Vezirköprü, Samsun, Çorum Turu

Konaklama

2 gece yarım pansiyon konaklama, tekne turu
Samsun: Daha sonra açıklanacaktır

Erken Rezervasyon

Gezi tarihinden 14 gün önce gezi ücretini yatıranlara kişi başına 150 TL indirim veya peşin fiyatına 4 taksit
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 0 TL
  • Tek Kişilik Oda 0 TL
  • Odada 3. Kişi 0 TL
  • Çocuk (6-12) 0 TL
  • Bebek (0-6)0 TL

Tur Programı Tur Programı Yazdır

44. YIL!
TEMPO TUR TECRÜBESİ İLE GEZİN, KEŞFEDİN


GEZİLECEK YERLER
Vezirköprü, Şahinkaya Kanyonu, Tekne Turu, Samsun, Kızılırmak Deltası, Atakum, Çarşamba, Çorum

1.GÜN:ANKARA, VEZİRKÖPRÜ, ŞAHİNKAYA KANYONU, SAMSUN
Sabah saat 07.15'de TEMPO TUR önünde buluşma ve Vezirköprü'ye hareket. Öğle yemeğinden sonra bünyesinde barındırdığı zengin mimari mirası ve doğal güzellikleriyle "Tarihi Kentler Birliği üyesi Vezirköprü'yü yürüyerek gezmeye başlıyoruz.  Fazlı Ahmet Paşa Medresesi (Taş Medrese), Adnan Menderes Parkı'ndaki Anıtsal Çınar Ağacı, Tarihi Bedesten ve Arasta, Orta Cami, Taşhan, Kurşunlu Cami'ni gezilmesinden sonra Şahinkaya Kanyonu'na giderek tekne turu yapıyoruz.  2015 yılında tabiat parkı ilan edilen kanyon, Kızılırmak üzerinde bulunan ve Türkiye'nin ikinci büyük su kanyonu Altınkaya Barajı'nın en dar yerindedir. Tekne gezisi sonrası Samsun’a hareket. Akşam yemeği ve konaklama Samsun’daki otelimizde. 
2.GÜN: KIZILIRMAK DELTASI KUŞ CENNETİ, BAFRA, ATAKUM, BANDIRMA GEMİ MÜZESİ
Kahvaltı sonrası Türkiye’nin en önemli sulak alanları arasında yer alan, biyolojik zenginliğiyle dikkat çeken ve UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesine 2016 yılında alınan Kızılırmak Deltası Sulak Alan ve Kuş Cenneti gezimizde sayısız kuş türünü gözlemleyip Subasar ormanını fotoğraflama şansı yakalayacağız. Daha sonra Bafra’ya hareket. Bafra’da öğle yemeği sonrası Bafra Tütün Müzesi’ne daha sonra Bafra Arkeoloji ve Etnografya Müzesi’ne gidiyoruz. 1858 yılında şehir kulübü amacıyla inşa edilmiş Bafra Müzesi’ni gezdikten sonra Samsun’a dönüyoruz. 1878 yılında Glasgov'da "Trocadero" ismiyle inşa edilmiş ve sorasında Kymi adıyla uzun yıllar yük taşımış Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda önemli bir rolü olan Bandırma Gemi Müzesi'ni ve Atakum’u geziyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Samsun’daki otelimizde. Akşam yemeğinden sonra dileyenlerle yürüyerek Atakum sahilini geziyoruz
3.GÜN: ÇARŞAMBA, ÇORUM, ANKARA
Kahvaltı sonrası Çarşamba’ya hareket. Çarşamba’da Anadolu yapı geleneğinin en güzel örneklerinden biri olan Göğceli Cami’ni, Osmanlı yapısı olan Çarşamba Bedesteni’ni ve Çarşamba Köprüsü’nü gördükten sonra Çorum’a hareket. Çorum’da öğle yemeği sonrası Çorum Müzesi’ni, saat kulesini, dünyanın en dar sokağı olarak tanıtılan, Tarihi Dikiciler Arastası’nı, geleneksel yöntem ile üretim yapan Hayvalı Leblebicisi’ni, Muradi Rabi Ulu Cami’sini ve tarihi Velipaşa Hanı’nı gördükten sonra Ankara’ya hareket. Akşam saat 22.00 sularında Ankara’ya varış 

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz.

ULAŞIM
Midibüs veya minibüs ile
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Özel araç ile özel ulaşım, otelde konaklama (2), kahvaltı (2), akşam yemeği (2), seyahat güvence sigorta poliçesi, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV.
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Birinci gün kahvaltı, tüm öğle yemekleri, son gün akşam yemeği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL)  alabilir ya da bu tur için 4 €uro ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.
GEREKLİ MALZEMELER
Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, lastik ayakkabı veya lastik çizme, mayo, terlik, havlu koruyucu krem, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası , su kabı, gözlük, fotoğraf makinesi, pil, yedek hafıza kartı ve şarj aleti, anti bakteriyel jel.

Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi Genel ve Özel Şartlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız

DİĞER BİLGİLER
-Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

DURAKLAR
1-07.00 -Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı
2-07.15 Tempo Tur önü
3-07.25 Milli Kütüphane - Bahçelievler
4-07.28 AŞTİ karşısı
5-07.31 Akköprü Ankamall karşısı
6-07.35 Fatih (Keçiören) Köprüsü altı
7-07.38 Aydınlıkevler Kavşağı Türk Telekom önü
8-07.40 Altınpark Ana Giriş Kapısı önü
Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız.
Dönüşte aracımız Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, bu duraktan binenler, Vekaletler Caddesi ile Atatürk Bulvarı’nın kesiştiği noktada bırakılacaktır.
AŞTİ karşısındaki duraktan binenler dönüşte, AŞTİ'de durmanın yasak olması nedeniyle EMEK METRO durağında indirilecektir.