Faroe Adaları ve İzlanda Turu

Konaklama

4* ve 3* otellerde 7 gece, gemide 1 gece toplam 8 gece konaklama, 4 öğle, 4 akşam yemeği
Aşağıdaki oteller veya benzerlerinde konaklanacaktır.
Not:
Aynı odada 3 kişi konaklamalar, odada sıkışıklık yaratabilir ve ek yatak sabit yatak konforunda olmayabilir.

Erken Rezervasyon

Tur tarihinden 60 Gün öncesine kadar, kişi başı 100 € yatıranlara kişi başına 130 € indirim.
Tur tarihinden 40 Gün öncesine kadar, kesin kayıt yaptıranlara oda başına 65 € indirim.
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanma
Grup veya Kurum indirimlerinden en yüksek olanı, kazanılan indirme ek olarak uygulanır.
Rezervasyon yapılan tarihe göre yukarıdaki indirimlerden sadece biri uygulanır.
Türk Lirası fiyatlarımız bilgilendirme amaçlıdır.
Ödeme yapılan günlerdeki, bankaların döviz satış kurundan hesaplanarak ücret tahsil edilir.
İstanbul'dan katılacaklara 100 € indirim

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 6300 EURO
  • Tek Kişilik Oda 7800 EURO
  • Odada 3. Kişi 6270 EURO
  • Çocuk (7-12) 5990 EURO
  • Bebek (0-7)0 EURO

Tur Programı Tur Programı Yazdır

44.YIL!
TEMPO TUR TECRÜBESİ İLE GEZİN, KEŞFEDİN


GEZİLECEK YERLER
Faroe Adaları, Tórshavn, Seyðisfjörður, Akureyri, Goðafoss Şelalesi, Mývatn Gölü, Dimmuborgir kaya oluşumları, Geysir Gayzeri, Gullfoss Şelalesi, Mavi Lagün

*PROGRAMDA YAZAN TÜM ÇEVRE GEZİLERİ FİYATA DAHİLDİR.

1.GÜN : ANKARA, İSTANBUL, KOPENHAG, FAROE ADALARI, TÓRSHAVN I 20 AĞUSTOS 2024
Saat 00.00 Kuğulu Park karşısı, TEMPO TUR önünde buluşma ve özel aracımızla Esenboğa Havalimanı'na
transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin yapılması.      Saat 03.05 TK 2191sefer sayılı uçakla Ankara'dan hareket.
Saat 04.25 İstanbul Havalimanı'na varış. Gezimize İstanbul’dan katılan; uçuş kartı, bagaj ve pasaport işlemlerini kendileri tamamlamış yolcularımızla dış hatlar terminalindeki uçuş kapısında buluşma.
Saat 07.10 TK 1783 sayılı uçakla İstanbul'dan Kopenhag`a hareket.
Saat 09.25 Danimarka’nın başkenti Kopenhag'a varış.
Saat 12.25’te Atlantic Havayolları’na RC453 sefer sayılı uçakla Faroe Adaları’na hareket.
Saat 13.40’ta Faroe Adaları'nın bir parçası olan Vágar Adası’na varış. Turumuza Faroe Adaları’nın muhteşem doğasını yakından keşfetmek için, zaman zaman fotoğraf molaları vererek panoramik bir gezi ile başlayacağız. Ardından ilk durağımız Faroe Adaları'nın başkenti ve en büyük şehri Tórshavn. 10. yüzyılda Vikingler tarafından kurulan şehirde yapacağımız panoramik gezide; korsan baskınlarına karşı şehre koruma sağlamak için 1580 yılında inşa edilen Skansin kale kalıntıları ve deniz feneri, Tórshavn Katedrali, liman ve beyaz çerçeveli pencereleri ve çim çatıları olan siyah katranlı ahşap evlerden oluşan
Á Reyni isimli eski kent
, 999'da Faroe Adaları'na Hristiyanlığı getiren Sigmundur Brestisson Heykeli göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Tórshavn’da.
2.GÜN : TÓRSHAVN, VESTMANNA I 21 AĞUSTOS 2024
Kahvaltının ardından Vestmanna Kasabası’na doğru yola çıkıyoruz. Ana ada olan Streymoy'un kuzeybatı kıyısında, ana şehir olan Torshavn'a yarım saat uzaklıktaki Vestmanna’da hava şartları izin verirse, kuş kolonileri için yuvalama yeri görevi gören çok sayıda küçük girişe sahip dik kayalıklar olan kuş kayalıkları veya yuvalama kayalıkları arasında muhteşem doğa manzaraları eşliğinde bir tekne turu yapacağız. Dar haliçlerin arasından geçerek, dikey kayalıkların altlarında oluşan derin mağaraları gözlemleyeceğimiz turumuzun ardından öğle yemeğimizi alacağımız restorana gidiyoruz. Öğle yemeğinden sonra orijinal adı Kirkjubømúrurin olan, Faroe Adaları'ndaki en büyük orta çağ binası Magnus Katedrali kalıntılarını gezeceğiz. Bir sonraki durağımız adada yaşayan çiftçilerin geleneksel yaşamlarını yakından inceleyebileceğimiz Roykstovan Müzesi (giriş ücreti dahil). Akşamüzeri Tórshavn Limanı'na transfer. Bugün Norveç Denizi’nde, Faroe Adaları’ndan İzlanda’ya doğru gemi yolculuğu yapacağız. Konaklama ve akşam yemeği gemide.
3.GÜN : SEYÐİSFJÖRÐUR, HÚSAVİK, AKUREYRİ I 22 AĞUSTOS 2024
Gemide alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında yaklaşık saat 08.30’da İzlanda’nın doğusunda bulunan Seyðisfjörður'a varış. Bjólfur Dağı ile Strandartindur arasında yer alan bu sakin kasaba İzlanda’nın en eski yerleşim noktalarından biridir. Seyðisfjörður, 19. yüzyılın başlarından kalma orijinal ahşap evleri ve lagün çevresindeki pitoresk ortamıyla tanınır. Buradaki panoramik gezimizin ardından "Kuzey İzlanda'nın Başkenti" lakaplı Akureyri’ye hareket. Vikingler tarafından 9. yüzyılda yerleşim yeri olarak kullanılmış bir liman ve balıkçılık şehri olan Akureyri nüfusu itibariyle ülkenin dördüncü büyük şehridir. Akureyri’de yapacağımız panoramik gezide; Akureyrarkirkja (kilise), eski şehir ve liman göreceğimiz yerler arasındadır.  Konaklama ve akşam yemeği Akureyri’de.
4.GÜN : AKUREYRİ, DOĞU FİYORTLARI, HÖFN I 23 AĞUSTOS 2024
Kahvaltının ardından doğu fiyortları üzerinden İzlanda’nın güneydoğusunda bulunan Höfn’e doğru yapacağımız yolculuğumuz başlıyor. İlk durağımız Akureyri’den 45 dakika uzaklıkta bulunan Goðafoss Şelalesi.  İzlanda'nın en büyük şelalelerinden biri olan ve Trölladyngja yanardağından gelen 7000 yıllık lav alanından geçen Skjálfandafljót nehri tarafından beslenen gölün ismi İzlandacada “Tanrıların Şelalesi” demektir. Ardından Mývatn Gölü’ne doğru yola çıkıyoruz. Volkanik aktivitenin şekillendirdiği eşsiz bir manzaraya sahip olan Mývatn, İzlanda’nın en büyük göllerinden biridir. Bir sonraki durağımız ise tam çevirisiyle 'karanlık kaleler' anlamına gelen Dimmuborgir kaya oluşumları. Yaklaşık 2.300 yıl önce, kapsamlı bir volkanik patlama sebebiyle oluşan Dimmuborgir’in İzlanda folklorunda, dünyayı cehennem bölgelerine bağladığı söylenir. Öğle yemeğinin ardından Austurland yani Doğu İzlanda gezimiz devam edecek. Dalgalı, yeşil, derin vadilerden dik fiyortlara kadar yol üzerinde karşılaşacağımız manzaraları zaman zaman durarak fotoğraflayacağız. Yolculuğumuz Fljótsdalshéraðs bölgesi sahilinden doğu fiyortlarına doğru devam edecek. Bu bölge dünyanın en büyük Kutup Korsan Martısı üreme alanı olmasının yanı sıra kazlara, kuğulara, balıkçı kuşlarına ve pufla ördeklerine de ev sahipliği yapmaktadır. Bugün göreceğimiz bir diğer yer olan Fáskrúðsfjörður, 19. yüzyılın sonları ve 20. yüzyılın başlarında, Fransızlar için İzlanda'daki ana balıkçılık merkezlerinden biriydi. Bu dönemin izleri bugün bile hem Fransızca hem İzlandaca yazılan sokak tabelalarında görülebilmektedir. Höfn’e varış. Akşam yemeği ve konaklama Höfn bölgesi.
5.GÜN : HÖFN, JÖKULSÁRLÓ, VÍK I 24 AĞUSTOS 2024
Kahvaltının ardından İzlanda'nın en büyük ve en ünlü buzul gölü olan Jökulsárlón’a doğru yaklaşık bir buçuk saat sürecek bir yolculuk yapacağız. 150 metre derinliği ile İzlanda'nın en derin üçüncü gölü olan Jökulsárlón, çevresindeki buzuldan kopan buz dağlarıyla doludur ve bu buz dağlarından bazıları birkaç katlı bir bina kadar yüksektir. Bu buzdağları, ölçeklerinin yanı sıra renkleriyle de dikkat çekmektedirler. Her ne kadar çoğu beyaz olsa da bazıları yüzyıllar önceki patlamalardan kalma siyah kül çizgileriyle mavi renk gibi görünmektedirler. Gölün çevresindeki gezimizin arından devasa buzdağlarının arasında yaklaşık kırık dakika sürecek bir tekne turuna da çıkacağız. Tekneyle 1000 yıldan daha eski buzdağları arasında ilerlerken şansımız yaver giderse fokları da görebiliriz. Ardından buzul çıkışları ve buzul nehirlerinin kumlarıyla çevrili yemyeşil Skaftafell Milli Parkı’na gidiyor ve burada kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Bugün kimi zaman sahil şeridinden kimi zaman dağların arasından zaman zaman fotoğraf molaları vererek İzlanda’nın güneyine doğru yolculuğumuza devam edeceğiz. Konaklama Vík bölgesinde.
6.GÜN: VÍK, DYRHÓLAEY, REYNİSFJARA, SKÓGAFOSS ŞELALESİ, SELFOSS I 25 AĞUSTOS 2024
Kahvaltıdan sonra Mýrdalsjökull buzullarının çevresinde bulunan Vík’i gezeceğiz. Burası çevresindeki kayalıklar, martıları ve diğer deniz kuşlarını görmek için İzlanda'daki en iyi yerlerden biridir. İzlanda'nın en güneyinde bulunan Vík í Mýrdal olarak da bilinen bu küçük sahil köyü, yaklaşık 300 kişilik nüfusu ile bölgedeki en büyük yerleşim yeridir. Ardından Dyrhólaey yarımadasına doğru yola çıkacağız. İngilizceye 'Kapı Delikli Tepe Adası' olarak tercüme edilebilecek Dyrhólaey, 120 metre yüksekliğindeki kemer oluşumuyla ünlü küçük bir yarımadadır. Buradan Vík köyünün çevresindeki siyah kumlu plajların muhteşem manzarasını da görme imkânımız olacaktır. Sonraki durağımız Bazalt sütunları, lav oluşumları, yüksek kayalıkları ve bazalt sütunlu mağaralarıyla ünlü volkanik plaj Reynisfjara. Öğle yemeğinden sonra Skógafoss Şelalesi’ni görmeye gideceğiz. 23 metre genişliğe ve 60 metre yüksekliğe sahip olan Skógafoss’un su serpintilerinin fazlalığından dolayı güneşli günlerde aynı anda 2 gökkuşağı bile görülebilmektedir. Gezmizin ardından Selfoss’a transfer. Konaklama ve akşam yemeği Selfoss.
7.GÜN: SELFOSS, GEYSİR JEOTERMAL ALANI, GULLFOSS ŞELALESİ, THINGVELLİR MİLLİ PARKI, REYKJAVÍK I 26 AĞUSTOS 2024
Kahvaltıdan sonra Altın Çember olarak anılan bölgede bulunan, Geysir gayzerini, Gullfoss Şelalesi’ni ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan Thingvellir Milli Parkı’nı kapsayan İzlanda’nın en ünlü turistik bölgesini gezmeye başlayacağız. İlk durağımız Geysir Kaplıcası. Kaynayan çamur çukurları, patlayan gayzerleri ve birkaç dakikada bir havaya 30 metre su fışkırtan hareketli Strokkur'un bulunduğu Geysir Kaplıca alanı gezimizin ardından, Gulfoss Şelalesi’ne gideceğiz. Hvita nehrinin üst kısmında yer alan Gulfoss, İzlanda'nın en güzel şelalelerinden biri olarak kabul edilir. Öğle yemeğinin ardından Thingvellir Milli Parkı’na gidiyoruz. 1928'den bu yana milli park olan Thingvellir, Vikingler tarafından 10. yüzyılda dünyanın ilk parlamentosu olan Althing'in buluşma yeri olarak seçilmişti. Gezimizin ardından İzlanda’nın başkenti Reykjavik’e transfer. Konaklama Reykjavik’te.
8.GÜN: REYKJAVÍK, “Mavi Lagün” I 27 AĞUSTOS 2024
Kahvaltıdan sonra Reykjavik şehir turu yapacağız. Yeryüzünde kutup bölgesine en yakın başkent Reykjavík’te, ülke nüfusunun yarısı yaşamaktadır. Bugün yapacağımız panoramik gezimizde, 75 metre yüksekliğindeki minimalist Hallgrimskirkja Kilisesi, şehrin tam kalbinde yer alan Tjörnin Gölü, İzlanda’nın bazalt kayalardan oluşan yer şekillerine atıfta bulunarak inşa edilen cam cepheli modern Harpa Konser Alanı bugün göreceğimiz yerler arasındadır. Öğleden sonra Reykjanes yarımadasında bulunan ve ülkenin en çok ziyaret edilen yerlerinden biri olan ünlü Mavi Lagün’e (Blue Lagoon) gidiyoruz. Lavlarla kaplı bir arazide yer alan kaplıca merkezi ismini, Slika ve Sülfür bakımından oldukça zengin olduğu için masmavi görünen sularından alıyor. Mavi Lagün’ün sımsıcak sularının keyfini çıkarmak için vereceğimiz yüzme molasının ardından Reykjavik’e dönüş. Konaklama Reykjavik’te.
9.GÜN: REYKJAVÍK, KOPENHAG I 28 AĞUSTOS 2024
Kahvaltının ardından panoramik Reykjavik gezimize devam ediyoruz. Eski şehir, Perlan isimli dönen cam kubbeli müze ve sergi alanı bugün göreceğimiz yerler arasındadır. Geziden sonra kentin alışveriş noktalarından Laugavegur ve Skólavörðustígur’ı geziyor ve alışveriş için serbest zaman vereceğiz. Ardından Reykjavik havalimanına transfer.
Saat 16.30’da İzlanda Havayollarına ait FI 216 sefer sayılı ait uçakla Reykjavik’ten hareket.
Saat 21.40’ta Danimarka’nın başkenti Kopenhag’a varış.
10. GÜN: KOPENHAG, İSTANBUL, ANKARA I 29 AĞUSTOS 2024
Saat 00.35 TK 1788 sefer sayılı uçakla Kopenhag’dan hareket.
Saat 04.45’te  İstanbul Havalimanı'na varış ve İstanbul’dan ayrılacak yolcularımızla vedalaşma.
Saat 08.00 TK 2173 sefer sayılı uçakla İstanbul'dan hareket.
Saat 09.05 Esenboğa Havalimanı'na varış  Gümrük işlemlerinden sonra; Esenboğa Havalimanı'ndan özel aracımızla Tempo Tur önüne transfer ve gezimizin sonu.

TUR GÖREVLİSİ
Daha sonra açıklanacaktır

ULAŞIM BİLGİSİ
THY İLE ANKARA VE İSTANBUL'DAN
Yurt dışı turlarımızda programda yazan uçuş saatleri bazen THY tarafından değiştirilmektedir. Yapılan değişiklikler internet sitemizde güncellenmektedir. Oluşabilecek uçuş saati değişikliklerinden veya rötarlardan zarar görmemeniz için “münferit iç hat veya münferit dış hat” kendi biletini alanların mutlaka THY’den bağlantılı bilet almalarını öneriyoruz. Aksi takdirde doğabilecek olumsuzluklarda acentamızın sorumluluğunun olmadığını belirtmek isteriz.
VİZE BİLGİSİ
YEŞİL PASAPORTA VİZE YOK.
FAROE ADALARI: Faroe Adaları için Danimarka Büyükelçiliğinden vize alınacaktır.
İZLANDA: Schengen Vizesi alınacaktır.
Pasaportun süresi tur bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli olması şarttır.
Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.
Pasaport başvurularının sonuçlanarak defterin tarafınıza ulaştırılması süreci bazı durumlarda yaklaşık 6 haftayı bulabilmektedir. Pasaport alacak ya da yenileyecek misafirlerimizin seyahat planlamalarını bu durumu göz önünde bulundurarak yapmalarını tavsiye ederiz.
Dışişleri Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz
http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
- 44 yıllık Tempo Turizm deneyimi!
- THY ile Ankara / İstanbul /Kopenhag   Kopenhag/ İstanbul / Ankara uçak bileti
- Kopenhag/ Vagar uçak bileti
- Reykjavik/Kopenhag uçak bileti
- Ankara-İstanbul gidiş-dönüş bağlantı uçuşları 100 € dahil
- Havalimanı vergileri
- Tempo Tur - Esenboğa Havalimanı'na gidiş-dönüş transferler
- Faroe Adaları- İzlanda arası gemide 1 gece konaklama
- 3* ve 4* otellerde 7 gece konaklama
- 1. 2. 4. ve 6. günler toplam 4 akşam yemeği
- 2., 4., 6. ve 7. gün öğle yemekleri
- Faroe Adaları Vestmanna’da tekne turu
- İzlanda Jökulsárlón Gölü’nde tekne turu
- Programda yazan tüm gündüz çevre gezileri ve müze ücretleri
- Uçakta 20 kg bagaj hakkı
- Seyahat Güvence Paketi Sigorta Poliçesi,
- KDV
- Rehberlik hizmetleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
-  .......   € Vize ve servis ücreti (nakit tahsil edilir)(Yeşil Pasaporta vize yok)
- 150 TL Yurt dışı çıkış vergisi pulu
- 1. 2. 4. ve 6. günler hariç diğer akşam yemekleri
- 2., 4., 6. ve 7. Günler hariç öğle yemekleri
- Alkollü ve alkolsüz içkiler, telefon, ütü, bahşiş, ilaç gibi kişisel harcamalar
- Bahşişler (Bu turumuzda; grup adına yerel rehber, kaptan, otel, restoran vb kişilere dağıtılmak üzere, tur liderimiz gezi başında kişi başı 50 Euro nakit olarak toplanacaktır/ katılım zorunludur)
- Programda dahil olduğu belirtilmeyen müze giriş ücretleri
- Otellerde ücretli televizyon kanalları (pay tv)
- Sigorta şirketlerinin, Seyahat Sigorta Poliçesi kesilirken, 69 yaş ve üzeri için 13 €, 75 yaş ve üzeri için 26 € %100 sur prim uygulaması yapmasından ötürü, yukarıdaki miktarlar, belirtilen yaş guruplarından kayıt sırasında tahsil edilecektir.
GEREKLİ MALZEMLER
Kazak, anorak, yağmurluk, terlik, şapka, bere, su kabı(matara-termos), güneş kremi, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası, yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.

Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi Genel ve Özel Şartlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız
Covid-19 Yurt Dışı Seyahat Sigortası hakkında bilgi almak için tıklayınız. 

Vize ve Sıcaklık Bilgileri için lütfen tıklayınız
Yurt Dışı Turlar Genel Bilgiler için lütfen tıklayınız