Uçak ile Doğu Anadolu Turu

Konaklama

4 gece yarım pansiyon konaklama
Kars-Kale Otel (4*)
Van Ramada By Wyndham (4*)
Not:
Aynı odada 3 kişi konaklamalar, odada sıkışıklık yaratabilir ve “ek yatak” sabit yatak konforunda olmayabilir.

Erken Rezervasyon

Bayram tarihi dışı turlarda;
Gezi tarihinden 21 gün önce gezi ücretini yatıranlara kişi başı 500 TL indirim veya peşin fiyatına 4 taksit.
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 18690 TL
  • Tek Kişilik Oda 21990 TL
  • Odada 3. Kişi 18090 TL
  • Çocuk (7-12) 15690 TL
  • Bebek (0-7)0 TL

Tur Programı Tur Programı Yazdır

44. YIL!
TEMPO TUR TECRÜBESİ İLE GEZİN, KEŞFEDİN

GEZİLECEK YERLER
Erzurum, Çifte Minareli Medrese, Üç Kümbetler, Bedesten Çarşısı, Sarıkamış, Kars, Kars Ani Harabeleri, Kars Kalesi, Oniki Havariler Kilisesi, Taş Köprü, Evliya Cami, Fethiye Cami, Doğubayazıt, İshak Paşa Sarayı, Muradiye Şelalesi, Nemrut Krater Gölü, Ahlat Selçuklu Mezarları ve Kümbetleri, Adilcevaz, Gevaş, Akdamar Adası
Bu gezimizde katılımcı sayısı 22 kişi ile sınırlandırılmıştır.

1.Gün: ERZURUM, KARS  
Sabah saat 06.00'da Tempo Tur önünde buluşma ve Esenboğa Havalimanı'na hareket. AnadoluJet'in TK 7070 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.45’de Erzurum'a hareket. Saat 09.05 Erzurum Havalimanı'na varış ve aracımız ile şehir merkezine hareket.  Erzurum'da şehrin sembolü haline gelen Çifte Minareli Medrese'yi geziyoruz. Kitabesi olmadığından yapılış tarihi kesin olarak bilinmemekle birlikte Selçuklu Sultanı Alaaddin Keykubat’ın kızı Hundi Hatun veya İlhanlı hanedanı Padişah Hatun tarafından yaptırılmış olabileceği düşüncesi ile adına Hatuniye Medresesi'de denilmektedir. Daha sonra Ulu Cami, Üç Kümbetler, Bedesten Çarşısı ve 23 Temmuz 1919 yılında Erzurum Kongresi'nin yapıldığı 23 Temmuz Kongre binası ile devam ediyoruz. Erzurum Kongresi, İdadi Mektebi (Lisesi) olarak hizmet veren bu binanın birinci katındaki bir salonda yapılmıştır. Binanın ikinci katında bulunan bir salon ve salona açılan iki oda Kongre Müzesi olarak düzenlenmiştir. Atatürk´ün başkanlığında gerçekleştirilen Erzurum Kongresi ile Türkiye Cumhuriyeti'nin temelleri bu binada atılmış ve Türkiye Büyük Millet Meclisi´ne giden yol bu kongre ile aralanmıştır. Gezimize öğle yemeği (ünlü Çağ Kebabı ve Kadayıf Dolması tatlısı) için serbest zaman verdikten sonra  Erzurum'dan ayrılıp Kars'a doğru yolculuğumuz başlıyor. Yolumuz boyunca Aras Nehri üzerinde bulunan Çoban Dede Köprüsü'nü ve Sarıkamış'ta Allahu Ekber Dağları Şehitlik Anıtı'nı ziyaret ediyor daha sonra Kars'a gidiyor otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve Akşam yemeği Kars'taki otelimizde.
2.Gün: ANİ HARABELERİ, KARS
Sabah kahvaltısından sonra UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesindeki Ani Harabeleri'ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 45 dakikalık bir yolculuk sonrası Ermenistan sınırına varıyoruz. Ani bir bütün olarak Ermeni kültürü, sanatı, mimari ve kentsel tasarım gelişiminin olağanüstü kalıntılarını taşır. Bununla beraber Orta Çağ boyunca Mezopotamya, Orta Asya ve Kafkaslardan gelen çok uluslu ve çok dinli toplulukların buluşma yeri olmuştur. Anadolu’daki en eski camiye ev sahipliği yapan Ani, Türk ve İslam dünyasında da önemli bir yere sahiptir. Ani’nin kent çevresi, anıtsallığı, tasarımı ve kalitesiyle, askeri tarihin, mimarlık ve teknoloji tarihinin önemli aşamalarını gösteren mimari ahengin göze çarpan bir örneğini temsil eder. Taş duvarları, yarı silindirik kulelerle güçlendirilmiş çifte tahkimat ve masif taş yüzeyleriyle birlikte Ani, etkileyici bir kent görünümü sunar. Kentte yer alan Katedral, Gürcü mimarisinin Ani’deki örneği olan ve kentte freskleriyle günümüze ulaşmış olan Tigran Honents Kilisesi, Ana cadde, Ebu'l Manuçehr Cami, Kervansaray, surları,  Arpaçay ve Ermenistan sınırını geziyoruz. Ani Turumuzdan sonra öğle yemeği için şehir merkezine dönüyoruz. Kars merkez turumuzda Kars Kalesi, Oniki Havariler Kilisesi, Taş Köprü, Evliya Cami, Fethiye Cami, Defterdarlık binasını görüp Kars sokaklarını geziyoruz. Alışveriş için serbest zaman (yöreye özgü kaşar ve bal) sonrası turumuzu tamamlıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Kars'taki otelimizde.
3.Gün: DOĞUBAYAZIT, İSHAK PAŞA SARAYI, MURADİYE ŞELALESİ, VAN
Sabah kahvaltı sonrası Digor, Tuzluca ve Iğdır yolu üzerinden Doğubayazıt'a hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde Tuzluca Tuz Mağara'larını ziyaret ettikten sonra Ermenistan sınırına yakın Halıkışla Köyü'nde molamızı veriyor görsel bir şölen sunan Büyük ve Küçük Ağrı Dağları'nın uzaktan görüntüleyip  Doğubayazıt'a varıyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra 18. yüzyılda Osmanlı döneminde Sancak beyi Çıldıroğulları'ndan İshak Paşa tarafından yaptırılan İshak Paşa Sarayı'na çıkıp Ağrı Dağı manzarası eşliğinde bu muhteşem sarayı geziyoruz. Saraydan öte bir külliye formunda olan yapıda, her biri diğerinden farklı anıtsal kapılarıyla ve figürlü süslemeleriyle Selçuklu etkisinin yanı sıra Batılılaşma etkisiyle Osmanlı sanatına girmiş olan (Gotik, Barok, Rokoko, Ampir) üslupların da etkileri görülür. Gezimiz sonrası Van'a doğru hareket ediyoruz. Van yolu üzerinde bulunan Tendürek Volkanik Dağı, Çaldıran Ovası, Muradiye Şelalesi ve Van Gölü kuzey sahillerini fotoğraflıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Van'daki otelimizde.
4.Gün: VAN, TATVAN, NEMRUT KRATER GÖLÜ, AHLAT, ADİLCEVAZ
Sabah kahvaltısından sonra Van gölü güney sahili boyunca Tatvan'a hareket ediyoruz. İlk durağımız Nemrut Krater gölleri olacak. Avrupalı Seçkin Destinasyonlar (EDEN) Projesi kapsamında Suya Bağlı (Aquatic) Turizm dalında mükemmeliyet ödülü alan Nemrut Krater Gölü turumuzda Büyük göl, Ilık göl, buhar bacalarını görüyoruz. Tatvan merkezde öğle yemeği alıyoruz. Yemekten sonra en büyük Müslüman mezarlıklardan biri olan Ahlat Selçuklu mezarlığına gidiyoruz. Selçuklu mezar taşlarını, Emir Bayındır Kümbeti'ni, Çifte Kümbetler ve Ulu Kümbet'i ziyaret ediyor Harabe şehir ve Ahlât şehir turumuzdan sonra Adilcevaz ilçesine hareket ediyoruz. Yöreye özgü imal edilen bastonları görmek için Baston Atölyesi'ne gidiyor göl kıyısında moladan sonra Erciş ilçesi üzerinden Van'a dönüyoruz. Van'da M. Ö. 900-600 yılları arasından Van merkez olmak üzere bölgede büyük bir medeniyet kuran Urartuların kralı I. Sardur (M. Ö. 840-830) tarafından yaptırılan Van Kalesi'ni geziyor kedi evi ziyareti sonrası otelimize hareket. Konaklama ve akşam yemeği Van'daki otelimizde.
5.Gün: GEVAŞ, AKDAMAR ADASI, VAN
Kahvaltı sonrası Akdamar Adası'na gitmek için Gevaş'a doğru gidiyoruz. Gevaş'tan bineceğimiz tekne ile, yaklaşık yarım saatlik sürecek güzel manzaralar eşliğinde Akdamar Adası'na varıyoruz. Kabartmaları ve süslemeleri ile günümüze kadar ulaşmış nadir eserlerden Kutsal Haç Kilisesi'ni geziyor ve fotoğraflıyoruz. Kilise gezisini bitirdikten sonra Van Ferit Melen Havalimanı'na gidiyoruz. AnadoluJet'in TK 7085 sayılı seferi ile saat 16.55’de Ankara'ya hareket ve saat 18.35'de Ankara'ya varış bagaj alımı sonrası aracımız ile Tempo Tur önüne hareket ve gezimizin sonu.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 

ULAŞIM
Anadolujet ile Erzurum gidiş-Van dönüş
Ara transferler midibüs veya minibüs ile yapılacaktır.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
44 yıllık Tempo Turizm deneyimi! ,
Ankara-Erzurum gidiş, Van-Ankara dönüşü AnadoluJet uçak bileti,
Tempo Tur - Esenboğa Havalimanı gidiş dönüş transferleri,
Midibüs veya minibüs ile ulaşım,
4* otellerde yarım pansiyon konaklama (4),
Kahvaltı(4),
Akşam yemeği (4),
Seyahat güvence sigorta poliçesi, 
Milli park ve özel müze giriş ücretleri,
Rehberlik hizmetleri
KDV  
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
İlk gün kahvaltı,
5.gün akşam ve tüm öğle yemekleri,
T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri,
Yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL) alabilir ya da bu tur için 26 €uro ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.
GEREKLİ MALZEMELER
Kazak, şapka, bere, su kabı (matara-termos), güneş kremi, anti bakteriyel jel, küçük sırt çantası , yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.

Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi Genel ve Özel Şartlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız

DİĞER BİLGİLER
-Bu turumuza Türkiye'nin her yerinden katılabilirsiniz.(Ankara dışından katılım için bizimle iletişime geçebilirsiniz)
-Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.
Bölgede açıkta satılan su, ayran ve diğer meşrubatların içilmemesi, yöresel yemeklerin bazı konuklarımızı rahatsız ettiği gözlemlendiğinden dikkatli olunması gerekmektedir.

#uçaklıdoğuanadoluturu #doğuanadoluturu #karsturu #doğubayazıtturu #akdamaradası #muradiyeşelalesi #aniharabeleri