Sivas, Divriği, Kemaliye Turu Hızlı Tren ile

Konaklama

2 gece yarım pansiyon konaklama, Karanlık Kanyon tekne turu
Sivas Behrampaşa Otel
Tüm odalarda duş, tuvalet
Kemaliye: Yeşil Eğin Otel
Tüm odalarda duş, tuvalet

Erken Rezervasyon

Gezi tarihinden 21 gün önce gezi ücretini yatıranlara kişi başına 200 TL indirim veya peşin fiyatına 4 taksit.
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
Grup indirimi için arayınız
60-64 yaş, 65 yaş üstü, genç 13-26 yaş, Öğretmen, Basın, TSK çalışanı Tren Biletinden indirimler için bilgi alınız.
Örnek indirim
65 yaş üstü kişilere Tren biletinden 425 TL indirim yapılacaktır.

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 6790 TL
  • Tek Kişilik Oda 8090 TL
  • Odada 3. Kişi 6670 TL
  • Çocuk (7-12) 5840 TL
  • Bebek (0-7)0 TL

Tur Programı Tur Programı Yazdır

44.YIL!
TEMPO TUR TECRÜBESİ İLE GEZİN, KEŞFEDİN

GEZİLECEK YERLER
Sivas,  Çifte Minareli Medrese, Gök Medrese, Sanayi Mektebi Müzesi, Şehir Müzesi, Atatürk Kongre ve Etnoğrafya Müzesi, Divriği Ulu Cami, Kemaliye ( Eğin ), Kadıgölü, Kırkgöz, Karanlık Kanyon tekne turu,  Sırakonak köyü, Apçağa Köyü, Mani Yolu, Lökhane, Kangal Çoban Köpeği Çiftliği

1.GÜN: ANKARA, SİVAS

Sabah saat 07.00'de Ankara YHT Garında buluşma. Saat 07.30'ta Sivas'a hareket. Saat 10.01'de Sivas'a varış sonrası bizi bekleyen aracımıza transfer olduktan sonra Cumhuriyetin temellerinin atıldığı Sivas gezimize başlıyoruz. Selçuklu eserlerinden olan Çifte Minareli Medrese, Gök Medrese, Sanayi Mektebi Müzesi, Şehir Müzesini gezip Kurtuluş Savaşı'nın önemli bir evresi olan Sivas Kongresi'nin de toplandığı Atatürk Kongre ve Etnoğrafya Müzesi'ni, Ulu Cami ve Taş Hanı gezdikten sonra otelimize yerleşme ve dinlenme.  Akşam yemeği ve konaklama Sivas'taki otelimizde.
2.GÜN: TAŞ YOL, KEMALİYE (EĞİN), SIRAKONAK VE APÇAĞA KÖYLERİ, KIRKGÖZ, TEKNE TURU
Sabah erken kahvaltı sonrası "Tarihi Kentler Birliği" üyesi Kemaliye(Eğin)'e gidiyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan yeni Şırzı Köprüsü'nde duruyoruz. Köprünün hemen yanı başında Taş Yol yer almaktadır. Karanlık Kanyon kenarındaki kaya bloklarının delinerek tünel açılması suretiyle  yapılan Taş Yol'un inşası yaklaşık 130 yıl sürmüş ve tüneller önce insan gücüyle açılmaya çalışılmış, daha sonra iş makineleri ve patlayıcılar kullanılarak 2003 yılında tamamlanmıştır. Toplam 17 tünel bulunmaktadır. Taş Yol'un bir kısmını yürüyerek gezdikten sonra konaklayacağımız Kemaliye ( Eğin )'e gidiyoruz. Öğle yemeğinden sonra minibüsle Sırakonak Köyü'ne gidiyoruz. Tertemiz sokakları hemen dikkatinizi çekecektir. Eski adı Peğir olan Sırakonak köyünün sokaklarını ve eski evlerini gezdikten sonra yaklaşık bir saatlik bir yürüyüş yaparak bu sefer şiirlere konu olmuş olan Apçağa köyüne gidiyoruz. Ahmet Kutsi Tecer'in ;
"Orda bir köy var, uzakta,
O köy bizim köyümüzdür.
Gezmesek de, tozmasak da
O köy bizim köyümüzdür."
Şiiri bu köy için yazılmıştır. Bu köyü de gezdikten sonra Kemaliye'yi kuşbakışı görebileceğimiz Kırkgöz'e gidiyoruz. Su kaynağında bir süre dinlendikten sonra doğa harikası Karanlık Kanyon'da tekne turu yapacağız. Daha sonra Kemaliye'ye geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Kemaliye'deki otelimizde.
3.GÜN:KEMALİYE, KADIGÖLÜ, MANİYOLU, DİVRİĞİ ULU CAMİ, SİVAS, ANKARA
Kahvaltı sonrası Kemaliye'nin hemen içinden çıkan ve Fırat'a doğru hızla akan ve Kadıgölü diye adlandırılan su kaynağını, yanındaki su değirmenini, lökhaneyi gezip mani yoluna çıkıyoruz. Yol boyu Kemaliyeli'lerin yaşamından bir kesit sunan manileri okuyarak ilerliyoruz. Ardından Prof. Dr. Ali Demirsoy Doğa Tarihi Müzesi'ni ve Surp Asdvadzadzin Kilisesi'ni gezip Divriği'ye hareket. Divriği'de ilk olarak UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRAS LİSTESİ'NDE yer alan  Cami ve Darüşşifası ile büyüleyici bir güzelliğe sahip olan Ulucami'yi göreceğiz. Divriği Kalesi'nin yanındaki tepeden Çaltı Kanyonu'nun görülmesi sonrası Nuri Demirağ Konağı'nı ziyaret edeceğiz. Divriği gezimizi tamamladıktan sonra Dünyada haklı bir üne sahip Kangal cinsi çoban köpeklerini çiftlikte görüyoruz. Daha sonra Sivas'a tren garına gidiyoruz. Saat 18.00'de Ankara'ya hareket saat 20.31'de Ankara'ya varış.

Not: 60-64 yaş, 65 yaş üstü, genç 13-26 yaş, Öğretmen, Basın, TSK çalışanı tren biletinden indirimler için bilgi alınız.
Örnek indirim
65 yaş üstü kişilere Tren biletinden 425 TL indirim yapılacaktır.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz.

ULAŞIM
Ankara'dan Yüksek Hızlı Tren ile
Ara ulaşımlar minibüs ile yapılacaktır.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
44 yıllık Tempo Turizm deneyimi! , Ankara-Sivas ve Sivas-Ankara yüksek hızlı tren bileti, özel araç ile ulaşım, otellerde konaklama (2), kahvaltı (2), akşam yemeği (2), Karanlık Kanyon tekne turu (........), seyahat güvence sigorta poliçesi, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Tüm öğle yemekleri, son gün akşam yemeği,  yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler,
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL)  alabilir ya da bu tur için 60 TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar
GEREKLİ MALZEMELER
Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası , su kabı, gözlük, fotoğraf makinesi, pil, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.

Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi Genel ve Özel Şartlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız

DİĞER BİLGİLER
-Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.