Sinop, Erfelek Şelaleleri Gezisi

Konaklama

Diyojen Otel 2*
Yarım Pansiyon Konaklama

Erken Rezervasyon

Gezi tarihinden 14 gün önce gezi ücretini yatıranlara kişi başına 150 TL indirim veya peşin fiyatına 4 taksit.
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz
Grup indirimi için arayınız

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 6900 TL
  • Tek Kişilik Oda 8050 TL
  • Odada 3. Kişi 6600 TL
  • Çocuk (6-12) 5750 TL
  • Bebek (0-6)0 TL

Tur Programı Tur Programı Yazdır

44.YIL!
TEMPO TUR TECRÜBESİ İLE GEZİN, KEŞFEDİN

GEZİLECEK YERLER
Erfelek, Tatlıca Takım Şelaleleri, Sinop, Sinop Kalesi, Şehitler Çeşmesi, Eski Sinop Cezaevi, Pervane Medresesi, Alaeddin Cami, Etnografya Müzesi, Arkeoloji Müzesi,Hamsilos Fiyordu, Akliman,  İnceburun Feneri, Boyabat, Boyabat Bazalt Kayalıklar Tabiat Anıtı

1.GÜN: ANKARA, SİNOP
Akşam saat 23.45 TEMPO TUR önünde buluşma ve hareket.
2.GÜN: ERFELEK TATLICA TAKIM ŞELALERİ, SİNOP 
Sabah saatlerinde Erfelek'e varış. Erfelek'te alınacak kahvaltı sonrası Tatlıca Takım Şelaleleri 'ne hareket. Erfelek Tatlıca Takım Şelaleleri, aktığı vadi boyunca birbirine dökülen şelalelerden oluşmaktadır. Bu nedenle şelalelerin yanından ip merdiven ve halatlar yardımıyla tırmanmak gerekmektedir. Şelale de yer yer on metrelik dik duvarlardan çıkıldığı gibi ayrıca zeminin kaygan olması nedeni ile şelaleleri vadinin içinden gezmeyi önermiyoruz. Vadide yapılan yürüyüş platformunda güvenli bir şekilde yürüyerek şelaleleri ve vadiyi görüntüleyeceğiz. Konuklarımız isterlerse 10. şelale yakınındaki veya şelalelerin başlangıcındaki kafelerde dinlenip çay, kahve içebilirler .Daha sonra Sinop'a hareket ediyoruz. Sinop Kalesi, Şehitler çeşmesi, bir çok ünlü kişinin hapis yattığı ve şimdi müzeye dönüştürülen Eski Sinop Cezaevi (açık olması durumunda), Pervane Medresesi, Alaeddin Cami, Etnografya ve Arkeoloji müzelerinin gezilmesinden sonra Sinop'taki otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Not: 10. şelaleden sonra platform bitiyor ve patika yola dönüşüyor. Patika yolun zemininin kayganlaşma ihtimali oldukça yüksektir. Yürüyüş deneyimi olmayanlara patikadan yürümelerini önermiyoruz.
3.GÜN: HAMSİLOS FİYORDU, BOYABAT, ANKARA
Kahvaltı sonrası Sinop yakınlarındaki Hamsilos Fiyordu, Ak Liman ve İnceburun Feneri'ni geziyor ardından Boyabat'a hareket ediyoruz. Boyabat konakları, kalenin gezilmesi ardından Bazalt Kayalıklar Tabiat Anıtına gidiyoruz. Boyabat Bazalt Kayalıkları sütunlu bazalt biçiminde volkanik kaya çıkıntılarıdır. Üstten bakıldığında blok taşlar, bir arı peteği şeklinde çokgen görünümlü, karşıdan bakıldığında ise yan yana dizilmiş ince uzun prizmal gövdeli blok taş yığını şeklindedir. Boyabat bazaltlarının en önemli özelliği soğuma çatlaklarına ait bazı düzlemlerin farklı seviyelerde kıvrımlar sunmasıdır. Üst kısımlarda bu kıvrımları rahatça gözlemleyebilirsiniz. Bazalt Parkı yürüyerek gezip, fotoğrafladıktan sonra Ankara' ya hareket. Akşam 23.00 sularında Ankara'ya varış.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz.

ULAŞIM
Midibüs veya Minibüs ile
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
44 yıllık Tempo Turizm deneyimi! , özel araç ulaşım, otelde konaklama (1), kahvaltı (2), akşam yemeği (1), seyahat güvence sigorta poliçesi,  milli park Boyat Bazalt Kayalıklar 25 TL, Tatlıca Takım Şelaleri 25 TL) ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV.
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Tüm öğle ve son gün akşam yemeği, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri.
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL)  alabilir ya da bu tur için 10 € ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.
GEREKLİ MALZEMELER
Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, anorak( sonbahar, kış dönemi için geçerlidir) yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası , su kabı, antibakteriyel jel, gözlük, fotoğraf makinesi, yedek hafıza kartı, şarj cihazı.

Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi Genel ve Özel Şartlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız

DİĞER BİLGİLER
-Size özel tur için arayınız
-Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

DURAKLAR
1-23.30 Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı
2-23.45 Tempo Tur önü
3-23.55 Milli Kütüphane - Bahçelievler
4-23.58 AŞTİ karşısı
5-00.03 Akköprü Ankamall karşısı
6-00.07 Fatih (Keçiören) Köprüsü altı
7-00.09 Aydınlıkevler Kavşağı Türk Telekom önü
8-00.12 Altınpark ana giriş kapısı
Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız.
Dönüşte aracımız Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, buradan binenler Bakanlıklar Vekaletler Caddesi -
Atatürk Bulvarı köşesinde bırakılacaktır.
AŞTİ karşısındaki duraktan binenler dönüşte, AŞTİ'de durmanın yasak olması nedeniyle EMEK METRO durağında indirilecektir.