Güney Afrika, Botsvana, Victoria Şelalesi Turu

Konaklama

Aşağıdaki oteller veya benzerlerinde konaklama yapılacaktır.
Cape Town – Southern Sun Cape Sun Hotel ****
Victoria Falls – Kingdom hotel ****
Johannesburg – Radison Blu Sandton Hotel *****
Not:
Aynı odada 3 kişi konaklamalar, odada sıkışıklık yaratabilir ve ek yatak sabit yatak konforunda olmayabilir.
5* ve 4* Otellerde 7 gece konaklama, 6 Akşam, 2 Öğle yemeği

Erken Rezervasyon

Tur tarihinden 60 Gün öncesine kadar, kişi başı 100 $ yatıranlara oda başına 100 $ indirim veya peşin fiyatına 4 taksit.
Tur tarihinden 35 Gün öncesine kadar, kesin kayıt yaptıranlara oda başına 50 $ indirim.
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
Grup veya Kurum indirimlerinden en yüksek olanı, kazanılan indirime ek olarak uygulanır.
Rezervasyon yapılan tarihe göre yukarıdaki indirimlerden sadece biri uygulanır.
Türk Lirası fiyatlarımız bilgilendirme amaçlıdır. Ödeme yapılan günlerdeki, Merkez Bankası efektif satış kurundan hesaplanarak ücret tahsil edilir.
İSTANBUL'DAN KATILACAKLARA 150 $ İNDİRİM.
SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 4175 USD
  • Tek Kişilik Oda 4820 USD
  • Odada 3. Kişi 4140 USD
  • Çocuk (1-11) 4000 USD
  • Bebek (0-1)0 USD

Tur Programı Tur Programı Yazdır


GEZİLECEK YERLER
Cape Town, Masa Dağı, Ümit Burnu, Ko Mpisi Köyü, Johannesburg, Zimbabve, Victoria Şelalesi, Botsvana, Chobe Milli Parkı’nda Safari

*PROGRAMDA YAZAN TÜM ÇEVRE GEZİLERİ DAHİLDİR.
1. GÜN: ANKARA, İSTANBUL, CAPE TOWN
Saat  19.00 TEMPO TUR
önünde buluşma ve özel otobüsümüzle Esenboğa Havalimanı'na transfer. Bilet  ve bagaj işlemlerinin yapılması,22.00 TK 2175 sefer sayılı uçakla Ankara’dan hareket,
23.30 İstanbul Havalimanı'na varış. Gezimize İstanbul'dan katılan ve bilet, pasaport, bagaj işlemlerini kendileri tamamlamış konuklarımızla dış hatlar terminalinde buluşma.
2. GÜN: CAPE TOWN
02.25  TK44 sefer sayılı uçakla İstanbul’dan hareket ve gece yolculuğu.
12.40 Cape Town’a varışımızın ardından Güney Afrika turumuz başlıyor. Cape Town’da yapacağımız panoramik şehir turunda St.George Katedrali, İyi Dilekler Şatosu, saat kulesi görülecektir. Bugün hava şartları elverişli olursa Güney Afrika Cumhuriyeti’nin sembolü olan Masa Dağı’na teleferik ile çıkacağız (hava şartları müsade etmediği taktirde Cape Town’un muhteşem manzarasını görmek için Sinyal Tepesi’ne çıkılacaktır). Mağazaları, eğlence yerleri ve restoranları ile şehrin en canlı yeri olan Waterfront Limanı’nda alacağımız akşam yemeği sonrası otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği konaklama Cape Town’da.
3. GÜN: CAPE TOWN “Boulders Beach, Ümit Burnu”
Kahvaltıdan sonra öğle yemeği dahil Ümit Burnu gezisi için otelden hareket. Bugün Clifton ve Camps Bay bölgelerinden geçip balıkçı kasabası Hout Bay’a varacağız. Duiker Adası'ndaki kürklü foklar (hava koşulları izin verirse programa dahil tekne ile de gezilecektir) ve Simons Town yakınındaki Boulders Beach’te Afrika penguenlerini bulunduğu plaj gezisi sonrası; Afrika’nın en güneybatı köşesi ve UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Cape Point’i (Ümit Burnu) gezeceğiz. Akşam saatlerinde Cape Town’a dönüş sonrası; dileyenler tur liderimiz eşliğinde Cape Town’da yürüyüş de yapabilirler. Konaklama Cape Town’da.
4. GÜN: CAPE TOWN “Masa Dağı, Bo Kaap”
Kahvaltıdan sonra Cape Town’un en renkli evlerinin sıralandığı Bo Kaap Mahallesine gideceğiz. Güney Afrika Cumhuriyeti’nin çok kültürlü milletinin bir arada yaşadığı renkli sokaklarda yapacağımız gezimiz sırasında Malay ve Afrika halklarına ait evler ile Müslüman vatandaşların camileri de görülecektir. Öğleden sonra ise Afrika yerlilerine ait, hem elişi hem de hediyelik eşyaların satıldığı ünlü Green Market Meydanı’nı geziyoruz (ilk gün Masa Dağı’nı hava koşulları nedeniyle çıkamazsak, bugün tekrar deneyeceğiz). Akşam yemeğimizi Afrika dans, müzik ve şarkıları eşliğinde meşhur Gold Opulent Africa Restoran’da alacağız. Akşam yemeği ve konaklama Cape Town’da.
5. GÜN: CAPE TOWN, VICTORIA FALLS
Otelden kumanya olarak alacağımız kahvaltı ile erkenden havalimanına hareket. Cape Town Havalimanı’ndan Johannesburg aktarmalı uçuş ile Victoria Falls Havalimanı'na varış. Zimbabve Cumhuriyeti, Matabeleland iline bağlı, Zambezi Nehri'nin kıyısında bulunan Victoria Falls şehrinde yapacağımız gezinin ardından otelimize yerleşme. Akşam saatlerinde gün batımında tekne gezisi ve nehirde akşam yemeği alınacaktır. Akşam yemeği ve konaklama Zimbabve Cumhuriyeti, Victoria Falls şehrinde.
6. GÜN: VICTORIA ŞELALESİ “Ko Mpisi Köyü”
Kahvaltıdan sonra UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan David Livingstone isimli İskoç kaşifin, Kraliçe Victoria’ya atfen isimlendirdiği Victoria Şelalesi'ni gezmeye gidiyoruz. Zambezi Nehri’nin üzerinde, Zambiya ve Zimbabve sınırları arasında, yaklaşık 1,7 km uzunluğundaki Victoria Şelalesi’ni gezdikten sonra Ko Mpisi Köyü’ne gideceğiz. Afrika yerlilerinin köy ve geleneksel yaşamını gezip, görerek, güzel anılar biriktireceğimiz gezimiz sonrasında otele dönüş. Bugün akşam yemeğimizi Afrika dans, müzik ve şarkıları eşliğinde meşhur Geleneksel Boma Restoran’da alacağız. Akşam yemeği ve konaklama Zimbabve Cumhuriyeti, Victoria Falls şehrinde.
7. GÜN: VICTORIA FALLS “Botsvana, Chobe Milli Parkı Gezisi”
Kahvaltıdan sonra erkenden Botsvana Cumhuriyeti’ne günübirlik gezi yapmak üzere otelden hareket (pasaportlarınızı yanınıza almayı unutmayınız). Bugün Botsvana Cumhuriyeti’nin ilk Milli Parkı olan Chobe Milli Parkı’nda, öğle yemeği dahil safari gezisi yapacağız. Afrika’nın en güzel safari alanlarından olan Chobe’de sabah saatlerinde arazi araçları, öğleden sonra ise, nehir üzerinde tekne ile doğal yaşamı gözleyerek gezeceğiz. Akşam Zimbabwe Cumhuriyeti’ne dönüş. Akşam yemeği ve konaklama Zimbabve Cumhuriyeti, Victoria Falls şehrinde.
8. GÜN: VICTORIA FALLS, JOHANNESBURG 
Kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. Zimbabve Cumhuriyeti, Victoria Falls şehrinden dış hatlar uçuşu ile Güney Afrika Cumhuriyeti’nin Johannesburg şehrine varış. Pasaport ve bagaj işlemleri sonrası otele yerleşme. Dileyen yolcularımız akşamüzeri tur liderimiz eşliğinde şehrin en güzel bölgesi olan Sandton Mahallesinde yürüyüş yapıp gezebilirler. Akşam yemeği ve konaklama Johannesburg’da.
9. GÜN: JOHANNESBURG, İSTANBUL
Kahvaltı sonrası Johannesburg’da yapacağımız şehir turunda; Afrika Müzesi, Market Theater, Soweto, Nelson Mandela’nın yaşadığı ve günümüzde müze olan evi gezilecektir. Akşamüstü havalimanına transfer. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası saat 19.15 TK43 sefer sayılı uçakla Johannesburg’dan İstanbul’a hareket (geceleme uçakta).
10. GÜN: JOHANNESBURG, İSTANBUL, ANKARA
06.05 İstanbul Havalimanı'na varış. Pasaport işlemlerinden sonra  iç hatlar terminaline geçiş ve İstanbul’dan ayrılacak misafirlerimizle vedalaşma.
08.00 TK 2126 sefer sayılı uçakla İstanbul’dan hareket,
09.20  Ankara Esenboğa Havalimanı'na varış. Gümrük işlemlerinden sonra Tempo Tur önüne transfer ve gezimizin sonu. 

TUR GÖREVLİSİ
Daha sonra açıklanacaktır
ULAŞIM BİLGİSİ
THY ile ANKARA VE İSTANBUL'DAN

AŞI BİLGİSİ

Bu turun Covid sağlık önlemleri daha sonra internet sitemizde açıklanacaktır. (Güncelleme 08.03.2022)
Güney Afrika, Zimbabve ve Botsvana ülkelerini gezerken; sarı humma, sarılık vb. hiçbir mecburi aşı zorunluluğu bulunmamaktadır.
Sivrisineklerden ve sıtma riskinden korunmak içi, önleyici sprey kullanmanızı tavsiye ediyoruz.
Covid-19 Yurt Dışı Seyahat Sigortası hakkında bilgi almak için tıklayınız.

VİZE BİLGİSİ

Güney Afrika Cumhuriyeti Vizesi: Vize yoktur.
Zimbabve ve Botsvana (Kaza Visa) Vizesi: Umumi ve Hususi Pasaportlar Victoria Falls Havalimanında sınırdan 50 $ ödeyerek vize alınacaktır.
Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir.
Pasaportun süresi tur bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli olması şarttır.
Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.
Pasaport başvurularının sonuçlanarak defterin tarafınıza ulaştırılması süreci bazı durumlarda yaklaşık 6 haftayı bulabilmektedir. Pasaport alacak ya da yenileyecek misafirlerimizin seyahat planlamalarını bu durumu göz önünde bulundurarak yapmalarını tavsiye ederiz.
Dışişleri Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz
http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
- THY ile Ankara/İstanbu/Cape Town ve Johannesburg/İstanbul/Ankara ekonomik sınıf uçuşlar,
- THY ile Ankara-İstanbul gidiş-dönüş bağlantı uçuşları 150 $ DAHİL
- Cape Town/Victoria Falls/Johannesburg arası 3 adet ekonomi sınıfı uçuş,
- Tempo Tur - Esenboğa Havalimanı arası transferler
- Havalimanı vergileri
- 4 ve 5 Yıldızlı otellerde 7 gece konaklama
- Programda yazan tüm gündüz çevre gezileri
- Chobe Milli Parkı Safari gezisi 120 $ DAHİL
- Ümit Burnu gezisi 65 $ DAHİL
- Masa Dağı turu 40 $ DAHİL
- Kahvaltılar (7)
- 3.ve 7. günler toplam 2 öğle yemeği dahil
- 2.,4.,5.,6.,7.,8. günler toplam 6 akşam yemeği dahil
- Cape Town’da müzik ve dans gösterili akşam yemeği
- Victoria Falls şehrinde müzik ve dans gösterili akşam yemeği
- Seyahat  güvence sigorta poliçesi,
- Uçakta 20 Kg bagaj hakkı
- Türkçe rehberlik hizmetleri
- KDV
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
- 150 TL Yurt dışı çıkış vergisi pulu
- Zimbabve ve Botsvana (Kaza Visa) Vizesi: Umumi (Bordo) Pasaportlar ve Hususi(Yeşil) Pasaportlar için 50 $ ödeyerek kapıda vize alınacaktır
- Bahşişler (bu gezimizde; yerel rehber, şoför, restoran ve benzeri bahşişleri grup adına dağıtmak üzere, tur liderimiz gezi başında kişi başı 40 $ toplamaktadır/ katılım zorunludur)
- 3.ve 7. günler hariç, diğer öğle yemekleri
- 3. gün akşam yemeği
- Programda dahil olduğu belirtilmeyen müze ve ören yeri giriş ücretleri
- Ücretli televizyon kanalları (pay tv),
- Alkollü ve alkolsüz içecekler, telefon, ütü, ilaç vs. gibi kişisel harcamalar.
GEREKLİ MALZEMELER
Yağmurluk, terlik, şapka, bere, su kabı(matara-termos), güneş kremi, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası, yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.

Vize ve Sıcaklık Bilgileri için lütfen tıklayınız
Yurt Dışı Turlar Genel Bilgiler için lütfen tıklayınız