Sinop, Erfelek Şelaleleri Gezisi

Konaklama

Diyojen Otel 2*
Tam Pansiyon Konaklama

Erken Rezervasyon

Gezi tarihinden 14 Gün önce gezi ücretini yatıranlara kişi başına 50 TL indirim veya peşin fiyatına 4 taksit.
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz
Grup indirimi için arayınız

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 1450 TL
  • Tek Kişilik Oda 1650 TL
  • Odada 3. Kişi 1390 TL
  • Çocuk (6-12) 1160 TL
  • Bebek (0-6)0 TL

Tur Programı Tur Programı Yazdır


GEZİLECEK YERLER
Erfelek, Tatlıca Takım Şelaleleri, Hamsilos Fiyordu, Akliman, Sinop, Sinop Kalesi, Şehitler Çeşmesi, Eski Sinop Cezaevi, Pervane Medresesi, Alaeddin Cami, Etnografya Müzesi, Arkeoloji Müzesi, İnceburun Feneri

1.GÜN: ANKARA, SİNOP
Akşam saat 24.00 TEMPO TUR önünde buluşma ve hareket.
2.GÜN: ERFELEK TATLICA TAKIM ŞELALERİ, HAMSİLOS FİYORDU, İNCEBURUN FENERİ, GERZE
Sabah saatlerinde Erfelek'e varış. Erfelek'te alınacak kahvaltı sonrası Tatlıca Takım Şelalelerine hareket. Erfelek Tatlıca Takım Şelaleleri, aktığı vadi boyunca birbirine dökülen şelalelerden oluşmaktadır. Bu nedenle şelalelerin yanından ip merdiven ve halatlar yardımıyla tırmanmak gerekmektedir. Şelale de yer yer on metrelik dik duvarlardan çıkılmaktadır. Yürüyüş deneyimi olmayanların bu yürüyüşe katılmasını önermiyoruz. Bu yürüyüşe katılmak istiyorsanız zeminin kaygan olduğunu unutmayınız. Güvenli bir şekilde yürümek için; yürüyüş ayakkabısı, lastik ayakkabı veya lastik çizmeyi yanınızda bulundurmanızı öneririz. Erfelek'ten lastik ayakkabı satın alabileceğinizi hatırlatırız. Daha sonra orman içi patika takip edilerek aracımızın bulunduğu alana geri dönülmektedir. Vadi içinden yürümek istemeyenlere önerimiz, vadinin üstündeki patikalardan şelaleler vadisini izleyerek yürümeleridir. Yürümek istemeyenler ilk şelalenin dibindeki tesiste dinlenebilirler. Dönüşte Erfelek'te Sebahattin Usta'nın yerinde yöresel yemeklerden oluşan yemekleri tatma şansımız olacak daha sonra Sinop yakınlarındaki Hamsilos Fiyordu, Ak Liman ve İnceburun Feneri'nin geziyor ardından Sinop'taki otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
3.GÜN: SİNOP, ESKİ SİNOP CEZAEVİ, ANKARA
Kahvaltı sonrası Sinop’a hareket. Sinop Kalesi, Şehitler Çeşmesi, bir çok ünlü kişinin hapis yattığı ve şimdi müzeye dönüştürülen Eski Sinop Cezaevi (açık olması durumunda), Pervane Medresesi, Alaeddin Cami, Etnografya ve Arkeoloji müzelerinin gezilmesinden sonra Ankara' ya hareket. Akşam 23.00 sularında Ankara'ya varış.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz.

Sizleri önemsiyoruz! 
-Gezimizde alınan sağlık ve seyahat  önlemleri, kamu otoriteleri genelgeleri ile güncellenecektir.
-Seyahatlerimizde araç içinde maske zorunluluğu olacaktır.
-Tüm rehberlerimiz bilgilendirilmiş ve her zaman olduğu gibi tur süresince sizlere yardımcı olacaktır.

ULAŞIM
Otobüs veya Midibüs ile
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Özel araç ulaşım, otelde konaklama(1), kahvaltı(2), Erfelek’te öğle yemeği (1), akşam yemeği(1), seyahat güvence sigorta poliçesi, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV.
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Üçüncü gün öğle ve akşam yemeği, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri.
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL)  alabilir ya da bu tur için 33 TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.
GEREKLİ MALZEMELER
Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, anorak( sonbahar, kış dönemi için geçerlidir) yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası , su kabı, antibakteriyel jel, gözlük, fotoğraf makinesi, yedek hafıza kartı, şarj cihazı.
DİĞER BİLGİLER
-Size özel tur için arayınız
-Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

DURAKLAR
1-23.45 Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı
2-24.00 Tempo Tur önü
3-00.10 Milli Kütüphane - Bahçelievler
4-00.13 AŞTİ karşısı
5-00.16 Akköprü Ankamall karşısı
6-00.20 Fatih (Keçiören) Köprüsü altı
7-00.22 Samsun yolu Aydınlıkevler kavşağı T.Telekom önü
8-00.25 Altınpark ana giriş kapısı
Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız.
Dönüşte aracımız Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, buradan binenleri Bakanlıklar Vekaletler Caddesi -
Atatürk Bulvarı köşesinde bırakılacaktır.
AŞTİ karşısındaki duraktan binenler dönüşte, AŞTİ'de durmanın yasak olması nedeniyle EMEK METRO durağında indirilecektir.