Fas Turu

Konaklama

Aşağıdaki oteller veya benzerlerinde konaklanacaktır.
Casablanca : Grand Mogador Hotel 5*
Fes : Zalagh Parc Palace 5*
Merzouga: Yasmina Hotel ve Madu Camp
Varzazat: Der Chamaa Hotel
Marakeş : Kenzi Rose Garden 5*
Not:
Aynı odada 3 kişi konaklamalar, odada sıkışıklık yaratabilir ve “ek yatak” sabit yatak konforunda olmayabilir.
5* Oteller, çadır kampı ve butik otellerde 7 gece konaklama, 7 Akşam, 7 Öğle yemeği

Erken Rezervasyon

Tur tarihinden 60 Gün öncesine kadar, kişi başı 100 € yatıranlara oda başına 100 € indirim veya peşin fiyatına 4 taksit.
Tur tarihinden 35 Gün öncesine kadar, kesin kayıt yaptıranlara oda başına 50 € indirim.
Grup veya Kurum indirimlerinden en yüksek olanı, kazanılan indirme ek olarak uygulanır.
Rezervasyon yapılan tarihe göre yukarıdaki indirimlerden sadece biri uygulanır.
Türk Lirası fiyatlarımız bilgilendirme amaçlıdır.
Ödeme yapılan günlerdeki, Merkez Bankası efektif satış kurundan hesaplanarak ücret tahsil edilir.
İSTANBUL'DAN KATILACAKLARA 100 € İNDİRİM

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 1990 EURO
  • Tek Kişilik Oda 2345 EURO
  • Odada 3. Kişi 1970 EURO
  • Çocuk (1-11) 1860 EURO
  • Bebek (0-1)0 EURO

Tur Programı Tur Programı Yazdır

GEZİLECEK YERLER
Kazablanka, Fes, Şafşavan, Ifrane, Merzouga, Erg Chebbi, Varzazat, Ait Benhaddou, Marakeş

* PROGRAMDA YAZAN TÜM ÇEVRE GEZİLERİ, FİYATA DAHİLDİR.

1.GÜN: ANKARA, İSTANBUL, KAZABLANKA|
Sabah saat 06.00 TEMPO TUR önünde
rehberimiz ve grupla buluşma; özel otobüsümüzle Esenboğa Havalimanı'na transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin yapılması.
Saat 08.45 TK 2123 sefer sayılı uçakla Ankara'dan hareket.
Saat 09.55 İstanbul Havalimanı'na varış. İstanbul'dan gezimize katılacak, bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini kendileri tamamlamış konuklarımızla dış hatlar terminalinde buluşma.
Saat 12.15 TK 617 sefer sayılı uçakla İstanbul'dan hareket.
Saat 15.05 Kazablanka'ya varış. Pasaport, vize ve gümrük işlemleri ardından Kazablanka’da yapacağımız panoramik gezimizde Notre Dame de Lourdes Kilisesi'nin de bulunduğu, şehrin en eski meydan ve çarşılarının bulunduğu Habous Mahallesi’ni göreceğiz. Konaklama ve akşam yemeği Kazablanka’da.
2.GÜN:FES  |
Sabah kahvaltısının ardından Fes’e doğru yola çıkacağız. Yolculuğumuz molalarla yaklaşık dört buçuk saat sürecektir. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan ve Fas'ın dini ve kültürel başkenti olan Fes’te yapacağımız öğle yemeği dahil panoromik şehir turunda; Yahudi Mahallesi, Bab Bou Jeloud Kapısı, güney burcu, 14.yy yapımı Al-Attarine Medresesi ve Ebu İnaniye Medresesi , 9.Yüzyıl'da kurulmuş Karaouine Üniversitesi, Nejarine Meydanı ve Çeşmesi'nin de içinde bulunduğu eski şehir (Medina) görülecek; pamuk, ipek, bakır, deri, mermer ve seramik ürünlerinin bulunduğu zanaatkarlar çarşısı görülecek yerler arasındadır.  Akşam yemeği ve konaklama Fes’te.
3.GÜN : FES, “ŞAFŞAVAN”|
Sabah kahvaltısının ardından mavi boyalı evleri ve sokaklarıyla adını dünyaya duyuran, Rif Dağları'nın eteğindeki Şafşavan’a gitmek üzere yola çıkıyoruz. Yaklaşık 5 saat sürecek yolculuğumuzun ardından varacağımız Şafşavan'da öğle yemeği dahil yapacağımız gezide; kasabanın sokaklarını birlikte keşfedip bol bol fotoğraf çekeceğiz. Medine, Büyük Cami, Plaza Uta-Hammam Meydanı, göreceğimiz yerler arasındadır. Akşam Fes’e dönüş. Akşam yemeği ve konaklama Fes’te. 
4. GÜN: FES, IFRANE,  MİDELT, MERZOUGA
Kahvaltının ardından bugün konaklayacağımız Erfoud şehrine doğru yola çıkacağız. İlk durağımız yaklaşık iki saat sürecek yolculuğun ardından varacağımız; tarihi 16. yüzyıla kadar giden, 1928 yılında Fransız protektorası döneminde kurulan İfran. Ülkenin kayak merkezi de olan bu modern şehirde kısa bir mola verdikten sonra yol üzerindeki bir diğer durağımız olan Midelt’e doğru yola çıkacağız. Yaklaşık üç saat sürecek bir yolculuğun ardından varacağımız Midelt, Orta Atlas ve Yüksek Atlas sıradağları arasındaki yüksek ovalardan birine kurulmuş bir kasabadır. Fas’ın ekonomik merkezlerinden biri olan Midelt’te alacağımız öğle yemeğinin ve şehir merkezinde kısa bir turun ardından, Merzouga’ya varacağız. Yaklaşık dört buçuk saat sürecek bu yolculuğumuzu çoğunlukla Atlas Dağları manzarası eşliğinde geçireceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Merzouga’da
5.GÜN: MERZOUGA, ERG CHEBBI
Kahvaltı sonrası gezimize başlıyoruz. İlk olarak geçmişte Sudan’dan köle olarak bölgeye getirilen Gnawa isimli etnik bir grubun yaşayış tarzlarını görüp ve müziklerini dinleme fırsatı elde edeceğiz. Bir sonraki durağımız Merzouga Gölü. Burası, flamingolar gölü olarak da adlandırılmakta ve çeşitli kuş türlerini ağırlamaktadır. Öğleden sonra Fas’ın en büyük kum çöllerinden biri olan Erg Chebbi’de deveye bineceğiz. Konaklama ve akşam yemeği Berberi çadırında.
6.GÜN:MERZOUGA, VARZAZAT  |
Sabah erken saatlerde gün doğumunu izlemek için çölde develer ile gezintiye çıkıyoruz. Ardından kahvaltı için yeniden konakladığımız Berberi Çadırı’na dönüyor ve bölgenin en büyük ticaret merkezlerinden biri olan Rissani’ye gidiyoruz. 17. yüzyıldan kalma kale şehir, yani “Kasbah” gezimizin ardından Tinghir’e doğru yola çıkacağız. Üç saatlik bir yolculuğun ardında varacağımız Tinghir bir vaha. Bu kasabayı da gezdikten sonraki durağımız Fas'taki Yüksek Atlas Dağları'nın doğu kesiminde bir dizi kireçtaşı nehir kanyonu olan Todgha Kanyonu. Gezimizin ardından Yüksek Atlas Dağları'nı geçerek bugün son durağımız olan Varzazat’a doğru üç saat sürecek bir yola çıkacağız. Akşam yemeği ve konaklama Varzazat’ta.
7.GÜN: VARZAZAT, AIT BENHADDOU, MARAKEŞ |
Sabah kahvaltı sonrası Fas’ın güneyinde bulunan, Yüksek Atlas Dağları'nın doğusunda bir şehir olan Varzazat’ı gezeceğiz. Şehir aynı zamanda Fas film endüstrisinin merkezi olduğu gibi, çöl temalı pek çok yabancı film de burada çekilmiştir. İlk durağımız bölgedeki Kasbahların en meşhuru olan ve 1987 yılından bu yana UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Ait Benhaddou. Sahra Çölü ile Marakeş arasındaki eski kervan güzergâhı üzerinde yer alan bir merkez olan Ait Benhaddou’yu gezdikten sonra Marakeş’e doğru yola çıkacağız. Yolculuğumuz sırasında Yüksek Atlas Dağları’nın arasındaki, deniz seviyesinden 2260 metre yükseklikte olan Tizi n'Tichka geçidinden geçeceğiz. Öğle yemeğinin ardından Marakeş’e doğru yolculuğumuz muhteşem doğa manzaraları eşliğinde devam edecek. Akşam yemeği ve konaklama Marakeş’te.
8.GÜN: MARAKEŞ, İSTANBUL, ANKARA |
Otelde yapacağımız kahvaltı sonrası Marakeş’te; dünyaca ünlü oryantalist ressam Jacques Majorelle’in 40 yıllık sanat yaşamıyla emek vererek ortaya koyduğu sanat ve bahçe düzenlemesinin sergilendiği Jardin Majorelle Müzesi ile 19. yüzyılda şehri idare eden vali tarafından yaptırılmış Bahia Sarayı Müzesi ve Saaiden Anıt Mezarları gezilecektir. Öğleden sonra Marakeş’te yapacağımız panoramik şehir turumuzda ise; İspano Moresk mimarisinin 800 yıllık örneği Koutobia Minaresi, UNESCO Somut Olmayan Kültür Miras Listesinde koruma altına aldığı ilk şehir meydanı olan Jemaa el Fna yani Kıyamet Meydanı’na gidiyoruz. Jemaa El Fna Meydanı'nda, cümbüş halindeki gösteriler ve sokak yemekleri ile labirenti andıran ve ‘souk’ denilen çarşılara ev sahipliği yapan dar sokaklarında Fas el sanatlarının tüm örneklerini göreceğiz. Afrika'nın bu hareketli meydanında, meddahlar, yılan oynatıcıları, cambaz gösterilerini de izleyebilirsiniz. Akşamüzeri havalimanına transfer.
Saat 22.55’de TK 622 sefer sayılı uçakla İstanbul'a hareket.
9.GÜN: İSTANBUL, ANKARA
Saat 05.55’te İstanbul Havalimanı'na varış; İstanbul’dan ayrılacak misafirlerimizle vedalaşma.
Saat 08.00 TK 2108 sefer sayılı uçakla İstanbul'dan Ankara’ya hareket.
Saat 09.00 Esenboğa Havalimanı'na varış. Tempo Tur önüne transfer ve turumuzun sonu.

TUR GÖREVLİSİ
EFSUN MÜFTÜOĞLU
25 yıl doktor olarak çalıştıktan sonra Tempo Turizm ailesine tur lideri olarak katılan Efsun Müftüoğlu; bugüne kadar 94 ülke gezmiştir. İngilizce ve İspanyolca bilmektedir.
ULAŞIM BİLGİSİ
THY İLE ANKARA VE İSTANBUL'DAN
Yurt dışı turlarımızda programda yazan uçuş saatleri bazen THY tarafından değiştirilmektedir. Yapılan değişiklikler internet sitemizde güncellenmektedir. Oluşabilecek uçuş saati değişikliklerinden veya rötarlardan zarar görmemeniz için “münferit iç hat veya münferit dış hat” kendi biletini alanların mutlaka THY’den bağlantılı bilet almalarını öneriyoruz. Aksi takdirde doğabilecek olumsuzluklarda acentamızın sorumluluğunun olmadığını belirtmek isteriz.

AŞI BİLGİSİ
Fas turu için Covid sağlık önlemleri daha sonra internet sitemizde açıklanacaktır. (Güncelleme 06.06.2022)

Covid-19 Yurt Dışı Seyahat Sigortası hakkında bilgi almak için tıklayınız.

VİZE BİLGİSİ
VİZESİZ.
Pasaportun süresi tur bitiş tarihi itibariyle en az 3 ay geçerli olması şarttır.
Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.
Dışişleri Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
-THY ile Ankara/İstanbul/Kazablanka–Marakeş/İstanbul/Ankara gidiş, dönüş uçuşlar
-Ankara -İstanbul bağlantı ücreti 100 € dahil
-Havalimanı Vergileri
-Tüm havalimanı / otel / havalimanı transferleri
-5* oteller, çadır kampı ve butik otellerde 7 gece konaklama
-Kahvaltı (7), öğle yemekleri (7), tüm akşam yemekleri (7)
-2, 3,4, 5, 6, 7 ve 8. gün öğle yemekleri
-1,2,3,4,5,6 ve 7.gün akşam yemekleri
-5. gün deve gezintisi
-Programda yazan tüm geziler ile dahil olduğu belirtilen ören yeri giriş ücretleri
-Uçuşlarda 20 kg bagaj hakkı
-Seyahat güvence sigorta poliçesi
-Türkçe rehberlik hizmetleri.
-KDV
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
-150 TL Yurt dışı çıkış vergisi pulu
-Alkollü ve alkolsüz içecekler
-1.gün öğle yemeği
-8. gün akşam yemeği
-Ücretli televizyon kanalları (pay tv) bahşiş, ütü ve kişisel harcamalar
-Bahşişler (Fas gezisinde; yerel rehber, şoför, muavin, restoran vb. kişilere grup adına dağıtılmak üzere,
tur liderimiz gezi başında kişi başı 20 € toplamaktadır/ katılım zorunludur)
-Programda dahil olduğu belirtilmeyen diğer müze ve giriş ücretleri müze ve giriş ücretleri
GEREKLİ MALZEMELER
Kazak, anorak, terlik, şapka, bere, su kabı(matara-termos), güneş kremi, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası , yedek giysi, yedek çamaşır
ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.

Vize ve Sıcaklık Bilgileri için lütfen tıklayınız
Yurt Dışı Turlar Genel Bilgiler için lütfen tıklayınız