Safran Hasadı, Safranbolu Turu

Konaklama

Günübirlik Kültür Turu

Erken Rezervasyon

Gezi tarihinden 7 gün önce kesin kayıtta %10 indirim

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • Tur Fiyatı 450,00 TL

Tur Programı Tur Programı YazdırSabah saat 07.30 TEMPO TUR önünde buluşma ve hareket. Yaklaşık 3,5 saatlik yolculuk sonrası  Safranbolu’ya varış. Ardından kent gezimize başlıyoruz. Kaymakamlar Müze Evi, Cinci Han ve Hamamı, Köprülü Cami, Semerciler Çarşısı, Manifaturacılar Çarşısı, Bakırcılar Çarşısı, Kent Tarihi Müzesini gezip Saat kulesini göreceğiz. Öğle yemeği sonrası gıda, boya ve kimya sanayinde kullanılan ve ağırlığının 100 bin katı sıvıyı boyayan, ağırlığına göre dünyanın en pahalı baharatı olan Safran Çiçeği hakkında bilgi alıyor ve hasadını görebilmek için Safran tarlasına gidiyoruz. Safran toprağına zarar vermemek için küçük gruplar halinde ve bitkinin kökü koparılmadan, tepeciklerin tek tek elle toplanmasına tanıklık ediyoruz. Daha sonra dönüş yolculuğuna başlıyor ve akşam saat 21.30 sularında Ankara'ya varıyoruz.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 

GÜNÜBİRLİK KÜLTÜR GEZİLERİNDE İPTAL KOŞULLARI
Gezi tarihinden iki gün önce (perşembe günü) yapılacak iptallerde gezi ücreti bir başka gezi için saklanır veya iade edilir.
Gezi tarihinden 2 günden az kala yapılacak iptallerde ücret iadesi yapılmaz.

ULAŞIM
Midibüs veya Minibüs ile
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Özel ulaşım, rehberlik hizmetleri, milli park ve özel müze giriş ücretleri, KDV
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Öğle yemeği, Aksi belirtilmedikçe yemekler ve yemeklerde alınacak içecekler, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri
GEREKLİ MALZEMELER
Yağmurluk, küçük bir sırt çantası, kazak, koruyucu krem, rahat bir giysi, rahat bir ayakkabı, su kabı, gözlük, fotoğraf makinesi, yedek film, yedek hafıza kartı ve pil, Tarlaların çamur olma ihtimalime karşı çizme alınmasını öneriyoruz.

DİĞER BİLGİLER
-Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.
-Bu gezimizde restoranlarda öğle yemeği için rehberimiz sizlere yardımcı olacaktır.