Gürcistan, Ermenistan Turu

Konaklama

Aşağıdaki oteller veya benzerlerinde konaklanacaktır.
Tiflis: Radius Hotel (****)
Erivan: Imperial Hotel (****)
Not: Aynı odada 3 kişi konaklamalar, odada sıkışıklık yaratabilir ve “ek yatak” sabit yatak konforunda olmayabilir.
4* Otellerde 7 Gece Konaklama, 7 Akşam, 1 Öğle Yemeği

Erken Rezervasyon

Tur tarihinden 60 Gün öncesine kadar, kişi başı 100 USD yatıranlara oda başına 100 USD indirim veya peşin fiyatına 4 taksit.
Tur tarihinden 35 Gün öncesine kadar, kesin kayıt yaptıranlara oda başına 50 USD indirim.
İSTANBUL'DAN KATILACAKLARA 100 USD İNDİRİM
Grup veya Kurum indirimlerinden en yüksek olanı, kazanılan indirime ek olarak uygulanır.
Rezervasyon yapılan tarihe göre yukarıdaki indirimlerden sadece biri uygulanır.
Türk Lirası fiyatlarımız bilgilendirme amaçlıdır. Ödeme yapılan günlerdeki, Merkez Bankası efektif satış kurundan hesaplanarak ücret tahsil edilir.
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 0 USD
  • Tek Kişilik Oda 0 USD
  • Odada 3. Kişi 0 USD
  • Çocuk (1-11) 0 USD
  • Bebek (0-1)0 USD

Tur Programı Tur Programı Yazdır


GEZİLECEK YERLER
Tiflis, Mtskheta, Kazbek, Gergeti Teslis Kilisesi, Kaheti, Siğnaği, Kaheti, Sevan Gölü, Sevanavank Manastırı, Erivan, Geğard Manastırı

1.GÜN: ANKARA, İSTANBUL, TİFLİS
Sabah saat 06.30 TEMPO TUR önünde buluşma ve özel otobüsümüzle Esenboğa Havalimanı'na transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin yapılması.
Saat 09.10 Pegasus Havayolları’na ait PC 2663 sefer sayılı uçakla Ankara'dan hareket.
Saat 10.15 İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na varış. Gezimize İstanbul'dan katılan ve bagaj, bilet, pasaport işlemlerini kendileri tamamlamış konuklarımızla dış hatlar terminalinde buluşma.
Saat 11.50 Pegasus Havayolları’na ait PC 316 sefer sayılı uçakla İstanbul'dan hareket.
Saat 15.05 Gürcistan’ın başkenti Tiflis’e varış.
Pasaport işlemlerinin ardından yapacağımız panoramik şehir turunda Tiflis’in merkezini göreceğiz. Otele yerleşme, akşam yemeği ve konaklama Tiflis’te.
2.GÜN: TİFLİS “MTSKHETA”
Kahvaltının ardından Tiflis gezimize başlıyoruz. Yaklaşık dört saat sürecek, çoğunluğunu yürüyerek yapacağımız panoramik turumuzda; Kura Nehri'ni çevreleyen tarihi bölgedeki; Metekhi Kilisesi, Narikala Kalesi, Tiflis’in en eski caddelerinden biri olan ve adını Fransız sanatçı Jean-Baptiste-Simeon Chardin’den alan Chardin Caddesi, Sülfür Hamamları görülecektir. Öğleden sonra Tiflis'e yaklaşık bir buçuk saatlik mesafede bulunan Gori'ye giderek Stalin Müzesi'ni (giriş ücreti dahil) gezeceğiz. Ardından UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde bulunan, Gürcistan Ortodoks Kilisesi’nin merkezi, ülkenin en eski kentlerinden biri olan Mtskheta gezeceğiz. Akşam Tiflis’e dönüş. Akşam yemeği ve konaklama Tiflis’te.
3.GÜN: TİFLİS “KAZBEK”
Kahvaltının ardından yaklaşık 3 saat sürecek bir yolculuk yaparak Büyük Kafkas Dağları’nın bir parçası olan Kazbek’e doğru yola çıkıyoruz. Öğle yemeği dahil gezimizde ilk olarak, yolumuzun üzerinde bulunan 13. yüzyıldan başlayarak uzun yıllar bölgeyi yönetmiş, feodal bir hanedan olan Aragvi Dükü’nün kalesi ve konutu olan Ananuri Kalesi’ni, Jinvali Barajı’nı ve Gürcü-Rus Dostluk Anıtı’nı da göreceğiz. Ardından Kazbek Dağı'nın eteklerindeki, deniz seviyesinden yüksekliği 2170 metre olan Gergeti Teslis Kilisesi’ne doğru muhteşem doğa manzaraları eşliğinde bir jeep safari yapacağız. Tiflis’e dönüş, akşam yemeği ve konaklama Tiflis’te.
4.GÜN: TİFLİS “KAHETİ, SİĞNAĞİ”
Kahvaltı sonrası yaklaşık iki saat sürecek bir yolculuğun ardından Gürcistan'ın en çok ziyaret edilen bölgesi olan Kaheti’ye gideceğiz. Ardından, nüfus açısından ülkenin en küçük kasabalarından biri olan, üzüm bağları, el yapımı halıları, mutfağı ve misafirperverliği ile ünlü Siğnaği’ye gidiyoruz. Burada üzüm bağlarını gezecek, ünlü tatlıları Churchkhela ve yerel ekmeklerin tadına bakacağız. Turumuzun ardından Tiflis’e dönüş, akşam yemeği ve konaklama Tiflis’te
5.GÜN: TİFLİS, SEVAN GÖLÜ, ERİVAN
Kahvaltı sonrası Ermenistan’a doğru yola çıkacağız. Sınırı geçtikten sonra 940 km² yüz ölçümüyle (yaklaşık 78 km uzunluğu, 56 km genişliği) sadece Ermenistan'ın değil, Kafkasya'nın da en büyük gölü olan Sevan (Gökçe) Gölü’nü göreceğiz. Ardından, Joseph Stalin döneminde başlayan yapay drenajdan sonra su seviyesi yaklaşık 20 metre düşen ve bir yarımadaya dönüşen bölgede bulunan Sevanavank Manastırı’nı ziyaret edeceğiz. Prenses Mariam tarafından vefat eden kocası için 9. yüzyılda inşa edilen manastırın halen faal olan İlahiyat Fakültesi de bulunmaktadır. Gezimizin ardından Erivan’a gidiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Erivan’da.
6.GÜN: ERİVAN
Kahvaltı sonrası gezimize Ermenistan Ana heykeli ziyareti ile başlıyoruz. Stalin heykelinin yerine dikilen eser 1967 yılında açılmıştır. Ardından Çağlayan (Cascade) isimli merdiven şeklindeki anıta gidiyoruz. Jim Torosyan tarafından, tasarlanan merdivenler iki farklı taraftan inmekte ve aralarda Cafesjian Sanat Müzesi'ne bağlı bölümler, çeşmeler ve heykeller de bulunmaktadır. Opera binası, Cumhuriyet Meydanı bugün göreceğimiz diğer yerler arasındadır. Konaklama ve akşam yemeği Erivan’da.
7.GÜN: ERİVAN “GARNİ – GEHARD”
Kahvaltı sonrası ilk durağımız, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde bulunan Geğard Manastırı. Manastır yolu boyunca tarihi ve doğal anıtların bulunduğu Azat Nehri Vadisi’nde olacak, Ağrı Dağı’nın muhteşem manzarasını bir de Ermenistan tarafından izleme fırsatı bulacağız. Ermenistan’daki Hristiyanlık harici tek dini yapı olan Garni Pagan Tapınağı, UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde bulunan, kısmen bitişiğindeki dağa oyulmuş, kayalıklarla çevrili bir Orta Çağ manastırı olan Geğard Manastırı bugün göreceğimiz diğer yerler arasındadır. Akşam Erivan’a dönüş. Konaklama ve akşam yemeği Erivan’da.
8.GÜN: ERİVAN, İSTANBUL, ANKARA
Alacağımız erken kahvaltının ardından Zvartnots Uluslararası Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz.
Saat 06.30’da Pegasus Havayolları’na ait PC 551 sefer sayılı uçakla Erivan’dan İstanbul'a hareket.
Saat 07.55’te İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na varış. Pasaport işlemlerinden sonra İstanbul'dan katılan konuklarımız ile vedalaşma.
Saat 11.40’ta Pegasus Havayolları’na ait PC 2666 sefer sayılı uçakla Ankara’ya hareket,
Saat 12.45’te Ankara Esenboğa Havalimanı'na varış. Tempo Tur önüne transfer ve gezimizin sonu.

TUR GÖREVLİSİ
KANSAV ARSLAN
20 yılı aşkın süredir profesyonel tur rehberliği yapan Kansav Arslan, yurt içinde ve yurt dışında binlerce misafiri gezdirmiştir. Asya, Avrupa, Latin Amerika ve Afrika kıtasında birçok ülkeyi tur lideri olarak gezdiren Arslan; 18 yıldır Tempo Turizm'de görev yapmaktadır. Hem yurt içi hem yurt dışı seyahatlerini çeşitli dergilerde ve bloglarda gezi yazıları olarak paylaşmaktadır.

ULAŞIM BİLGİSİ
Pegasus Havayolları ile Ankara ve İstanbul’dan
Yurt dışı turlarımızda programda yazan uçuş saatleri bazen Pegasus tarafından değiştirilmektedir. Yapılan değişiklikler internet sitemizde güncellenmektedir. Oluşabilecek uçuş saati değişikliklerinden veya rötarlardan zarar görmemeniz için “münferit iç hat veya münferit dış hat” kendi biletini alanların mutlaka Pegasus’dan bağlantılı bilet almalarını öneriyoruz. Aksi takdirde doğabilecek olumsuzluklarda acentamızın sorumluluğunun olmadığını belirtmek isteriz.
AŞI BİLGİSİ
Gürcistan, Ermenistan turunda, iki ülkeye de  aşı belgesi ve PCR testi gerekmeksizin seyahat edilebilmektedir. (16.06.2022)

Covid-19 Yurt Dışı Seyahat Sigortası hakkında bilgi almak için tıklayınız.

VİZE BİLGİSİ

Gürcistan Türk vatandaşlarından vize istememekte ancak Ermenistan için vize alınması gerekmektedir.
Normal pasaportlar için Ermenistan vizesi online alınmaktadır.
Yeşil pasaportlu misafirlerimiz için ise prosedür farklıdır. Daha fazla bilgi için lütfen bize başvurunuz.
Pasaport süresi tur bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli olması şarttır.
Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.
Pasaport başvurularının sonuçlanarak defterin tarafınıza ulaştırılması süreci bazı durumlarda yaklaşık 6 haftayı bulabilmektedir. Pasaport alacak ya da yenileyecek misafirlerimizin seyahat planlamalarını bu durumu göz önünde bulundurarak yapmalarını tavsiye ederiz.
Dışişleri Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
- Pegasus Havayolları ile Ankara / İstanbul / Tiflis - Erivan / İstanbul / Ankara uçuşları
- Pegasus Havayolları ile Ankara Ankara-İstanbul gidiş-dönüş bağlantı uçuşları 100 USD dahil
- Tempo Tur - Esenboğa Havalimanı'na gidiş-dönüş transferler
- Tüm havalimanı / otel / havalimanı transferleri
- Havalimanı vergileri
- Programda yazan tüm gündüz çevre gezileri
- Programda dahil olduğu yazan müze girişleri
- 4 Yıldızlı otellerde 7 gece konaklama
- Kahvaltılar (7), akşam yemekleri (7), öğle yemeği (1)
- Uçakta 20 kg bagaj hakkı,
- Seyahat güvence paketi sigortası
- Tur boyunca Türkçe rehberlik hizmetleri.
- KDV
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
- Ermenistan e-vize 20 USD
- 150 TL Yurt dışı çıkış vergisi pulu
- Bahşişler
- 3. gün hariç öğle yemekleri
- Programda dahil olduğu yazmayan; diğer müzelerin girişleri
- Alkollü ve alkolsüz içkiler, telefon, ütü, bahşiş, ilaç gibi kişisel harcamalar
GEREKLİ MALZEMELER
Kazak, yağmurluk, terlik, şapka, baş örtüsü, su kabı(matara-termos), mayo, havlu, güneş kremi, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası , yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti, ibadethane ziyaretleri için baş örtüsü

Vize ve Sıcaklık Bilgileri için lütfen tıklayınız
Yurt Dışı Turlar Genel Bilgiler için lütfen tıklayınız