Fas Turu

Konaklama

5* ve 4* otellerde 7 gece, çadır kampında 1 gece toplam 8 gece konaklama, 7 öğle, 8 akşam yemeği
Aşağıdaki oteller veya benzerlerinde konaklanacaktır.
10 Ekim başlangıçlı turumuzun Fes Oteli:
Royal Mirage *****

Rabat: Flower Tower Hotel (*****)
Tanca: Hotel Dixil Garden (****)
Şafşavan: Dar Ba Sidi Hotel (****)
Fes: Barcelo Hotel (****)
Erfoud:Royal Luxury Camp
Varzazat: Oscar Hotel (****)
Marakeş: Adam Park Hotel (*****)
Not:
Aynı odada 3 kişi konaklamalar, odada sıkışıklık yaratabilir ve “ek yatak” sabit yatak konforunda olmayabilir.

Erken Rezervasyon

Tur tarihinden 60 Gün öncesine kadar, kişi başı 100 € yatıranlara kişi başına 70 € indirim.
Tur tarihinden 40 Gün öncesine kadar, kesin kayıt yaptıranlara kişi başına 35 € indirim.
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
Grup veya Kurum indirimlerinden en yüksek olanı, kazanılan indirme ek olarak uygulanır.
Rezervasyon yapılan tarihe göre yukarıdaki indirimlerden sadece biri uygulanır.
Türk Lirası fiyatlarımız bilgilendirme amaçlıdır.
Ödeme yapılan günlerdeki, bankaların döviz satış kurundan hesaplanarak ücret tahsil edilir.
İstanbul'dan katılacaklara 100 Euro indirim.

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 2290 EURO
  • Tek Kişilik Oda 2730 EURO
  • Odada 3. Kişi 2260 EURO
  • Çocuk (1-11) 2190 EURO
  • Bebek (0-1)0 EURO

Tur Programı Tur Programı Yazdır

44.YIL!
TEMPO TUR TECRÜBESİ İLE GEZİN, KEŞFEDİN


GEZİLECEK YERLER
Kazablanka, Rabat, Tanca, Şafşavan, Meknes, Fes, Ifran, Midelt, Erfoud, Varzazat, Ait Benhaddou, Essaouira, Marekeş

* PROGRAMDA YAZAN TÜM ÇEVRE GEZİLERİ, FİYATA DAHİLDİR.

1.GÜN: ANKARA, İSTANBUL, KAZABLANKA, RABAT l 
Sabah saat 05.00 TEMPO TUR
önünde rehberimiz ve grupla buluşma; özel otobüsümüzle Esenboğa Havalimanı'na transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin yapılması.
Saat 08.00 TK 2117 sefer sayılı uçakla Ankara'dan hareket.
Saat 09.25 İstanbul Havalimanı'na varış. İstanbul'dan gezimize katılacak, bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini kendileri tamamlamış konuklarımızla dış hatlar terminalinde buluşma.
Saat 11.55 TK 617 sefer sayılı uçakla İstanbul'dan hareket.
Saat 14.50 Kazablanka'ya varış. Pasaport, vize ve gümrük işlemleri ardından 2. Dünya savaşında tarafların görüşmelerine ve çok yoğun casusluk faaliyetlerine ev sahipliği yapmış ünlü şehir Kazablanka’da yapacağımız panoramik gezimizde; Notre Dame de Lourdes Kilisesi'nin de bulunduğu, şehrin en eski meydan ve çarşılarının bulunduğu Habous Mahallesi’ni, Atlantik kıyısında denizin doldurulmasıyla elde edilen bir alan üzerine inşa edilene II.Hasan Camisi'ni göreceğiz. Ardından Fas’ın başkenti Rabat’a transfer. Konaklama ve akşam yemeği Rabat’ta.
2.GÜN: RABAT, TANCA l 
Sabah kahvaltısı ardından Fas'ın kuzeybatı kıyısında Bou Regreg Irmağı’nın denize döküldüğü yerde bulunan başkent Rabat’ta yapacğımız gezide; Kasbah Oudaya, Rabat’ın en ünlü simgelerinden geleneksel Fas ve İspanyol mimarisinin ortak bir örneği olan Hasan Kulesi ve Fas’a bağımsızlığını kazandıran V. Muhammed ve iki oğlunun mezarının yer aldığı V.Muhammed Mozolesi göreceğimiz yerler arasındadır. (giriş ücretleri dahil) Öğle yemeğinin ardından Fas’ın en kuzey ucunda bulunan Cebelitarık Boğazı’nın kıyısındaki Tanca’ya doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık 3 saat sürecektir. Tanca’daki gezimizde Medina, Spartel Burnu, deniz feneri, Fenike Mezarlığı panoramik olarak görülecek diğer yerler arasındadır. Akşam yemeği ve konaklama Tanca’da.
3.GÜN : TANCA, MEKNES, ŞAFŞAVAN l 
Kahvaltının ardından şöhreti Fas sınırlarını çoktan aşmış Mavi Şehir Şafşavan’a doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık iki buçuk saat sürecektir. Öğle yemeği ardından labirenti andıran masmavi sokakları arasında yapacağımız yürüyüş sırasında Medine, Büyük Cami, Plaza Uta-Hammam Meydanı panoramik olarak göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizden sonra UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan Meknes’e hareket. Yolculuğumuz molalarla yaklaşık dört saat sürecektir. Meknes’te yapacağımız panoramik gezide; Medina (eski şehir) ve yapımına Molla İsmail döneminde başlanan ve 1732 yılında tamamlanan Bab El Mansur göreceğimiz yerler arasındadır.  Akşam yemeği ve konaklama Şafşavan'da.
4. GÜN: FES I 
Sabah kahvaltısından sonra UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan ve Fas'ın dini ve kültürel başkenti olan Fes’e gideceğiz. Yaklaşık bir saat sürecek yolculuğumuzun ardından yapacağımız öğle yemeği dahil panoromik şehir turunda; Yahudi Mahallesi, Bab Bou Jeloud Kapısı, güney burcu, 9.yy'da kurulmuş Karaouine Üniversitesi, Nejarine Meydanı ve çeşmesinin de içinde bulunduğu eski şehir (Medina) görülecektir. Ardından Fes'te bulunan tarihi 14.yy yapımı Al-Attarine Medresesi gezilecektir. (giriş ücreti dahil) Bugün son durağımız pamuk, ipek, bakır, deri, mermer ve seramik ürünlerinin bulunduğu zanaatkarlar çarşısı olacak. Akşam yemeği ve konaklama Fes’te.
5.GÜN: FES, IFRAN, MİDELT, ERFOUD I 
Kahvaltının ardından bugün konaklayacağımız Erfoud şehrine doğru yola çıkacağız. Öğle yemeği dahil gezimizde ilk durağımız yaklaşık iki saat sürecek yolculuğun ardından varacağımız; tarihi 16. yüzyıla kadar giden, 1928 yılında Fransız protektorası döneminde kurulan İfran. Ülkenin kayak merkezi de olan bu modern şehirde kısa bir mola verdikten sonra yol üzerindeki bir diğer durağımız olan Midelt’e doğru yola çıkacağız. Yaklaşık üç saat sürecek bir yolculuğun ardından varacağımız Midelt, Orta ve Yüksek Atlas sıradağları arasındaki yüksek ovalardan birine kurulmuş bir kasabadır. Fas’ın ekonomik merkezlerinden biri olan Midelt’te alacağımız öğle yemeğinin ardından Erfoud’a varış. Sahra çölünün kapısı olarak bilinen bu şehirde 4*4 araçlar ile Sahra kum tepeleri turu yapacağız. Akşam yemeği ve konaklama Erfoud çöl çadır kampında.
6.GÜN: ERFOUD, VARZAZAT I 
Sabah kahvaltısından sonra Tinghir üzeri Varzazat’a doğru yola çıkacağız. Bugün günümüz adeta bir yol hikâyesi kıvamında geçecek. Yol boyunca bir tarafta çöl diğer tarafta Atlas dağları yer alacak. Su kanalları, Todra vadisi, M'gouna (gül sehri) uğrayacağımız yerler arasındadır. Varzazat’a varışımızın öncesinde “Çağrı”, “Nil’in Mücevheri”, “Mumya”, “Gladyatör”, “Büyük İskender”, “Babil” gibi pek çok filminin çekildiği Hollywood film stüdyolarını gezeceğiz. (giriş ücreti dahil) Bugün öğle yemeği kumanya olarak alınacaktır. Akşam yemeği ve konaklama Varzazat'taki otelimizde.
7.GÜN: VARZAZAT, AIT BENHADDOU, MARAKEŞ I 
Sabah kahvaltı sonrası ilk durağımız bölgedeki kasbahların en meşhuru olan ve 1987 yılından bu yana UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Ait Benhaddou.(giriş ücreti dahil) Sahra Çölü ile Marakeş arasındaki eski kervan güzergâhı üzerinde yer alan bir merkez olan Ait Benhaddou aynı zamanda bir televizyon fenomeni olan Game of Thrones için plato olarak da kullanılmıştır. Gezimizin ardından Marakeş’e doğru yola çıkacağız. Yolculuğumuz sırasında Yüksek Atlas Dağları’nın arasındaki, deniz seviyesinden 2260 metre yükseklikte olan Tizi n'Tichka geçidinden geçeceğiz. Öğle yemeğinin ardından Marakeş’e doğru yolculuğumuz muhteşem doğa manzaraları eşliğinde devam edecek. Marakeş’e vardıktan sonra ilk durağımız, 19. yüzyılda şehri idare eden vali tarafından yaptırılmış Bahia Sarayı.(giriş ücretleri dahil) Müze gezimizin ardından yapacağımız panoramik şehir turumuzda ise; İspano Moresk mimarisinin 800 yıllık örneği Koutobia Minaresi'ni, görüyor daha sonra UNESCO Somut Olmayan Kültür Miras Listesinde koruma altına aldığı ilk şehir meydanı olan Jemaa el Fna yani Kıyamet Meydanı’na gidiyoruz. Jemaa El Fna Meydanı'nda, cümbüş halindeki gösteriler ve sokak yemekleri ile labirenti andıran ve ‘souk’ denilen çarşılara ev sahipliği yapan dar sokaklarında Fas el sanatlarının tüm örneklerini göreceğiz. Afrika'nın bu hareketli meydanında, meddahlar, yılan oynatıcıları, cambaz gösterilerini de izleyebilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama Marakeş’te
8.GÜN: MARAKEŞ, '' Essaouira'' I 
Kahvaltının ardından, Marakeş'ten 175 Km uzaklıktaki Essaouira'ya (Suvayr) doğru yola çıkacağız. Bu büyülü sahil kasabasının şehir merkezi UNESCO Dünya Mirası listesindedir. Fas’a özgü, cilt ve saç bakımında yağı kullanılan endemik bitki arganın yabani olarak yetiştiği bu kasaba Orson Welles’in Othello filminin burada çekilmesi ile ünlenmiştir.  Essaouria'ya varışımızın ardından Medina sokaklarında yürüyerek yapacağımız öğle yemeği dahil gezimizin ardından Marakeş’e geri döneceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Marakeş otelde.
9.GÜN: MARAKEŞ, İSTANBUL I 
Otelde yapacağımız kahvaltı sonrası Marakeş’te yapacağımız gezide; dünyaca ünlü oryantalist ressam Jacques Majorelle’in 40 yıllık sanat yaşamıyla emek vererek ortaya koyduğu sanat ve bahçe düzenlemesinin sergilendiği Jardin Majorelle gezilecektir. (giriş ücreti dahil) Öğle saatlerinde havalimanına transfer.
Saat 16.25'te TK 620 sefer sayılı uçakla İstanbul'a hareket.
Saat 23.30’da İstanbul Havalimanı'na varış; İstanbul’dan ayrılacak misafirlerimizle vedalaşma.
10.GÜN: İSTANBUL, ANKARA I 
Saat 02.00 TK 2192 sefer sayılı uçakla İstanbul'dan Ankara’ya hareket.
Saat 03.10 Esenboğa Havalimanı'na varış. Tempo Tur önüne transfer ve turumuzun sonu.

ÖNEMLİ NOT:
18-27 Ocak tarihli turumuzun 1. gün programı aşağıdaki gibidir:

1.GÜN: ANKARA, İSTANBUL, KAZABLANKA, RABAT l 
Sabah saat 03.15 TEMPO TUR önünde rehberimiz ve grupla buluşma; özel otobüsümüzle Esenboğa Havalimanı'na transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin yapılması.
Saat 06.20 TK 2193 sefer sayılı uçakla Ankara'dan hareket.
Saat 07.45 İstanbul Havalimanı'na varış. İstanbul'dan gezimize katılacak, bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini kendileri tamamlamış konuklarımızla dış hatlar terminalinde buluşma.
Saat 11.50 TK 617 sefer sayılı uçakla İstanbul'dan hareket.
Saat 14.50 Kazablanka'ya varış. Pasaport, vize ve gümrük işlemleri ardından 2. Dünya savaşında tarafların görüşmelerine ve çok yoğun casusluk faaliyetlerine ev sahipliği yapmış ünlü şehir Kazablanka’da yapacağımız panoramik gezimizde; Notre Dame de Lourdes Kilisesi'nin de bulunduğu, şehrin en eski meydan ve çarşılarının bulunduğu Habous Mahallesi’ni, Atlantik kıyısında denizin doldurulmasıyla elde edilen bir alan üzerine inşa edilene II.Hasan Camisi'ni göreceğiz. Ardından Fas’ın başkenti Rabat’a transfer. Konaklama ve akşam yemeği Rabat’ta.

TUR GÖREVLİSİ
Eray BİLEN
Işıklar Askeri Lisesi ve Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Fransızca Bölümü mezunu olan Eray Bilen, 1993 yılından bu yana profesyonel tur rehberi olarak çalışmaktadır. Fransızca, İtalyanca ve İngilizce dillerini akıcı bir biçimde konuşan Bilen, başta Fransızca konuşan ülkeler olmak üzere birçok ülkede Türk gruplara tur lideri olarak eşlik etmektedir.

ULAŞIM BİLGİSİ

THY İLE ANKARA VE İSTANBUL'DAN
Yurt dışı turlarımızda programda yazan uçuş saatleri bazen THY tarafından değiştirilmektedir. Yapılan değişiklikler internet sitemizde güncellenmektedir. Oluşabilecek uçuş saati değişikliklerinden veya rötarlardan zarar görmemeniz için “münferit iç hat veya münferit dış hat” kendi biletini alanların mutlaka THY’den bağlantılı bilet almalarını öneriyoruz. Aksi takdirde doğabilecek olumsuzluklarda acentamızın sorumluluğunun olmadığını belirtmek isteriz.

VİZE BİLGİSİ
VİZESİZ.
Pasaportun süresi tur bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli olması şarttır.
Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.
Pasaport başvurularının sonuçlanarak defterin tarafınıza ulaştırılması süreci bazı durumlarda yaklaşık 6 haftayı bulabilmektedir. Pasaport alacak ya da yenileyecek misafirlerimizin seyahat planlamalarını bu durumu göz önünde bulundurarak yapmalarını tavsiye ederiz.
Dışişleri Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
- 44 yıllık Tempo Turizm deneyimi!
-THY ile Ankara/İstanbul/Kazablanka–Marakeş/İstanbul/Ankara gidiş, dönüş uçuşlar
-Ankara -İstanbul bağlantı ücreti 100 EURO dahil
-Havalimanı Vergileri
-Tüm havalimanı / otel / havalimanı transferleri
-5* ve 4 * otellerde 7 gece konaklama, çadır kampında 1 gece toplam 8 gece konaklama
-Kahvaltı (8), öğle yemekleri (7), akşam yemekleri (8)
-1.gün hariç tüm kahvaltılar
-1. ve 9. gün hariç tüm öğle yemekleri
-9.gün hariç tüm akşam yemekleri
-Erfoud'da 4*4 jeep araçlar ile  Sahra kum tepeleri turu
-Programda yazan tüm geziler ile dahil olduğu belirtilen ören yeri giriş ücretleri
-Uçakta bir parça 20 kg bagaj hakkı
-Seyahat güvence sigorta poliçesi
-Türkçe rehberlik hizmetleri.
-KDV

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
-500 TL Yurt dışı çıkış vergisi pulu
-Alkollü ve alkolsüz içecekler
-1.gün kahvaltı
-1.gün ve 9.gün öğle yemekleri
-9. gün akşam yemeği
-Ücretli televizyon kanalları (pay tv) bahşiş, ütü ve kişisel harcamalar
-Bahşişler (Fas gezisinde; yerel rehber, şoför, muavin, restoran vb. kişilere grup adına dağıtılmak üzere,
tur liderimiz gezi başında kişi başı 35 € toplamaktadır/ katılım zorunludur)
-Programda dahil olduğu belirtilmeyen diğer müze ve giriş ücretleri müze ve giriş ücretleri
- Sigorta şirketlerinin, Seyahat Sigorta Poliçesi kesilirken, 69 yaş ve üzeri için 13 €, 75 yaş ve üzeri için 25 € %100 sur prim uygulaması yapmasından ötürü, yukarıdaki miktarlar, belirtilen yaş guruplarından kayıt sırasında tahsil edilecektir.

GEREKLİ MALZEMELER
Kazak, anorak, terlik, şapka, bere, su kabı(matara-termos), güneş kremi, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası , yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.

Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi Genel ve Özel Şartlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız
Covid-19 Yurt Dışı Seyahat Sigortası hakkında bilgi almak için tıklayınız. (isteğe bağlı)

Vize ve Sıcaklık Bilgileri için lütfen tıklayınız
Yurt Dışı Turlar Genel Bilgiler için lütfen tıklayınız