Güney Hindistan, Sri Lanka Turu

Konaklama

4* ve 5* otellerde 11 gece konaklama, 11 akşam, 3 öğle yemeği
Aşağıdaki oteller veya benzerlerinde konaklanacaktır.
Mumbai: The Orchid Hotel *****
Madurai: Hotel Poppy ****
Periyar: Cardamom County ****
Kochin: Hotel Le Meridien *****
Sigirya: Sigiriya Village ****
Kandy: Cinnamon Citadel ****
Hikkaduwa: Hikka Tranz ****
Colombo: Ramada By Wyndam ****
Not:
Aynı odada 3 kişi konaklamalar, odada sıkışıklık yaratabilir ve “ek yatak” sabit yatak konforunda olmayabilir

Erken Rezervasyon

Tur tarihinden 60 Gün öncesine kadar, kişi başı 100 USD yatıranlara kişi başına 100 USD indirim.
Tur tarihinden 40 Gün öncesine kadar, kesin kayıt yaptıranlara kişi başına 50 USD indirim.
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
Grup veya Kurum indirimlerinden en yüksek olanı, kazanılan indirme ek olarak uygulanır.
Rezervasyon yapılan tarihe göre yukarıdaki indirimlerden sadece biri uygulanır.
Türk Lirası fiyatlarımız bilgilendirme amaçlıdır. Ödeme yapılan günlerdeki, Bankaların satış kurundan hesaplanarak ücret tahsil edilir.
İstanbul'dan katılacaklara 75 USD indirim
Size Özel Tur veya Grup indirimi için arayınız

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 3590 USD
  • Tek Kişilik Oda 4260 USD
  • Odada 3. Kişi 3560 USD
  • Çocuk (2-11) 3390 USD
  • Bebek (0-2)0 USD

Tur Programı Tur Programı Yazdır

44.YIL!
TEMPO TUR TECRÜBESİ İLE GEZİN, KEŞFEDİN

Hindistan, Nepal turumuz için tıklayınız

GEZİLECEK YERLER
Mumbai, Madurai, Periyar, Kumarakom, Kochin, Colombo, Habarana, Sigiriya, Polonnaruwa, Dambulla Mağara Tapınağı, Kandy, Hikkaduwa, Pinnawala Fil Yetimhanesi, Galle
*PROGRAMDA YAZAN TÜM ÇEVRE GEZİLERİ FİYATA DAHİLDİR.

1.GÜN: ANKARA, İSTANBUL | 01 KASIM 2024
Saat 13.30 TEMPO TUR önünde buluşma ve özel aracımız ile Esenboğa Havalimanı'na transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin yapılması.
Saat 16.55 Türk Hava Yolları TK 2159 sefer sayılı uçakla Ankara’dan hareket.
Saat 18.15 İstanbul Havalimanı'na varış. İstanbul'dan gezimize katılan; uçuş kartı, bagaj ve pasaport işlemlerini kendileri tamamlamış yolcularımızla dış hatlar terminalindeki uçuş kapısında buluşma.   
Saat 20.30 Türk Hava Yolları TK 720 sefer sayılı uçakla İstanbul’dan Mumbai’ye hareket. Geceleme uçakta.
2.GÜN: iSTANBUL, MUMBAİ | 02 KASIM 2024
Sabah 05.10'da Mumbai’ye varışımızın ardından pasaport, vize ve gümrük işlemleri sonrası kahvaltımızı almak üzere otelimize hareket ediyoruz. Kahvaltı sonrası; eski adı “Prince of Wales Museum” olan Hint tarih ve sanatına ait en güzel müzelerden olacak Chhatrapati Shivaji Maharaj Vastu Sangrahalaya Müzesini gezeceğiz. Mumbai’de bulunan en önemli Hindu tapınaklarından “Hare Krishna Hareketi” tapınağı olarak bilinen Iskcon Tapınağı’nı gezeceğiz.  Öğle yemeği sonrası yapacağımız Mumbai panaromik gezimizde; bu şehre limandan gelen ziyaretçileri karşılayan etkileyici Hint Kapısını, Marine Drive ve Dhobi Ghat’da çamaşır yıkayanları gördükten sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Mumbai’de.
3.GÜN: MUMBAİ, MADURAİ | 03 KASIM 2024
Sabah kahvaltısı ardından Mumbai’den aktarmalı olarak Madurai’ye uçmak üzere havalimanına transfer. Öğleden sonra Madurai’ye varış. Tamil Nadu eyaletine bağlı Madurai’ye varışımızın ardından yapılacak panoramik şehir turunda Hindu ve Saracen Mimarisi’nin örneği olan Thirumalai Nayak Sarayı’nı geziyoruz. 1636 tarihli bir yapı olan saray, orijinalinde bugünkü halinden dört kez daha büyük inşa edilmişti. Daha sonra Hindistan'ın en kutsal ve en büyük Hindu Tapınaklarından biri olan, Tanrıça Meenakshi ve Tanrı Shiva’ya adanmış muhteşem mimarisi ile Meenakshi Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Madurai’de.
4.GÜN: MADURAI, PERIYAR  | 04 KASIM 2024
Sabah kahvaltısı ardından Periyar’a (yolculuğumuz yaklaşık 4 saat sürecek) hareket.  Hindistan'ın Kerala Eyaleti'ne bağlı Periyar'da baharat bahçelerini gezerken kakule, karanfil, muskat, karabiber ve tarçın bitkilerinin nasıl yetiştirildiğini görüyoruz. Güney Hindistan'ın yaylalarında, havadaki değişik aromaların bize eşlik edeceği baharat bahçesi gezimizin ardından Kumily Mahallesi'nde yürüyüş yapıyoruz. Güney Hindistan'da ortaya çıkmış, antik bir sağlık sistemi Ayurveda merkezi Periyar'da isteyenler Ayurveda yağları ile masaj da yaptırabilirler (Ayurveda günümüzde Hindistan, Nepal ve Sri Lanka'da uygulanmaktadır). Akşam yemeği ve konaklama Periyar/Thekkady’de.
5.GÜN: PERIYAR, KUMARAKOM, KOCHIN  | 05 KASIM 2024
Sabah kahvaltısı ardından Kerala Eyaletine bağlı Kumarakom’a (yolculuğumuz yaklaşık 4 saat sürecek) hareket ediyoruz. Burada yapacağımız öğle yemeği dahil gezimizde, Kumarakom’un tropik bitki örtüsü ve yaşam alanlarıyla eğlenceli vakit geçireceğimiz, Kerala Eyaletinin geleneksel pirinç ve yiyecek taşıma yöntemlerini de gözlemleyeceğimiz bir tekne turuna çıkacağız. Hint Okyanusu'ndan gelen ters akıntılarla oluşmuş Vembanad Gölü'nde yapacağımız tekne turu sonrası Kochin’e hareket. Akşam yemeği ve konaklama Kochin’de.
6.GÜN : KOCHİN  | 06 KASIM 2024
Sabah kahvaltısı sonrası Dutch Palace Müzesi'ni gezdikten sonra, kafeleri ve hint el sanatları ürünlerinin satıldığı küçük dükkanları ile ünlü Sinagog Sokağında serbest zaman vereceğiz. Sinagog Sokağı'nda serbest zaman sonrası Kochin Kalesi sınırları içerisindeki 1503’te Portekizli Fransisken rahiplerinin kurduğu ve Hindistan’daki en eski Avrupa tarzında inşa edilmiş, Vasco de Gama’nın Mezar Taşı’nın da bulunduğu St. Francis Kilisesi’ni geziyoruz. Öğleden sonra yapacağımız Kochin turumuzda Hintli balıkçıların, Çin balıkçı ağları ile geleneksel balık tutma yöntemlerini göreceğiz. Akşam saatlerinde, UNESCO Dünya Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi’nde yer alan Kerala Hint Tiyatrosu'na özgü “Kathakali Dans Gösterisini” seyrediyoruz (gösteri bileti dahildir). Akşam yemeği ve konaklama Kochin’de.
7.GÜN KOCHİN, COLOMBO, HABARANA | 07 KASIM 2024
Kahvaltı sonrası dinlenme ve masaj için serbest zaman. Sri Lanka'nın başkenti Colombo'ya gitmek üzere havalimanına transfer ve Colombo'ya varışımızın ardından pasaport ve bagaj işlemleri tamamladıktan sonra Habarana’ya hareket.  Yaklaşık 4,5 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Sigiriya Kaya Kalesi'ne ev sahipliği yapan Habarana'ya varış. Akşam yemeği ve konaklama Habarana’nın tatil beldesinde.
8.GÜN  HABARANA “SİGİRİYA, POLONNARUWA” | 08 KASIM 2024
Kahvaltı sonrası Sri Lanka’nın; UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesi’nde yer alan Sigiriya Kaya Kalesi’ni geziyoruz. Antik çağlardan günümüze kadar ulaşmış bu benzersiz yerleşimde; su bahçeleri, Spiral merdivenler, Cam Duvarı, Aslan Pençesi Kapısı, freskoları ile müthiş duvar süslemelerini geziyoruz. Öğleden sonra ise Sri Lanka’da 12. Yüzyılda inşa edilmiş UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesi’nde yer alan tarihi Polonnaruwa Antik Kenti’ne gidiyoruz. Tapınaklar, Kraliyet Sarayı, Buda Heykelleri ve baraj gölü gibi tarihi kalıntıların bulunduğu Polonnaruwa’da Sri Lanka tarihi ve kültürüne ait eserleri gezeceğiz. Bugün yapacağımız gezimize öğle yemeği de dahildir. Akşam yemeği ve konaklama Habarana’nın tatil beldesinde.
9.GÜN  HABARANA, KANDY | 09 KASIM 2024
Sabah kahvaltı sonrası Sri Lanka’nın eski başkenti ve UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesi’nde yer alan Kandy’e hareket.  Bugün yolumuz üzerinde UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesi’nde yer alan Dambulla Mağara Tapınağı’nı gezeceğiz. Kandy'de yapacağımız panoramik şehir turunda Romantik Göl görülecek ve Buda’nın dişinin saklandığına inanılan dünyanın en önemli Budist tapınaklarından Kutsal Diş Tapınağı gezilecektir. Bugün ayrıca yüksek rakımlarda üretilen dünyaca meşhur Seylan Çayı da alabilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama Kandy'de.
10.GÜN: KANDY, PİNNAWALA FİL YETİMHANESİ, HİKKADUWA  |10 KASIM 2024
Sabah kahvaltı sonrası Kandy'den ayrılarak yaklaşık 5 saat sürecek bir yolculuk ile Hikkaduwa'ya gidiyoruz. Yolumuz üzerindeki dünyanın ilk ve tek Fil Yetimhanesi olan Pinnawala’yı ziyaret edeceğiz. Bu yetimhanede yavru fillerin biberonla beslenmelerine, nehirde yıkanmalarına ve günlük aktivitelerine tanık olabiliriz. Akşam üzeri Maldiv Adaları’nın doğusunda, Hint Okyanusu’nun palmiyeli kumsallarında dinlenmeniz için Hikkaduwa'da deniz kıyısında bulunan otelimizde serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama Hikkaduwa’da.
11.GÜN: HİKKADUWA “GALLE” | 11 KASIM 2024
Kahvaltı sonrası UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesi’nde yer alan Galle’ye gidiyoruz. Portekiz ve Hollanda’nın eski deniz ticaret ve koloni şehri Galle’de; Portekiz ve Hollanda koloni dönemine ait mahalleleri ,Tarihi Liman ve Galle Ulusal Müzesi gezisi sonrası öğleden sonra Hikkaduwa’da otelimize dönüş. Akşam üzeri; Hikkaduwa'da deniz kıyısında bulunan otelimizde serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama Hikkaduwa’da.
12.GÜN: HİKKADUWA, COLOMBO | 12 KASIM 2024
Kahvaltı sonrası Hikkaduwa’dan ayrılarak Sri Lanka’nın başkenti Colombo’ya hareket. Colombo’da yapacağımız panoramik şehir turunda; Eski Meclis, Bağımsızlık Meydanı ve Gangaramaya Tapınağı görülecek yerler arasındadır. Konaklama ve akşam yemeği Colombo’da.
13.GÜN: İSTANBUL, ANKARA | 13 KASIM 2024
Kumanya olarak alınacak sabah kahvaltsının ardından havalimanına transfer.
Saat 07.40’da THY TK 731 sefer sayılı uçakla Colombo’dan İstanbul’a hareket.
Saat 14.15 İstanbul Havalimanı'na varış. Pasaport işlemlerinden sonra İstanbul’dan ayrılacak misafirlerimizle vedalaşma.
Saat 16.00 THY TK 2162 sefer sayılı uçakla İstanbul’dan hareket,
Saat 17.10 Ankara Esenboğa Havalimanı'na varış. Gümrük işlemlerinden sonra özel otobüsümüzle Tempo Tur önüne transfer ve gezimizin sonu.

TUR GÖREVLİSİ
KANSAV ARSLAN
20 yılı aşkın süredir profesyonel tur rehberliği yapan Kansav Arslan, yurt içinde ve yurt dışında binlerce misafiri gezdirmiştir. Asya, Avrupa, Latin Amerika ve Afrika kıtasında birçok ülkeyi tur lideri olarak gezdiren Arslan; 18 yıldır Tempo Turizm'de görev yapmaktadır. Hem yurt içi hem yurt dışı seyahatlerini çeşitli dergilerde ve bloglarda gezi yazıları olarak paylaşmaktadır.

ULAŞIM
THY İLE ANKARA VE İSTANBUL'DAN
Yurt dışı turlarımızda programda yazan uçuş saatleri bazen THY tarafından değiştirilmektedir. Yapılan değişiklikler internet sitemizde güncellenmektedir. Oluşabilecek uçuş saati değişikliklerinden veya rötarlardan zarar görmemeniz için “münferit iç hat veya münferit dış hat” kendi biletini alanların mutlaka THY’den bağlantılı bilet almalarını öneriyoruz. Aksi takdirde doğabilecek olumsuzluklarda acentamızın sorumluluğunun olmadığını belirtmek isteriz.
Önemli Not:
Bu turumuzun programında ziyaret edilen ülkelerde iç hat ve/veya dış hat uçuşu bulunmaktadır. Bu sebeple bu turda yapılacak ara uçuşlar için belirlenen depozito miktarı olan 450 Dolar, turun hareket tarihinden en geç 60 gün öncesinde tamamlanmalıdır. Misafirin tura katılmaktan vazgeçmesi durumunda, ziyaret edilen ülkelerde yapılacak iç hat ve/veya dış hat uçuşları için ilgili hava yoluna misafir adına ödenen bedelin iadesi yapılmaz.

VİZE BİLGİSİ
TÜM PASAPORTLARA VİZE GEREKİR.
Hindistan vizesi elçilikten parmak izi verilerek alınacaktır.
Sri Lanka vizesi ise E-vize olarak alınacaktık
Pasaportun süresi tur bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli olması şarttır. Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.
Pasaport başvurularının sonuçlanarak defterin tarafınıza ulaştırılması süreci bazı durumlarda yaklaşık 6 haftayı bulabilmektedir. Pasaport alacak ya da yenileyecek misafirlerimizin seyahat planlamalarını bu durumu göz önünde bulundurarak yapmalarını tavsiye ederiz.
Dışişleri Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz
http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
- 44 yıllık Tempo Turizm deneyimi!
- THY ile Ankara / İstanbul / Mumbai ve Colombo / İstanbul / Ankara uçuşları
- Havalimanı Vergileri
- Tempo Tur - Esenboğa Havalimanı'na gidiş-dönüş transferler
- 4* ve 5* otellerde 11 gece konaklama
- Kahvaltılar (11)
- Akşam yemekleri (11)
- 2, 5 ve 8.günler toplam 3 öğle yemeği
- Mumba- Chennai- Madurai arası aktarmalı iç hat uçuşu
- Kochin – Colombo arası dış hat uçuşu
- Programda yazan tüm çevre gezileri ve şehir turları
- Kathakali Dans Gösterisi 40 USD Dahil
- Kumarakom'da öğle yemeği ve tekne gezisi 80 USD Dahil
- Pinnawala Fil Yetimhanesi Turu 80 USD Dahil
- Sigiriya Rock turu 90 USD Dahil
- Dambulla Tapınağı turu 45 USD Dahil
- Polonnaruwa antik kent turu 85 USD Dahil
- Galle Turu 80 USD Dahil
- Transferler
- Uçakta bir parça 20 kg bagaj hakkı
- Seyahat Güvence Paketi Sigorta Poliçesi
- KDV
- Rehberlik hizmetleri
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
- 195 USD Vize ve Servis ücreti (nakit tahsil edilir) (Hindistan ve Sri Lanka için yeşil-hususi pasaportlara da vize gereklidir)
- 150 TL Yurt dışı çıkış vergisi pulu
- 2, 5 ve 8.günler harici diğer öğle yemekleri.
-Bahşişler (Hindistan, Sri Lanka turlarında; Yerel rehber, şoför, restoran bahşişleri grup adına dağıtmak üzere, tur liderimiz gezi başında kişi başı 50 $ toplamaktadır/ katılım zorunludur)
- Programda dahil olduğu belirtilmeyen müze girişleri
- Alkollü ve alkolsüz içkiler, telefon, ütü, bahşiş, ilaç gibi kişisel harcamalar
- Otellerde Ücretli televizyon kanalları (pay tv)
-Sigorta şirketlerinin, Seyahat Sigorta Poliçesi kesilirken, 69 yaş ve üzeri için 21 €, 75 yaş ve üzeri için 42 € %100 sur prim uygulaması yapmasından ötürü, yukarıdaki miktarlar, belirtilen yaş guruplarından kayıt sırasında tahsil edilecektir

GEREKLİ MALZEMELER

Şapka, terlik, su kabı(matara-termos), güneş kremi, mayo, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası ,yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti. Hindistan turunda tozlu bölgelerde etkilenmemek için maske getirmeniz,  ayakkabınız veya çorabınız üzerine giymeniz için galoş bulundurmanız önerilir.

Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi Genel ve Özel Şartlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız
Covid-19 Yurt Dışı Seyahat Sigortası hakkında bilgi almak için tıklayınız. (isteğe bağlı)

Vize ve Sıcaklık Bilgileri için lütfen tıklayınız
Yurt Dışı Turlar Genel Bilgiler için lütfen tıklayınız