Trakya Bağ Bozumu Turu

Konaklama

2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
Tekirdağ Goldhan Otel
(Tüm odalarda duş, wc)
Çanakkale Büyük Truva Otel (****)

Erken Rezervasyon

Gezi tarihinden 21 gün önce gezi ücretini yatıranlara kişi başı 300 TL indirim veya peşin fiyatına 4 taksit.
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 10350 TL
  • Tek Kişilik Oda 12150 TL
  • Odada 3. Kişi 10150 TL
  • Çocuk (7-12) 9650 TL
  • Bebek (0-7)0 TL

Tur Programı Tur Programı Yazdır

44. YIL!
TEMPO TUR TECRÜBESİ İLE GEZİN, KEŞFEDİN


GEZİLECEK YERLER
Tekirdağ,  Tekirdağ Bağları, Ganos Dağları, Hora Deniz Feneri, Balıkçı Dalyanları, Çanakkale, Truva Antik Kenti ve Müzesi


1. GÜN:  ANKARA, TEKİRDAĞ 
Sabah saat 07.00'de Tempo Tur önünde buluşma ve hareket. Saat 14.00 sularında Tekirdağ'a varış. Öğle yemeği molasında Tekirdağ'ın coğrafi işaretli lezzetli ürünlerini tadıyoruz. Öğle yemeğinden sonra yapacağımız şehir turunda Arkeoloji ve Etnoğrafya Müzesi, Namık Kemal Evi, Macar Prensi II. Frenc Rakoczi Müzesini geziyoruz. Daha sonra otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama Tekirdağ'daki otelimizde
2. GÜN:  TEKİRDAĞ, HOŞKÖY, MELEN BAĞLARI
Erken sabah kahvaltımızın ardından güzel görüntüler göreceğimiz ve yol boyunca denizin bize yer yer eşlik edeceği bağları ziyaret edeceğiz. Trakya tarih boyu bağcılık açısından önemli bir bölge olmuştur. Uçmakdere'den geçen yolda Ganos Dağı kıyılarında Şarköy'ün Gaziköy Mahallesi sahilinde balık avlamada kullanılan dalyanları görecek ve birini de görüntüleyeceğiz. Daha sonra ilk durağımız Hoşköy'de Çetintaş Ailesi'nin üretim yaptığı tesise gidiyoruz. Geçmişte Ganohora olarak anılan bu bölgede, bağcılık kültürü, Antik Yunan'dan beri devam ediyor. Gezimizden sonra tesisin önündeki Melen Cafe'de mola ve Hoşköy'de kısa bir yürüyüş sonrası Melen Bağlarına hareket. Marmara, Avşa, Ekinlik ve Hayırsız Ada manzarasına hakim Melen Bağları Hoşköy-Güzelköy arasında yer almaktadır. Bağlar hakkında kısa bir sunum sonunda bağlar ve zeytinlikler içinde  yapacağımız kısa yürüyüşte Ioannis Theologos Manastırı'nı gördükten sonra Melen Bağlarının içindeki restoranda öğle yemeğimizi yiyoruz. Öğle yemeğinden sonra Hora Deniz Fenerini görüp Mürefte'ye hareket edeceğiz.  Mürefte'de Kutman Müzesi ve Aker'i ziyaret edip, Mürefte'yi gezdikten sonra Çanakkale'ye hareket. Yolumuz üzerinde Gelibolu Feneri ve Namazgahı görülmesinden sonra Çanakkale'ye varış. Akşam yemeği ve konaklama Çanakkale'deki otelimizde.
3.GÜN: ÇANAKKALE, ANKARA
Kahvaltı sonrası UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRAS listesinde yer alan Troya (Truva) Tarihi Milli Parkı'na gidiyoruz. Tarihte doğu ile batı arasında yapılan ilk savaşa sahne olan Troya dokuz kez yakılıp yıkılmış ve aynı yerde yeniden inşa edilmiştir. Troya Antik Kentine ait eserlerin sergilendiği Troya Arkeoloji Müzesi'ni, efsaneye uygun olarak yapılan tahta at, eğimli ve iç içe geçmiş surları, surların ara kapılarını, rampalı kapılarını, sunak, hamam, kanalizasyon ve odeonun gezdikten sonra  öğle yemeği ve sonrası dönüş yolculuğu. Akşam saat 23.00 sularında Ankara'ya varış.

ÖĞLE YEMEĞİ MENÜSÜ

Köfte, karamelize soğan ve soslu mantar ile
Enginarlı pilav veya Kabak sıyırma
Ekşi kremalı karadutlu sakızlı muhallebi


HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI

Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz.

ULAŞIM
Minibüs veya Midibüs ile
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Özel araç ile ulaşım, otelde konaklama (2), kahvaltı (2), akşam yemeği( 2), Bağda öğle yemeği (1) , seyahat güvence sigorta poliçesi, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV.
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
1. ve 3. öğle yemekleri, son gün akşam yemeği, Fermente üzüm suyu tadım ücreti,  T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL) alabilir ya da bu tur için 27 € ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.

GEREKLİ MALZEMELER
Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası , su kabı, gözlük, fotoğraf makinesi, pil, yedek hafıza kartı, şarj aleti, antibakteriyel jel.
DİĞER BİLGİLER
-Size özel tur için arayınız
-Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur.
Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

DURAKLAR
1-06.45 -Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı
2-07.00 Tempo Tur önü
3-07.10 Milli Kütüphane - Bahçelievler
4-07.13 Söğütözü-Armada önü
5-07.15 Bilkent Köprüsü altı
6-07.18 Ümitköy Köprüsü altı
7-07.20 Koru Sitesi Migros karşısı
8-07.25 Yaşamkent Kavşağı BP önü
9-07.35 Eryaman Optimum önü
Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız.
-Dönüşte aracımız Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, bu duraktan binenler , Vekaletler Caddesi ile Atatürk Bulvarı’nın kesiştiği noktada bırakılacaktır.
Eryaman-Optimum durağından binenler dönüşte MEVA ŞEHİR satış ofisi önünde indirilecektir.