Uçakla Karadeniz, Yaylalar ve Batum Turları

Konaklama

4 gece yarım pansiyon konaklama, Batum'da 1 öğle yemeği
1-Arhavi Resort Otel
(Tüm odalarında duş/wc/TV)
2-Trabzon Usta Park Otel (4*)
3-Gümüşhane Ramada Otel (5*)

Erken Rezervasyon

Bayram tarihi dışı turlarda;
Gezi tarihinden 21 gün önce gezi ücretini yatıranlara kişi başına 500 TL indirim veya peşin fiyatına 4 taksit.
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
Erken rezervasyon döneminde grup ve kurum indirimleri uygulanmaz.

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 18890 TL
  • Tek Kişilik Oda 23390 TL
  • Odada 3. Kişi 18390 TL
  • Çocuk (6-12) 15100 TL
  • Bebek (0-6)0 TL

Tur Programı Tur Programı Yazdır

44.YIL!
TEMPO TUR TECRÜBESİ İLE GEZİN, KEŞFEDİN

GEZİLECEK YERLER
Uzungöl, Lustra Yaylası, Karestel Yaylası, Dursun Ali İnan Müzesi, Hopa, Batum, Ayder Yaylası, Fırtına Vadisi, Çinçiva Köprüsü, Zilkale, Palovit Şelalesi, Rize, Çay Fabrikası, Sümela Manastırı, Altındere Vadisi Milli Parkı, Trabzon, Ayasofya Cami, Atatürk Köşkü, Gümüşhane, Karaca Mağarası, Giresun Adası
Bu gezimizde katılımcı sayısı 22 kişi ile sınırlandırılmıştır.

1.GÜN: TRABZON, UZUNGÖL, ARHAVİ
Sabah saat 05.30'da Tempo Tur önünde buluşma ve  havalimanına transfer. AJetin VF4284 uçağı ile 07.25'de Trabzon'a hareket. Saat 08.40'da Trabzon'a varış. Bizi bekleyen aracımıza yerleştikten sonra, Trabzon'a kendi olanakları ile gelecek misafirleri de Trabzon Otobüs Terminali'den alıp, Uzungöl'e hareket ediyoruz. Of ilçesinden Uzungöl'e doğru yolculuğumuz devam edecektir. Kiremitli Köprü'yü (Hapsiyaş) gördükten sonra Uzungöl’e dönerek İnan Kardeşler’de öğle yemeği molası veriyoruz. Yemekten sonra öncelikle Karadeniz ve Uzungöl yöresel yaşamını en güzel şekilde yansıtan Dursun Ali İnan Müzesi'ni gezeceğiz, ardından minibüslerle yayla turumuza başlıyoruz. İlk olarak Seyir terasında fotoğraf molası vereceğiz. Ardından muhteşem orman dokusunun bitiş noktasında Lustra Yaylası'na ulaşıyoruz. Lustra Yaylası'nda kısa bir yürüyüş yaparak yaylanın havasını iyice hissediyoruz. Sonraki durağımız Uzungöl’ü tepeden fotoğraflayacağımız yaklaşık 2200 m yükseklikteki Karestel Yaylası. (Hava ve yol koşullarına göre rehber programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Biz çok zorunlu olmadıkça programımızı aynen uyguluyoruz. Ancak aşırı yağış, sis, heyelan gibi nedenlerden dolayı bir değişiklik söz konusu olursa rehberlerimiz alternatif program yapacaktır.) Yayla gezimizi bitirdikten sonra Uzungöl’e geri dönüp oradan Arhavi’ye doğru hareket ediyor Arhavi'deki  otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Arhavi'deki otelimizde.
2.GÜN:SARP SINIR KAPISI , GÜRCİSTAN(BATUM), ÇİFTE KÖPRÜLER, ARHAVİ
Kahvaltı sonrası erken saatte Batum'a doğru yola çıkıyoruz. Sarp Sınır Kapısı'ndan Gürcistan'a giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra bir tarafta deniz manzarasını diğer tarafta Andrew Heykeli'ni izleyerek ilerliyoruz. Yolumuz üzerinde Türkiye'den (Bayburt) doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri'ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü'nü göreceğiz. Öğle yemeği molasından sonra Batum gezimizde; tarihi Meryem Ana Katedral Kilisesi'ni, tarihi Orta Cami, tiyatro binasını, Medea Heykeli'ni, Batum Limanı'nı ve yeni oluşturulan yüzüyle Avrupa Meydanı'nı göreceğiz.
Daha sonra Sarp Sınır Kapısı’ndan Türkiye’ye giriş yapıp Arhavi'ye ulaştığımızda yönümüzü Kapisre Deresi veya Orçi Çayı üzerinde yer alan Çifte Köprülere çeviriyoruz. Çifte Köprüleri gördükten sonra otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama Arhavi'deki otelimizde.
NOT: LÜTFEN "GÜRCİSTAN'A GEÇİŞ" NOTUNU MUTLAKA OKUYUNUZ.
3.GÜN: AYDER, FIRTINA VADİSİ, TRABZON
Kahvaltı sonrası Ayder Yaylası'na hareket ediyoruz. Ayder Yaylası'nı yürüyerek gezeceğiz. Şelaleler büyüleyici görüntülere ayrı bir güzellik katıyor. Bu görsel şöleni fotoğrafladıktan sonra Çamlıhemşin’e hareket ediyoruz. Burada bizi bekleyen minibüslerimizle Fırtına Vadisi içinde bir tarafta yeşilin her tonunu, bir tarafta Fırtına Deresi’ni, bir tarafta bozulmamış yöre mimarisinin örneklerini görecek ve kemer köprüleri gezeceğiz. İlk durağımız "Sevdaluk" dizisinin çekildiği Şenyuva Köyü (Çinçiva). Köyü ve buradaki kemer köprüyü gezdikten sonra yolculuğumuz Zilkale’ye doğru devam edecek. sarp bir kaya üzerinde 14. yüzyılda inşa edildiği tahmin edilen Zilkale; denizden 750 metre, hemen altında akmakta olan Fırtına Deresi’nden ise 100 metre yüksekliktedir. Etkileyici görüntüsüyle yüzlerce metre ötelerden de gözükebiliyor. Kaleyi uzaktan görüntüledikten sonra iç kısmını da gezeceğiz. Sonraki durağımız Kaçkar Dağları Milli Parkı içerisindeki Palovit Şelalesi, Rize’nin debisi en yüksek şelalelerinden biridir. Gür bir orman içindeki bu ünlü şelale, yaklaşık 15 metre yükseklikten köpük köpük dere yatağına doğru çağıldıyor. Şelalenin fotoğraflanmasından sonra Fırtına Vadisinde öğle yemeği molası veriyoruz. Yemekten sonra Trabzon’a hareket. Yolumuz üzerinde Çay fabrikası, Rize bezi ve Sürmene bıçaklarını tanımak ve alışveriş için zaman verilecektir. Akşam yemeği ve konaklama Trabzon’daki otelimizde. Yemek sonrası isteyenler Uzun Sokak'ta yürüyüş yapıp Atatürk Meydanı'ndaki kafelerde vakit geçirebilirler. 
4.GÜN:  TRABZON, ATATÜRK KÖŞKÜ, TRABZON AYASOFYASI, SÜMELA MANASTIRI, GÜMÜŞHANE
Kahvaltı sonrası Atatürk Köşkü ve bir kısmı cami olarak kullanılan Trabzon Ayasofyası'nı gezdikten sonra, Trabzon Atatürk Meydanı'nda serbest zaman veriyoruz. Daha sonra Sümela Manastırı'na gidiyoruz. Sümela ismi, Manastırın inşa edildiği yıllardaki yerel dilde kara, siyah karanlık anlamına gelen “melas” kelime kökünden türemektedir. Sümela’nın ismi  aslında etimolojik olarak kurulmuş olduğu dağdan türemektedir. Trabzon’un Maçka ilçesi Altındere Köyü sınırları içinde, Altındere Vadisi’ne hakim Karadağ’ın eteklerinde sarp bir kayalık üzerine kurulmuş olan Sümela Manastırı, halk arasında “Meryem Ana” adı ile anılır. Manastır'ın dibindeki tesislere de iniyoruz. Bizi manastır yakınlarına kadar götürecek minibüslere binip yolumuza devam ediyoruz. Minibüsten indikten sonra yirmi dakika yürümek zorundayız. Yer yer çıkış var, ama fazla zor değil. Rehberimiz sizlere manastır hakkında ayrıntılı bilgi verecektir.  Manastır gezimizin ardından Gümüşhane’deki otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
*Sümela Manastırı kısmen kapalı alanları dışında görülecektir.
5.GÜN: KARACA MAĞARASI, GİRESUN
Kahvaltı sonrası Eski Gümüşhane'yi (Süleymaniye Mahallesi'ni)  gezdikten sonra Karaca Mağarası'na hareket. Mağara'yı gezdikten sonra bölgenin Çanakkale'si olan Harşit Vadisi üzerinden Giresun'a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Giresun’da Herkül’ün altın postu aramak için geldiği ve amazon savaşçı kadınlarının erkeklerden uzak bir dünya kurarak yaşadığı başta olmak üzere birçok efsaneye sahip olan Giresun Adası’na hava koşullarının uygun olması durumunda mitolojik bir tekne turu yapacağız. (Tekne turu yapılamazsa alternatif program Giresun Kalesi, Zeytinlik Mahallesi) Ada gezimizden sonra Trabzon Havalimanı'na hareket.  AJet’in VF4291 uçağı ile saat 22.00'de hareket saat 23.25'de Ankara'ya varış. Tempo Tur önüne transfer ve gezimizin sonu.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 

ULAŞIM
AJet ile Ankara - Trabzon - Ankara ulaşım.
Trabzon'dan sonra tur minibüs veya midibüs ile yapılacaktır.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
44 yıllık Tempo Turizm deneyimi! ,
AJet Ankara-Trabzon-Ankara gidiş-dönüş uçak bileti,
Tempo Tur / Havalimanı / Tempo Tur transferi,
5*, 4* ve özel belgeli otellerde 4 gece yarım pansiyon konaklama (4),
Kahvaltı (4),
Batum'da öğle yemeği (1),
Akşam yemekleri (4),
Zilkale Turu
Palovit Şelalesi Turu
Yaylalara minibüs veya midibüsle transfer,
Seyahat güvence sigorta poliçesi,
Milli park ve özel müze giriş ücretleri,
Sümela Manastırı minibüs çıkış ücreti,
Rehberlik hizmetleri,
KDV.
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Yurt dışı çıkış harcı (Batum'a geçiş için 150 TL),
İlk gün kahvaltı,
2.gün hariç öğle yemekleri ve son gün akşam yemeği,
T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri,
Yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler,
Özel harcamalar,
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL)  alabilir ya da bu tur için 20 € ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. 
GEREKLİ MALZEMELER
Önceden giyilmiş yürüyüş ayakkabısı veya botu, yağmurluk (panço tercih edilmelidir) kolay giyilip çıkarılabilen rahat pamuklu giysiler, zaman zaman serin olabileceği düşünülerek kazak, polar(alt-üst) giysi, güneş kremi, şapka, bandana, küçük bir sırt çantası , yedek giysi ve çamaşır, yedek çorap, yedek ayakkabı, terlik, koruyucu krem, fotoğraf makinesi, pil, yedek hafıza kartı ve şarj aleti, anti bakteriyel jel.

Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi Genel ve Özel Şartlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız

DİĞER BİLGİLER
-Turumuza Türkiye'nin her yerinden katılabilirsiniz. (Ankara dışından katılım için bizi arayınız)
-Katılımcı sayısı 22 kişi ile sınırlıdır.
-Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.


GÜRCİSTAN'A (BATUM) GEÇİŞ 
Lütfen bu notu dikkatlice okuyunuz.
Türkiye ile Gürcistan devletleri arasında yapılan anlaşma gereği T.C. vatandaşları Gürcistan'a üzerinde T.C. kimlik numarası bulunan yeni (cipli) nüfus cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile  geçiş yapılması mümkün değildir. Ailesi ile birlikte (anne ve babanın aynı anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı konuklarımızın Gürcistan'a geçişleri için yanında olmayan anne veya babanın noterden onaylı muvafakatnamesi gerekmektedir.  Bebekler ve çocuklar dâhil kimliklerde fotoğraf olması zorunludur. Tura çıkmadan evvel lütfen nüfus idaresine başvurarak çocuklarınızın nüfus cüzdanlarını fotoğraflı hale getiriniz. Nüfus cüzdanlarının  yırtık ve yıpranmış olmaması gerekmektedir.
Üzerinde T.C. kimlik numarası olan nüfus cüzdanlarınızı tura çıkarken yanınıza almayı unutmayınız.
Yurt dışı çıkış harcı olan 150 TL katılımcılar tarafından ödenir.
Gürcistan'daki kiliseleri gezerken erkeklerin pantolon, bayanların etek giymeleri gerekmektedir.
Vizeye tabi olan yabancı uyruklu yolcularımız Gürcistan'dan Türkiye'ye girişte vize almaları zorunludur.
Sınırdan geçiş;  yoğunluğa göre 1-2 saat sürmektedir.
Sınır geçişi yaya olarak yapılmaktadır.
Sınır geçişlerinde her yolcu yanında bulundurduğu eşyadan kendisi sorumludur.
Bu nedenle oluşabilecek olumsuzluklardan acentemiz sorumlu tutulamaz.

#Karadeniz Turları  #Uçaklı Karadeniz Turu  #Ankara Çıkışlı  #Zilkale  #Sümela Manastırı  #Doğu Karadeniz Turu  #Palovit Şelalesi  #Karadeniz Gezilecek Yerler #Türkiyenin her yerinden #İstanbul çıkışlı Karadeniz Turları #Butik Karadeniz Turları #Lustra Yaylası #Ayder Turu #Fırtına Deresi