiler ve tadım sonrasında Cizre’ye doğru yolumuza devam ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Cizre'deki otelimizde
2. GÜN: CİZRE, ŞIRNAK
Otelde yapacağımız kahvaltı sonrasında ilk durağımız yaklaşık 550 yıl öncesinde yaşanan çok önemli bir aşk hikayesinin baş kahramanları olan Mem u Zin Türbesi'ni ziyaret ediyoruz. Türbede bu güzel aşk hikayesini dinledikten sonra Cizre Ulu Camisi'ni ziyaret ediyoruz. Nuh’un gemisinin indiği yer olduğuna inanılan yer olan Cudi'nin eteğindeki Cizre de Hz. Nuh’un Türbesi bir sonraki ziyaret yerimiz olacak. Cizre’nin önemli sözlü sanatlarından biri olan Dengbej’i (sözcüğünün kelime anlamı; deng ‘ses’, bêj ‘söyle’ dir) , Dengbej evinde dinliyoruz. Sonrasında kırmızı Medrese olarak bilinen Medresa Sor’a geçiyoruz. Geçmiş dönemlerde çok önemli eğitim yerlerinden biri olan bu medreseyi gördükten sonra Cizre Kalesi'ne gidiyoruz. Kale yapıları içerisinde Bırca Belek-Ateşgede yapılarını görüyoruz. Daha sonra Cizre gezimize Dicle suyunun kollarından olan Kasrik Çayı kenarında bir mola veriyoruz. Mola sonrası Şırnak'a hareket Cudi Dağı manzaraları eşliğinde Şırnak’a varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Şırnak'taki otelimizde
3. GÜN: ŞIRNAK, ÇUKURCA,  HAKKARİ
Otelde yapacağımız kahvaltı sonrası Çukurca’ya doğru hareket. Çukurca’da tarihi tahin atölyesine uğrayıp Çukurca Tahini yapımı hakkında bilgi alıyoruz. Çukurca’nın eski ismi olan Çel adını taşıyan kaleyi ve Nasturi taş evlerini görüyoruz. Çukurca’da alacağımız yöresel yemek sonrasında Geçimli köyüne gidiyoruz. Burada Nasturiler için merkez konumda olmuş Mor Sawa Kilise'sini geziyoruz. Bu güzel ve etkileyici bölgeden sonra Hakkari’ye doğru yolumuza devam ediyoruz. Yol üzerinde güzel vadi manzaraları ve fotoğraf molaları ile Hakkari’ye ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Hakkari’deki otelimizde.
4. GÜN: HAKKARİ, BERÇELAN YAYLASI, ZAP VADİSİ, YÜKSEKOVA
Kahvaltı sonrası Hakkari merkezde bulunan Meydan Medresesi'ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra bölgenin en önemli doğal güzelliklerinden olan Berçelan Yaylası'na hareket ediyoruz. Berçelan Yaylası sonrası boşaltılmış köylerden biri olan eski bir Nasturi köyü olan Konak (Koçanis) Köyü'ne gidiyoruz burada patriklik merkezi kilise gezisi ve tarihi evler geziyoruz. Bahar aylarında bile karla kaplı dağ doruklarının eteğinde bulunan yaylada geçireceğimiz güzel anlar sonrası tekrar Hakkari’ye geliyoruz. Sümbül Dağı ve Zap Vadisi Seyir Terasında vereceğimiz mola sonrası Zap Vadisi'nden Yüksekova’ ya doğru hareket ediyoruz. Yol güzergahımızda Deniz Gezmiş’in de aralarında bulunduğu Devrimci Gençlik öncülüğünde inşa edilen Devrimci (Deniz Gezmiş) Köprüsü'nde bir mola veriyoruz. Güzel manzaralar eşliğinde yolumuza devam edip Yüksekova’ya varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Yüksekova'daki otelimizde.
5. GÜN: YÜKSEKOVA ,BAŞKALE, VAN, ANKARA
Kahvaltı sonrasında Yüksekova merkezi geziyor ve İran Çarşısında (kaçakçılar Çarşısı) alışveriş sonrası Yüksekova’dan ayrılıyoruz. Hakkari bölgesinde ayrıldıktan sonraki durağımız Van’ın Başkale ilçesinde, Büyük Zap Vadisi'ne bakan bir tepe üzerine kurulmuş olan Bartholomeus Kilisesi. Albayrak köyünde bulunan Ermeni yapısı kilise görüldükten sonra kilise yakınında bulunan meşhur Vanadokya Peribacalarını geziyoruz burada alacağımız güzel fotoğraflar ve rehberimizin bilgileri sonrasında,  Van Ferit Melen Havalimanı'na hareket. AJet VF4305 seferi ile saat 16.50'te Ankara'ya hareket. Saat 18.35'de Ankara Esenboğa Havalimanı'na varış. Bagaj alımı sonrası aracımızla Tempo Tur önüne hareket ve gezimizin sonu.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz

ULAŞIM
AJet ile Ankara-Diyarbakır /Van- Ankara uçuşu
Ara ulaşımlar minibüs veya midibüsle yapılacaktır.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
44 yıllık Tempo Turizm deneyimi! , 
AJet
 ile Ankara- Diyarbakır gidiş/  Van- Ankara  dönüş uçak bileti,
Tempo Tur -Esenboğa Havalimanı gidiş- dönüş transferleri,
Midibüs veya minibüs ile ulaşım,
5*, 3* ve özel belgeli otellerde yarım pansiyon konaklama (4),
Kahvaltı (4),
Akşam yemeği (4),
Seyahat Güvence Poliçesi ,
Milli park ve özel müze giriş ücretleri,
Rehberlik hizmetleri
KDV
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
İlk gün kahvaltı,
5.gün akşam ve tüm öğle yemekleri,
Yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Kişisel harcamalar
GEREKLİ MALZEMELER
Bölgenin ve mevsimin iklim koşullarını göz önüne alarak malzeme getirmenizi öneriyoruz.
Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, anorak, kazak, bere, eldiven, atkı, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası, su kabı, anti bakteriyel jel, küçük termos, kupa bardak, güneş gözlüğü, fotoğraf makinesi, filmi veya yedek hafıza kartı, şarj cihazı.

Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi Genel ve Özel Şartlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız

DİĞER BİLGİLER
-Bu turumuza Türkiye'nin her yerinden katılabilirsiniz. Ankara dışından katılım için bizi arayınız
-Size Özel Tur için bizi arayınız
-Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur.
Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

#hakkarituru #hakkarigezisi #hakkariturları #cizreturu #zapvadisi #yüksekova