Kaş, Kalkan, Fethiye, Likya Kentleri Turu

Konaklama

Samira Otel
70 Otel odasından oluşan tesisin odalarında balkon, wc, duş, klima (sıcak-soğuk), saç kurutma makinesi,
direkt aramalı telefon, televizyon, tesisin içerisinde ücretsiz Wi-fi
3 Gece yarım pansiyon konaklama , 1 yemekli tekne turu

Erken Rezervasyon

09 Mart tarihine kadar kesin kayıtlarda kişi başına 500 TL indirim veya peşin fiyatına 4 taksit
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
Erken rezervasyon döneminde grup ve kurum indirimleri uygulanmaz.

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 0 TL
  • Tek Kişilik Oda 0 TL
  • Odada 3. Kişi 0 TL
  • Çocuk (6-12) 0 TL
  • Bebek (0-6)0 TL

Tur Programı Tur Programı Yazdır

44.YIL!
TEMPO TUR TECRÜBESİ İLE GEZİN, KEŞFEDİN


RAMAZAN BAYRAMI TURU
GEZİLECEK YERLER
Sagalassos Antik Kenti, Kaş, Kalkan, Demre, Noel Baba Kilisesi, Myra Antik Kenti, Üçağız tekne turu, Simena, Kekova Adası, Fethiye, Amintas Kaya Mezarı, Amfitiyatro, Fethi Bey Parkı, Kayaköy, Ölüdeniz, Xanthos, Patara, Saklıkent Kanyonu

1.GÜN: ANKARA, SAGALASSOS ANTİK KENTİ, KALKAN
Sabah saat 07.30'da TEMPO TUR önünde buluşma ve hareket. Afyon-Sandıklı yolu üzerinden öğle saatlerinde Burdur'a varıyor, Burdur'da öğle yemeğinden sonra kısa bir yolculukla aşkların, ihtirasların ve imparatorların gözde şehri Sagalasos Antik kentine gidiyoruz. Yürüyerek gezeceğimiz antik kentte MS 161– 180 yılları arasında Roma İmparatoru Marcus Aurelius zamanında yapılmış olan Antoninler Çeşmesi'nin hala akan suyundan içme şansına sahip olacaksınız Daha sonra Kalkan’a hareket Akşam yemeği ve konaklama Kalkan'daki otelimizde.
2.GÜN: DEMRE, NOEL BABA, ÜÇAĞIZ, SİMENA, KEKOVA, KAŞ, KALKAN
Kahvaltı sonrası Demre'ye hareket. Geçmişte Likya Uygarlığı'na ait bir kent olan Demre'de;  Myra Antik Kenti kaya mezarları, Romalılardan kalma tiyatro ve Bizans dönemine ait Noel Baba (Aziz Nikolaos) Kilisesi'ni geziyor. Üçağız'dan çıkacağımız yemekli tekne turunda; Simena ve Kekova Adaları'nı geziyor, yüzme molalarının ardından Kaş'a hareket ediyoruz. Kaş'ta liman, çarşı, Likya Lahiti ve Amfitiyatroyu gezdikten sonra Kalkan'a dönüyoruz Akşam yemeği ve konaklama Kalkan'daki otelimizde.
3.GÜN: FETHİYE, ÖLÜDENİZ, KAYAKÖY, PATARA
Erken kahvaltı sonrası Fethiye'ye hareket. Fethiye Limanı, Amintas Kaya Mezarları, Amfitiyatro, Fethi Bey Parkı'nın gezilmesinden sonra Hisarönü’ne birkaç kilometre mesafede, Karmylassos Antik Kenti üzerine kurulan eski adı Levissi olan Kayaköy'ü geziyoruz. Daha sonra Ölüdeniz'e geçiyor Ölüdeniz'e ismini veren; uzun kumsalı, kıyıya kadar uzanan çam ağaçları ve sürekli değişen mavisiyle dünyada hayranlık uyandıran lagüne gidiyoruz (bugün arzu edenler yüzme molası sırasında Teleferik ile Babadağ'a çıkabilirler, teleferik ücreti konuklar tarafından ödenecektir). Yüzme molası ardından Patara'ya gidiyor, Patara Antik Kenti'nde; tiyatro, dünyanın ilk meclis binası ve sütunlu caddenin gezilmesinden sonra otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
4.GÜN: XANTOS, SAKLIKENT KANYONU, ANKARA
Kahvaltı sonrası Unesco Dünya Kültür Miras Listesi'nde yer alan Likya'nın başkenti Xanthos Antik Kenti ve Saklıkent Kanyonu'nun  gezilmesi ve dönüş yolculuğu. Akşam saat 23:00 sularında Ankara'ya varış.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz.

ULAŞIM
Midibüs veya minibus ile
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Özel ulaşım, otelde konaklama(3), kahvaltı(3), yemekli tekne turu (1), akşam yemekleri(3), seyahat güvence sigorta poliçesi, rehberlik hizmetleri ve KDV
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
2.gün hariç öğle yemekleri, son gün akşam yemeği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL); alabilir ya da bu tur için 120 TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.
GEREKLİ MALZEMELER
Rahat bir yürüyüş giysisi, mayo, havlu, terlik, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, şapka, küçük sırt çantası , su kabı, gözlük, fotoğraf makinesi, pil, yedek hafıza kartı ve şarj aleti, antibakteriyel jel.
DİĞER BİLGİLER
-Otele girişte odalar müsait olmadığı takdirde odalara giriş saati 14.00'dır.
-Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

DURAKLAR
1-07.15 -Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı
2-07.30 Tempo Tur önü
3-07.40 Milli Kütüphane - Bahçelievler
4-07.43 Söğütözü-Armada önü
5-07.45 Bilkent Köprüsü altı
6-07.48 Ümitköy Köprüsü altı
7-07.50 Koru Sitesi Migros karşısı
8-07.55 Yaşamkent BP Benzinlik önü
Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız.
Dönüşte aracımız Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, buradan binenleri Bakanlıklar Vekaletler Caddesi -
Atatürk Bulvarı köşesinde bırakılacaktır.