Safranbolu, Amasra Turu Size Özel

Konaklama

Yarım pansiyon konaklama
3 *, 4* ve 5* otel seçenekleri ile

Erken Rezervasyon

Size özel turlarımızda erken rezervasyon ve diğer indirimler uygulanmamaktadır.

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 2200 TL
  • Tek Kişilik Oda 2400 TL
  • Odada 3. Kişi 1900 TL
  • Çocuk (77-12) 0 TL
  • Bebek (0-77)0 TL

Tur Programı Tur Programı Yazdır

Size özel turlar,
''Evinizden alıp evinize bırakıyoruz''
Tanıdıklarınız ile seyahat deneyimini öneriyoruz.
Güvenli seyahat paketlerimiz, özel araç transfer seçeneği ile isteklerinize göre tasarlanacaktır.
Hayalinizdeki tur veya turlar için fikir alabilir 4 kişi ve üzeri gruplar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Private tours for you!
''Door to door transfer''
With your friends or familiy Experience the privilage!
Our safe travel packages will be designed according to your requests with private vehicle transfer option.
You can review the prepared destination options or just simply tell us what you dream of!
For groups of 4 people or more, get in touch with us!

SİZE ÖZEL TURLAR EN AZ İKİ KİŞİYE YAPILMAKTADIR.

1.GÜN: ANKARA, DEVREK, AMASRA
Sabah saat 07.30 da evinizden sizi alıyoruz. Devrek’te Baston Atölyelerinin gezilmesi ve Amasra’ya hareket. Yolumuz üzerinde bulunan Kuşkayası Anıtı'nda mola veriyoruz. Kuşkayası Yol Anıtı: Roma İmparatorluğu zamanında Tiberius Claudius Cermanicus (M.S 41-54) zamanında yaptırılmıştır. Daha sonra Bakacak Tepesi'nden Amasra'nın muhteşem manzarasını izlemek için duruyoruz. Fatih Sultan Mehmet bile bu tepeden Amasra'yı gördüğünde "Lala, Lala Çeşm-i Cihan bu mu ola?" (Dünyanın gözbebeği burası mı?) demekten kendini alamaz. O günden sonra bu söz Amasra denildiğinde akıllara gelen cümlelerden birisi haline gelir. Daha sonra Amasra'da; Büyük- Küçük Liman, Kale'nin gezilmesi ve Tahtacılar Çarşısı'nda alışveriş için serbest zaman. Ardından hava koşullarının uygun olması halinde Amasra'da bir saatlik tekne gezisi. Tekne gezimizin ardından Çakraz'a gidiyoruz. Çakraz'da kısa bir yürüyüş yapıp Amasra'yı karşıdan gören otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Amasra'daki otelde.
2.GÜN: BULAK MENCİLİS MAĞARASI, SAFRANBOLU, ANKARA
Kahvaltı sonrası UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRAS listesinde yer alan Safranbolu’da yapacağımız geziye Bulak Mencilis Mağarası ile başlıyoruz. Mağaraya aracımızın ulaştığı son noktadan itibaren yürüyerek çıkacağız. 150 metrelik kısmı basamaklardan çıkış şeklindedir. Daha sonra Tokatlı Kanyonu üzerinde inşa edilen Kristal Teras'a gideceğiz. Yüksekliği 80 metre, genişliği 11 metre olan teras ve yanında bulunan İncekaya Su Kemeri'ni gördükten sonra Safranbolu sokaklarında yürüyerek gezeceğiz. Bu gezimizde; Safranbolu Evleri, Kaymakamlar Müze Evi, Arastalar, Cinci Hoca Hanı, Köprülü Mehmet Paşa Cami ve Güneş saatini göreceğiz. Ardından Yörük Köyü’ne hareket. Yörük Köyü'nde; Sipahioğlu Konağı, yunak ve sokakların gezilmesinden sonra dönüş yolculuğu. Akşam saat 22.30 sularında Ankara'ya varış ve evinize kadar sizleri bırakıyoruz.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Otomobil ulaşım, otelde konaklama(1), kahvaltı(1), akşam yemeği(1), Amasra'da tekne gezisi, seyahat güvence sigorta poliçesi,, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
İlk gün kahvaltı, tüm öğle yemekleri, ikinci gün akşam yemeği, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
GEREKLİ MALZEMELER
Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, anorak (sonbahar ve kış dönemleri için) yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası , su kabı, antibakteriyel jel, gözlük, fotoğraf makinesi, filmi veya yedek hafıza kartı, şarj cihazı.

FOR ENGLISH

1st DAY: ANKARA, DEVREK, AMASRA
We’ll pick you up from your home at 07.30 in the morning. After visiting the Walking Stick Workshops in Devrek we’ll move to Amasra. Our the way we’ll take a break at the Kuşkayası Monument. Kuşkayası Road Monument was built during the time of Cermanicus (41-54 A.D.) Later, we’ll stop at Bakacak Hill, to enjoy the magnificent view of Amasra. Rumour has it that Mehmet the Conqueror and his beloved teacher Akşemseddin stoped at this very point and Mehmet asked his
teacher “Is this the eye of the world?”. Then in Amasra we’ll visit, Big and Small Harbors, the Amasra Castle and we’ll give free time at Tahtacılar Bazaar. Then, if the weather conditions allow us, we’ll go on a one-hour boat trip in Amasra. After our trip we go to Çakraz. We’ll take a short walk in Çakraz and will settle in our hotel which is overlooking Amasra. Dinner and accommodation in our hotel.
2nd DAY: BULAK MENCİLİS MAĞARASI, SAFRANBOLU, ANKARA
After breakfast, we’ll g oto Safranbolu which is on the UNESCO World Cultural Heritage List. First we’ll see Bulak Mencilis Cave. We will walk up to the cave from the last point our vehicle reaches. 150 meters of the road has steps. Then we will go to the Crystal Terrace which is built above Tokatlı Canyon. Its height is 80 meters, its width is 11 After seeing the terrace and the İncekaya Aqueduct located next to it, we will walk the streets of Safranbolu. Onn our trip at central Safranbolu we’ll see; Safranbolu Houses, District Governors Museum House, Arastalar, Cinci Hoca Han, Köprülü Mehmet Pasha Mosque and Sun Clock. Thenmove to Yörük Village to visit Sipahioğlu Mansion. Afterwards we start the return journey, arriving in Ankara at around 22.30 in the evening. We’ll drop you off at your house.

PRICE
For at least two people per person : 185 USD
For at least three people per person : 160 USD
Single supplement : 15 USD

Transportation
By car
INCLUDED
Transportation By Private Car, Hotel Accommodation (1), Breakfast (1), Dinner (1), Boat Trip in Amasra, Travel Assurance Insurance Policy, National Park And Private Museum Entrance Fees, Guiding Services and Vat.
NOT INCLUDED
Breakfast on the first day, all lunches, dinner on the second day, alcoholic and non-alcoholic drinks to be consumed at meals.
RECOMMENDED EQUIPMENTS
Comfortable walking shoes, raincoats, walking shoes, protective cream, sweater, spare shoes, spare socks, spare underwear and clothes, small backpack, water container, antibacterial gel, glasses, camera, spare memory card, charger, swimsuit, towel, slipper.