Fethiye, Dalyan , Göcek, Likya Kentleri Turu

Konaklama

3 gece yarım pansiyon konaklama , 1 yemekli tekne turu
Fethiye Grand Ata Park Otel (4*)

Erken Rezervasyon

...... tarihine kadar kesin kayıtlarda kişi başına ........ indirim veya peşin fiyatına 4 taksit
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
Erken rezervasyon döneminde grup ve kurum indirimleri uygulanmaz.

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 10330 TL
  • Tek Kişilik Oda 12730 TL
  • Odada 3. Kişi 10030 TL
  • Çocuk (6-12) 8330 TL
  • Bebek (0-6)0 TL

Tur Programı Tur Programı Yazdır

44.YIL!
TEMPO TUR TECRÜBESİ İLE GEZİN, KEŞFEDİN


RAMAZAN BAYRAMI TURU
GEZİLECEK YERLER
Kibyra Antik Kenti, Fethiye, Amintas Kaya Mezarı, Amfitiyatro, Fethi Bey Parkı, Kayaköy, Ölüdeniz, Patara Dalyan, İztuzu Sahili, Göcek,  Xanthos, Saklıkent Kanyonu  

1.GÜN: ANKARA, KİBYRA ANTİK KENTİ, FETHİYE
Sabah saat 07.30'da TEMPO TUR önünde buluşma ve hareket. Afyon-Sandıklı yolu üzerinden öğle saatlerinde Burdur'a varıyor, Burdur'da öğle yemeğinden sonra kısa bir yolculukla Gölhisara'a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Gölhisar'da kahraman savaşçıların ve hızlı atların şehri Kibyra'yı gezmeye başlıyoruz. Likya, Kayra, Pisidya ve Frigya bölgelerinin kesişme yerinde ve ticaret yollarının tam merkezinde kurulan Kibyra, Gölhisar ilçesi sınırları içerisindedir. Savaşan güçlü insanların ve hızlı atların şehri olan Kibyra Antik Kenti zengin tarihi mirasıyla sizleri büyüleyecektir. Şehrin binaları birbirinin görüntüsünü kesmeyecek ve tüm ovayı görebilecek şekilde yerleştirilmiştir. Şehre girerken solda; U formu şeklinde, 12-13 bin kişilik kapasitesi ve 200 metreye varan pist uzunluğuyla stadyumu sizi karşılar. Anadolu’nun en görkemli stadyumlarındandır. İlerledikçe yukarı ve aşağı agora, tiyatro ve meclis binası (Odeion) karşınıza çıkar. Burada bir sürpriz bizi bekliyor Odeon'un orkestra bölümünde, Geç Roma Dönemine ait Gorgon kardeşlerden ölümlü olan, yılan saçlı ve korkunç yüzlü dişi canavar Medusa'yı ve agoranın üçüncü terasında yer alan zamanında antik kentin kalbi sayılacak bir noktada bulunan, sütunlarla taşınan konik bir çatıya sahip, daire formunda iki havuzdan kentin dört farklı yönüne su dağıtımı sağlanan 2000 yıllık anıtsal çeşmeyi göreceğiz. Yapılan çalışmalar sayesinde Böğrüdelik Yaylası’ndaki suyun, agorada ortaya çıkarılan bu yeni çeşme yapısından akıtılması planlanıyor. Antik kent gezimizin  ardından Memişin Çörotu Gavesi’ndeki mola sonrası Fethiye’ye hareket. Akşam yemeği ve konaklama Fethiye’deki otelimizde.
2.GÜN: FETHİYE, ÖLÜDENİZ, KAYAKÖY, PATARA
Kahvaltı sonrası Fethiye'de; Fethiye Limanı, Amintas Kaya Mezarları, Amfitiyatro, Fethi Bey Parkı'nın gezilmesinden sonra Hisarönü’ne birkaç kilometre mesafede, Karmylassos Antik Kenti üzerine kurulan eski adı Levissi olan Kayaköy'ü geziyoruz. Daha sonra Ölüdeniz'e geçiyor Ölüdeniz'e ismini veren; uzun kumsalı, kıyıya kadar uzanan çam ağaçları ve sürekli değişen mavisiyle dünyada hayranlık uyandıran lagüne gidiyoruz (bugün arzu edenler yüzme molası sırasında Teleferik ile Babadağ'a çıkabilirler, teleferik ücreti konuklar tarafından ödenecektir). Yüzme molası ardından Patara'ya gidiyor, Patara Antik Kenti'nde; tiyatro, dünyanın ilk meclis binası ve sütunlu caddenin gezilmesinden sonra otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
3.GÜN: DALYAN, İZTUZU SAHİLİ, GÖCEK
Kahvaltı sonrası Dalyan'a hareket. Dalyan'dan çıkacağımız yemekli tekne turunda; Rıza Çavuş çamur banyosu, kanalları ve Köyceğiz Gölü'nü görecek ve Dalyan'da deniz kaplumbağaları (Caretta caretta) ile meşhur İztuzu Plajını görüyoruz tekne gezisinin ardından Göcek Yat Limanı'na giderek Türkiye'nin en güzel marinasını geziyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Fethiye’'deki otelimizde.
4.GÜN: XANTOS, SAKLIKENT KANYONU, ANKARA
Kahvaltı sonrası UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi'nde yer alan Likya'nın başkenti Xanthos Antik Kenti ve Saklıkent Kanyonu'nun gezilmesi ve dönüş yolculuğu. Akşam saat 23:00 sularında Ankara'ya varış.


HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz.

ULAŞIM
Midibüs veya minibus ile
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
44 yıllık Tempo Turizm deneyimi! , özel ulaşım, otelde konaklama (3), kahvaltı (3), yemekli tekne turu (1), akşam yemekleri (3), seyahat güvence sigorta poliçesi, rehberlik hizmetleri ve KDV
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
2.gün hariç öğle yemekleri, son gün akşam yemeği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL); alabilir ya da bu tur için 720 TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.
GEREKLİ MALZEMELER
Rahat bir yürüyüş giysisi, mayo, havlu, terlik, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, şapka, küçük sırt çantası , su kabı, gözlük, fotoğraf makinesi, pil, yedek hafıza kartı ve şarj aleti, antibakteriyel jel.
DİĞER BİLGİLER
-Otele girişte odalar müsait olmadığı takdirde odalara giriş saati 14.00'dır.
-Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

DURAKLAR
1-07.15 -Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı
2-07.30 Tempo Tur önü
3-07.40 Milli Kütüphane - Bahçelievler
4-07.43 Söğütözü-Armada önü
5-07.45 Bilkent Köprüsü altı
6-07.48 Ümitköy Köprüsü altı
7-07.50 Koru Sitesi Migros karşısı
8-07.55 Yaşamkent BP Benzinlik önü
Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız.
Dönüşte aracımız Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, buradan binenleri Bakanlıklar Vekaletler Caddesi -
Atatürk Bulvarı köşesinde bırakılacaktır.