Güney Afrika, Botsvana, Victoria Şelalesi Turu

Konaklama

5* ve 4* otellerde 7 gece konaklama, 6 akşam, 2 öğle yemeği
Aşağıdaki oteller veya benzerlerinde konaklama yapılacaktır.
Cape Town – Cape Sun Hotel ****
Victoria Falls – Elephant Hills Hotel ****
Johannesburg – Radison Blu Sandton Hotel *****
Not:
Bu turumuzda 3 kişilik oda satışları yapılamamaktadır.

Erken Rezervasyon

Tur tarihinden 60 Gün öncesine kadar, kişi başı 100 $ yatıranlara kişi başına 130 $ indirim.
Tur tarihinden 40 Gün öncesine kadar, kesin kayıt yaptıranlara kişi başına 65 $ indirim.
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
Grup veya Kurum indirimlerinden en yüksek olanı, kazanılan indirime ek olarak uygulanır.
Rezervasyon yapılan tarihe göre yukarıdaki indirimlerden sadece biri uygulanır.
Türk Lirası fiyatlarımız bilgilendirme amaçlıdır.
Ödeme yapılan günlerdeki, bankaların döviz satış kurundan hesaplanarak ücret tahsil edilir.
İstanbul'dan katılacaklara 100 $ indirim
SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 4275 USD
  • Tek Kişilik Oda 4920 USD
  • Odada 3. Kişi 0 USD
  • Çocuk (1-11) 4100 USD
  • Bebek (0-1)0 USD

Tur Programı Tur Programı Yazdır

44. YIL!
TEMPO TUR TECRÜBESİ İLE GEZİN, KEŞFEDİN


GEZİLECEK YERLER
Cape Town, Masa Dağı, Ümit Burnu, Johannesburg, Zimbabve, Victoria Şelalesi, Botsvana, Chobe Milli Parkı’nda Safari

*PROGRAMDA YAZAN TÜM ÇEVRE GEZİLERİ DAHİLDİR.

1. GÜN: ANKARA, İSTANBUL l 13 Ocak 2025
Saat 17.30 TEMPO TUR önünde buluşma
ve özel otobüsümüzle Esenboğa Havalimanı'na transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin yapılması saat,
20.55 TK 2175 sefer sayılı uçakla Ankara’dan hareket.
22.10 İstanbul Havalimanı'na varış. Gezimize İstanbul'dan katılan ve bilet, pasaport, bagaj işlemlerini kendileri tamamlamış konuklarımızla dış hatlar terminalinde buluşma
2. GÜN: CAPE TOWN, ''Masa Dağı'' l 14 Ocak 2025
01.55 TK44 sefer sayılı uçakla İstanbul’dan hareket ve gece yolculuğu.
12.00 Cape Town’a varışımızın ardından Güney Afrika turumuz başlıyor. Cape Town’da yapacağımız panoramik şehir turunda St.George Katedrali, İyi Dilekler Şatosu, saat kulesi görülecektir. Bugün hava şartları elverişli olursa Güney Afrika Cumhuriyeti’nin sembolü olan Masa Dağı’na teleferik ile çıkacağız (hava şartları müsade etmediği taktirde Cape Town’un muhteşem manzarasını görmek için Sinyal Tepesi’ne çıkılacaktır). Mağazaları, eğlence yerleri ve restoranları ile şehrin en canlı yeri olan Waterfront Limanı’nda alacağımız akşam yemeği sonrası otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği konaklama Cape Town’da
3. GÜN: CAPE TOWN “Boulders Beach, Ümit Burnu” l 15 Ocak 2025
Kahvaltıdan sonra öğle yemeği dahil Ümit Burnu gezisi için otelden hareket. Bugün Clifton ve Camps Bay bölgelerinden geçip balıkçı kasabası Hout Bay’a varacağız. Duiker Adası'ndaki kürklü foklar (hava koşulları izin verirse programa dahil tekne ile de gezilecektir) ve Simons Town yakınındaki Boulders Beach’te Afrika penguenlerini bulunduğu plaj gezisi sonrası; Afrika’nın en güneybatı köşesi ve UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Cape Point’i (Ümit Burnu) gezeceğiz. Akşam saatlerinde Cape Town’a dönüş sonrası; dileyenler tur liderimiz eşliğinde Cape Town’da yürüyüş de yapabilirler. Konaklama Cape Town’da.
4. GÜN: CAPE TOWN “ Bo Kaap” l 16 Ocak 2025
Kahvaltıdan sonra Cape Town’un en renkli evlerinin sıralandığı Bo Kaap Mahallesi’ne gideceğiz. Güney Afrika Cumhuriyeti’nin çok kültürlü milletinin bir arada yaşadığı renkli sokaklarda yapacağımız gezimiz sırasında Malay ve Afrika halklarına ait evler ile Müslüman vatandaşların camileri de görülecektir. Öğleden sonra ise Afrika yerlilerine ait hem elişi hem de hediyelik eşyaların satıldığı ünlü Green Market Meydanı’nı geziyoruz (ilk gün Masa Dağı’nı hava koşulları nedeniyle çıkamazsak, bugün tekrar deneyeceğiz). Akşam yemeğimizi Afrika dans, müzik ve şarkıları eşliğinde meşhur Gold Opulent Africa Restoran’da alacağız. Akşam yemeği ve konaklama Cape Town’da.
5. GÜN: CAPE TOWN, VICTORIA FALLS l 17 Ocak 2025
Sabah kahvaltısı sonrası havalimanına hareket ediyoruz. Dış hatlar uçuşu ile Güney Afrika Cumhuriyeti'nden ayrılarak Victoria Falls şehrine uçuş. Zimbabve Cumhuriyeti, Matabeleland iline bağlı, Zambezi Nehri'nin kıyısında bulunan Victoria Falls şehrinde yapacağımız gezinin ardından otelimize yerleşme. Akşam saatlerinde gün batımında tekne gezisi ve nehirde akşam yemeği alınacaktır. Akşam yemeği ve konaklama Zimbabve Cumhuriyeti, Victoria Falls şehrinde.
6. GÜN: VICTORIA FALLS l 18 Ocak 2025
Kahvaltıdan sonra UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan David Livingstone isimli İskoç kâşifin, Kraliçe Victoria’ya atfen isimlendirdiği Victoria Şelalesi'ni gezmeye gidiyoruz. Zambezi Nehri’nin üzerinde, Zambiya ve Zimbabve sınırları arasında, yaklaşık 1,7 km uzunluğundaki Victoria Şelalesi’ni gezdikten sonra Victoria Falls şehrinde yürüyüş de yapacağız.  Bugün akşam yemeğimizi Afrika dans, müzik ve şarkıları eşliğinde meşhur Geleneksel Boma Restoran’da alacağız. Akşam yemeği ve konaklama Zimbabve Cumhuriyeti, Victoria Falls şehrinde.
7. GÜN: VICTORIA FALLS “Botsvana, Chobe Milli Parkı Gezisi” l 19 Ocak 2025
Kahvaltıdan sonra erkenden Botsvana Cumhuriyeti’ne günübirlik gezi yapmak üzere otelden hareket (pasaportlarınızı yanınıza almayı unutmayınız). Bugün Botsvana Cumhuriyeti’nin ilk Milli Parkı olan Chobe Milli Parkı’nda, öğle yemeği dahil safari gezisi yapacağız. Afrika’nın en güzel safari alanlarından olan Chobe’de sabah saatlerinde arazi araçları, öğleden sonra ise, nehir üzerinde tekne ile doğal yaşamı gözleyerek gezeceğiz. Akşam Zimbabwe Cumhuriyeti’ne dönüş. Akşam yemeği ve konaklama Zimbabve Cumhuriyeti, Victoria Falls şehrinde.
8. GÜN: VICTORIA FALLS, JOHANNESBURG l 20 Ocak 2025
Kahvaltı sonrası havalimanına transfer. Zimbabve Cumhuriyeti, Victoria Falls şehrinden dış hatlar uçuşu ile Güney Afrika Cumhuriyeti’nin Johannesburg şehrine varış. Pasaport ve bagaj işlemleri sonrası otele yerleşme. Dileyen yolcularımız akşamüzeri tur liderimiz eşliğinde şehrin en güzel bölgesi olan Sandton Mahallesi’nde yürüyüş yapıp gezebilirler. Akşam yemeği ve konaklama Johannesburg’da.
9. GÜN: JOHANNESBURG, İSTANBUL l 21 Ocak 2025
Kahvaltı sonrası Johannesburg’da, Nelson Mandela, Desmond Tutu gibi önemli Afrikalı liderlerin zor koşullarda yaşayan Afrika’lı yerli halkların hak ve özgürlükleri için mücadele verdiği Soweto Mahallesi’ne gidecek, Nelson Mandela’nın yaşadığı ve günümüzde müze olan evi gezilecektir (giriş ücreti dahil). Hector Pieterson Anıtı ve Müzesi’nin görülmesi ardından Johannesburg’a dönüş ve havalimanına transfer.
19.05 TK 39 sefer sayılı uçakla Johannesburg’dan İstanbul’a hareket (geceleme uçakta).
10. GÜN: İSTANBUL, ANKARA l 22 Ocak 2025
06.20 İstanbul Havalimanı'na varış. Pasaport işlemlerinden sonra  iç hatlar terminaline geçiş ve İstanbul’dan ayrılacak misafirlerimizle vedalaşma.
09.00 TK 2134 sefer sayılı uçakla İstanbul’dan hareket,
10.10  Ankara Esenboğa Havalimanı'na varış. Gümrük işlemlerinden sonra Tempo Tur önüne transfer ve gezimizin sonu. 

TUR GÖREVLİSİ
KANSAV ARSLAN
20 yılı aşkın süredir profesyonel tur rehberliği yapan Kansav Arslan, yurt içinde ve yurt dışında binlerce misafiri gezdirmiştir. Asya, Avrupa, Latin Amerika ve Afrika kıtasında birçok ülkeyi tur lideri olarak gezdiren Arslan; 18 yıldır Tempo Turizm'de görev yapmaktadır. Hem yurt içi hem yurt dışı seyahatlerini çeşitli dergilerde ve bloglarda gezi yazıları olarak paylaşmaktadır.

ULAŞIM BİLGİSİ
THY ile ANKARA VE İSTANBUL'DAN
Yurt dışı turlarımızda programda yazan uçuş saatleri bazen THY tarafından değiştirilmektedir. Yapılan değişiklikler internet sitemizde güncellenmektedir. Oluşabilecek uçuş saati değişikliklerinden veya rötarlardan zarar görmemeniz için “münferit iç hat veya münferit dış hat” kendi biletini alanların mutlaka THY’den bağlantılı bilet almalarını öneriyoruz. Aksi takdirde doğabilecek olumsuzluklarda acentamızın sorumluluğunun olmadığını belirtmek isteriz. 
Önemli Not:
Bu turumuzun programında ziyaret edilen ülkelerde iç hat ve/veya dış hat uçuşu bulunmaktadır. Bu sebeple bu turda yapılacak ara uçuşlar için belirlenen depozito miktarı olan 550 Dolar, turun hareket tarihinden en geç 60 gün öncesinde tamamlanmalıdır. Misafirin tura katılmaktan vazgeçmesi durumunda, ziyaret edilen ülkelerde yapılacak iç hat ve/veya dış hat uçuşları için ilgili hava yoluna misafir adına ödenen bedelin iadesi yapılmaz.

AŞI BİLGİSİ

Güney Afrika, Zimbabve ve Botsvana ülkelerini gezerken; sarı humma, sarılık vb. hiçbir mecburi aşı zorunluluğu bulunmamaktadır.
Sivrisineklerden ve sıtma riskinden korunmak içi, önleyici sprey kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

VİZE BİLGİSİ

Güney Afrika Cumhuriyeti Vizesi: Vize yoktur.
Aşağıdaki linkte bulunan Güney Afrika’ya girişte kullanılacak formun çıktısının alınması ve doldurulması gerekmektedir.
https://tools.sars.gov.za/sarsonlinequery/traveller

Zimbabve ve Botsvana (Kaza Visa) Vizesi: Umumi ve Hususi Pasaportlar Victoria Falls Havalimanında sınırdan 50 $ ödeyerek vize alınacaktır.
Aşağıdaki linkte bulunan Zimbabve’ye girişte kullanılacak formun çıktısının alınması ve doldurulması gerekmektedir.
https://tinyurl.com/2fhat944

Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir.
Pasaportun süresi tur bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli olması şarttır.
Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.
Pasaport başvurularının sonuçlanarak defterin tarafınıza ulaştırılması süreci bazı durumlarda yaklaşık 6 haftayı bulabilmektedir. Pasaport alacak ya da yenileyecek misafirlerimizin seyahat planlamalarını bu durumu göz önünde bulundurarak yapmalarını tavsiye ederiz.
Dışişleri Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz
http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
- 44 yıllık Tempo Turizm deneyimi!
- THY ile Ankara/İstanbul/Cape Town ve Johannesburg/İstanbul/Ankara ekonomik sınıf uçuşlar,
- THY ile Ankara-İstanbul gidiş-dönüş bağlantı uçuşları 100 $ DAHİL
- Cape Town/Victoria Falls/Johannesburg arası ekonomi sınıfı uçuş,
- Tempo Tur - Esenboğa Havalimanı arası transferler
- Havalimanı vergileri
- 4 ve 5 Yıldızlı otellerde 7 gece konaklama
- Programda yazan tüm gündüz çevre gezileri
- Chobe Milli Parkı Safari gezisi 120 $ dahil
- Ümit Burnu gezisi 65 $ dahil
- Masa Dağı turu 40 $ dahil
- Kahvaltılar (7)
- 3.ve 7. günler toplam 2 öğle yemeği dahil
- 2.,4.,5.,6.,7.,8. günler toplam 6 akşam yemeği dahil
- Cape Town’da müzik ve dans gösterili akşam yemeği
- Victoria Falls şehrinde müzik ve dans gösterili akşam yemeği
- Seyahat  güvence sigorta poliçesi,
- Uçakta bir parça 20 Kg bagaj hakkı
- Türkçe rehberlik hizmetleri
- KDV 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
- 150 TL Yurt dışı çıkış vergisi pulu
- Zimbabve ve Botsvana (Kaza Visa) Vizesi: Umumi (Bordo) Pasaportlar ve Hususi(Yeşil) Pasaportlar için 50 $ ödeyerek kapıda vize alınacaktır
- Bahşişler (bu gezimizde; yerel rehber, şoför, restoran ve benzeri bahşişleri grup adına dağıtmak üzere, tur liderimiz gezi başında kişi başı 45 $ toplamaktadır/ katılım zorunludur)
- 3.ve 7. günler hariç, diğer öğle yemekleri
- 2.,4.,5.,6.,7.,8. günler hariç akşam yemekleri
- Programda dahil olduğu belirtilmeyen müze ve ören yeri giriş ücretleri
- Ücretli televizyon kanalları (pay tv),
- Alkollü ve alkolsüz içecekler, telefon, ütü, ilaç vs. gibi kişisel harcamalar.
- Sigorta şirketlerinin, Seyahat Sigorta Poliçesi kesilirken, 69 yaş ve üzeri için 23 €, 75 yaş ve üzeri için 45 € %100 sur prim uygulaması yapmasından ötürü, yukarıdaki miktarlar, belirtilen yaş guruplarından kayıt sırasında tahsil edilecektir. 

GEREKLİ MALZEMELER
Yağmurluk, terlik, şapka, bere, su kabı(matara-termos), güneş kremi, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası, yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.

Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi Genel ve Özel Şartlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız
Covid-19 Yurt Dışı Seyahat Sigortası hakkında bilgi almak için tıklayınız. (isteğe bağlı)

Vize ve Sıcaklık Bilgileri için lütfen tıklayınız
Yurt Dışı Turlar Genel Bilgiler için lütfen tıklayınız