Baltık Başkentleri Turu

Konaklama

Aşağıdaki oteller veya benzerlerinde konaklanacaktır.
Vilnius: City Hotel Rudninkai ****
Riga: Hotel Roma ****
Tallinn: Centennial Hotel ****
Not:
Aynı odada 3 kişi konaklamalar, odada sıkışıklık yaratabilir ve “ek yatak” sabit yatak konforunda olmayabilir.
4* Otellerde 7 gece konaklama, 6 Akşam ,1 Öğle yemeği

Erken Rezervasyon

Tur tarihinden 60 Gün öncesine kadar, kişi başı 100 € yatıranlara oda başına 100 € indirim veya peşin fiyatına 4 taksit.
Tur tarihinden 35 Gün öncesine kadar, kesin kayıt yaptıranlara oda başına 50 € indirim.
Grup veya Kurum indirimlerinden en yüksek olanı, kazanılan indirme ek olarak uygulanır.
Rezervasyon yapılan tarihe göre yukarıdaki indirimlerden sadece biri uygulanır.
Türk Lirası fiyatlarımız bilgilendirme amaçlıdır. Ödeme yapılan günlerdeki, Merkez Bankası efektif satış kurundan hesaplanarak ücret tahsil edilir.
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
İSTANBUL'DAN KATILACAKLARA 75 € İNDİRİM.
SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 1390 EURO
  • Tek Kişilik Oda 1690 EURO
  • Odada 3. Kişi 1360 EURO
  • Çocuk (1-11) 1210 EURO
  • Bebek (0-1)0 EURO

Tur Programı Tur Programı Yazdır


KURBAN BAYRAMI TURU
GEZİLECEK YERLER
Litvanya – Letonya – Estonya ülkeleri turunda;
Vilnius, Trakai Kalesi, Hill of Crosses, Riga, Rundale Sarayı, Jurmala, Sigulda, Turaida Kalesi, Parnu, Tallin, Kadriorg Sarayı ve Sanat Müzesi, Rocca El Mare Açık Hava Müzesi
*PROGRAMDA YAZAN TÜM ÇEVRE GEZİLERİ FİYATA DAHİLDİR.

1. Gün: ANKARA, İSTANBUL, VİLNİUS
02.45 Kuğulu Park karşısında bulunan TEMPO TUR önünden özel aracımız ile Esenboğa Havalimanı'na transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin yapılması.
04.45 TK 2185 sefer sayılı uçakla Ankara'dan hareket.
06.05 İstanbul Havalimanı'na varış ve pasaport işlemlerinin yapılması. Gezimize İstanbul'dan katılan, uçak biniş işlemlerini kendileri tamamlamış konuklarımızla buluşma.
08.05 TK 1409 sayılı uçakla İstanbul'dan hareket.
10.45 Litvanya’nın başkenti Vilnius’a varış. Pasaport ve bagaj işlemlerinden sonra Avrupa'nın en eski üniversitelerinden biri olan Vilnius Üniversitesi'ni geziyoruz. Ardından panoramik şehir turu sonrası otele hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Vilnius’da.
2. Gün: VİLNİUS “Trakai Kalesi”
Kahvaltıdan sonrası UNESCO Dünya Mirası Listesinde bulunan Vilnius panoramik  eski şehir turumuzda; Vilnius Katedrali ve Meydanı, Gediminas Kulesi ve heykeli ile tarihi sokaklarda yürüyerek geziyoruz. Bugün ayrıca Vilnius şehrinin geniş açılı fotoğraflarının en uygun çekildiği yerlerden birisi olan Subacius Tepesi’ni de ziyaret edeceğiz. Karai Türkleri’nin geleneksel yemeği olan Kıbın'ı tadacağımız öğle yemeğinden sonra 14. yy da Litvanya Grand Dükü Kestutis tarafından, Galve Gölü üzerinde kurulmuş Trakai Kalesi gezisi yapılacaktır (giriş ücreti dahil). Akşam yemeği ve konaklama Litvanya’nın başkenti Vilnius’da.
3. Gün: VİLNİUS, RUNDALE SARAYI, RİGA
Kahvaltıdan sonra Vilnius’tan ayrılarak, Letonya’nın başkenti Riga’ya hareket. Litvanyalı ve Polonyalı Katoliklerin en önemli haç yerlerinden biri olan Hill of Crosses’da vereceğimiz mola ardından, yolumuzun üzerinde bulunan, 1736 yılında meşhur mimar Bartolomeo Rastrelli (St.Petersburg’daki Peterhof Sarayı dahil, bir çok önemli kraliyet sarayı ve kilisenin mimarı) tarafından Courland Dükü için inşa edilmiş Rundale Sarayı’nı gezeceğiz (giriş ücreti dahil).  Akşamüzeri Riga’ya varış ve otele yerleşme. Dileyenler tur liderimiz eşliğinde şehir merkezini yürüyerek de gezebilirler. Akşam yemeği ve konaklama Letonya’nın başkenti Riga’da.
4. Gün: RİGA “Jurmala”
Kahvaltıdan sonra Riga’da yürüyerek yapacağımız panoramik şehir turunda; önce günümüzde pazaryeri olarak kullanılan eski Zeplin hangarları gezilecektir. Daha sonra 1997 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesine alınmış “Eski Riga” semtinde; Blackhead’s House, Dome Katedrali, Cat House, St. Peter Kilisesi, Büyük ve Küçük Esnaf Loncaları, Barut kulesi, Özgürlük Anıtı’nı görüyoruz. Art Nouveau Mimarisi'nin 800’den fazla örneğine ev sahipliği yapan Riga’nın Art Nouveau Mahallesi gezilecektir. Öğleden sonra da Jurmala gezisi yapacağız (programa dahil). Başkent Riga’nın 25 km kuzeyinde, Baltık denizi kıyısında bulunan ve otantik ahşap evleri ile tanınan tatil beldesi Jurmala’yı gezdikten sonra akşam Riga’ya dönüş. Akşam yemeği ve konaklama Riga’da
5. Gün: RİGA ''Sigulda, Turaida Kalesi''
Kahvaltıdan sonra Sigulda ve Turaida Kalesi gezisi yapacağız (programa dahil). Riga’ya 53 km uzaklıkta bulunan ve muhteşem doğası sebebiyle Letonya’nın İsviçre’si olarak adlandırılan Sigulda’da; Gauja Milli Parkı ve 13. yy da inşa edilmiş ortaçağ kalesi olan; Turaida Kalesi ( giriş ücreti dahil ) ziyaret edilecek yerler arasındadır. Bugün ayrıca 1877-78 Osmanlı Rus harbinde yaralanan ve esir düşen şehitlerimizin defnedildiği Cesis Türk Şehitliği de görülecektir. Akşamüzeri Riga’ya dönüş ve serbest zaman. Konaklama Riga’da.
6. Gün: RİGA, PARNU, TALLİN
Kahvaltıdan sonra Letonya’nın başkenti Riga’dan ayrılarak; Estonya’nın başkenti Tallin’e hareket ediyoruz. Yol üzerinde Estonya’nın Baltık Denizi'ne kıyısı olan şirin kasabalarından biri olan Parnu’da mola vereceğiz. Öğleden sonra Tallin’e varışımızda UNESCO Dünya Mirası Listesinde en iyi korunmuş ortaçağ şehirlerinden biri olarak bilinen Tallin’de yürüyerek şehir turu yapacağız. Aleksander Nevsky Katedrali, Tall Herman Kulesi, Parlamento Binası, Dome Katedrali, St. Nicholas Kilisesi, Belediye Meydanı ve tarihi şehir surları  görüldükten sonra otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Estonya’nın başkenti Tallin’de.
7. Gün: TALLİN
Oteldeki kahvaltının ardından; Rus Çarı Büyük Petro tarafından eşi Katherina için mimar Bartolomeo Rastrelli'ye inşa ettirilmiş Kadriorg  Sarayı ve Sanat Müzesini (giriş ücreti dahil) geziyoruz. Batı Avrupa ve Rus sanat eserlerini içerisinde barındırmasının haricinde, bu barok sarayın çiçek, ağaç ve çeşmelerle süslenmiş dekoratif bahçesini de gezeceğiz. Öğleden sonra Estonya’nın modern dönem öncesi yaşam tarzının en güzel anlatıldığı ve 79 hektarlık ormanlık arazinin içerisine kurulmuş Rocca Al Mare Etnografya Açık Hava Müzesi gezilecektir (giriş ücreti dahil). Deniz kenarındaki doğal ormanlık araziye yayılmış, eski Eston tarzı ahşap yapıların eşsiz koleksiyonunun sunulduğu bu müzede; farklı bölge ve yüzyıllara ait çiftlik evleri, yel değirmenleri, su değirmenleri, ahşap okul ve köy yaşamını içerisinde döneme ait geleneksel kıyafetleriyle gezen ve sunan Estonyalıları izleyerek gezeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Tallin’de.
8. Gün: TALLİN, İSTANBUL, ANKARA
Otelde kahvaltı sonrası havalimanına transfer.
12.25 TK 1424 sefer sayılı uçakla Tallin’den İstanbul'a hareket.
15.45 İstanbul Havalimanı'na varış. Pasaport işlemlerinden sonra İstanbul'dan katılan konuklarımız ile vedalaşma.
18.00 TK 2170 sefer sayılı uçakla İstanbul'dan Ankara’ya hareket.
19.25 Ankara Esenboğa Havalimanı'na varış. Gümrük işlemlerinden sonra özel aracımızla TEMPO TUR önüne transfer ve turumuzun sonu.

TUR GÖREVLİSİ
Daha sonra açıklanacaktır
ULAŞIM
THY ile ANKARA VE İSTANBUL'DAN
Yurt dışı turlarımızda programda yazan uçuş saatleri bazen THY tarafından değiştirilmektedir. Yapılan değişiklikler internet sitemizde güncellenmektedir. Oluşabilecek uçuş saati değişikliklerinden veya rötarlardan zarar görmemeniz için “münferit iç hat veya münferit dış hat” kendi biletini alanların mutlaka THY’den bağlantılı bilet almalarını öneriyoruz. Aksi takdirde doğabilecek olumsuzluklarda acentamızın sorumluluğunun olmadığını belirtmek isteriz.
AŞI BİLGİSİ
Bu turun Covid sağlık önlemleri daha sonra internet sitemizde açıklanacaktır. (Güncelleme 08.03.2022)

Covid-19 Yurt Dışı Seyahat Sigortası hakkında bilgi almak için tıklayınız.

VİZE BİLGİSİ
YEŞİL PASAPORTA VİZE YOK.
Pasaportun süresi tur bitiş tarihi itibariyle en az 3 ay geçerli olması şarttır.
Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.
Dışişleri Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mf
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
-THY ile Ankara / İstanbul / Vilnius - Tallin / İstanbul / Ankara arası uçuşlar
-Ankara-İstanbul gidiş dönüş bağlantı uçuşları 75 € dahil
-Tempo Tur - Esenboğa Havalimanı'na transferler
-Havalimanı vergileri
- Vilnius, Riga, Tallin arası otobüsle ulaşım
- Programda yazan tüm gündüz çevre gezileri
* Trakai Kalesi gezisi 50 € dahil
* Rundale Sarayı gezisi 40 € dahil
* Sigulda Turaida Kalesi turu 50 € dahil
* Jurmala gezisi 35 € dahil
* Kadriorg Sarayı ve Rocca El Mare açık hava müzesi turu 80 € dahil
- 4 Yıldızlı otellerde 7 gece konaklama
- Kahvaltılar (7), akşam yemekleri (6)
- 2.Gün öğle yemeği (1)
- Uçakta 20 kg bagaj hakkı,
- Seyahat Güvence Paketi Sigortası
- Tur boyunca Türkçe rehberlik hizmetleri.
- KDV

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
- 115 € vize ve servis ücreti (nakit tahsil edilir). Hususi (yeşil) pasaportlar için vize gerekmemektedir.
- 150 TL Yurt dışı çıkış vergisi pulu
- Bahşişler (rehber, otel, restoran, müzisyen, hamaliye vb. hizmet verenler için bahşişler)
- 2.gün hariç diğer öğle yemekleri
- 5. gün akşam yemeği
- Programda dahil olduğu yazmayan diğer müzelerin girişleri
- Alkollü ve alkolsüz içkiler, telefon, ütü, ilaç gibi kişisel harcamalar
- Otellerde ücretli televizyon kanalları (pay tv)
GEREKLİ MALZEMELER
Kazak, yağmurluk, anorak, terlik, şapka, su kabı (matara-termos), güneş kremi, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası , yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.

Vize ve Sıcaklık Bilgileri için lütfen tıklayınız
Yurt Dışı Turlar Genel Bilgiler için lütfen tıklayınız