Amasya, Boraboy Gölü, Tokat, Hattuşaş Turu

Konaklama

THE APPLE PALACE (****)
2 Gece Yarım Pansiyon konaklama

Erken Rezervasyon

09 Mart tarihine kadar kesin kayıtlarda kişi başına 300 TL indirim veya peşin fiyatına 4 taksit
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
Erken rezervasyon döneminde grup ve kurum indirimleri uygulanmaz.

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 6890 TL
  • Tek Kişilik Oda 8190 TL
  • Odada 3. Kişi 6740 TL
  • Çocuk (6-12) 5600 TL
  • Bebek (0-6)0 TL

Tur Programı Tur Programı Yazdır

44.YIL!
TEMPO TUR TECRÜBESİ İLE GEZİN, KEŞFEDİN


RAMAZAN BAYRAMI TURU
GEZİLECEK YERLER
Amasya Müzesi, Yalı boyu evleri, saat kulesi, Kapı Ağa Medresesi, Kızlar Sarayı, Hazeranlar Konağı, Burmalı Minare Cami, Bimarhane, Ferhat ile Şirin Rekreasyon Alanı, Ballıca Mağarası, Latifoğlu Konağı, Atatürk Evi ve Etnoğrafya Müzesi, Saat Kulesi, Sulu Sokak, Taşhan, Plevne Gazi Osman Paşa Müzesi, Boraboy Gölü, Hattuşaş, Yazılıkaya Kabartmaları.

1.GÜN: AMASYA, KAPI AĞA MEDRESESİ, YALI BOYU EVLERİ, KIZLAR SARAYI, HAZERANLAR KONAĞI
Sabah saat 07.30 TEMPO TUR önünde buluşma ve hareket. Öğleden sonra Amasya'ya varış. Yeşilırmak kenarında Harşena Dağı eteklerine kurulan Amasya tarihi boyunca krallıklara başkentlik yapmış, sanatkarlar, şairler yetiştirmiş, şehzadelerin eğitim gördüğü bir kent olmuştur. Kurtuluş Savaşı'nın başlangıç temelleri de Amasya'da atılmıştır. Amasya, tarihi ve kültürel zenginlikleri yanı sıra, özellikle Yeşilırmak kıyısına yapılmış Yalıboyu evleri ve şehrin her yerinden görünen Kral Mezarları ile dikkat çekmektedir. Kral Mezarlarının aşağıdan fotoğraflanmasından sonra Amasya'da; Amasya Müzesi, Saraydüzü Kışla Binası Milli Mücadele Müzesi, Yalı boyu evleri, saat kulesi, Kapı Ağa Medresesi, Kızlar Sarayı, Hazeranlar Konağı, Burmalı Minare Cami, Bimarhane ve Ferhat'ın Şirin için açtığı su kanalının görülmesinden sonra otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Amasya’daki otelimizde.
Not: İlk güne restonlar kapalı olabileceği için öğle yemeği için kumanya getirmenizi öneririz
2.GÜN: TOKAT, BALLICA MAĞARASI, LATİFOĞLU KONAĞI, VOYVODA HAN, TAŞHAN
Kahvaltı sonrası Tokat'a hareket. İlk durağımız Ballıca Mağarası. Bu mağaranın yaşı yaklaşık 3.4 milyon yıl olarak tespit edilmiştir. Buradaki oluşumları izlemek doğal bir müzeyi gezmek gibidir. Mağara şimdiye değin tespit edilen tüm oluşumlara sahiptir. Mağarada bulunan "soğan sarkıtları" uluslararası önem taşımaktadır ve sadece burada bulunmaktadır. Ballıca Mağarasının ziyarete açılan bölümlerinde dolaşmak, her adımda hayrete düşüren, heyecan veren gizemli bir yolculuğa çıkmak gibidir. Ballıca Mağarası'nın gezilmesinden sonra Tokat'ta; Latifoğlu Konağı, Atatürk Evi ve Etnoğrafya Müzesi, Gök Medrese Müzesi, Plevne Gazi Osman Paşa Müzesi,  saat kulesi, Voyvoda Han, Ali Paşa Cami, Sulu Sokak, Taşhan, Deve Han'ın gezilmesinden sonra otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama Amasya’daki otelimizde.
3.GÜN: BORABOY GÖLÜ, HATTUŞAŞ, YAZILIKAYA
Kahvaltı sonrası  Boraboy Gölü'ne hareket. İsteyenlerle göl çevresinde yürüyüş. Daha sonra Amasya'ya geri dönüş. Yemekten sonra  UNESCO Dünya Miras Listesine 1986 yılında alınan Çorum, Boğazköy'deki Hattuşaş'a gidiyoruz. Hitit İmparatorluğu'nun başkenti olarak Anadolu'da yüzyıllar boyu çok önemli bir merkez olan Hattuşaş Hattiler tarafından “Hattuş” olarak adlandırılmıştır. Burada İlk yerleşim Kalkolitik çağda başlamıştır. Bu yerleşimi gezdikten sonra Yazılıkaya'ya gidiyoruz. Yüksek kayalıklar arasına gizlenmiş olan bu mekan bir açık hava mabedidir. Hitit dini törenlerine ait metinlerde, yeni yıl ve ilkbahar törenlerinde bir araya gelen tüm tanrılar, Fırtına Tanrısının evinde yani burada toplanırlarmış. Bu şenliklerde, şehrin diğer tüm tapınaklarında bulunan tanrı ve tanrıça heykelleri, törensel bir alay ile buraya, yani Yazılıkaya’ya taşınırlarmış. Burada 90’dan fazla: tanrı, tanrıça, hayvan ve hayal ürünü yaratık figürü kayalar üzerine işlenmiştir. Yazılıkaya'yı gezdikten sonra dönüş yolculuğu. Akşam saat 22.00 sularında Ankara'ya varış.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz.

ULAŞIM
Midibüs veya minibüs ile
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
44 yıllık Tempo Turizm deneyimi! , özel ulaşım, otelde konaklama (2), kahvaltı (2), akşam yemeği (2), seyahat güvence sigorta poliçesi, özel müze ve ören yerleri giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
İlk gün kahvaltı, tüm öğle yemekleri, son gün akşam yemeği, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler, T.C Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri.
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL) alabilir ya da bu tur için 120 TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.
GEREKLİ MALZEMELER
Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, şapka, küçük sırt çantası, su kabı, gözlük, fotoğraf makinesi ve yedek hafıza kartı, antibakteriyel jel.

Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi Genel ve Özel Şartlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız

DİĞER BİLGİLER
Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.
DURAKLAR
1-07.15 -Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı
2-07.30 Tempo Tur önü
3-07.40 Milli Kütüphane - Bahçelievler
4-07.43 AŞTİ karşısı
5-07.46 Akköprü Ankamall karşısı
6-07.50 Fatih (Keçiören) Köprüsü
7-07.52 Samsun Yolu Aydınlıkevler Kavşağı T.Telekom önü
8-08.00 Mamak Köprüsü üstü
Dönüşte aracımız Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, bu duraktan binenler,
Vekaletler Caddesi ile Atatürk Bulvarı’nın kesiştiği noktada bırakılacaktır.
AŞTİ karşısındaki duraktan binenler dönüşte, AŞTİ'de durmanın yasak olması nedeniyle EMEK METRO durağında indirilecektir.